Havířov – Šumperk 6:3 (kon.)
AZ Havířov
6:3 (1:2, 3:0, 2:1)
DRACI PARS ŠUMPERK
Úterý 07.01.2020, 18:00 • Gascontrol Aréna, Havířov • DHL Extraliga juniorů • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Utkání mezi Havířovem a Šumperkem bylo přeloženo na zatím nespecifikovaný termín.

Dnes uvidíme dohrávku 22. kola REDSTONE Extraligy juniorů mezi domácím AZ RESIDOMO Havířov a HK Mladí Draci Šumperk.

Oba celky se spolu utkaly naposledy v neděli 5.1. v Šumperku, kde utkání skončilo 3:4 po samostatných nájezdech. Havířov vedl v 5. minutě 0:2, ale domácí v první třetině vyrovnali a ve třetí části šli do vedení. AZ ale srovnal a utkání se prodlužovalo.

Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, takže přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch vystřelil AZetu bod navíc Ševěček.

Uvidíme, jak se s rolí favorita popasují havířovští dnes. Přecejen mají vysoké ambice a sedmnáctibodový náskok na Šumperk. Havířov je momentálně druhý, na první Přerov ztrácí 5 bodů, ale má 3 utkání k dobru. Mladí Draci jsou se 35 body čtvrtí.

AZ RESIDOMO Havířov: Štipčák (Atanasiadis) – Pavelek, Kočí, Uhlíř, Koubek, Kubíček, Zmarzlák – Juhász "A", Tomeček, Byčkov, Vlček, Hudeček, Pindel "C", Ivaščenko, Moškoř, Urban, Horváth

HK Mladí Draci Šumperk: Kašpar (Venouš) – Holub, Cekr F., Cekr L., Ott, Štrbík, Plhal, Blaháček – Poledna, Šembera, Jurča, Habrman, Kavan, Haluza "C", Horký, Drlík, Kesler, Vogel, Scheuter

Rozhodčí: Čahoj – Vengřín, Kořistka.

Hráči obou týmů jsou na ledě, čekáme na rozhodčí.

Na ledě jsou už i rozhodčí, za malou chvíli utkání začne.

00:01

00:59
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Ivaščenko – 2 min., podrážení).

02:26
    Mladí Draci právě vstřelili branku! Šumperk přesilovku využívá zásluhou MICHALA ŠEMBERY, který využil chyby domácí obrany – Štipčák za brankou netrefil puk a obránce jej poslal přímo na hůl útočníka hostí. Bez asistence.

03:38
    Ofsajd Šumperka.

04:19
    AZ se usadil v útočném pásmu, ale chybí střelba.

05:03
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Holub – 2 min., držení).

06:38
    AZ sice byl v útočném pásmu, ale kombinace vázla a až teď se domácí dostali ke střele, Zmarzlákovu ránu od modré ale Venouš bez problému chytil.

07:03

07:36
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Cekr F. – 2 min., hákování).

08:46
    Mladí Draci právě vstřelili branku! Filip Cekr vystihl rozehrávku domácích a našel JAKUBA HORKÉHO jel sám na Štipčáka, kterého prostřelil ránou na lapačku. Bez asistence.

10:23
    Havířov právě vstřelil branku!
    AZ po pěkné kombinaci snižuje – Tomeček našel před brankou TOMÁŠE VLČKA, který si potáhl puk na bekhend a poslal jej pod horní tyč. Asistence: Daniel Tomeček.

12:12
    Útok Šumperku zastavil ofsajd.

13:05
    Domácí Juhász nabil na modrou Kubíčkovi, ale jeho střelu Venouš vyrazil pravým betonem.

13:48
    Hostující Vogel se dostal k puku před Štipčákem, ale ani nadvakrát jej nedokázal překonat.

14:20
    Puk sražen na domácí střídačku, vhazuje se na útočné modré Šumperka.

14:40
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Cekr L. – 2 min., nedovolené bránění).

15:22
    Zmarzlákova střela je sražena do ochranné sítě, vhazuje se po levici Venouše.

16:40

AZ nesehrál přesilovku úplně špatně, ale chyběla finální přihrávka nebo dorážka. Venouš všechny pokusy domácích zastavil.

18:00
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale bez šancí.

18:10
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Juhász – 2 min., podrážení).

18:43
    AZ se osvobodil.

19:26
    Další vyhození AZetu.

19:42
    Teď se domácí dokonce dostali do útočného pásma, Venouš před Horváthem raději podržel nahozený puk. Vhazuje se po levici gólmana Šumperka.

20:00

V první třetině byli hosté aktivnějším týmem a trestali chyby obrany AZetu. Ve druhé polovině první části se domácí zlepšili a dokázali snížit, ale svého soupeře nijak výrazně nepřehrávají. Uvidíme, co přinese prostřední část. Ta začne asi v 18:51.

20:01

20:10

22:09
    Vlčkova střela šla nad Venoušovu branku, puk se od mantinelu vrátil před branku a DANIEL TOMEČEK neměl problém dostat puk do branky. Asistence: Tomáš Vlček a Adam Urban.

23:17
    Po rychlém protiútoku se AZet dostává do vedení, když JAN MOŠKOŘ prostřelil Venouše mezi betony. Asistence: Zdenko Hudeček a Petr Kubíček.

25:22
    AZ se usadil v útočném pásmu a ostřeluje Venoušovu branku, ale pálí nepřesně, střely létají mimo branku.

25:42
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Pavelek – 2 min., nedovolené bránění).

26:24
    AZ se osvobodil a nepouští hostující hráče do útočného pásma.

27:24
    Domácí Pindel se při oslabení dostal před Venouše, ale s bekhednovým blafákem neuspěl.

27:42

28:39
    Domácí chybovali v rozehrávce, k puku se dostal Kavan, ale z otočky minul Štipčákovu branku.

30:11
    Další rychlý protiútok AZetu zakončil střelou mezi Venoušovy betony FILIP BYČKOV. Asistence: Lukáš Juhász a Kevin Horváth.

33:01
    Hostující Habrman se dostal ke střele z pravého kruhu, Štipčák zasáhl levým betonem.

33:58
    Slibně se rozvíjející útok Šumperka zastavil ofsajd.

35:58
    AZetu nevyšla rozehrávka, je z toho zakázané uvolnění.

36:03
    Hostující Filip Pekr se dostal ke střele od modré, ale Štipčák zasáhl lapačkou. Vhazuje se po jeho levici.

38:08
    Zakázané uvolnění Šumperka.

39:12
    Oba celky se snaží, ale jejich přihrávky jsou nepřesné a tak nejsou k vidění ani šance.

40:00

I ve druhé třetině padly tři branky, ale všechny do sítě Šumperka a AZ se dostal do dvoubrankového vedení. Hostům se nedá upřít snaha, ale chybí přesnost v zakončení. Co oba týmy předvedou ve třetí třetině? To uvidíme zhruba od 19:24.

40:01

40:44
    Šumperku nevyšla rozehrávka, je z toho zakázané uvolnění.

42:02
    AZ se dostal do zajímavé pozice, ale akci překombinoval.

43:54
    Domácí Vlček pálil z levého kruhu, Venouš zasáhl pravým betonem.

44:33
    Po krásné kombinaci střílel TOMÁŠ VLČEK do odkryté branky. Asistence: Daniel Tomeček a Adam Urban.

47:26
    Hosté se nevzdávají, stále hrají aktivně, ale nedostávají se ke střele.

47:52
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Juhász – 2 min., hrubost).

47:56

48:19
    Domácí Tomeček s Vlčkem se dostali do brejku 2 na 1, ale druhý jmenovaný po přihrávce prvního Venouše nepřekonal.

48:56
    Havířov vyhazuje přes všechny čáry.

49:44
    Hostujcí Haluza šikovně tečoval před Štipčákem, puk těsně přeletěl horní tyč branky Azetu!

49:52

51:00
    Mladí Draci se drží v útočném pásmu, ale domácí obrana je nepouští do šancí.

51:43
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Kesler – 2 min., podrážení).

53:43

Tahle přesilovka se domácím vůbec nepovedla.

55:08
    Mladí Draci právě vstřelili branku! RADEK VOGEL předvedl důraz v brankovišti a protlačil puk za Štipčáka. Asistence: Aleš Poledna a David Haluza.

55:45
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Kesler – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Ivaščenko – 2 min., hrubost).

57:45
    Oba celky v plném počtu.

58:45
    Stále se hraje v dobrém tempu, ale bez šancí.