NY Rangers – Montreal 1:2 (kon.) | New Jersey – Chicago 1:2 (2:3 po s.n.) | Pittsburgh – Arizona 2:0 (kon.)
Edmonton – Los Angeles 2:1 (kon.) | Anaheim – Washington 2:3 (kon.) | Philadelphia – Ottawa 4:3 (kon.)

3. Josh Leivo (VAN), 2+0 (00:52:32)

Přesto, že padlo dohromady jedenáct branek, Buffalo dnes nevedlo ani sekundu. Velmi vyrovnaný zápas, po zásluze tak muselo rozhodnout až prodloužení. V něm využil přesilovku Miller a dva body tak zůstávají v Kanadě.

63:21 J. T. Miller - 6:5

63:21
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Canucks pošesté v zápase jdou do vedení, ale tentokrát s jistotou naposledy. Přesilovou hru čtyři na tři sehráli skvěle. Hughes krásně přichystal kotouč J. T. MILLEROVI na pravý kruh a ten z první vymetl horní roh branky. Asistence: Quinn Hughes a Brock Boeser.

63:00
    Obrovskou šanci měl Hughes, který dostal přihrávku mezi kruhy a byl sám před Huttonem, ale ten jeho záměr zakončení k pravé tyči vystihl.

62:32
    Z pravého kruhu střílel Petterson, ale na víc to nebylo. Obrana Sabres poté dokázala vyhodit kotouč.

62:09
    Eichel už se radoval ze vstřelené branky, jenže pár sekund před tím fauloval Jokiharju, který půjde za nedovolené bránění na trestnou lavici.

61:10
    Na pravém křídle nabral rychlost Olofsson, ale branku přestřelil. Navíc se kotouč odrazil od mantinelu do ochranné sítě.

60:35
    Hughes byl ve střelecké pozici, jenže rána mu vůbec nesedla a puk skončil v rohu, kde ho přebírá Buffalo.

60:01

I třetí třetina byla velmi bohatá na góly a měla podobný průběh jako ta druhá. Canucks si vytvořili dvoubrankový náskok, jenže ani tentokrát ho nedokázali udržet. Až v poslední minutě srovnal střelou od modré Johansson.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:48
    Canucks mají kotouč v moci ve vlastním pásmu, ale už nikam nespěchají a utkání směřuje do prodloužení.
    59:02 Marcus JOHANSSON - 5:5

59:02
    Sabres právě vstřelili branku!
    Tak i podruhé se hostům daří srovnat dvoubrankovou ztrátu. Na modré čáře dostal na volej nabito MARCUS JOHANSSON, který využil zakrytého výhledu Demka a prostřelil ho mezi betony. Asistence: Jack Eichel a Rasmus Ristolainen.

58:24
    Buffalo se usadilo v útočném pásmu, z pravého kruhu střílel Olofsson, ale Demko dokázal vyrazit. Nicméně tlak Sabres pokračuje.

Ondřej Krásný

Branky a nahrávky: 13. Leivo (Jo. Benn, Stecher), 24. Roussel (T. Myers, Virtanen), 38. Leivo (E. Pettersson, Boeser), 45. T. Myers (J. T. Miller, Pearson), 51. Roussel (Virtanen, Stecher), 64. J. T. Miller (Q. Hughes, Boeser) – 26. Okposo (Jo. Larsson, Skinner), 27. Ristolainen (Olofsson, Eichel), 40. Olofsson (S. Reinhart, Eichel), 53. Girgensons (Jo. Larsson), 60. Ma. Johansson (Eichel, Ristolainen)

Vancouver Canucks: Demko (Markström) – Jo. Benn, Ch. Tanev, Q. Hughes, T. Myers, Fantenberg, Stecher – Pearson, Horvat, Leivo – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Roussel, Gaudette, Virtanen – Schaller, Beagle, Ferland.
    Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Montour, Ristolainen, Scandella, Jokiharju, Bogosian, McCabe – Olofsson, Eichel, S. Reinhart – Skinner, Ma. Johansson, Asplund – Vesey, Mittelstadt, Sheary – Girgensons, Jo. Larsson, Okposo.

Rozhodčí: Hebert, Rank – Toomey, Murchison