Třinec – Plzeň 5:2 (kon.) | Litvínov – Kladno 4:1 (kon.) | Sparta – Olomouc 1:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Zlín 3:6 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 0:2 (kon.) | K. Vary – Liberec 3:2 (3:1 po s.n.)
Pardubice – Kometa Brno 6:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
HC Škoda Plzeň
Neděle 08.12.2019, 15:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 400) • Tipsport extraliga • 26. kolo

Z mé strany to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost. Na shledanou. (17:34:31)

Nejlepší hráči zápasu

Michal Kovařčík (2+0) – Matyáš Kantner (1+0).

Utkání mezi Oceláři a Plzní je u konce, z vítězství 5:2 se radují domácí Oceláři Třinec. Do vedení sice jako první šli hosté z Plzně, Třinečtí pak ale čtyřmi brankami obrátili skóre na svou stranu. Západočeši sice trefou Tomáše Mertla v přesilovce ještě snížili své manko, Vladimír Dravecký ale trefou do prázdné branky potvrdil třinecké vítězství.

59:25
    Mertla při přechodu do útočného pásma zastavuje ofsajd.
    58:53 Vladimír DRAVECKÝ - 5:2

58:53
    Třinec právě vstřelil branku!
    Další nahození Ocelářů již končí v prázdné brance Plzně, je rozhodnuto. Martin Adamský poslal kotouč do středního pásma, kde si jej po souboji s Čerešňákem převzal VLADIMÍR DRAVECKÝ! Slovenský forvard měl jednoduchou práci v podobně dovezení kotouč do prázdné branky. Asistence: Martin Adamský, David Musil.

58:43
    Marcinko u hrazení zachytil nepřesnou rozehrávku hostí, jeho vyhození ale končí jen na zakázaném uvolnění.

58:06
    Frodl zůstává na střídačce, hosté to zkusí v šesti!

58:06
    Jankovu střelu sice domácí zastavili, Oceláři pak ale odehráli puk na zakázané uvolnění. Oddechový čas pro Plzeň.

57:46
    Vrána odrazil Kodýtkův pas do střední třetiny, hosté musí začít znovu.

57:14
    Gulaš v útočném pásmu neobešel Adamského, ten s Martynkem pak poslal kotouč do plzeňské třetiny.

56:22
    Hosté se opět vrhli do útočného pásma, sražená Kodýtkova střela se ale odrazila do střední třetiny.
    55:45 Tomáš MERTL - 4:2

55:45
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hosté využívají přesilovku a stahují své manko na rozdíl dvou branek. Milan Gulaš si podržel kotouč na pravé straně útočného pásma, hostující kapitán pak našel volného TOMÁŠE MERTLA, který z první nedal Kváčovi žádnou šanci. Asistence: Milan Gulaš, Vojtěch Budík.

55:19
    Milan Gulaš dostal nabito na vrchol kruhu pro vhazování, jeho tečovaná střela pořádně protáhla Kváču, třinecký gólman nicméně vykopl kotouč z brankoviště.

55:02
    Kváča si poradil s výpadem Milana Gulaše i následnými dorážkami, Oceláři se pak osvobodili.

54:32
    Střela Vojtěcha Budíka od modré končí v lapačce Petra Kváči.

54:19
    Hosté dostávají příležitost se ještě vrátit do zápasu, za hákování je vyloučen třinecký Matěj Stránský.

53:47
    Dnešní utkání sleduje 4 532 diváků.

53:47
    Chmielewski se tlačil do zakončení, Frodl však byl připraven. Poslední komerční přestávka zápasu.
    53:26 Rostislav MARTYNEK - 4:1

53:26
    Po sérii několika nepřesných rozehrávek na obou stranách se Oceláři pustili do bleskurychlé akce, která končí v síti! ROSTISLAV MARTYNEK dostal kotouč do středního pásma, rozjetý útočník Ocelářů si nabruslil do pravého kruhu pro vhazování a střelou ze zápěstí odrazil kotouč od horní tyče do Frodlovy branky! Asistence: Martin Adamský, David Musil.

52:31
    Domácím se nepovedla rozehrávka, po zakázaném uvolnění se vše stěhuje před Kváču.

52:13
    Stránský v útočném pásmu připravil střeleckou pozici pro Gernáta, ten ale trefil jen prvního bránícího hráče. Hra se stěhuje do střední třetiny.

51:31
    Martynek vyhodil kotouč z vlastního pásma, puk ale doklouzal až k Frodlovi, zakázané uvolnění se tak nepíská.

51:02
    Indrák se středem kluziště tlačil do útočného pásma, postup hostujícího forvarda ale zastavili sudí pro Eberleho ofsajd.

50:31
    O kotouč se dlouho bojovalo u hrazení v třineckém pásmu, sudí nakonec patovou situaci přerušili a nařídili vhazování před Kváčou.

49:48
    Kodýtek rozehrával z modré čáry, plzeňský forvard ale stál v ofsajdu.

49:21
    Škodovka se snaží dostat do útočného pásma, Oceláři se ale stáhli do střední třetiny a v pěti lidech brání svou modrou čáru.

48:48
    Čerešňák se podél levého hrazení natlačil do útočné třetiny, v rohu kluziště ale tvrdě narazil na Galvinše. Na druhé straně pak nevyšla kombinace Hrehorčákovi s Marcinkem.

48:16
    Kundrátek vysokým lobem hledal ve středním pásmu rozjetého Martynka, ten ale na puk nedosáhl.

47:53
    Tomáš Kundrátek vyhozením z vlastního pásma napálil napadajícího Jaroslava Kracíka, který schytal ránu pukem do obličeje. Hra je přerušená.

46:58
    Kracík se po pravé straně natlačil do útočného pásma, jeho nepovedená střela ale Kváču nijak nepřekvapila.

46:37
    Plzni je pískána přihrávka rukou, po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

46:19
    Obrovská šance hostí! Hrňa nezvládl ve středním pásmu bruslení a Plzeň tak mohla jít do přečíslení dvou proti jednomu. Akci vedl Miroslav Indrák, který se rozhodl pro individuální zakončení a pořádně protáhl Kváču! Indrák se následně dostal i k dalšímu pokusu, třinecký gólman však uspěl i proti této šanci a následné dorážce Eberleho!

45:57
    Jiří Polanský si za hostující brankou pohrál s bránícím Jankem a po rychlém vyjetí do předbrankového prostoru zkusil překvapit Frodla. Plzeňský gólman byl připraven.

45:19
    Oceláři se nastěhovali do útočného pásma, po kombinaci mezi Stránským a Vránou mohl od modré střílet Musil, jeho pokus ale byl sražen do rohu kluziště.

44:45
    Nastřelení indiánů za třineckou branku sebral Kváča, jeho rozehrávku ale mimo hrací plochu ztečoval Krajíček.
    44:29 Matěj STRÁNSKÝ - 3:1

44:29
    Rychlá protiakce domácích znamená třetí kotouč v plzeňské síti! MATĚJ STRÁNSKÝ se jako tak prodral mezi dvěma bránícími hráči a bekhendovou žabičkou poslal kotouč nad Frodlovo rameno! Asistence: Petr Vrána, Lukáš Krajíček.

44:17
    Hosté se natlačili do útočného pásma, Kváča navíc při jednom ze zákroků ztratil hůl. Moravčíkovu střelu od modré ale zablokoval Dravecký.

43:41
    Marcinko protlačil kotouč do útočné třetiny, domácím je však pískán ofsajd.

43:29
    Kundrátek ve středním pásmu rukavicí zpracoval vysoko letící puk, dalším hráčem, který se puku dotkl, byl však Novotný, sudí proto píská přihrávku rukou.

43:09
    Další šance domácích již byla zajímavější, Chmielewskému se však nepovedlo přesně tečoval Kundrátkův pokus a kotouč skončil vedle plzeňské branky.

42:43
    Odražený kotouč do středního pásma byl nejblíže k rozjetému Adamskému, třinecký forvard ale najížděl ze strany, Frodla proto pouze prověřil jednoduchou střelou.

42:08
    Jan Eberle vybojoval kotouč proti bránícímu Krajíčkovi, hosté ale z dobré Eberleho práce nedokázali nic vytěžit, když v předbrankovém prostoru dobře zasáhl Ondřej Kovařčík.

41:22
    Nepřesná rozehrávka hostí měla skončit na zakázaném uvolnění, Kváča ale vyjel z branky, pískat se tudíž nemělo. Sudí se za svou chybu omlouvají a nařizují vhazování ve středovém kruhu.

40:40
    Vrána držel kotouč u hrazení v útočném pásmu, centr elitní třinecké formace ale nakonec své spoluhráče nenašel. Hra se přesouvá do střední třetiny.

využití: 2:0.

Druhá třetina je u konce, do kabiny s jednobrankovým vedením jdou domácí Oceláři. Hráči s drakem na prsou otočili skóre na svou stranu ve dvacáté čtvrté minutě, kdy Michal Kovařčík podruhé v zápase využil přesilovou hru. V dalším průběhu třetiny bylo k vidění mnoho velkých šancí, v zápase zatím excelují oba gólmani. Petra Kváču pak v poslední minutě při Jankově střele zachránila branková konstrukce.

Třetí třetina začne přibližně v 16:54.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:41
    Bohumil Jank pálil od modré, jeho svižný projektil orazítkoval horní tyč Kváčovy branky!

39:32
    Kváča kryje střelu Mertla z levé strany, vhazovat se bude po pravé ruce třineckého gólmana.

39:18
    Ocelářům ve středním pásmu nevyšel signál s přihrávkou na Adamského, Pour pak v protiakci nedokázal vystřelit.

38:49
    Gulaš se po pravé straně natlačil do útočného pásma, střelu plzeňského kapitána Kváča vyrazil do ochranné sítě.

38:06
    Kundrátek z vlastního pásma našel rozjetého Gernáta, toho ale do útočné třetiny nepustil čárový rozhodčí pro ofsajdové postavení Marcinka.

37:39
    Chmielewski ze středního pásma rozehrál na Draveckého, ten ale v rychlé akci Frodla neprostřelil.

36:55
    Vrána vyhrál buly pro Krajíčka, ten ale přestřelil. Kotouč se dostal na druhou stranu plzeňské třetiny, odkud pálil Doudera. Frodl má puk v lapačce.

36:48
    Jakub Pour marně čekal ve středním pásmu na přihrávku, akce hostí končí zakázaným uvolněním.

36:15
    Martynek si ve středním pásmu nerozuměl s Adamským, na druhé straně pak Mertl po Gulašově pobídce z mezikruží přestřelil.

35:40
    Rychlá akce Plzně po levé straně ledové plochy končí střelou Maláta a Kváčovým úspěšným zákrokem.

35:29
    Marcinko na vlastní modré zastavil útočícího Kracíka, domácí toho využili pro rychlou protiakci. Na jejím konci byl střílející Galvinš, Frodl má puk pod kontrolou.

35:05
    Oceláři se dostali do útočného pásma, nahození Vrány z rohu kluziště ale končí jen ve Frodlově lapačce. Po odpískání se u hostující branky strhla menší šarvátka, tu ale sudí rychle uklidnili. Komerční přestávka.

34:50
    Stránský je na ledě, Oceláři hrají v plném počtu.

34:37
    Plzeň byla vytlačena do středního pásma, pokus o návrat do třinecké třetiny končí ofsajdem.

34:20
    Obrovská šance hostí! Střelu Vojtěcha Budíka od modré před Kváčou tečoval Tomáš Mertl, třinecký gólman vyrazil kotouč před sebe. Kváča následně v leže dokázal vyrazit i dorážku Matyáše Kantnera!

33:54
    Hosté jsou zpátky v útočném pásmu. Moravčík při střele od modré zlomil hůl.

33:21
    Rob dostal nabito na levou stranu, Kváča dokázal vyrazit kotouč až do středního pásma.

32:42
    Matěj Stránský se v útočném pásmu provinil nedovoleným bráněním, přesilovka pro Plzeň.

32:20
    Novotný v útočném pásmu podržel kotouč u hrazení a pak jej předal Adamskému. Ten pálil z první, Frodl kryje puk v lapačce. Komerční přestávka.

31:22
    Třinecká obrana ustála i následný tlak čtvrté plzeňské formace, kdy Doudera z brankoviště odpaloval puk před číhajícím Robem.

30:50
    Stránský při napadání hostující rozehrávky přišel o hůl, Plzeň následně šla do rychlého přečíslení. Pulpán hledal najíždějícího Roba, ten ale z první minul Kváčovu branku.

30:31
    Polanský zpoza Frodlovy branky hledal některého ze svých spoluhráčů, přihrávka ale byla hodně nepřesná. Následná rozehrávka domácích ze středního pásma končí na icingu.

29:57
    Vrána získal ve středním pásmu kotouč a poslal jej do šance Ondřeji Kovařčíkovi. Ten před brankou ještě hledal najíždějícího Štěpána Novotného, Frodl ale skvěle zakročil!

29:37
    Galvinš se vydal na útočný výlet, který končí střelou od modré do Frodlovy lapačky.

29:20
    Novotný je na ledě, Oceláři hrají v plném počtu. Plzeň v početní výhodě ani jednou nevystřelila.

28:52
    Plzeňští chtěli vykombinovat situaci až do prázdné branky, Mertlovu přihrávku na Gulaše ale domácí zachytili a poslali puk do středního pásma.

28:20
    Indiáni se drží u Kváčovy branky, hosté ale zatím nestřílejí.

27:40
    Plzeň je kompletní, hosté však musejí začít od vlastní branky.

27:19
    Štěpán Novotný ve středním pásmu nešikovně fauloval jednoho z protihráčů, početní výhoda Třince je u konce. Po jedenácti vteřinách hry ve čtyřech si svou vůbec první přesilovku zahrají také hosté.

26:45
    Dravecký nezpracoval těžkou přihrávku od Michala Kovařčíka, hosté se opět osvobodili.

26:10
    Plzni se povedlo vyhodit kotouč za Kváčovu branku.

25:53
    Stránský pálil z pravé strany, Frodl vyrazil kotouč do rohu kluziště. Domácí pokračují v útočném pásmu.

25:30
    Aron Chmielewski dostal dobrou přihrávku do útočného pásma, polský útočník ale se svou střelou neuspěl. Frodl nicméně puk vyrazil pouze před Matěje Stránského, kterého musel faulem zastavit Vojtěch Budík. Přesilovka pro Oceláře.

25:11
    Hosté se dlouhým pasem dostali až do útočného pásma, odkud se do dobré šance tlačil Straka. Plzeňský útočník však byl bráněn dvěma obránci a Kváču proto nijak nezaměstnal.

24:46
    Ondřej Kovařčík zachytil hostující rozehrávku a z pravé strany zkusil své střelecké štěstí. Frodl vyráží kotouč do rohu.

24:14
    Nahození domácích na plzeňskou branku končí pod Frodlovou lapačkou, hostující gólman se neodvážil rozehrát před dojíždějícím Ondřejem Kovařčíkem.

24:04
    Třinečtí se po nepovedené přihrávce museli vrátit do vlastního pásma, Douderova rozehrávka byla napadajícím protihráčem tečována do hlediště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

23:45
    Oceláři pokračují v útočném snažení, čtvrtá formace domácích drží puk v útočném pásmu, Frodl zatím nemusel zasahovat.
    23:14 Michal KOVAŘČÍK - 2:1

23:14
    Oceláři využívají druhou přesilovku v zápase a otáčejí skóre na svou stranu! Matěj Stránský zavezl kotouč za Frodlovu branku, odkud přesně našel číhajícího MICHALA KOVAŘČÍKA! Třinecký útočník z bezprostřední blízkosti poslal kotouč za bezmocného Frodla! Asistence: Matěj Stránský, Martin Gernát.

22:54
    Tomáš Marcinko ve středním pásmu fauloval Milana Gulaše, třinecký bek obdržel dvě minuty za nedovolené bránění. Trest ale neminul ani hostujícího kapitána, který nafilmoval pád. Domácí pokračují v početní výhodě.

22:36
    Oceláři mají k dispozici další přesilovku. Petr Straka u hrazení nedovoleně zastavil Polanského, dvě minuty za hákování.

22:27
    Třinečtí se usadili v útočném pásmu a dostali se do obrovské šance! Střelu Erika Hrni Frodl pouze vykopl do volného prostoru, Ondřej Kovařčík přispěchal s dorážkou, plzeňský gólman ale vytáhl fantastický zákrok!

21:42
    Hrehorčák v útočném pásmu hledal zpětnou přihrávkou najíždějícího Marcinka, ten se ale k zakončení nedostal. Hosté následně velmi rychle otočili hru na druhou stranu kluziště, Kváča si připsal jednoduchý zákrok.

21:03
    Hosté se po Gernátově chybě dostali do přečíslení dvou proti jednomu, Gulašova přihrávka na Mertla ale nebyla přesná.

20:36
    Po úvodní šermovačce o kotouč se do útočného pásma dostali Oceláři. Ke střele od modré se dostal Kundrátek, Frodl zasáhl vyrážečkou.

využití: 1:0.

První třetina končí, do kabin se jde za vyrovnaného stavu 1:1. Jako první se v zápase prosadili hosté z Plzně, kteří skórovali již ve třetí minutě, kdy Matyáš Kantner propálil Kváču pod lapačkou. Hostující vedení trvalo ale jen necelé tři minuty, v početní výhodě domácích šťastně skóroval Michal Kovařčík, který odrazil Frodlovu rozehrávku do branky. K vidění byly i další šance, brankáři ale další kotouč za svá záda nepustili.

18:54
    Dělovka Milana Doudery od modré nadělala Frodlovi nemalé trable, dorážky Stránského a Vrány ale byly neúspěšné. Stránský pak zpoza hostující branky našel Michala Kovařčíka, ten ale zblízka přestřelil.

18:21
    Eberle nedokázal ve středním pásmu zpracovat prudký pak Vráblíka, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Frodlem.

17:40
    Dravecký si ve středním pásmu vyměnil kotouč s Hrehorčákem, střela druhého jmenovaného ale byla sražena do rohu kluziště.

17:17
    Němec již odjel na střídačku, vypadá to na problém s levou nohou.

17:17
    Po střetu s Chmielewski zůstal ve středním pásmu u hrazení ležet Vojtěch Němec, který vůbec nevypadá dobře. K hostujícímu hráči se okamžitě seběhli kluboví lékaři.

16:40
    Po vhazování v třineckém pásmu opět zasahuje Kváča. Menší roztržku po odpískání sudí rychle uklidnili.

16:15
    Po rychlé plzeňské protiakci mohla padnout branka! Petr Kodýtek dostal nabito na pravý kruh pro vhazování, Kváča ale s vypětím všech sil dokázal vyrazit puk na tyč své branky!

15:57
    Gulaš ve středním pásmu narazil do Stránského, Oceláři ale nabídnutou šanci nevyužili.

15:25
    Moravčík si za vlastní brankou poradil s Polanským, Gulaš pak rozjel hostující protiakci. Plzeňský kapitán v útočném pásmu ke střele vyzval Mertla, ten ale Kváču nepřekonal.

14:52
    Martynek ve středním pásmu přebruslil dva protihráče, v útočné třetině pak ale nepřesně kombinoval s Novotným. Oceláři se nicméně znovu dostali ke kotouči, Frodl musel zasahovat proti pokusu Chmielewského.

14:08
    Douderovi utekl kotouč v rohu vlastního pásma, tato chyba třineckého beka umožnila velkou šanci pro Němce s Pourem. První jmenovaný neuspěl s bekhendovou střelou, Pour se pak marně natahoval po dorážce do prázdné branky!

13:31
    Plzeňští chvíli hráli s pukem ve středním pásmu, do útoku se pak vydal Mertl, který ale Kváču nepřekvapil.

12:58
    Další střelu směrem na hostující branku vyslal Galvinš, Frodl tentokráte zasahovat nemusel, když puk letěl hodně vysoko.

12:30
    Po Musilově zablokovaném nahození se ke střele z mezikruží dostal Hrňa, Frodl s vypětím všech sil dokázal vyrazit puk nad svou branku.

12:12
    Kantnerovi se nepovedlo na útočné modré obejít bránícího Krajíčka, rychlá rozehrávka domácích pak skončila nahozením ze středního pásma přímo do Frodlovy náruče. Komerční přestávka.

11:42
    Gernát v útočném pásmu přenechal kotouč Hrehorčákovi, jeho sražený pokus proskákal kousek vedle pravé tyče Frodlovy klece. Hostující brankář si následně připsal zákrok proti pokusu Musila.

10:52
    Třinečtí dlouho drželi puk v útočném pásmu, na Frodlovu branku ale vyslali jedinou střelu, o kterou se postaral Galvinš. Pokus lotyšského beka byl sražen mimo plzeňskou branku.

09:39
    Až po konci přesilovky se Slezané dostali ke střele, Adamského pokus z levého kruhu pro vhazování ale končí jen ve Frodlově lapačce.

09:16
    Michalu Kovařčíkovi se nepovedlo rozehrát na Kundrátka, hosté se tak mohli opět osvobodit a nyní již hrají v plném počtu.

08:40
    Třinci se v přesilovce vůbec nedaří, Gulaš opět vyexpedoval kotouč do třinecké třetiny.

08:10
    Hrňa ani později Stránský neuspěli s přechodem středního pásma, Škodovka se dvakrát osvobodila.

07:44
    Vránovi se nepovedl přechod středního pásma, kotouč končí v hledišti. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

07:30
    Plzni se povedlo vhazování ve vlastním pásmu, hosté posílají kotouč za Kváčovu branku.

07:16
    Jiří Polanský si po pravé straně nabruslil do útočného pásma, třinecký forvard se následně tlačil do zakončení, v tom mu ale faulem zabránil Lukáš Kaňák. Menší trest za hákování.

06:32
    Gulaš s Mertlem se chtěli prosadit v rohu třineckého pásma, útočná esa Plzně ale neuspěla. Oceláři se následně dostali do přečíslení tří proti jednomu, které zakončoval Patrik Hrehorčák. Slovenský forvard mířil mezi Frodlovy betony, gólman indiánu předvedl dobrý zákrok. Komerční přestávka.
    05:53 Michal KOVAŘČÍK - 1:1

05:53
    Ocelářům se v přesilovce příliš nedařilo, nakonec ale šťastně skórují a srovnávají krok! Nahozený kotouč se dostal k Dominiku Frodlovi, který jej zpracoval a chtěl vyhodit do středního pásma. Plzeňský gólman ale trefil jen dojíždějícího MICHALA KOVAŘČÍKA, od kterého se puk odrazil do branky! Bez asistence.

05:42
    Moravčík si v rohu vlastního pásma poradil s Chmielewskim a Draveckým a osvobodil svůj tým.

05:06
    Stránský zatáhl hru do plzeňské třetiny, s Vránou ale pak neudrželi puk proti dvojici protihráčů a indiáni se opět osvobodili.

04:49
    Vránovi utekl kotouč u modré čáry, domácí musí zpět do středního pásma.

04:24
    Rychlou akcí hostí zakončoval Malát, Kváča vyrazil puk do rohu. Třineckého brankáře následně tvrdě atakoval Bohumil Jank, sudí trestají plzeňského beka dvěma minutami za nedovolené bránění.

03:49
    Martynek v rohu vlastního pásma přišel o kotouč, hostující elitní formace se ale do šance nedostala. Škodovka bude začínat další akci od vlastní branky.

03:03
    Oceláři chtěli na první branku hostí reagovat velmi rychle, Frodl ale neměl se střelou Draveckého sebemenší problémy. Slezané pak v další rozehrávce poslali puk na icing.
    02:36 Matyáš KANTNER - 0:1

02:36
    Hosté předvedli bleskurychlou akci a otevírají skóre dnešního utkání! MATYÁŠ KANTNER dostal přesný pas do jízdy od Vojtěcha Budíka, plzeňský forvard se po levé straně natlačil do útočného pásma a střelou pod lapačku poprvé v utkání propálil třineckého Kváču! Asistence: Vojtěch Budík.

02:27
    První formace domácích dlouho držela kotouč v útočném pásmu, domácí se ale k žádné střele nedostali.

01:25
    Musil se z pozice beka dostal až za Frodlovu branku, odtud ale nepřesně hledal Ondřeje Kovařčíka. V následné protiakci Straka nahodil kotouč ze středního pásma na Kváču, ten jej raději podržel v lapačce.

00:53
    Indrák se po levé straně hnal do útočné třetiny, jeden z jeho spoluhráčů ale neudržel nohu na modré a Plzni je pískán ofsajd.

00:27
    Úvodní buly pro Oceláře. Domácí se jako první podívali do útočného pásma, Stránský se ale do šance neprotlačil. Po neúspěšné Gulašově akci na druhé straně se do soupeřovy třetiny opět natlačili domácí, Gernátova rána ale byla přizvednuta do ochranné sítě.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Oceláři Třinec: Kváča (Malík) – Gernát, Kundrátek, M. Doudera, Krajíček (C), Galvinš, D. Musil – M. Kovařčík, P. Vrána, M. Stránský – Hrehorčák, Marcinko (A), Dravecký – Hrňa, Polanský, O. Kovařčík – Adamský (A), Novotný, Martynek – Chmielewski.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Kolář) – Pulpán (A), Čerešňák, Jank, Budík, Moravčík, L. Kaňák, Vráblík – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Eberle, Kracík, Indrák – Straka, V. Němec, Pour – Rob, Kodýtek, Malát.

Rozhodčí: Kika, Piragic – Tošenovjan, Nothegger.

Škodovka v dosavadním průběhu extraligy, spolu s Libercem, odehrála nejméně utkání z čtrnáctičlenného pelotonu, přesto si v tabulce vede velice dobře. Západočeši v dvaceti třech odehraných zápasech získali čtyřicet šest bodů, což Plzni aktuálně stačí na páté místo. Indiány táhne především jejich kapitán Milan Gulaš, který od začátku sezony drží neuvěřitelné tempo sbírání kanadských bodů. Třiatřicetiletý forvard již zvládl posbírat třiačtyřicet bodů za dvacet tři branek a dvacet asistencí. Gulaš se prosadil také v posledním utkání, které Plzeň hrála, na výhře 4:2 nad Kometou se podepsal jednou přesnou trefou.

”Vyhráli jsme, takže s výsledkem jsme maximálně spokojeni. Brno je hodně kvalitní tým, věděli jsme, že nás nebude čekat nic jednoduchého. První třetina byla vyrovnaná na obě strany, my jsme tam měli dvě přesilové hry, které jsme ale nevyužili. Jsme rádi, že ve druhé třetině jsme dali tři branky a Kometa pouze jeden. Důležité bylo, že jsme dali gól krátce poté, co jsme si nechali utkání vyrovnat," hodnotil duel Tomáš Mertl na klubovém webu.

Poslední utkání Plzně

6. prosince 2019: HC Škoda Plzeň – HC Kometa Brno 4:2 (0:0, 3:1, 1:1).
    Branky a nahrávky:
    21. Kracík (Jank, Budík), 34. V. Němec (Straka), 40. Mertl (Kantner, Rob), 51. Gulaš (Kantner, Mertl) – 34. Svačina (Dočekal, Kusko), 60. Jenyš (Plekanec).

Sestava Plzně v posledním utkání:
    Frodl – Pulpán (A), Čerešňák, Jank, Budík, Moravčík, L. Kaňák, Vráblík – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Suchý, Kracík, Indrák – Straka, V. Němec, Pour – Rob, Kodýtek, Malát.

Oceláři v pátečním kole svedli souboj s libereckými Bílými Tygry, na druhou letošní reprízu posledního finále ale nebudou vzpomínat v dobrém. Hráči s drakem na prsou nedokázali rozjetým Severočechům vstřelit ani jeden gól a v Home Credit Aréně tak padli 0:5. Svěřenci hlavního kouče Václava Varadi tak v sedmadvaceti duelech získali čtyřicet sedm bodů, v neděli Slezany čeká bitva s pořadovým číslem dvacet osm. Do WERK ARENY dorazí plzeňská Škoda, tedy tým, který Oceláři vyřadili v semifinále posledního play off.

”Tahali jsme za kratší konec a díky Petru Kváčovi jsme drželi stav 0:1. V první třetině se nám nedařily přesilové hry a to nám trochu sebralo vítr z plachet. Poté Liberec góly jen přidával a my prohrávali hodně osobních soubojů. Proto zaslouženě zůstávají body domácímu týmu. Pro nás to je dlouhá cesta zpět bez bodu,“ řekl Václav Varaďa po pátečním souboji na severu Čech.

Poslední utkání Ocelářů

6. prosince 2019: Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec 5:0 (0:0, 1:0, 4:0).
    36. Kolmann (T. Hanousek, Zachar), 44. Šír (D. Špaček), 44. Birner (Ordoš, L. Hudáček), 46. Zachar (T. Hanousek), 58. Lenc (Filippi).

Sestava Ocelářů v posledním utkání:
    Kváča (44. N. Malík) – Kundrátek, Gernát, Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Galviņš, Zahradníček – M. Stránský, P. Vrána, Hrehorčák – Hrňa, Marcinko, Dravecký – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Martynek, Š. Novotný, Adamský.

Hezký den z Třince! Tipsport extraliga v následujícím týdnu absolvuje svou druhou reprezentační přestávku, v neděli je na programu ještě šestadvacáté kolo. V třinecké WERK ARENĚ se utkají Oceláři Třinec a Škoda Plzeň. Souboj startuje v 15 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 6. M. Kovařčík, 24. M. Kovařčík (M. Stránský, Gernát), 45. M. Stránský (P. Vrána, Krajíček), 54. Martynek (Adamský, D. Musil), 59. Dravecký (Adamský, D. Musil) – 3. Kantner, 56. Mertl (Gulaš, Budík)

Rozhodčí: Kika, Piragic (HRK) – Tošenovjan, Nothegger (AUT)