NY Rangers – Montreal 1:2 (kon.) | New Jersey – Chicago 1:2 (2:3 po s.n.) | Pittsburgh – Arizona 2:0 (kon.)
Edmonton – Los Angeles 2:1 (kon.) | Anaheim – Washington 2:3 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 4:3 (kon.)

Jakub Voráček (PHI), 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:41

Byl to velmi vyrovnaný zápas a rozhodovali maličkosti. Philadelphia ale potvrdila svoji letošní formu a přece jen získala dva body, kdy byl výkon jištěný Hartem v brance. Vyhecovaný duel plný šarvátek však mohl dospět do prodloužení, ovšem po vyrovnávací brance na 3:3 vydržel vyrovnaný stav pouhých 11 sekund. Celý duel rozhodl Scott Laughton.

59:36
    A je tomu skutečně tak. Brady Tkachuk dostává dvě minuty za krosček i za hrubost. Velmi zbytečné ze strany mladého útočníka.

59:31
    Ottawa již nemá moc času, navíc se strhla velká mela na polovině hřiště. Tkachuk tam zcela bezdůvodně udeřil krosčekem Laughtona, pak se na něj bez rukavic vrhl a to podle mého bude trest pro hosty!

58:59
    Na polovině hřiště získal puk Giroux ale nedokázal zakončit do odkryté branky Senators.

58:26
    Křižnou přihrávkou skrz pásmo zkusil překvapit obranu Flyers Duclair. Byl tam totiž na volej připravený Ennis. Couturier ale přihrávku vystihl a vyhodil na zakázané uvolnění.

57:30
    Senators nastěhovaní v útočném pásmu. Střela DeMela letěla mimo tři tyče, přesto se hosté udrželi na kotouči.

56:55
    Překvapivý tah, tři minuty před koncem již hraje Ottawa v šesti!

56:28
    Divoké vteřiny za námi, již se zase hraje v útočném pásmu Ottawy. Tentokrát Hart zasahovat nemusel.
    55:11 Scott LAUGHTON - 4:3

55:11
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Tohle byla blesková odpověď, vyrovnaný stav vydržel jen 11 sekund. Ve středním pásmu totiž vzniklo přečíslení dva na jednoho. Zakončoval ho Hayes, jenže Anderson vyrazil puk jen na hůl SCOTTA LAUGHTONA, který dorazil kotouč do prázdné branky! Asistence: Kevin Hayes a James van Riemsdyk.
    55:00 Anthony DUCLAIR - 3:3

55:00
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Tak se nám to chýlí k prodloužení. Velmi dobře zavezl kotouč do pásma Chabot, který ho poté předal před brankoviště, kde byl nehlídaný ANTHONY DUCLAIR a ten z první prostřelil Harta. Asistence: Thomas Chabot a Dylan DeMelo.

53:42
    Odrazem od zadní mantinel dostal přihrávku Voráček, jenže jeho střela letěla těsně vedle vzdálenější tyče.

53:13
    Po nahození od modré čáry z hole Zajceva končí kotouč v hledišti, tudíž máme přerušenou hru.

52:32
    Senators jsou sice v pásmu, ale nedokáží ohrozit Harta. Šance domácích tak byla tou největší, která se v přesilové hře hostů udála.

Daniel Ryl

Ondřej Krásný

Branky a nahrávky: 2. Konecny (Frost, Giroux), 7. Gostisbehere (Pitlick, J. van Riemsdyk), 44. Provorov (Farabee, Laughton), 56. Laughton (K. Hayes, J. van Riemsdyk) – 5. B. Tkachuk (Pageau, L. Brown), 34. Duclair, 55. Duclair (Chabot, DeMelo)

Philadelphia Flyers: Hart – Niskanen, Provorov, Braun, Sanheim, P. Myers, Gostisbehere – Konecny, Frost, Giroux (C) – Voráček (A), Couturier (A), Lindblom – Farabee, K. Hayes, Laughton – Pitlick, M. Vorobjov, J. van Riemsdyk.
    Ottawa Senators: C. Anderson (A. Nilsson (A)) – Hainsey, Chabot, N. Zajcev (A), Borowiecki (A), DeMelo, Goloubef – Co. Brown (A), Pageau, B. Tkachuk – Ennis, Tierney, Naměstnikov – White, Anisimov, Duclair – Davidsson, L. Brown, N. Paul.