David Servis – Kolín 1:7 (kon.) | Klatovy – Kobra 2:4 (kon.) | Nová Paka – Bílina 8:3 (kon.)
Mostečtí Lvi – Vrchlabí 2:3 (po pr.) | Jablonec n/N – Děčín 7:6 (po pr.) | Trutnov – Řisuty 1:5 (kon.)
Tábor – China Golden Dragon 9:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 3:2 (kon.) | Šumperk – Opava 5:1 (kon.)
Nový Jičín – Kopřivnice 2:1 (po pr.) | Mor. Budějovice – SHK Hodonín 8:9 (po pr.) | Písek – Příbram 2:10 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
SKLH Žďár nad Sázavou
Středa 04.12.2019, 18:00 • ZS Kotlina • 2. liga skupina Východ • 23. kolo

To je dnes ode mne vše. Těším se, že se setkáme u dalšího přenosu. (20:35:00)

Je tu konec! Bruslaři nakonec v závěru utkání otočili nepříznivý výsledek, a derby tak patří jim. Nutno podotknout, že utkání mělo tempo a Plameny se za předvedený výkon stydět rozhodně nemusí.

59:51
    Bruslaři se dostali ke kotouči. Střela z velké vzdálenosti sice končí mimo bránu, Plameny se však k další šanci nedostanou.

59:37
    Hosté to ještě na poslední chvíli zkouší v šesti!

58:57
    Hosté se nebezpečně rozestavili před Holíkem. David Vala se dostal ke kotouči a lehkým vyhozením, které nekončí zakázaným uvolněním uklidňuje hru.

58:09
    Oddechový čas pro hosty.

58:09
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Domácí otáčí vývoj utkání! LUBOŠ VOŘÍŠEK si stoupl před bránu, kam také dostal přihrávku. Zkušený střelec přesnou ranou překonal Jiřího Slámu. Asistence: Ladislav Pospíchal a Richard Cachnín

58:03
    Jsou tu poslední dvě minuty základní hrací doby. Hosté je načali zakázaným uvolněním.

56:49
    V Kotlině je vyrovnáno! V poslední sekundě přesilovky napřáhl od modré čáry Luboš Voříšek. Jiří Sláma vyrazil kotouč před sebe, kde ho sebral MARCEL JURÁŇ. Poslední jmenovaný prostrčil kotouč do brány hostů. Asistence: Luboš Voříšek a Richard Cachnín

56:22
    Ladislav Pospíchal nabízel přízemní kotouč k teči. Nikdo toho však nevyužil.

55:48
    Hosté se znovu osvobozují.

55:24
    Střelu z první Martina Nepokoje Sláma v pohodě vyrazil.

54:55
    Domácí toho moc v krátké přesilovce pět na tři nestihnou. Plameny vyhrály vhazování vyhazují kotouč pryč.

54:50
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Pleva – 2 min., pozdní dohrání).

54:35
    Vše vypadá v pořádku, utkání pokračuje vhazováním ve středním pásmu.

54:35
    V Kotlině se nyní utkání na malou chvíli přerušilo. Na ledě je krev, kterou je třeba odklidit.

54:29
    Hosté bez větších problémů vyhazují.

53:56
    Bruslaři se krkolomně dostali do útočného pásma, kde vzápětí o kotouč zase přišli.

53:25
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Třetina – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

53:23
    Hostům se podařilo po vhazování vyhodit.

53:14
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Kališ – 2 min., podrážení).

52:48
    Plameny honí kotouč za Holíkovou bránou. Odtud domácím nebezpečí nehrozí.

51:54
    Adam Spálovský vyslal svižnou střelu na Holíka, který proti ní zasáhl lapačkou.

51:46
    David Vala vyzval ke střele Jakuba Matušíka ke střele, tomu se však kotouč zamotal pod nohama.

51:18
    Postavení útočícího hráče v brankovišti vyhání Plameny z útočného pásma.

50:30
    Marek Prokš vystřelil z pravé strany. Holík si bližší tyč pohlídal.

50:14
    Pěknou střelou z mezikruží se prezentoval Tomáš Chlubna. Holík včas zasáhl.

50:04
    Plamenům dlouho trvalo dostat se do útočného pásma.

Dnešní utkání sleduje 723 diváků.

49:24
    Domácí hned po vhazování vysokým obloučkem ukrajují sekundy z oslabení.

49:20
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Juráň – 2 min., pozdní dohrání).

48:32
    Tomáš Chlubna zakončoval bekhendem z ostrého úhlu. Nastřelil jen boční síť.

48:09
    Další kotouč za brankou Holíka.

47:51
    Bruslaři se navíc provinili postavením mimo hru. Tato přesilová hra se jim zatím moc nedaří.

47:42
    Plameny se znovu osvobozují výhozem.

47:27
    Když to nejde Bruslařům kombinačně, zkoušejí to silou. Plameny jsou ale v předbrankovém prostoru důrazní a nedávají soupeři možnost dorážky.

46:45
    Havlíčkobrodská přesilovková formace postrádá pohyb a myšlenku. Hosté se tak dostávají k puku, který následně vyhazují.

46:17
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Pleva – 2 min., podrážení).

45:46
    Jan Wasserbauer si z levé strany přejel na pravou a hledal před bránou stojící spoluhráče. Jeho přihrávka však cíl nenašla.

44:55
    Richard Cachnín střelou od modré trefil prvního bránícího hráče. Pro odražený kotouč si musel dojet Martin Holík.

44:25
    Obě mužstva několikrát po sobě pouze odevzdala kotouč soupeři.

43:40
    Od modré čáry prověřil Holíka Petr Veleba.

42:36
    Radim Ferda nabral rychlost a po levé straně se dostal do útočného pásma. Pak z pozice kruhu vystřelil. Holík jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.

42:11
    Roman Mikeš hledal přihrávkou spoluhráče stojící před bránou hostů. Kotouč však jen projel do rohu kluziště.

41:16
    Do situace jeden na jednoho se dostal Lukáš Bureš. Neměl však rychlost, a proto vyčkával na spoluhráče. Toho využil Štěpán Dudycha a kotouč mu vzal.

40:40
    Od modré čáry vyslal další střelu Štěpán Dudycha. Sláma betonem vyrazil.

40:08
    Kotouče se po vhazování zmocnil Roman Mikeš, který střelou z levého kruhu minul bránu.

40:01

Ve druhé třetině jsme se už branek dočkali. Tu první vstřelili Bruslaři, a dostali se tak do vedení. Žďár nad Sázavou však v přesilové hře vyrovnal. Vstřelený gól hosty povzbudil. Své momentum Plameny využily k druhé brance, čímž otočily vývoj utkání. Do třetí periody si odnášejí těsný náskok.

Střely: 12:10

Třetí třetina začne přibližně v 19:32.

40:00

39:49
    Bruslařům ujíždí kotouč pryč z útočného pásma. Na další šanci tak čas nezbude.

39:31
    Mezi kruhy se s kotoučem dostal Richard Cachnín. Svou střelu skryl za obránce, Sláma však i tak jeho pokus chytil.

38:45
    Plameny pokračují v dobrých výkonech. Lukáš Bureš vystřelil z levého kruhu. Tentokrát byl Holík na svém místě.

36:53
    Žďár právě vstřelil branku!
    Žďár nad Sázavou otáčí skóre. Těsně po dobře odehraném oslabení se hosté rychlým útokem dostali do velké šance. Martin Gregar nahrál na druhou stranu hřiště LUKÁŠI BUREŠOVI, který poslal puk Holíkovi do protipohybu. Asistence: Martin Gregar a Jiří Kališ

36:25
    Bruslaři se v několika lidech tlačili do brány hostů. Hosté byli ale důraznější a kotouč dostali pryč.

35:44
    Plameny se zmocnily kotouče a vyrazily do útoku. Marek Prokš měl dobrou rychlost, zakončit však nedokázal.

35:27
    Miroslav Třetina z levého rohu našel křížnou přihrávkou Martina Nepokoje, který vystřelil z první. Jiří Sláma se stihl přesunout.

35:01
    Bruslaři rozestavili útočnou pětici a kombinují.

34:31
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Bureš – 2 min., podrážení).

33:40
    Do další šance se dostal Lukáš Bureš. Dostal se však až příliš blízko Holíkovi a nedokázal ideálně zakončit.

33:20
    Hosty vyrovnávací branka povzbudila. Je jich nyní plné kluziště.

31:45
    Hosté v přesilové hře srovnávají stav utkání! Dominik Adam nabídl kotouč Martinu Plevovi, který od modré čáry vystřelil na bránu. Letící touš parádně za Holíkova záda tečoval před bránou stojící MAREK PROKŠ. Asistence: Martin Pleva a Dominik Adam

31:17
    Dominik Adam zakončoval těsně před Holíkem. Tomu se však podařilo tuto střelu i následnou dorážku vyrazit.

31:00
    Nyní svádí týmy bou o puk za bránou.

30:50
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Voříšek – 2 min., podrážení).

29:56
    Šikovné ruce ukázal Martin Nepokoj, když několika kličkami zmátl soupeře. Pak nahrál za bránu na Miroslava Třetinu, který ihned posouval touš před svatyni hostů. Obrana Plamenů však zareagovala včas a Třetinovu nabídku srazila pryč.

29:15
    Na bránu se z pravé strany hnal Tomáš Ludvík. Nakonec se pokusil procpat kotouč do brány přes bližší tyč. Tam však Sláma mezírku nenechal.

28:29
    Hodně místa na pravém kruhu dostal Lukáš Hort. Holík si proti němu ale stihl vyjet, a snížit tak střelecký úhel.

27:49
    Pěknou rychlost nabral Lukáš Bureš. S kotoučem se dostal mezi kruhy, odkud tvrdě vystřelil. Rána těsně minula svůj cíl.

26:04
    Konečně jsme se dočkali první branky! Luboš Voříšek vyhrál vhazování na Ladislava Pospíchala, který od modré čáry vystřelil na Jiřího Slámu. Ten jeho ránu pouze vyrazil před sebe. K odraženému puku se dostal MARCEL JURÁŇ, který nadvakrát dokázal procpat kotouč za brankovou čáru. Asistence: Ladislav Pospíchal a Luboš Voříšek

25:19
    Jiřímu Slámovi se nepodařilo za brankou odehrát kotouč. Toho využil Petr Kuchta, jenž se puku zmocnil a z pravé strany vystřelil. Gólman hostů se stihl vrátit zpět do brány a překazit tak Kuchtovo zakončení.

24:44
    Luboš Voříšek vyslal po levém mantinelu do útoku Jakuba Matušíka, který neměl kam posunout kotouč dál, a tak se rozhodl ke střele, se kterou neměl gólman domácích problém.

24:01
    Ihned po vhazování se do puku od modré čáry opřel Štěpán Dudycha. Sláma i přes zakrytý výhled skryl kotouč ve své výstroji.

23:57
    Další icing Žďáru nad Sázavou.

23:35
    Hosté se poprvé ve druhé části dostali s kotoučem do útočné třetiny. Moc toho však vymyslet nedokázali.

22:58
    Martin Nepokoj od modré čáry nastřelil prvního bránícího hráče.

22:48
    Bruslaři ve druhé třetině velice dobře napadají, z čímž nají hosté problémy. Nyní pouze vyhodili na zakázané uvolnění.

21:59
    Další nepovedená rozehrávka Plamenů. Petr Kuchta sebral hostům rozehrávku, ke střele se však těsně nedostal, jelikož ho hráči Žďáru nad Sázavou těsně obestoupili a vzali si puk zpět.

21:24
    Do další střely z levého kruhu se tentokrát dostal Tomáš Ludvík. Gólman domácích jeho pokus vyrazil do rohu kluziště.

20:48
    Jakub Matušík zachytil rozehrávku Plamenů. Nic nerozmýšlel a z pravého kruhu vystřelil. Sláma si s jeho pokusem poradil.

20:06
    Hosté sice vyhráli vhazování, jenomže přechod do útočné třetiny se jim vůbec nepovedl. Kotouč tak mají na holích Bruslaři.

20:01

Ačkoliv byla k vidění celkem pěkná hra v tempu, vyložených šancí jsme se nedočkali. Skvěle pracovaly obrany obou týmů, které nepouštěly útočné trojice soupeřů do nebezpečných situací. Většina akcí tak končila střelou z delší vzdálenosti, se kterou si s přehledem poradili brankáři.

Střely: 14:8

Druhá třetina začne přibližně v 18:42.

20:00

19:49
    Havlíčkobrodští hokejisté jsou zaparkovaní před Slámovou bránou. Plameny ale nedávají svému soupeři ani píď místa zadarmo. Akce tak končí střelou z delší vzdálenosti, kterou gólman domácích kryje ve své výstroji.

19:18
    Bruslařům sice založení útoku moc nevyšlo. Dobrým napadáním si ale dokázali vybojovat kotouč zpět.

18:30
    Několik nepřesností z obou stran nyní lehce zpomalilo hru.

17:33
    Z pravé kruhu vystřelil Miroslav Třetina. Jeho pokus však k bráně nedoletěl.

16:45
    Richard Cachnín si rychlým sprintem splnil obranné povinnosti, a Bruslaři tak znovu mohou zaútočit.

16:01
    Lukáš Hort vypálil od modré čáry. Holíkovi touš vypadl z výstroje, podařilo se mu však kotouč najít mezi před brankovištěm stojícími hráči.

14:57
    Střela Radima Ferdy z pravého kruhu byla zblokovaná mimo Holíkovu bránu.

14:17
    Hra se málo přerušuje, čas utíká rychle. Na první skutečně gólovou šanci stále čekáme.

13:35
    Do zajímavé situace se mohl dostat Lukáš Bureš. Od potencionálního samostatného úniku ho ale dělilo dobré zpracování puku.

13:01
    Z okraje levého kruhu napřáhl Jiří Benák. Sláma znovu připraven.

12:27
    Další střelu od modré pokryl Jiří Sláma. Tentokrát se svým pokusem neuspěl Ladislav Pospíchal.

11:40
    Pěknou střelu z mezikruží z hole Robina Medka vyrazil Holík před sebe. Ke kotouči se ještě dostal Luboš Kunstmüller, který se ale již dostal do ostrého úhlu a nastřelil jen boční síť.

11:05
    Martin Holík nahrál přes celé hřiště u modré čáry stojícímu Tomáši Ludvíkovi. Ten neměl rychlost, a obránci Plamenů tak neměli problém ho dojet. Ludvík vyřešil situaci střelou, se kterou si Sláma poradil.

10:20
    Štěpán Dudycha vystřelil od modré. Jiří Sláma s těmito pokusy nemá nejmenší problém.

08:58
    Bruslaři zavezli puk do útočného pásma a nahozením na Slámu si vybojovali vhazování před bránou hostů.

08:38
    Hosté nebezpečně kombinují před Holíkovou bránou, obrana domácích je však do zakončení nepouští.

07:52
    Petr Kuchta v útočné třetině po chybě obránců vybojovat puk. Objel bránu a nahrál Jiřímu Benákovi, který od modré čáry vyzkoušel Slámovu pozornost.

07:15
    Z levého kruhu tvrdě vystřelil Dominik Knap. Martin Holík zasáhl vyrážečkou a kotouč končí v rohu kluziště.

06:19
    Do zajímavé šance se málem dostali Miroslav Třetina s Romanem Mikešem. Na poslední chvíli jim byl ale kotouč odebrán.

05:33
    Bruslaři kombinovali v útočné třetině, do zakončení se však nedostali.

04:58
    Jiří Benák vyhrál bruslařský souboj s Martinem Gregarem. Domácí jsou na kotouči a zakládají útok.

04:03
    Za mohutného fandění obou táborů fanoušků se píská ofsajd domácích.

03:16
    Bruslaři svedli o kotouč v útočené třetině několik osobních soubojů. Touš mají nakonec v moci hosté.

02:14
    Dominik Knap objel bránu a nahrával svým spoluhráčům mezi kruhy. Defenziva domácích zapracovala dobře a nebezpečí před havlíčkobrodskou svatyní zažehnáno.

01:50
    Gólman domácích přerušil útočné snažení hostů tím, že zalehnul kotouč.

01:18
    Ondřej Kovářů vystřelil od levého mantinelu přes obránce. Martin Holík jeho pokus vyrazil mimo.

00:41
    Martin Gregar nebezpečně projížděl před bránou domácích. Do zakončení se ale nedostal.

00:08
    Hned po vhazování Miroslav Třetina vyslal první střelu na Jiří Slámu, který si připisuje úspěšný zákrok.

00:01

BK Havlíčkův Brod: Holík (Vácha) – Nepokoj, Vala, Pospíchal, Dudycha, Kliment, Benák – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Juráň, Matušík, Voříšek (A) – Ludvík, Cachnín, Kuchta – Musil

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Pleva (C), Koželuh, Spálovský, Kališ, Veleba, Hort – Adam, Kovářů, Medek, Bureš, Wasserbauer (A), Kadleček, Prokš (A), Knap, Chlubna, Gregar, Kunstmüller, Heinrich, Ferda

Rozhodčí: Michal Maršálek – David Urubčík, Jan Vašíček.

Poslední vzájemný zápas

Plameny svého soupeře na domácím ledě dlouho trápily. Přesto byli Bruslaři celý zápas před Žďárem nad Sázavou o krok napřed. Definitivně se utkání rozhodlo až v posledních šesti minutách, kdy havlíčkobrodští hokejisté vsítili tři branky.

SKLH Žďár nad Sázavou 2:6 BK Havlíčkův Brod

Branky a nahrávky: 10. Prokš (Gregar), 51. Pleva (Spálovský, Kunstmüller) – 10. Pospíchal (Cachnín, Plachý), 29. Přidal (Třetina), 46. Mikeš (Přidal, Vala), 55. Přidal (Třetina, Mikeš), 56. Plachý (Juráň), 58. Matušík (Semrád, Plachý).
    Rozhodčí: Martin Maťašovský – Petr Křivohlavý, Martin Hübl.
    Vyloučení: 6:6.
    Využití: 1:2.
    V oslabení: 0:0.
    Diváci: 825.
    Střely na branku: 29:41 (6:14, 13:15, 10:12).
    Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:6.

Můžeme bez obav říct, že Plameny jsou zpět. Alespoň tedy na příčkách zajišťující play off. Žďár nad Sázavou si v posledních sedmi zápasech připsal patnáct bodů. V posledním kole porazil v přímé bitvě o šesté místo Kopřivnici. Tým s velkým "Ž" ve znaku si ale nemůže dovolit zpomalit. Rozdíl mezi sedmým a čtvrtým místem v tabulce čítá pouhých pět bodů. Pořadí se může měnit doslova po každém kole. Žďár je na koni, na svého dnešního soupeře však tuto sezonu zatím nevyzrál. Podaří se mu to tentokrát?

Havlíčkobrodští hokejisté jsou na druhém místě tabulky a vypadá to, že svou pozici jen tak nezmění. Na první Šumperk totiž ztrácejí deset bodů, na třetí Valašské Meziříčí mají náskok osmi bodů. Bruslaři si prošli menší krizí. Ze čtyř utkání tři prohráli, ve dvou zápasech dokonce nevstřelili jedinou branku. Minulý čas je ale na místě. Po sympatickém obratu v Moravských Budějovicích na domácím ledě porazili silný Šumperk. Není lepší příležitost kdy potvrdit návrat formy, než v derby.

Dobrý den, vítám Vás u on-line přenosu zápasu regionálního derby mezi týmy BK Havlíčkův Brod a SKLH Žďár nad Sázavou. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Sochor

Branky a nahrávky: 27. Juráň (Pospíchal, Voříšek), 57. Juráň (Voříšek, Cachnín), 59. Voříšek (Pospíchal, Cachnín) – 32. Prokš (Pleva, Adam), 37. Bureš (Gregar, Kališ)

Rozhodčí: Michal Maršálek – David Urubčík, Jan Vašíček