Cremonese – Empoli 1:0 (kon.) | Janov – Ascoli 3:2 (kon.) | Fiorentina – Cittadella 2:0 (kon.)
ACF Fiorentina
2:0 (1:0)
AS Cittadella
Úterý 03.12.2019, 21:00 • Stadio Artemio Franchi (Florencie) • Italský pohár • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Italský pohár má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Fiorentinou a Cittadellou. Jasným favoritem je domácí celek.

ACF Fiorentina hraje samozřejmě Serii A a v tomto utkání je jasným favoritem. Domácí celek zatím v poháru odehrál jeden zápas. Narazil na tým Monza a byla z toho výhra 3:1. Dnes domácí neberou nic jiného, než postup do další fáze.

AS Cittadella hraje druhou nejvyšší soutěž a dnes může jen a pouze překvapit. Hosté v poháru odehráli už dva zápasy. Cittadella nejdříve porazila 3:0 Padovu a poté narazila na Carpi a byla z toho přestřelka a nakonec výhra 4:3.

Utkání mezi Fiorentinou a Cittadellou začíná ve 21:00 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte zápas ujít.

ACF Fiorentina: Terracciano – Dalbert, Ranieri, Milenkovič, Venuti – Benassi, Pulgar, Castrovilli – Sottil, Vlahovič, Ghezzal.
    Náhradníci: Cerofolini, Dragowski – Pedro, Badelj, Caceres, Ceccherini, Cristoforo, Eysseric, Lirola, Rasmussen, Terzic, Zurkowski

AS Cittadella: Maniero – Mora, Perticone, Camigliano, Ventola – Bussaglia, Iori, Proia – Luppi, Panico, Celar.
    Náhradníci: Paleari – Adorni, Branca, Diaw, D´Urso, Frare, Gargiulo, Ghiringhelli, Pavan, Rizzo, Rosafio, Vita

Rozhodčí: I. Pezzuto.

1

1
    Hosté se jako první dostali ke střele na branku, míč byl sražen na rohový kop.

2
    Centr mířil na přední tyč, kde jej odehrál obránce. Následně byl faulován hráčem Cittadelly a je odpískán útočný faul.

3
    Bussaglia byl na půlce hřiště faulován a hostující celek vstoupil do utkání bez bázně a aktivně se snaží útočit.

4
    Nyní zahrávali další rohový kop, který hráč rozehrál do strany a z pokutového území se ke střele dostal Ventola, který poslal míč nad břevno!

5
    Další povedená kombinace hostujícího celku a tentokrát centr před branku lapil brankář Fiorentiny.

6
    Až nyní se domácí celek dostal poprvé do útoku a hned z toho byla střela, o kterou se postaral Sottil. Brankář hostí vyrazil pokus z úhlu na roh.

7
    Cittadella první roh soupeře bezpečně ubránila.

8
    V krátké sledu měli domácí příležitost dalšího rohového kopu, ale ani na druhý pokus se nedostali do výrazného ohrožení branky soupeře.

9
    Venuti se postaral o to, aby soupeř dále nepokračoval v útoku a splnil si tak své obranné povinnosti.

10
    Bussaglia šel do souboje skluzem a trefil nohy soupeře. První žlutá karta dnešního zápasu.

12
    Hodně dlouhý míč na druhou stranu hřiště dokázal hráč Fiorentiny doběhnout a ještě odcentrovat do vápna soupeře. Avšak zde si již obránci poradili.

13
    Fiorentina nyní tlačí na soupeře a kombinuje před jeho šestnáctkou...

14
    ...nakonec přišly další centry do vápna, ale ani jeden z nich neznamenal nebezpečí pro brankáře Maniera.

16
    Další nepřehledná situace ve vápně Cittadelly, kde měli obránci problémy s odkopnutím míče. Nakonec se jim podařilo dostat míč z před brankového prostoru bez újmy.

17
    Na druhé straně hosté zahrávali další roh, brankář bez problémů chytá centr do svých rukavic.

18
    Dobrý centr na zadní levou tyč, kde se k hlavičce dostal jeden z domácích hráčů. Avšak nedokázal ideálně hlavičkovat a místo, aby míč poslal do sítě, tak jej poslal do země.

21
    Fiorentina právě vstřelila branku!
    Autorem branky je MARCO BENASSI, který dostal ideální přihrávku do vápna a ten střelhbitě poslal míč k tyčce a může slavit úvodní branku tohoto zápasu.
    21. Marco BENASSI - 1:0

23
    Do šance si ve vápně nabíhal Sottil, který byl nakonec o míč čistým způsobem připraven.

24
    Fiorentina i nadále tlačí na svého soka a nyní už se více hraje na polovině hostujícího celku.

26
    Sottil dostal další dobrou přihrávku. Tentokrát se pokoušel překvapit brankáře z hranice vápna, ale přestřelil branku.

27
    Celar se dostával do úniku...Venuti se jej pokoušel stíhat a nešťastně mu brnkl o nohu a rozhodčí jej potrestal ihned červenou kartou! Incident se odehrál asi dva metry od šestnáctky.
    27. Červená karta Venutiho

28
    Standardní situaci hosté zahráli střelou na branku, která však mířila nad branku.

29
    Uvidíme, jestli červená karta bude znamenat nějaké komplikace pro Fiorentinu a jestli to pomůže hostům.

32
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Sottil, přichází Lirola.

33
    Zatím na hřišti nejde vůbec poznat, že domácí mají o jednoho hráče v poli méně.

34
    Cittadelle se nyní dařilo na chvíli kombinovat s míčem, ale nedostali se k brance Fiorentiny.

35
    Pulgar nyní nechtěně dostal rukou do tváře a hostujícímu hráči je odpískán tento faul.

37
    Slušná šance na vyrovnání. Hráč hostí poslal míč jen těsně kolem levé tyčky a moc nechybělo, aby bylo na stadionu vyrovnáno!

38
    Fiorentina vhazovala aut z levé strany. Po následné kombinaci přichází o míč a nyní musí čelit rychlému útoku soupeře.

39
    Rychlý útok se Cittadelle podařilo zakončit a donutit Terracciana k dalšímu důležitému zákroku.

40
    Iori zahrál hodně vysoko a nebezpečně nohou a vidí žlutou kartu.

42
    Nepřesná přihrávka hráče hostů a ti se tak lehce připravili o míč.

43
    V posledních minutách však lze pozorovat převahu hráčů Cittadelly. Dočkáme se ještě v prvním poločase vyrovnání?

44
    Nyní se však Luppi provinil zbytečným útočným faulem.

45
    Fiorentina se tak dostala na dostřel branky hostí. Vysoký centr dokázal obránce nůžkami odrazit.

45
    První poločas je nastaven o jednu minutu.

45+1

Cittadella začala hodně aktivně a prvních pět minut se pohybovala na polovině svého soka. Fiorentina postupem času však převzala iniciativu na hřišti a také se jako první dokázala prosadit. Pak však přišel únik hráče hostí a trochu smolný faul Venutiho, po kterém musel jít ze hřiště. V závěru prvního poločasu už se začalo projevovat oslabení Fiorentiny o jednoho hráče a hosté se dostávali do šancí. Nicméně po prvním poločase domácí vedou těsným rozdílem a uvidíme, jak se s oslabením poperou ve druhém poločase.

46

47
    Luppi byl ve své snaze získat míč přespříliš aktivní a je mu odpískán nedovolený zákrok na soupeře.

48
    Slibný rychlý útok domácího celku zastavují hosté na hranici své šestnáctky.

50
    Pěkná přihrávka do vápna, kterou hasí obránce a odkopává míč na rohový kop. Fiorentina bude zahrávat roh...

51
    ...centr nebyl ideální a hráč poslal míč hodně mimo branku.

53
    Ghezzal dostal dlouhou přihrávku za obranu soupeře. Na pravé straně si proti obránci zasekl míč a poslal jej přesně do vápna na nohu nabíhajícího MARCA BENASSIHO, který posílá domácí do dvou brankového vedení.
    53. Marco BENASSI - 2:0

54
    Fiorentina se tedy prosadila i v oslabení a je blízko k postupu do dalšího kola italského poháru.

55
    Nicméně ještě zbývá hodně času...hosté jsou však druhou brankou evidentně zaskočeni a nyní se musí opět bránit útočným choutkám soupeře.

57
    Obránce hostí nyní dokázal zastavit potenciální centr a odehrát míč tak šikovně, aby z toho byl odkop od vlastní branky.

58
    Opět domácí postupovali na branku soupeře tři proti třem, ale tentokrát jich zradila přihrávka.

60
    Zakončení domácího celku se nyní nevešlo mezi tři tyče.

61
    Hráč Fiorentiny na poslední chvíli dokázal odehrát míč před branku. Zde se jeho spoluhráč pokoušel zakončit nůžkami. A ty byly povedené, jen s tím, že míč šel nad branku.

62
    Cittadella se ve druhém poločase zatím nedostala do žádného vážnějšího zakončení. Nyní se pokouší kombinací na polovině hřiště něco vymyslet.

63
    Milenkovič se však nyní dopustil faulu před svou šestnáctkou a to je příležitost pro hostující celek jak ohrozit branku.

65
    Iori to zkusil přímou střelou na branku a mířil přes zeď k pravé tyčce. Brankář Fiorentiny si pohlídal směr míče a vyboxoval tento pokus.

67
    Fiorentina nyní nechává soupeře tvořit hru a to dává hostům větší šance se dostávat před jejich branku.

68
    Zajímavý centr na branku Fiorentiny. Terracciano si však našel cestu mezi klubko hráčů a chytá míč.

70
    Domácí celek byl blízko ke své další brance. Hráč již zakončoval sám před brankářem, ale ten dobrým vyběhnutím zneškodnil pokus a sám pak vyvezl míč a odkopává jej do bezpečí.

73
    Střídání v týmu AS Cittadella: ze hřiště odchází Celar, přichází Diaw.
    Střídání v týmu AS Cittadella: ze hřiště odchází Luppi, přichází D´Urso.

75
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Ghezzal, přichází Caceres.

77
    Hosté zahrávali po faulu soupeře standardní situaci z větší dálky, avšak jejich centr skončil na zdi.

77
    A další střídání...které nám hodně narušilo posledních pár minut a jde to poznat na dění na hřišti.

78
    Střídání v týmu AS Cittadella: ze hřiště odchází Bussaglia, přichází Rosafio.

79
    Cittadella zahrávala standardní situaci z pravé strany. Centr před brankou odkopl jeden z obránců Fiorentiny.

80
    Následně přišel rychlý útok domácího celku a Maniero skokem ke své pravé tyčce zlikvidoval dobrou střelu!

82
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Dalbert, přichází Terzic.

83
    Druholigový celek se sice snaží vzdorovat svému soupeři, ale zatím se jim nedaří dostat míč do branky a dramatizovat tak závěrečné minuty zápasu.

84
    Fiorentina se již nastěhovala na svou polovinu a brání snahy soupeře, který by se rád alespoň jednou prosadil.

85
    Dokonce zápasu nám ještě zbývá pět minut, plus potenciální nastavení.

87
    Skluzem nyní obránce Fiorentiny zamezil průniku míče do vápna. Následně si vykoledoval i útočný faul a rozhodčí přerušuje snahu hostů.

88
    Roh pro Cittadellu...

89
    ...centr před branku, který si bezpečně pohlídal brankář Fiorentiny.

90
    Rosafio vystřelil, ale ani ten si nepřišel na brankáře domácího celku a chytá míč u své levé tyčky.

90
    Tak ještě celých pět minut přidal hlavní sudí nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Camigliano se pokoušel o průnik, nakonec je zastaven. Rozhodčí ukazuje na odkop od branky Fiorentiny, kdežto hostující hráč je zcela jiného názoru.

90+2
    Postup tří hráčů Fiorentiny do útoku a to proti dvěma hostujícím hráčům. Nakonec z toho nic nebude, neboť obránce vyslal příliš dlouhý míč, který končí v zázemí.

90+4
    Žlutou kartu dostává Pulgar (ACF Fiorentina).

90+4
    Vlahovič se rozhodl o individuální průnik do útoku, ale přes posledního hráče hostí už se mu nepodařilo projít.

90+5

Fiorentina i v oslabení dokázala vyhrát a postupuje do další fáze poháru. Přes polovinu zápasu hrála v oslabení, přesto dokázala v průběhu druhého poločasu ještě jednou skórovat a uhrát čisté konto. I přesto, že svého soupeře v posledních patnácti minutách spíše nechala tvořit hru. Ten se však nedokázal prosadit. (23:02:42)