Třebíč – Slavia 4:1 (kon.) | Vsetín – Poruba 2011 3:2 (kon.) | Ústí n/L – Litoměřice 4:2 (kon.)
Kadaň – Benátky n/J 5:4 (kon.) | Prostějov – Jihlava 4:3 (4:3 po s.n.) | Sokolov – Motor ČB 1:6 (kon.)
Havířov – Přerov 1:2 (kon.) | Frýdek-M. – Chomutov 3:2 (kon.)
HC Frýdek-Místek
3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Piráti Chomutov
Středa 04.12.2019, 18:00 • Hala Polárka • Chance liga • 29. kolo

Frýdek-Místek si těsný náskok uhájil a udržel ho do konce mače. I přes několik velkých šancí na obou stranách jsme v poslední třetině gól neviděli. Zásadním momentem, nebo spíše zásadní částí bylo dlouhé ubráněné oslabení v prostředku třetiny. Domácí tak po Přerovu opět vybojovali body se silným soupeřem, tentokrát všechny tři.

Děkuji vám, že jste reportáž sledovali a těším se zase na příště. Jiří Polášek. (20:23:53)

59:55
    Chomutov najel do pásma, ale ihned puk ztratil. Znovu už to piráti nestihnou.

59:40
    Adámek s kotoučem dvakrát obkroužil branku, ale nedokázal vystřelit.

59:18
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jakub Černý – 2 min., podrážení).

59:18
    Oddechový čas pro domácí.

58:50
    Mikulík vyvezl kotouč do středního pásma, ale tam ho dostihli hráči soupeře a jeho bekhendové nahození mířili do rohu.

58:26
    Hosté odvolali gólmana.

58:26
    Obrana zaspala a černý se dostal do palebné pozice v pravém kruhu. Nebyl vůbec nikým hlídaný, ale skvělý gólman rysů kotouč schoval.

58:00
    Chrpova střela se po mantinelu dostala do středního pásma a hosty vyhnala.

57:24
    Sudí odpískali faul, ale následně po debatě s hráčem hostů a kapitánem rysů Mikulíkem faul odvolali.

56:22
    Polanský dobře získal na modré kotouč, zajel do rohu a poslal ho před branku. Altrichter ale připraven.

55:55
    Velké zmatky před domácí brankou. Štěpánek vyrazil kotouč před sebe a chtěl ho skrýt pod rukavici, ale mezitím ho už vydoloval někdo z Chomutova. Následně několikrát puk přímo před klecí získaly a ztratily oba týmy.

55:47
    Rysům se nepodařilo vyhodit a LLewellynovu střelu vyrazil betony Štěpánek.

55:01
    Kafka byl nyní jasně v ofsajdu při přechodu rysů do útočné třetiny.

54:36
    Klimša tečoval před brankou puk mimo.

54:10
    Většina hráčů doluje kotouč z chumlu v rohu za brankou Altrichtera.

53:38
    Štěpánek podržel raději obloučkové nahození v lapačce.

53:00
    Sudí pískají zakázané uvolnění domácích. Puk byl ale tečován.

52:40
    Nikdo teď nečekal, že se nebude pískat icing a tak rysi, kteří se dostali k puku ve dvou proti jednomu jen nahodili lehký puk k brankáři.

51:45
    Další přechod rysů do útočného pásma brzdí ofsajd.

51:35
    Altrichter velmi špatně rozehrál a Hladonik dostal puk přímo před branku, kterou ale přestřelil.

51:13
    Piráti chtěli dlouhým a vysokým lobem vyslat svého forwarda do úniku, ale místo toho se píská icing.

50:45
    Chomutov se dostal do pásma s ofsajdem. Takže se musí vrátit znovu na buly před něj.

50:40
    Domácí gólman vyrazil puk nad sebe a Michálek ho pohotově rukou hodil za branku.

50:09
    Dochází mi přívlastky, Štěpánek opět famózní proti nebezpečné střele a následné dorážce pirátů.

49:50
    Jeden z domácích byl jasně faulován, hra pokračuje dále.

48:53
    Domácí už v plné počtu v útočném pásmu. Polanskému ale střela nesedla.

48:35
    Domácí již hrají ve čtyřech a vyhazují několikrát po sobě.

48:08
    Další skvělá kombinace hostů, ale Štěpánek neskutečně opět chytá.

47:58
    Po tvrdé střele, která minula branku to už vypadalo, že puk opustí pásmo, ale to se nestalo.

47:22
    Krásný zákrok Štěpánka proti blížícímu se soupeři. Puk vyletěl do ochranné sítě.

47:14
    Nicolas Hlava pálil z úhlu, ale puk podržel Štěpánek a unavená trojka domácích může vystřídat.

47:02
    Hostům ujel puk, ale zůstali v pásmu.

46:33
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Milan Mikulík – 2 min., vysoká hůl).

46:13
    Bude se znovu vylučovat, hra ale pokračuje pořád v pěti na tři.

46:13
    Stloukalovu dělovku skvělým postřehem a zákrokem likviduje Štěpánek.

46:05
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Ondřej Hrachovský – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

46:05
    Oddechový čas pro hosty.

46:05
    Komplikace pro rysy. Hrachovský chtěl co nejrychleji dostat kotouč od branky, ale vyhodil ho mimo.

45:33
    Nestrašil zlikvidoval vysunutím hole kombinaci Chomutova.

44:52
    Przybyla unikl do samostatného nájezdu ve vlastním oslabení a trefil dobrou ránou tyč Altrichterovy branky!

44:43
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (David Klimša – 2 min., vysoká hůl).

44:30
    Domácí si zkomplikovali rozehrávku za brankou, ale nakonec hru otočili a dostali se do útočného pásma. Tam ovšem faulují.

44:00
    Přihrávku před branku nezachtil jeden z domácích. Byla by to opravdu dobrá šance.

43:35
    Piráti ale opět vyhazují na zakázané uvolnění a buly se tak opět bude odehrávat před Altrichterem.

43:23
    Zahradníček neudržel kotouč na modré a rysi museli vyklidit pásmo.

43:01
    Kafka mohl ujíždět do šance 1 proti 1, ale nezachytil dlouhý pas.

42:41
    Jakub Štěpánek si připisuje další úspěšný zákrok.

42:30
    Před brankou v mezikruží zachytil kotouč Llewellyn, ale sjel mu z hokejky.

41:43
    Piráti se uvolnili zakázaným způsobem a nemohou střídat.

41:29
    Rysi rychle získali puk zpět, ale protože pásmo ještě někteří z nich nepustili, jen puk nahodili a vystřídali.

40:46
    Ofsajd právě znemožnil rysům vstup do útočného pásma.

40:30
    Domácí drží kotouč a poprvé třetině střídají.

40:01

Druhá třetina nám nabídla jednoznačně větší počet branek, než ta první. Nejprv udeřil opět kapitán Mikulík a poslal rysy do dvougólového vedení. Jenže o to v průběhu třetiny přišli. Protože Chomutov v 26. minutě nejprve snížil zásluhou Rýgla, a následně srovnal, když se trefil Stloukal. Poslední slovo měli ale opět domácí, protože Vojtěch Tomi vypálil na Altrichtera tvrdou ránu, která se dostala až za něj. Domácí tak opět odešli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Třetí třetina začíná za 8 minut, tedy v 19:44.

40:00

39:40
    Zajímavý akce se rýsovala domácím, ale střela jednoho z nich byla opět zablokovaná tělem jednoho piráta. Kotouč se odrazil pryč z pásma.

39:01
    Domácí se skvěle prokombinovali až do útočného pásma, ale tam puk jen nahodili a střídali.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:22
    Stuchlík velmi špatně nahodil a s pukem ujel sám na branku Jakub Doktor. Ten sice vymyslel blafák, ale ostřílený brankář se nenechal nachytat.

37:50
    Frýdek-Místek opět skvěle kombinoval v útoku, ale nakonec se hosté osvobodili.

37:12
    Tvrdá střela domácích končí na mantinelu za brankou.

36:50
    Kafka nezasunul puk do odkryté branky po perfektní přihrávce.

36:31
    Hosté vyhodili na zakázané uvolnění. Buly však bude probíhat v prostředku.

36:13
    Motloch naznačil přihrávku a sám zakončil. Bylo to perfektně vymyšlené, ale Altrichter také skvěle zakročil.

35:50
    Motlochově střele hokejka soupeře změnila trajektorii.

35:28
    Domácí hru taky pořádně přitvrdili, viděli jsme nejeden ostrý hit o mantinel.
    34:28 Vojtěch TOMI - 3:2

34:28
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Autorem branky je VOJTĚCH TOMI. Nyní se to hostům podařilo a Haman skvěle posunul na Tomiho, který pořádnou bombou poslal puk za Altrichterovy záda. Asistence: Filip Haman a Petr Kafka.

34:25
    Hamanovu ránu od modré schytal jeden z hostů.

33:54
    Kombinace rysů byla zakončena střelou Hrachovského sraženou do ochranné sítě.

33:45
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Vít Seemann – 2 min., podrážení).

33:10
    Štěpánek bez hole předvádí zákrok a drží domácí.

32:40
    Oba týmy nyní v pravém rohu u chomutovské branky dvakrát získaly kotouč a dvakrát o něj přišly.

32:06
    Radek Havel šel k zemi po tvrdém souboji a zůstal ležet ne ledě. Nyní už je ale na střídačce.
    31:24 Petr STLOUKAL - 2:2

31:24
    Piráti právě vstřelili branku!
    Autorem branky je PETR STLOUKAL. Skóre je srovnané, rysi si nepohlídali prostor před brankou a do ní puk zametl Petr Stloukal. Asistence: Dušan Žovinec.

31:14
    Svoboda přihrál spoluhráči, který ale netrefil puk ideálně.

30:20
    Chomutovští nyní předvedli další dva kontroverzní zákroky, sudí nechávají hru dál plynout.

29:58
    Rysi nyní skvělí v útočném pásmu. Nakonec ale nedokázali vystřelit na branku.

29:30
    Střídání v týmu HC Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Matěj Loubal, přichází Jakub Štěpánek.

29:14
    Eret nezastihl přihrávku do útočného pásma. Chomutov rychle obrátil hru.

28:55
    Motlochovu tvrdou ránu schytal mantinel za svatyní hostů.

28:11
    Před vhazováním se k brance vrátil Jakub Štěpánek a Matěj Loubal odjel na střídačku, ale sudí je vrátili zpět.

28:10
    Rysi vyhodili na zakázané uvolnění

27:43
    Střídání v týmu HC Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Jakub Štěpánek, přichází Matěj Loubal.

27:43
    Domácí se osvobozují zakázaně a jsou pod viditelným tlakem soupeře.

27:28
    Havel se chytal ke střele, ale zezadu mu do puku strčil hokejku soupeř.

26:59
    Puk skvěle vypíchl z pásma David Kofroň a spoluhráči tak mohli vystřídat.

26:40
    Hosty gól viditelně nakopl. Nyní ale piráti zaváhali a zbytečně přišli o pásmo.
    25:19 Martin RÝGL - 2:1

25:19
    Autorem branky je MARTIN RÝGL. Hosté snižují! V přesilovce se sedm sekund před jejím koncem prosadil Martin Rýgl, který dostal puk za bezmocného Štěpánka. Asistence: Petr Stloukal a Marek Tomica.

25:13
    Motloch obětavě skočil přímo do rány soupeře, který byl od něj asi 2 metry vzdálený.

24:38
    Hosté se do útočné třetiny chtěli dostat až příliš snadno. Proti bylo pravidlo o zakázaném uvolnění.

24:14
    Przybyla ušetřil čas ve středním pásmu, kde s kotoučem obehrál hráče. Následně vyhodil.

23:50
    Hrachovský vyhazuje zpoza vlastní branky po mantinelu až k Altrichterovi.

23:33
    Bláhovu dobrou ránu kryje Štěpánek do lapačky.

23:26
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jiří Polanský – 2 min., sekání).

23:15
    Doktor zblokoval přihrávku na volného domácího hráče před brankou.

22:13
    Domácím propadl opět kotouč, ale nájezd pirátů se nepotkal s úspěchem.

21:54
    Hosté se v oslabení dostali do středního pásma, avšak domácí okamžitě puk přebrali zpět. Následoval ofsajd.
    20:54 Milan MIKULÍK - 2:0

20:54
    Autorem branky je MILAN MIKULÍK. Domácí kapitán udeřil podruhé! Krásně prostřelil vše, co mu stálo v cestě a využil tak dvojnásobnou přesilovku. Asistence: Filip Haman a Petr Kafka.

20:30
    Rysům propadl kotouč až k brankáři Štěpánkovi.

20:05
    Domácí vyhráli úvodní buly a kombinují v útoku.

20:01

Domácí i hosté jsou již na ledě a za minutu startuje druhé dějství. Domácí budou hrát minutu a padesát sedm sekund v přesilovce 5 na 3.

První třetina tedy vyzněla lépe pro domácí tým, který vede o jednu branku. O tu se postaral kapitán týmu Milan Mikulík ve čtvrté minutě. Dostal skvělou přihrávku od Hladonika a bekhendem převezl brankáře Altrichtera. Ledovou plochu potom zasypaly desítky, možná i stovky plyšáků, které diváci měli za úkol hodit na led po prvním domácím gólu. Ti poputují na charitu. Po uklizení tedy hráči pokračovali v této fantastické hře. Frýdek-Místek měl několik velkých šancí, ale nedokázal žádnou proměnit. Pak přišla přesilovka , ve které ale paradoxně hráli o dost lépe (i v útoku) hosté, kteří si vypracovali 3 gólové šance. Jenže je zastavil fantasticky chytající Štěpánek. Hra pokračovala ve vysokém tempu do konce třetiny, další gól jsme ale už neviděli.

Druhé dějství začne přibližně v 18:54.

20:00

19:58
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Tomáš Pitule – 2 min., nesportovní chování + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Filip Suchý – 2 min., hákování).

19:50
    Tvrdou ránu z nenadání vyrazila Štěpánkova hruď.

19:43
    Na druhé straně opět zasahuje domácí strážce svatyně.

19:30
    Klimšovu ránu vyrazil Altrichter. Kovář při další ráně od modré zlomil hůl.

18:50
    Jakub Doktor přelstil obranu a odebral jí kotouč, na jeho bekhendovou střelu ale vyzrál Štěpánek.

18:08
    Frýdek-Místek se osvobodil od tlaku vyhozením, ale to se odrazilo na led od jednoho hráče na domácí střídačce, takže se vhazuje u Štěpánka.

17:50
    Proti další střele výtečně zasáhl Štěpánek a následně puk z pásma raději poslal Michálek.

17:14
    Hostům se dnes daří krásně pronikat obranou a dostávat se do přečíslení, avšak finální přihrávky, ty jim naopak nejdou vůbec.

16:50
    Nepřehlednou situaci před Štěpánkem nakonec řeší jeden z domácích.

16:20
    Stuchlík dostal zpoza branky přihrávku přímo před ní, ale opět skvěle zasáhl hostující brankář.

15:31
    Langovi puk ujel z pásma a piráti museli až k Altrichterovi. Na ledě leží rukavice jednoho z hráčů.

15:27
    Pískán ofsajd, ale vhazuje se před Jakubem Štěpánkem.

15:04
    Po střele rysů se puk vznesl vysoko nad led, pak se zpět vrátil a jeden z nich okamžitě pálil, ale gólman opět pozorný.

14:50
    Mikulík nahodil do pásma, ale brankář pirátů puk posílá zpátky ven.

14:20
    Stuchlíkova ani Polanského dorážka nebyla pro Altrichterovy zavřené betony žádným problémem.

14:17

13:55
    Rudovský v obrovské šanci, opět v oslabení. Štěpánek ale krásným zákrokem jeho rychlou střelu z prostoru přímo před brankou kryje někde do výstroje.

13:25
    Kafkovu tvrdou ránu po Mikulíkově přistrčení kryje hrudí Altrichter.

13:10
    Chomutov opět hrozí v oslabení!

12:55
    Rysům zastavuje akci ofsajd. Puk jim vyletěl z pásma a následně tam byl zpět poslán.

12:35
    Domácí unikli ve vlastním oslabení, ale Štěpánek na jejich pokus vyzrál.

12:17
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jakub Doktor – 2 min., hákování).

12:12
    Piráti předvedli v signalizovaném vyloučení další hodně kontroverzní zákrok, ale ten tentokrát zůstane nepotrestán.

11:40
    Signalizované vyloučení posílá Štěpánka z branky, avšak domácí se drží právě za ní.

11:10
    Piráti se z tlaku uvolňují jen zakázaným uvolněním, takže nemohou vystřídat.

10:49
    Petr Eret ujížděl sám na brankáře, ale ten vyjel opravdu daleko z branky. Než se Eret nadál, už letěl přemetem k ledu.

10:30
    Havlovu pozemní bombu od modré vyrazil Štěpánek hokejkou.

09:45
    Przybyla netrefil kotouč před brankou soupeře.

09:15
    Piráti hodně chybují v obraně a tak už dlouho zůstavájí uvězněni ve svém pásmu.

08:57
    Štěpánek dvakrát dobře zasahuje proti Jakubu Chrpovi.

08:23
    Nestrašil poslal zadovkou na Hrachovského, který tvrdou ránou minul branku.

07:50
    Štěpánek nerozehrál za brankou moc dobře, ale spoluhráči jeho chybu odčinili.

07:30
    Štěpánek předvedl zákrok, který pravděpodobně ani nechtěl, ale tvrdou vzdušnou ránu soupeře zneškodnil.

07:08
    Pitule posílal puk na svého volného protihráče na druhé straně, ale někdo z domácích puk vypíchl.

06:43
    Velkou chybu v domácí obraně nyní napravil pozorný Štěpánek, který vykryl tvrdou ránu soupeře z prostoru přímo před brankovištěm.

06:15
    Po kratším tlaku v útočném pásmu se Piráti osvobodili a už kombinují na druhé straně.

05:58
    Hamanovo nahození od modré čáry tečoval před Altrichterem Tomi, ale brankář hostů stáhl betony.

05:30
    Hosté bojovali dlouho o kotouč za domácí brankou, ale následně jim puk ujel za modrou.

04:59
    Slabé nahození nyní vyslali na Štěpánka Piráti a jeli vystřídat.

04:34
    Adámek nepřihrál spoluhráči za branku ideálně a rysi zbytečně ztratili pásmo.

04:00
    Rudovský nyní nezachytil přihrávku před brankou. Kdyby jí zachytil, Štěpánek by se jistě nedokázal přesunout.
    03:33 Milan MIKULÍK - 1:0

03:33
    Autorem branky je MILAN MIKULÍK. Hrací plochu zaplnili plyšáci, kteří se dnes sbírají pro charitu. Mikulík vyžádal přihrávku a následně vyzrál na Altrichtera blafákem. Asistence: Jan Hladonik.

03:22
    Vojtěch Tomi pálil na branku, Altrichter jeho kotouč srazil před sebe a následně pokryl obě dorážky domácích.

03:09
    Kafkova zblokovaná rána míjí Altrichterovu branku.

02:50
    Za domácí brankou musel rozehrát Jakub Štěpánek.

02:15
    Slabé nahození domácích narazilo o zadní mantinel. Rysi následně získali kotouč a po kombinaci zakončil do hrudi Altrichtera Jakub Adámek.

01:45
    Chomutov vyhodil na zakázané uvolnění a domácí se půl minuty zdrželi v útočném pásmu po vyhraném buly.

01:09
    Milan Mikulík převzal kotouč a přejel s ním modrou čáru v době, kdy v pásmu byl jeho spoluhráč. Ofsajd.

00:40
    Suchý najížděl kolem mantinelu po levé straně a snažil se vypálit, avšak puk byl sražen holí jednoho z domácích.

00:40
    Domácí se ale zdržují v útočném pásmu.

00:01
    Úvodní buly první třetiny vyhrál Chomutov.

00:01

Hráči už vyjíždějí na led. Utkání začíná za dvě minuty.

PIRÁTI CHOMUTOV

Chomutov naopak obývá vysoké příčky a je zatím na dobré cestě k tomu, aby se po loňském sestupu dostal do play-off a zkusil o případný návrat zabojovat. S padesáti jedna body drží západočeský klub čtvrtou pozici, o kterou se ale dělí s pátou Slavií. Tým je čtvrtý také v počtu vstřelených branek soupeři, kterých nastřílel 93. V opačné statistice, tedy počtu inkasovaných gólů, je desátý.

Forma: V – V – P – V – P

Poslední zápasy:
    Chomutov – Vsetín 6:2
    Poruba – Chomutov 4:5
    Litoměřice – Chomutov 8:3

HC FRÝDEK-MÍSTEK

HC Frýdek-Místek se opět vtlačil zpět na jedenáctou pozici, kterou obývá podstatnou část základní části soutěže. V minulém kole totiž na ledě v Přerově zaskočil favorita a zubry porazil 1:2 po prodloužení. Už delší dobu je ale jasné, že nadstavbovou část soutěže sehraje v skupině poražených, kde bude bojovat společně s Jihlavou, Prostějovem, Třebíčí, Benátkami, Ústím, Sokolovem a Kadaní o dvě místenky do předkola play-off. Stíhán je hlavně právě Třebíčí, která má dokonce stejný počet bodů, a Benátkami, ty mají o 2 body méně. Ostatní týmy zaostávají o víc než 14 bodů.

Forma: V(pp) – P – P – P(pp) – V(pp)

Přerov – Frýdek-Místek 1:2pp
    Frýdek-Místek – České Budějovice 2:4
    Jihlava – Frýdek-Místek 2:0

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 4. Mikulík (Hladonik), 21. Mikulík (Haman, Kafka), 35. Tomi (Haman, Kafka) – 26. Rýgl (Stloukal, Tomica), 32. Stloukal (Žovinec)

HC Frýdek-Místek: Štěpánek (28.–30. Loubal) – Zahradníček, Haman, L. Kovář, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, D. Stránský – Kafka, Polanský, Tomi – Kofroň, Hladonik, Mikulík (C) – Przybyla, Stuchlík, Klimša (A) – Eret, Motloch, V. Nestrašil.
    Piráti Chomutov: Altrichter (Pavlát) – Žovinec, Rýgl, R. Havel, Blaha, Piché, Lang, Seemann – J. Sklenář, Suchý, J. Černý – Rudovský (A), Pitule, Stloukal – Tomica (C), J. Svoboda, Llewellyn – Chrpa (A), Doktor, Hlava.

Rozhodčí: Pavlovič, Cabák – Hanzlík, Gančarčík