Plzeň – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Zlín – Mountfield HK 0:4 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 9:1 (kon.)
Liberec – Třinec 5:0 (kon.) | Olomouc – Litvínov 3:1 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
HC Olomouc
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
BK Mladá Boleslav
Pátek 06.12.2019, 13:00 • Zimní stadion Olomouc • turnaj O Pohár DHL • 24. kolo

Ode mně je to k tomuto zápasu vše. Už v 18 hodin se ale budu těšit u online přenosu z utkání Tipsport extraligy v ledním hokeji mezi HC Olomouc a HC Verva Litvínov. Do té doby se s Vámi loučím, na viděnou! (15:10:35)

Ve třetí části měli kohouti ještě několik šancí na snížení, sami před brankářem byli Tarnoczy i Handl, ani jeden z nich ale Kmece nepřekonal a v závěrečné hře bez brankáře na straně domácího týmu zpečetil vítězství gólem přes celé kluziště Tomáš Dlask. Tři body tak bere Mladá Boleslav a oba týmy si letos rozdělily body přesně napůl.

59:39
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ DLASK vybojoval puk v rohu kluziště a přes celé kluziště trefuje odkrytou branku. Bez asistence.

59:05
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

58:57
    Pírkova střela mířila jen vedle branky.

58:20
    Na druhou stranu však Vosátko výborně zasáhl při vyhození Mladé Boleslavi a sklepl ze vzduchu puk, který by zřejmě skončil v prázdné brance.

58:14
    Vosátkovi střela nesedla a neprošla na branku.

58:00
    Handl hledal před brankou osamoceného Ministra, ale přizvedl kotouč a ten doskákal až na modrou čáru. Olomouc se však drží v útočném pásmu.

57:50
    Olomouc získala útočné pásmo a je opět v šesti.

57:40
    Útok domácích zastavuje ofsajd a Mokrý se vrací do branky.

57:21
    Mokrý vyrazil z branky, ale ve stejnou chvíli domácí ztratili kotouč! Mladoboleslavský útočník však zamířil o deset centimetrů více vlevo.

57:07
    Mokrý však zatím zůstává v brance.

57:07
    Olomouc má asi poslední šanci se zápasem něco ještě udělat! Dvě minuty za podrážení si odpyká Matěj Houška (MBL). Domácí si pochopitelně berou oddechový čas.

56:58
    Handlův bekhendový pokus zastavil Kmec betonem.

56:00
    Vacíkovu střelu domácí zblokovali.

55:24
    Handl se dostal sám před Kmece, ale ten ho opět dokázal vychytat!

55:15
    Moravčíkovu střelu z ostrého úhlu Mokrý zastavil betonem a následně se mu podařilo přerušit hru.

54:42
    Po rychlé kombinaci se dostal ke střele Dotter, puk ale zastavil bránící hráč Olomouce.

54:18
    Boleslav si zahraje další přesilovku! David Kalač (OLO) si odpyká dvě minuty za faul loktem a Bruslaři tak mají vítězství na dosah.

54:00
    Hladišův pokus tečoval Kmec lapačkou do rohu.

53:29
    Hosté se dostali do ofsajdu a Olomouc tak má klid na rozehrávku.

52:33
    Další Dlaskův pokus už Mokrý jen vyrazil, autor střely se ale dostal jen k dorážce z těžkého úhlu.

51:56
    Dlaskovu ránu od modré ukryl Mokrý do náručí.

51:25
    Hladišův pokus se zastavil až o zadní mantinel.

50:55
    Závorka se dostal až před branku kohoutů a bekhendem vystřelil do protipohybu Mokrého. Domácí brankář však vytáhl pohotový zákrok lapačkou.

50:39
    Nahození ze středního pásma Mokrého nemohlo ohrozit, domácí brankář však raději podržel puk v lapačce.

50:24
    Úmyslný ofsajd hostů však vzápětí stěhuje hru před Kmece.

50:15
    Nepřesná rozehrávka Olomouce znamená další zakázané uvolnění.

50:00
    Mácha v útočném pásmu čelil třem soupeřům a nakonec přišel o puk.

49:03
    Vosátko za modrou čárou ztratil puk.

48:01
    Dudychova střela zamířila jen vedle branky.

47:33
    Handl zavezl puk do útočného pásma, tam jej ale poslal k ledu jeden z bránících hráčů.

47:06
    Olomoucká rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

46:48
    Ministr trefil jen brusle bránícího hráče.

46:04
    Půček se prokličkoval až před Mokrého a pokusil se vystřelit do protipohybu. Mokrý ale jeho pokus zastavil betonem.

45:42
    Nahození jednoho z hostujících obránců směřovalo jen vedle branky.

44:53
    Krupovu přihrávku srazil jeden z hostů mimo hrací plochu. Vhazovat se bude po pravici Kmece.

44:21
    Rychlá kombinace domácích končí na holích hostů a ti opět vyhazují.

43:48
    Hosté posílají puk až za branku Mokrého.

43:24
    Hlaváč trefil jen blokujícího hráče. Puk se odrazil ke Kalačovi, ale toho zastavil Kmec.

42:53
    Olomouc si zahraje přesilovku. Miroslav Vasilev (MBL) si odpyká dvě minuty za hákování.

42:46
    Kořenkovu střelu Kmec jen vyrazil a Krup pak šikovnou zadovkou hledal u protější tyče Ministra, ten však promáchl!

42:10
    Mladá Boleslav vyhazuje na zakázané uvolnění.

41:56
    Moravec namazal Tarnoczymu přímo před svou branku! Olomoucký útočník si roztáhl brankáře Bruslařů, ale ten natáhl beton až k tyčce a nedovolil mu zakončit.

41:17
    Štědrý vystihl rozehrávku soupeře, Vacík ho však vzápětí odstavil od puku.

40:35
    Olomoucké zastavuje ofsajd.

40:20
    Vasilev jako první dojel vyhození svých spoluhráčů a prověřil Mokrého střelou mezi betony.

40:01

Dnešní utkání sleduje 41 diváků.

Třetí třetina začne přibližně ve 14:36.

Domácí na začátku druhé třetiny pokračovali ve snaze o vyrovnání, to ale nepřišlo a Mladá Boleslav začala postupně srovnávat hru. Na začátku druhé poloviny zápasu si pak mohli i hosté vyzkoušet přesilovou hru, branky se ale dočkali až minutu po jejím skončení, když se trefil Jakub Petržilka. Bruslaři tak mají slibně nakročeno za vítězstvím, zatímco Olomouc je před poslední třetinou v těžké situaci.

40:00

39:21

39:17
    Kořenek vybojoval puk v útočném pásmu, následná střela jeho spoluhráče však neprošla na branku.

38:35
    Více prostoru dostal Tarnoczy, ten však za modrou přihrál jen na hole Bruslařů.

38:04
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden tým nedokáže překonat střední pásmo.

36:49
    Hned vzápětí přichází protiútok hostů a JAKUB PETRŽILKA zvyšuje na 2:0! Asistence: Gabriel Szturc.

36:31
    Štědrý se dostal k puku před brankou Kmece, ale hostující brankář si jeho střelu z otočky pohlídal.

35:41
    Přesilovka hostů je u konce a domácí ihned vyrazili do útoku. Jejich snahy ovšem zastavil ofsajd.

35:27
    Moravčík hledal před brankou osamoceného spoluhráče, Mokrý ale zasáhl hokejkou.

34:59
    Další Houškův tvrdý pokus Mokrý vyrazil a kohouti opět vyhazují.

34:17
    Houška trefil jen blokujícího hráče Olomouce, vzápětí domácí posílají puk až ke Kmecovi.

33:39
    Tichý hned po buly vyvezl puk do středního pásma.

33:34
    Mladá Boleslav si zahraje první přesilovku! Dvě minuty za hrubost si odpyká Petr Bahounek (OLO).

33:06
    Hosté vyrazili do dalšího přečíslení dvou proti jednomu, v brance nakonec skončil jen jeden z dvojice útočících hráčů.

32:47
    Další akci kohoutů zastavuje ofsajd.

32:08
    Handl dostal puk do jízdy, roztáhl si Kmece a pokusil se zakončit mezi jeho betony! Hostující brankář si však dokázal prostor pohlídat!

31:41
    Mácha nedosáhl na prudkou přihrávku na útočnou modrou čáru.

30:46
    Simon dostal prudkou přihrávku do středního pásma a chvíli se zdálo, že se rodí přečíslení hostů, olomoucký obránce ale dokázal puk odpálit do bezpečí.

30:23
    Vosátkův pokus zaduněl o zadní mantinel.

30:10
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

29:39
    Bahounkův pokus zastavila vyrážečka Kmece.

29:11
    Vosátko dostal nabito mezi kruhy, ale puk nechal za sebou.

28:42
    Mouchova přihrávka do jízdy nebyla vůbec přesná a puk končí v rohu vedle branky Mokrého.

28:17
    Oddechový čas pro hosty.

28:17
    Rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním.

27:52
    Hosté šli do přečíslení dvou proti jednomu! Szturc vzal akci na sebe a trefil Mokrého do ramene.

27:02
    Vosátko poslal puk před branku a zasáhl brusli jednoho z hostů. Ten si málem poslal puk do vlastní sítě.

26:41
    Pírkův pokus minul Kmecovu branku.

26:00
    Dlask na modré čáře ztratil puk, o moc lépe si ale nevedla ani Olomouc při svém protiútoku.

25:14
    Tarnoczyho přihrávka na Roseckého nebyla přesná a puk končí za brankou Kmece. Zakázané uvolnění se však nepíská.

24:35
    Moucha aktivně napadá v útočném pásmu a brání kohoutům v rozehrávce.

23:24
    Pírek přistrčil puk Tichému před branku, ale Kmec ho vychytal!

22:25
    Tarnoczy se před brankou natahoval po přihrávce od Madera, ale nedokázal puk usměrnit do sítě.

21:58
    Hladiš to zkusil od modré čáry, ale i jeho pokus končí v náručí Kmece.

21:51
    Máchův pokus končí ve výstroji Kmece.

21:17
    Vasilev opět posílá puk pryč z obranného pásma. Tato přesilovka zatím Olomouci příliš nevychází.

20:43
    Dotter aktivním napadáním vytlačil Olomouc z jejího útočného pásma.

20:12
    Závora zachytil rozehrávku kohoutů a zavezl puk zpět k jejich brance.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 13:51.

První třetinu poznamenala řada vyloučení především na straně hostů, domácí vlastně nehráli ani jednou v oslabení, pouze dvě minuty z kraje utkání se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Ale právě tyto dvě minuty dokázali Mladoboleslavští přeměnit v úvodní branku zápasu, o kterou se postaral Matěj Houška. Na obou stranách bylo poté k vidění ještě mnoho šancí, žádná už ale v brance neskončila a hosté tak vedou po dvaceti minutách 1:0.

20:00

20:00
    Druhou třetinu zahájí kohouti další početní výhodou. Dvě minuty za krosček si odpyká Jan Půček (MBL).

19:57
    Houškovo nahození tečoval Szturc, ale těsně minul branku.

19:40
    Kořenek nezpracoval Pírkovu prudkou přihrávku a puk skončil až za brankou Kmece. Zakázané uvolnění však hru pošle k Mokrému.

19:04
    Hlaváč si sjel s pukem až k brance a nastřelil spojnici!

18:36
    Handl se prokličkoval sám před branku, položil si Kmece, ale už nedokázal zasunout puk za bezmocného brankáře!

18:09
    Vosátko střílel z osy a Krupa se ještě snažil tečovat jeho pokus. Kmec však ukryl puk do výstroje.

17:36
    Olomouc čeká další přesilovka! Michal Simon (MBL) si musí odpykat dvě minuty za podrážení.

17:03
    Rosecký teď vystihl rozehrávku Kmece a pokusil se rychle obtočit kolem tyčky nehlídané branky, hostující gólman se však stihl vrátit a zastavit ho!

16:25
    Petržilka po buly tečoval puk jen těsně vedle tyčky!

16:19
    Simon vybojoval puk před brankou Olomouce a Mokrý měl co dělat, aby ho zastavil.

16:06
    Mácha zavezl puk do útočného pásma a prověřil Kmece ostrou střelou. Hosté vzápětí opět vyhodili.

15:40
    Hlaváč drží puk za svou brankou a vyhlíží kudy se vydat do útoku.

15:26
    Petriska vyvezl puk do útočného pásma.

14:52
    Štěpán Dudycha (MBL) tvrdě dohrál jedno z domácích hráčů a rozhodčí ho posílají na dvě minuty na trestnou lavici za hrubost. Olomouc tak čeká další přesilovka.

14:17
    Kořenek přenechal puk Krupovi, který z mezikruží prověřil pozornost Kmece. Ten ukryl jeho střelu do lapačky.

13:27
    Ani Handl se svým průnikem neuspěl, na druhé straně Moravčík mířil do boční síťky.

12:50
    Štědrý se pokusil prokličkovat před branku hostů, v klíčové fázi však ztratil rovnováhu.

12:15
    Závora s Moravčíkem vyvezli puk do útočného pásma a získali pro svůj tým několik vteřin z oslabení.

11:35
    Máchovi se nepodařilo zpracovat přihrávku a Sýkora tak může vyhodit přes všechny čáry.

11:06
    Pírek minul brankovou konstrukci.

10:42
    Vosátkovu ránu Kmec jen vyrazil, Krupa se však k dorážce nedostal.

10:36
    Hosté teď měli více štěstí než rozumu, když špatně pochopili signalizaci rozhodčího a odvolali brankáře, zatímco výhodu měla Olomouc. Domácí ale nestihli vystřelit, než Kmec napravil své zaváhání. Kohouty tak čeká přesilovka. Dvě minuty za podrážení si odpyká Petr Šíma (MBL).

09:43
    Tichý s Kalačem vyrazili do přečíslení, ale zezadu je stíhala dvojice soupeřů. Akce nakonec skončila nepřesnou přihrávkou.

09:21
    Domácím se nakonec podařilo i vstřelit branku, když jeden z hráčů tečoval nahození před brankou. Puk byl ale jednoznačně nad úrovní horní tyčky a gól proto nemůže platit.

09:14
    Hladiš ve středovém kruhu zastavil rozehrávku soupeře a Olomouc otáčí hru.

08:39
    Kořenkův pokus od modré zastavil Kmec hokejkou.

07:57
    Vosátko zkusil překvapit Kmece střelou ze záporného úhlu, brankář hostů byl připraven.

06:37
    Moravčík se dostal za obranu Olomouce, ale byl příliš z úhlu a nezbývalo mu než zvolit střelu. Tu si Mokrý pohlídal a ukryl ji do lapačky.

06:18
    Kalač s Kořenkem bravurně rozebrali obranu hostů a Kořenek ještě hledal před brankou osamoceného Tichého, jeho přihrávka však neprošla přes bránícího hráče.

05:37
    Vosátkovo nahození minulo branku.

04:35
    Rozehrávka Mladoboleslavských se odrazila o brusli rozhodčího přímo k Máchovi, ten však nedostal prostor, aby toho mohl využít.

04:24
    Hladišovu střelu srazil jeden z hostů do ochranné sítě. Vhazovat se bude po pravici Kmece.

03:33
    Po buly v útočném pásmu dostal nabídku na modrou čáru MATĚJ HOUŠKA, který tvrdě vypálil. Mokrý si na puk ještě sáhl okrajem lapačky, ten však téměř nezměnil směr a skončil přesně pod horní tyčí. Asistence: David Moravec, Jakub Petržilka.

03:27
    Vyhození domácího týmu končí zakázaným uvolněním.

03:03
    Vosátko se pokusil obhodit soupeře o mantinel, puk se ale odrazil přímo k obránci Mladé Boleslavi.

02:30
    Hladiš nezpracoval prudkou přihrávku na modrou čáru a domácí se tak dostali do ofsajdu.

02:08
    Máme tu první dvě vyloučení dnešního zápasu. Ján Petriska (MBL) si odpyká dvě minuty za držení, David Rosecký (OLO) putuje na trestnou lavici za hrubost.

01:45
    Vosátkova přihrávka na modrou nebyla přesná a domácí obránce poslal svůj tým ke své brance.

00:50
    Sýkora vybojoval puk za brankou Mokrého a pokusil se ho ihned poslat mezi kruhy, trefil však domácího hráče.

00:11
    Kalač poslal puk do útočného pásma, tam však byli jen hráči v zelené.

00:01

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Mader (C), Hlaváč, Hladiš, Vosátko (A), Pírek, Bahounek – Kalač (A), Handl, Krupa – Rosecký, Tomajko, Mácha – Štědrý, Kořenek, Tichý – Ministr, Tarnoczy.

BK Mladá Boleslav: Kmec (Zeithaml) – Moravec, Sýkora, Dotter (C), Houška (A), Vacík, Dudycha – Schulz, Závora, Szturc – Dlask, Petržilka, Půček – Moucha, Petriska, Vasilev (A) – Moravčík, Šíma, Simon.

Rozhodčí: Vrba – Kleprlík, Kráľ.

Potvrdí Mora venkovní vítězství také na svém ledě? Nebo Boleslav vrátí kohoutům porážku? To se ukáže už ve 13:00!

Vzájemná utkání:

5. kolo: BK Mladá Boleslav – HC Olomouc 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)
    Branky a nahrávky: 2. Petriska (Šíma, Houska) – 1. Kalač, 19. Rutar (Kalač, Kořenek), 20. Štědrý (Tomajko), 60. Kořenek (Mokrý).