Vladivostok – Kunlun 5:4 (3:2 po s.n.) | Jekatěrinburg – Riga 5:4 (kon.) | Magnitogorsk – Čeljabinsk 0:1 (kon.)
Soči – Barys 1:4 (kon.)
HK Soči
1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Barys Nur-Sultan
Sobota 07.12.2019, 15:30 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

Utkání je u konce! Hokejisté Soči dnes zaslouženě podlehli Barysu 1:4. Hosté byli po většinu utkání lepším mužstvem a navíc dokázali využít hned tři početní výhody. Hrdinou utkání se stal Roman Starčenko, který vsítil dva góly a celkově jich v této sezoně nastřílel už jedenáct. Dvě asistence si připsal jeho spoluhráč z útoku Dustin Boyd.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou! (17:55:04)

Československá stopa v utkání

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

59:46
    Utkání se dohrává ve středním pásmu. Za pár sekund uslyšíme závěrečnou sirénu.

59:12
    Pogorišnyj nerozehrál dobře. Kotouč se ale k němu vrátil zpět a následně si domácí zadák počínal lépe.

58:42
    Hostující hráči si mění puky ve vlastní třetině. Ani jeden celek už nejeví snahu na to, aby zahrozil.

58:06
    Začaly nám probíhat poslední dvě minuty tohoto utkání.

57:26
    Druhá formace Barysu předvedla aktivní střídání. Domácí se ubránili se štěstím. Nyní už vyrážejí dopředu.

56:45
    Knight se pustil do otevřenější obrany domácích. Vystřelit přes hromadu těl ale nedokázal.

56:02
    Hokejisté Barysu drží puk na své polovině. Blacker situaci uklidnil a zvolil návrat do obrany.

55:20
    Utkání se už jen de facto dohrává. Ani z jedné strany nevidíme větší snahu na vstřelení dalších gólů.

54:25
    Akolzin nabízel touš před brankoviště. Na křížnou přihrávku jeho spoluhráči nedosáhli.

53:52
    Alexandrov čeká za svou bránou na nabídku svých spoluhráčů. Ta zatím nepřichází.

52:57
    Hosté si cestu až před bránu nevymetli. Mrzet je to ale nemusí, protože sedm minut před koncem třetí periody stále drží příjemný náskok.

52:16
    Curtis Valk je dnes hodně vidět. Krásně se prokličkoval střední třetinou a následně zápěstím vystřelil. Nalimov však byl proti jeho střele připraven.

51:42
    Soči pobývá v útočné třetině a pokouší se alespoň o zmírnění náskoku hostů. Karlsson ale veškeré pokusy chytá.

51:12
    Ellis si střelu od modré čáry rozmyslel. Nakonec zvolil nahození po mantinelu.

50:24
    O kotouč se bojuje u mantinelu za bránou Barysu. Hosté výborně zvládají svou defenzivní činnost v tomto zápase.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 28. Makarenko (Altybarmakjan, Rachimullin) – 23. Dietz (Videll), 25. R. Starčenko (Boyd, Akolzin), 41. R. Starčenko (Boyd, Michajlis), 45. Blacker (Šalapov)

HK Soči: Šikin (25. Nalimov) – Bertilsson, Ellis, A. Petrov (C), Pogorišnyj, J. Alexandrov, K. Vorobjov, Gordějev – R. Rosén, Collins (A), Strömwall – Lugin (A), Točickij, Šmeljov – Makarenko, Rachimullin, Altybarmakjan – Archipov, Starkov, Tomilin – Mosaljov.
    Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Makljukov, Ohtamaa, Dietz (C), Metalnikov, Blacker, Šalapov, Orechov – Ševčenko, Boyd (A), Akolzin – Videll, Knight, Valk – R. Starčenko, Šesťakov, Michajlis – Gurkov, Sagadejev, Asetov.

Rozhodčí: Bělov, Gusev – Golovljov, Savenkov

Diváci: 5 288