Individuální závod mužů, 20 km, Östersund Vítěz: M. Fourcade (FRA) (kon.)
konec
SP - Individuální závod mužů, 20 km, Östersund

Vítěz: M. Fourcade (FRA)

Středa 04.12.2019, 16:15 • Östersunds skidstadion • Biatlon
     
    Pořadí Světového poháru:

    1. Martin Fourcade (FRA) 100 b.
    2. Tarjei Bø (NOR) 92 b.
    3. Johannes Thingnes Bø (NOR) 91 b.
    4. Matvej Jelisejev (RUS) 82 b.
    5. Simon Desthieux (FRA) 81 b.
    6. Quentin Fillon Maillet (FRA) 77 b.
    7. Alexandr Loginov (RUS) 75 b.
    8. Emilien Jacquelin (FRA) 73 b.
    9. Erlend Bjøntegaard (NOR) 62 b.
    10. Fabien Claude (FRA) 57 b.
    ...
    20. Michal Krčmář (CZE) 37 b.
    28. Ondřej Moravec (CZE) 24 b.
    38. Adam Václavík (CZE) 15 b.
    43. Jakub Štvrtecký (CZE) 11 b.
    52. Michal Šlesingr (CZE) 6 b.
    (23:06:03)
     
    Konečné pořadí:

    1. Martin Fourcade (FRA) 53:11,9 (1)
    2. Simon Desthieux (FRA) +12,7 (1)
    3. Quentin Fillon Maillet (FRA) +1:50,8 (3)
    4. Emilien Jacquelin (FRA) +2:17,8 (2)
    5. Benjamin Weger (SUI) +2:28,2 (1)
    6. Tarjei Bø (NOR) +2:28,8 (2)
    7. Fabien Claude (FRA) +2:32,4 (2)
    8. Matvej Jelisejev (RUS) +2:54,6 (1)
    9. Alexandr Loginov (RUS) +2:55,1 (2)
    10. Johannes Thingnes Bø (NOR) +3:12,6 (2)
    11. Jevgenij Garaničev (RUS) +3:16,4 (2)
    12. Simon Eder (AUT) +3:30,2 (2)
    13. Erlend Bjøntegaard (NOR) +3:32,4 (2)
    14. Anton Babikov (RUS) +3:37,9 (0)
    15. Krasimir Anev (BUL) +3:47,7 (0)
    16. Benedikt Doll (GER) +3:48,3 (4)
    17. Ondřej Moravec (CZE) +3:54,4 (1)
    18. Felix Leitner (AUT) +3:59,7 (3)
    19. Lukas Hofer (ITA) +4:07,6 (5)
    20. Dmitro Pidručnij (UKR) +4:14,5 (3)
    21. Dominik Landertinger (AUT) +4:15,6 (1)
    22. Fang-ming Čcheng (CHN) +4:23,8 (2)
    23. Sebastian Samuelsson (SWE) +4:29,1 (2)
    24. Julian Eberhard (AUT) +4:29,6 (3)
    25. Florent Claude (BEL) +4:36,8 (2)
    26. Tero Seppälä (FIN) +4:40,9 (3)
    27. Philipp Horn (GER) +4:49,8 (3)
    28. Thomas Bormolini (ITA) +4:57,8 (2)
    29. Michal Krčmář (CZE) +5:10,4 (4)
    30. Martin Ponsiluoma (SWE) +5:30,5 (4)
    31. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +5:31,6 (1)
    32. Jakub Štvrtecký (CZE) 5:32,4 (3)
    33. Scott Gow (CAN) +5:35,1 (3)
    34. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +5:36,0 (5)
    35. Anton Smolski (BLR) +5:40,7 (2)
    36. Johannes Dale (NOR) +5:45,2 (3)
    37. Lars Helge Birkeland (NOR) +5:53,7 (3)
    38. Artěm Prima (UKR) +5:57,0 (4)
    39. Dmitrij Malyško (RUS) +5:59,1 (4)
    40. Michal Šlesingr (CZE) +6:00,9 (3)
    ...
    44. Martin Otčenáš (SVK) +6:17,7 (3)
    52. Michal Šíma (SVK) +6:47,6 (2)
    76. Adam Václavík (CZE) +9:10,1 (5)
    80. Šimon Bartko (SVK) +9:32,5 (5)
    88. Tomáš Hasilla (SVK) +10:39,2 (5)
     
    Vytrvalostní závod ve švédském Östersundu si podmanili Francouzi. Po 353 dnech vystoupal na stupně vítězů Martin Fourcade, jenž s jednou chybou celý závod vyhrál. Druhý skončil se ztrátou dvanácti vteřin Simon Desthieux, třetí místo pro sebe uzmul Quentin Fillon Maillet. Nedařilo se norským biatlonistům, kteří evidentně měli špatně namazané lyže. Johannes Thingnes Bø předvedl na své poměry mizerný běh, Nor uzavřel TOP 10. Nejlepším Čechem je s jednou chybou sedmnáctý Ondřej Moravec. Body brali ještě další tři naši borci. Devětadvacátý Michal Krčmář si skvělé umístění odstřelil třemi chybami na čtvrté položce, naopak s 32. místem bude určitě spokojený mladík Jakub Štvrtecký. Jeden bod získal Michal Šlesingr, jediným českým závodníkem bez bodů zůstal 76. Adam Václavík.
     
    Konec závodu.
     
    Cíl
    Posledním biatlonistou, jenž se dnes prosadil na bodované pozice, je norský mladík Johannes Dale. Nor udělal dvě chyby a usadil se na 36. pozici.
     
    Cíl
    Anton Babikov těsně před cílem upadl, což ho v konečném hodnocení stálo dvě pozice. I čtrnáctá příčka je ovšem pro Rusa velmi dobrým výsledkem.
     
    Cíl
    Jakub Štvrtecký zabojoval a v cíli uzavírá třetí desítku! Výborný počin českého borce, který si připíše cenné body.
     
    4.st.
    Čtyři nuly řadí Antona Babikova na parádní jedenácté místo. Body bude brát i Philipp Horn, jemuž náleží 29. pozice. Johannes Dale také jednou chyboval a zatím drží poslední bodovanou příčku.
    Další chyba na stojce, ale Štvrtecký o body nepřijde
     
    4.st.
    Jakub Štvrtecký na poslední položce chyboval, přesto se dostal na bodované pozice. Teď bude záležet na tom, kolik si český mladík ponechal sil do posledního běžeckého kola.
     
    Cíl
    O pořádné překvapení se postaral i Fang-ming Čcheng. Čínský závodník dvakrát chyboval a při svém třetím vystoupení ve Světovém poháru bude brát body, je totiž na krásném 21. místě.
     
    Cíl
    Životní výsledek zaznamenává Fabien Claude. Mladý Francouz dojíždí do cíle vyčerpaný na sedmém místě. Doposud bylo jeho nejlepším umístěním dvanácté místo v závodu s hromadným startem.
     
    Cíl
    Výborný indivudál mají za sebou i ruští biatlonisté. Jevgenij Garaničev momentálně uzavírá první desítku, Matvej Jelisejev je dokonce sedmý.
    Jakub Štvrtecký dnes na ležce neminul ani jednou
     
    3.st.
    Český mladík Jakub Štvrtecký zapsal nulu na druhé ležce a pokud zastřílí čistě vestoje, může pomýšlet na body.
     
    Průběžné pořadí v cíli (37 závodníků):
    1. Martin Fourcade (FRA) 53:11,9 (1)
    2. Simon Desthieux (FRA) +12,7 (1)
    3. Quentin Fillon Maillet (FRA) 1:50,8 (3)
    4. Emilien Jacquelin (FRA) 2:17,8 (2)
    5. Benjamin Weger (SUI) 2:28,2 (1)
    ...
    12. Ondřej Moravec (CZE) 3:54,4 (1)
    19. Michal Krčmář (CZE) 5:10,4 (4)
     
    4.st.
    Závěrečnou položku má za sebou Michal Šlesingr. Udělal jednu trestnou chybu, na body to bohužel stačit nebude.
     
    Pořadí po první střelbě:
    1. Johannes Thingnes Bø (NOR)
    2. Martin Fourcade (FRA) +6,5
    3. Simon Desthieux (FRA) +7,0
    4. Benedikt Doll (GER) +8,2
    5. Tarjei Bø (NOR) +10,4
    ...
    14. Michal Krčmář (CZE) +29,6
    17. Ondřej Moravec (CZE) +39,4
    30. Michal Šlesingr (CZE) +52,9
    34. Jakub Štvrtecký (CZE) +56,9
    44. Adam Václavík (CZE) +1:16,7
    69. Tomáš Hasilla (SVK) + 1:52,6
    79. Michal Šíma (SVK) +2:09,1
     
    4.st.
    Biatlonisté ze země galského kohouta nemají dost! Ze zadních pozic zaútočil Fabien Claude, který sice zahájil závod dvojkou na ležce, jenže posléze zapsal tři nuly v řadě! Francouz jde na osmou příčku!
     
    Cíl
    Dnešní vytrvalostní závod patří Francouzům! Těm v cíli patří první čtyři pozice, prvním nefrancouzským jezdcem je až Benjamin Weger.

    Milan Huppert

    Konečné pořadí:
    1. Martin Fourcade (FRA) 53:11,9 (1)
    2. Simon Desthieux (FRA) +12,7 (1)
    3. Quentin Fillon Maillet (FRA) +1:50,8 (3)
    4. Emilien Jacquelin (FRA) +2:17,8 (2)
    5. Benjamin Weger (SUI) +2:28,2 (1)
    6. Tarjei Bø (NOR) +2:28,8 (2)
    7. Fabien Claude (FRA) +2:32,4 (2)
    8. Matvej Jelisejev (RUS) +2:54,6 (1)
    9. Alexandr Loginov (RUS) +2:55,1 (2)
    10. Johannes Thingnes Bø (NOR) +3:12,6 (2)
    11. Jevgenij Garaničev (RUS) +3:16,4 (2)
    12. Simon Eder (AUT) +3:30,2 (2)
    13. Erlend Bjøntegaard (NOR) +3:32,4 (2)
    14. Anton Babikov (RUS) +3:37,9 (0)
    15. Krasimir Anev (BUL) +3:47,7 (0)
    16. Benedikt Doll (GER) +3:48,3 (4)
    17. Ondřej Moravec (CZE) +3:54,4 (1)
    18. Felix Leitner (AUT) +3:59,7 (3)
    19. Lukas Hofer (ITA) +4:07,6 (5)
    20. Dmitro Pidručnij (UKR) +4:14,5 (3)
    21. Dominik Landertinger (AUT) +4:15,6 (1)
    22. Fang-ming Čcheng (CHN) +4:23,8 (2)
    23. Sebastian Samuelsson (SWE) +4:29,1 (2)
    24. Julian Eberhard (AUT) +4:29,6 (3)
    25. Florent Claude (BEL) +4:36,8 (2)
    26. Tero Seppälä (FIN) +4:40,9 (3)
    27. Philipp Horn (GER) +4:49,8 (3)
    28. Thomas Bormolini (ITA) +4:57,8 (2)
    29. Michal Krčmář (CZE) +5:10,4 (4)
    30. Martin Ponsiluoma (SWE) +5:30,5 (4)
    31. Vetle Sjastad Christiansen (NOR) +5:31,6 (1)
    32. Jakub Štvrtecký (CZE) 5:32,4 (3)
    33. Scott Gow (CAN) +5:35,1 (3)
    34. Andrejs Rastorgujevs (LAT) +5:36,0 (5)
    35. Anton Smolski (BLR) +5:40,7 (2)
    36. Johannes Dale (NOR) +5:45,2 (3)
    37. Lars Helge Birkeland (NOR) +5:53,7 (3)
    38. Artěm Prima (UKR) +5:57,0 (4)
    39. Dmitrij Malyško (RUS) +5:59,1 (4)
    40. Michal Šlesingr (CZE) +6:00,9 (3)
    ...
    44. Martin Otčenáš (SVK) +6:17,7 (3)
    52. Michal Šíma (SVK) +6:47,6 (2)
    76. Adam Václavík (CZE) +9:10,1 (5)
    80. Šimon Bartko (SVK) +9:32,5 (5)
    88. Tomáš Hasilla (SVK) +10:39,2 (5)

    Pořadí po čtvrté střelbě:
    1. Martin Fourcade (FRA) 43:32,3 (1)
    2. Simon Desthieux (FRA) +9,1 (1)
    3. Quentin Fillon Maillet (FRA) +1:45,8 (3)
    4. Emilien Jacquelin (FRA) +1:53,5 (2)
    5. Benjamin Weger (SUI) +1:57,1 (1)
    ...
    15. Ondřej Moravec (CZE) +2:56,2 (1)
    31. Michal Krčmář (CZE) +4:40,7 (4)
    37. Jakub Štvrtecký (CZE) 5:10,1 (3)
    38. Michal Šlesingr (CZE) 5:12,8 (3)
    44. Martin Otčenáš (SVK) +5:30,7 (3)
    46. Michal Šíma (SVK) 5:47,9 (2)
    78. Adam Václavík (CZE) +8:09,7 (5)
    82. Šimon Bartko (SVK) +8:29,3 (5)
    88. Tomáš Hasilla (SVK) +9:07,0 (5)

    Pořadí po třetí střelbě:
    1. Martin Fourcade (FRA) 31:41,9 (0)
    2. Alexandr Loginov (RUS) +52,2 (0)
    3. Simon Desthieux (FRA) +59,6 (1)
    4. Emilien Jacquelin (FRA) 1:35,5 (1)
    5. Tarjei Bø (NOR) 1:38,6 (1)
    ...
    8. Michal Krčmář (CZE) +2:10 (1)
    19. Ondřej Moravec (CZE) +2:52,4 (1)
    47. Martin Otčenáš (SVK) +4:21,5 (4)
    48. Michal Šlesingr (CZE) +4:27,9 (2)
    52. Jakub Štvrtecký (CZE) +4:38,1 (1)
    67. Michal Šíma (SVK) +5:37,2 (2)
    80. Tomáš Hasilla (SVK +6:28,5 (3)
    89. Adam Václavík (CZE) 7:06,1 (4)
    90. Šimon Bartko (SVK) 7:22,2 (4)

    Pořadí po druhé střelbě:
    1. Martin Fourcade (FRA) 20:52,1 (0)
    2. Benedikt Doll (GER) +11.0 (0)
    3. Tarjei Bø (NOR) +14,9 (0)
    4. Alexandr Loginov (RUS) +31,4 (0)
    5. Arnd Peiffer (GER) +36,2 (0)
    ...
    21. Michal Krčmář (CZE) +1:51,5 (1)
    29. Ondřej Moravec (CZE) +2:14,0 (1)
    41. Michal Šlesingr (CZE) +2:46,2 (1)
    59. Martin Otčenáš (SVK) +3:33,0 (2)
    64. Jakub Štvrtecký (CZE) +3:46,7 (2)
    70. Tomáš Hasilla (SVK) 4:03,6 (2)
    74. Michal Šíma (SVK) 4:14,6 (2)
    84. Adam Václavík (CZE) +5:08,3 (3)
    100. Šimon Bartko (SVK) 6:16,9 (4)

    Pořadí po první střelbě:
    1. Johannes Thingnes Bø (NOR)
    2. Martin Fourcade (FRA) +6,5
    3. Simon Desthieux (FRA) +7,0
    4. Benedikt Doll (GER) +8,2
    5. Tarjei Bø (NOR) +10,4
    ...
    14. Michal Krčmář (CZE) +29,6 (0)
    17. Ondřej Moravec (CZE) +39,4 (0)
    30. Michal Šlesingr (CZE) +52,9 (0)
    34. Jakub Štvrtecký (CZE) +56,9 (0)
    44. Adam Václavík (CZE) +1:16,7 (0)
    64. Martin Otčenáš (SVK) +1:41,5 (1)
    69. Tomáš Hasilla (SVK) + 1:52,6 (1)
    79. Michal Šíma (SVK) +2:09,1 (1)
    85. Šimon Bartko (SVK) 2:23,2 (1)


    Startovní listina:
    1. Peppe Femling (SWE)
    2. Simon Schempp (GER)
    3. Klemen Bauer (SLO)
    4. Lukas Hofer (ITA)
    5. Simon Eder (AUT)
    6. Benjamin Weger (SUI)
    7. Mario Dolder (SUI)
    8. Dmitro Pidručnij (UKR)
    9. Sergej Bočarnikov (BLR)
    10. Ondřej Moravec (CZE)
    11. Vladimir Iliev (BUL)
    12. Benedikt Doll (GER)
    13. Simon Desthieux (FRA)
    14. Michal Krčmář (CZE)
    15. Andrejs Rastorgujevs (LAT)
    16. Johannes Thingnes Bø (NOR)
    17. Scott Gow (CAN)
    18. Quentin Fillon Maillet (FRA)
    19. Roman Jeremin (KAZ)
    20. Martin Fourcade (FRA)
    21. Julian Eberhard (AUT)
    22. Dominik Windisch (ITA)
    23. Vetle Sjastad Christiansen (NOR)
    24. Felix Leitner (AUT)
    25. Kalev Ermits (EST)
    26. Eduard Latypov (RUS)
    27. Florent Claude (BEL)
    28. Arnd Peiffer (GER)
    29. Leif Nordgren (USA)
    30. Tarjei Bø (NOR)
    31. Alexandr Loginov (RUS)
    32. Antonin Guigonnat (FRA)
    33. Dmitrij Malyško (RUS)
    34. Emilien Jacquelin (FRA)
    35. Raman Jaljotnau (BLR)
    36. Johannes Kühn (GER)
    37. Sean Doherty (USA)
    38. Thomas Bormolini (ITA)
    39. Erlend Bjøntegaard (NOR)
    40. Krasimir Anev (BUL)
    41. Jakov Fak (SLO)
    42. Artěm Prima (UKR)
    43. Martin Otčenáš (SVK)
    44. Jeremy Finello (SUI)
    45. Grzegorz Guzik (POL)
    46. Tero Seppälä (FIN)
    47. Dominik Landertinger (AUT)
    48. Christian Gow (CAN)
    49. Michal Šlesingr (CZE)
    50. Matvej Jelisejev (RUS)
    51. Jevgenij Garaničev (RUS)
    52. Jesper Nelin (SWE)
    53. Jules Burnotte (CAN)
    54. Damir Rastić (SRB)
    55. Olli Hiidensalo (FIN)
    56. Aleksandrs Patrijuks (LAT)
    57. Rene Zachna (EST)
    58. Lars Helge Birkeland (NOR)
    59. Fang-ming Čcheng (CHN)
    60. Fabien Claude (FRA)
    61. Łukasz Szczurek (POL)
    62. Martin Ponsiluoma (SWE)
    63. Daniele Cappellari (ITA)
    64. Thierry Langer (BEL)
    65. Harald Lemmerer (AUT)
    66. Šimon Bartko (SVK)
    67. Dimitar Gerdžikov (BUL)
    68. Alexander Mc Intosh Howe (USA)
    69. Sebastian Samuelsson (SWE)
    70. Krešimir Crnkovič (CRO)
    71. Vytautas Strolia (LTU)
    72. Artěm Tyščenko (UKR)
    73. Nikita Poršněv (RUS)
    74. Džujn Čcho (KOR)
    75. Anton Smolski (BLR)
    76. Tomáš Hasilla (SVK)
    77. Rok Tršan (SLO)
    78. Ruslan Tkalenko (UKR)
    79. Apostolos Angelis (GRE)
    80. Erik Lesser (GER)
    81. Serafin Wiestner (SUI)
    82. Tomas Kaukenas (LTU)
    83. Kosuke Ozaki (JPN)
    84. Adam Václavík (CZE)
    85. Cornel Puchianu (ROU)
    86. Maxim Braun (KAZ)
    87. Mikito Tačizaki (JPN)
    88. Anton Sinapov (BUL)
    89. Travis Cooper (USA)
    90. Jakub Štvrtecký (CZE)
    91. Anton Dudčenko (UKR)
    92. Andrzej Nędza-Kubiniec (POL)
    93. Roberts Slotinš (LAT)
    94. Vladislav Vitěnko (KAZ)
    95. Alex Cisar (SLO)
    96. Šóhej Kodama (JPN)
    97. Michal Šíma (SVK)
    98. Sing-jüan Jen (CHN)
    99. Jaakko Olavi Ranta (FIN)
    100. Maxim Varabej (BLR)
    101. Raido Ränkel (EST)
    102. Anton Babikov (RUS)
    103. Tobias Eberhard (AUT)
    104. Aidan Millar (CAN)
    105. Joscha Burkhalter (SUI)
    106. Timofej Lapšin (KOR)
    107. Karol Dombrovski (LTU)
    108. George Buta (ROU)
    109. Johannes Dale (NOR)
    110. Philipp Horn (GER)
    111. Torstein Stenersen (SWE)