Boston – Carolina 2:0 (kon.) | Florida – Minnesota 2:4 (kon.) | New Jersey – Vegas 3:4 (kon.)
Philadelphia – Toronto 6:1 (kon.) | Columbus – Arizona 2:4 (kon.) | Montreal – NY Islanders 4:2 (kon.)
Nashville – Tampa 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Dallas 5:1 (kon.) | Vancouver – Ottawa 5:2 (kon.)

2. Jason Zucker (MNS) 1+1
    3. Jonathan Huberdeau (FLA) 1+1 (03:45:28)

Dnešní utkání navštívilo 10 167 diváků.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 46:26 (13:5, 19:9, 14:12)
    Zblokované střely – 10:8
    Vyhraná vhazování – 32:23
    Trestné minuty – 2:6
    Hity – 12:30

Hokejisté Minnesoty vítězí nad floridskými Pantery 4:2, přestože především v prvních dvou třetinách byli výrazně horším mužstvem!

Domácí po první části vedli po trefách Aleksandera Barkova a Jonathana Huberdeaua 2:0 a zdálo se, že kráčí za dvěma body. Cats byli výrazně aktivnější i v prostřední dvacetiminutovce. Wild však držel nad vodou brankář Kähkönen a jeho spoluhráči navíc dokázali vytěžit z minima maximum. Ve 30. minutě potrestal chybu soupeře ze samostatného úniku Jason Zucker a o pár minut později srovnal střelou nad lapačku Mats Zuccarello. Obrat pak dokonal ve 45. minutě Carson Soucy, jenž skóroval z vůbec první střely Divočáků ve třetí třetině. Panteři už gólově odpovědět nedokázali, 61 sekund před koncem naopak při jejich power-play zpečetil skóre odrazem puku o mantinel Luke Kunin.

58:59 Luke KUNIN - 2:4

58:59
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Kulečníkovým odrazem zřejmě rozhoduje LUKE KUNIN! Ten napálil kotouč o mantinel a ten se odrazil přímo na prázdnou domácí svatyni. Sprintující Anton Strålman přes všechnu snahu už gólu nezabránil. Asistence: Jonas Brodin.

58:49
    Yandle dokázal zachytit těžký kotouč a udržel pro svůj tým útočné pásmo.

58:26
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

58:26
    Zakázané uvolnění hostí.

58:11
    Vyhození Erica Staala se odrazilo od mantinelu a těsně minulo prázdnou branku Floridy!

57:42
    Je to tak, Driedger zůstává na střídačce!

57:42
    Puk byl sražen do hlediště. Už se dostáváme do času, kdy by domácí mohli odvolat brankáře...

57:24
    Dalšímu icingu zabránil Zach Parise, který přebruslil Mathesona.

56:52
    Huberdeau poslal dopředu Aleksandera Barkova, který z levé strany mířil těsně nad břevno. Hosté následně vyhodili na zakázané uvolnění.

56:35
    Střely na branku – 44:25

55:16
    Mohlo být vyrovnáno! Po střele Hoffmana se kotouč odrazil od zadního mantinelu zpět před branku a Noel Acciari se ho snažil protlačit za brankovou čáru. Kähkönen puk ale udržel před ní!

55:01
    Už jen pět minut do konce. Udrží hosté vedení?

54:15
    Zach Parise se dostával do samostatného úniku. Puk mu ve finále utekl zřejmě i kvůli háčku protihráče. Rozhodčí ale nevylučují!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 10. Barkov (Yandle, Huberdeau), 15. Huberdeau (Vatrano) – 30. Zucker, 33. Zuccarello (Hunt, Zucker), 45. Soucy (Parise, V. Rask), 59. Kunin (Brodin)

Florida Panthers: Driedger (Bobrovskij) – Ekblad (A), Yandle, Strålman, Weegar, Pysyk, Matheson – Dadonov, Barkov (C), Huberdeau – Malgin, Trocheck (A), Connolly – Hoffman, B. Boyle, Vatrano – Sceviour, Acciari, Toninato.
    Minnesota Wild: Kähkönen (Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Hunt, Soucy – Zuccarello, E. Staal, Zucker – Fiala, M. Koivu (C), Parise (A) – Kunin, J. Eriksson Ek, Greenway – Hartman, V. Rask, M. Foligno.

Rozhodčí: Dwyer, Rooney – Murphy, Driscoll

Diváci: 10 167