Vancouver – Buffalo 6:5 (po pr.) | Detroit – Pittsburgh 3:5 (kon.) | Tampa – San Jose 7:1 (kon.)
Florida – Columbus 4:1 (kon.) | Boston – Colorado 1:4 (kon.) | Carolina – Minnesota 6:2 (kon.)
St. Louis – Toronto 2:5 (kon.) | Nashville – New Jersey 6:4 (kon.) | Dallas – NY Islanders 3:1 (kon.)
Calgary – Los Angeles 4:3 (kon.) | Winnipeg – Anaheim 3:2 (kon.) | Florida – San Jose 5:1 (kon.)
Dallas Stars
3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
New York Islanders
Neděle 08.12.2019, 03:00 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

New York Islanders zahájí po vítězství nad Vegas sérii tří venkovních střetnutí a jeho první zastávkou bude American Airlines Center, kde vyzve domácí hokejisty Dallasu. Oba týmy vyhrály předchozí zápas a mají šanci rozjet vítěznou sérii. Podařit se to může jen jednomu.
    Porovnání statistik mezi New Yorkem Islanders a Dallasem Stars

Hráči Stars vyzvou v neděli v noci New York Islanders a zahájí sérii čtyř domácích zápasů poté, co v posledním zápase udolali po prodloužení Winnipeg 3:2. V základní hrací době se prosadili Jamie Benn a Denis Gurjanov, zatímco prodloužení poté rozhodl během přesilové hry útočník Joe Pavelski. Ben Bishop předvedl 36 zákroků.
    Poslední střetnutí Dallasu s Winnipegem rozhodl Joe Pavelski
    Zobrazit příspěvek na Instagramu

Message: Received ????

Příspěvek sdílený Dallas Stars (@dallasstars),

Hráči New Yorku Islanders se poprvé od 14. listopadu představili v Nassau Coliseum a po prodloužení porazili tým Vegas Golden Knights 3:2. V normální hrací době skórovali hráči Cal Clutterbuck a Brock Nelson, zatímco prodloužení rozhodl během přesilové hry Ryan Pulock. Semjon Varlamov proti Knights předvedl 31 zákroků.
    Hokejisté New Yorku Islanders a záběry z ranního rozbruslení

good morning from practice!

Příspěvek sdílený New York Islanders (@ny_islanders),

Vzájemné zápasy

Oba týmy se střetly v loňské sezóně NHL dvakrát na konci roku 2018 a z vítězství se vždy radoval hostující tým. V listopadu Dallas, zatímco v prosinci NY Islanders.

Československá stopa v utkání:

Radek Faksa (DAL) 30 zápasů, 6+6, +/- -5
    Andrej Sekera (DAL) 26 zápasů, 0+3, +/- +4
    Roman Polák (DAL) 11 zápasů, 0+2, +/- +1

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg (A), Oleksiak, Heiskanen, Sekera, R. Polák – Janmark, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Pavelski, Hintz, Radulov – Cogliano, Faksa, Comeau – Gurjanov, Dickinson, Perry. Hlavní trenér: Jim Montgomery.

New York Islanders: Greiss (Varlamov) – Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield, Leddy, Boychuk – Johnston, Barzal, Jo. Bailey (A) – Beauvillier, B. Nelson, Komarov – Lee (C), Brassard, Eberle – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A). Hlavní trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: TJ Luxmore, Chris Lee. Čároví: Scott Cherrey, Travis Gawryletz.

00:01

00:01
    Dallas vyhrál úvodní vhazování zápasu a střetnutí mezi Stars a New Yorkem Islanders bylo zahájeno.

00:32
    Leo Komarov vypálil z levého kruhu pro vhazování a Ben Bishop puk vyrazil do levého rohu ledové plochy.

01:33
    Mathew Barzal mohl potrestat špatnou rozehrávku Stars, jeho střela z mezikruží ale minula levou tyč brány.

01:52
    Jamie Oleksiak dostal dvě minuty za vysokou hůl a Islanders si zahrají v úvodu zápasu přesilovou hru.
    01:52 Představení obou brankářů: Ben Bishop a Thomas Greiss

02:16
    Ben Bishop si musel dávat pozor, aby tečovaný puk úspěšně vyrazil levým betonem za svou bránu.

02:38
    Devon Toews vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a puk skončil na hrudi Bena Bishopa.

02:56
    Derick Brassard vypálil bez přípravy na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho rána byla zablokována.

03:44
    Ryan Pulock vystřelil v závěru přesilové hry a jeho střela z levého kruhu byla přizvednuta do ochranné sítě.

04:51
    Před bránou Islanders bylo nyní pořádné horko a Thomas Greiss měl poté co dělat, aby odolal dorážkám Tylera Seguina a jeho spoluhráčů!
    04:51 Thomas Greiss dokázal odolat obrovskému tlaku Stars

05:12
    Stars na levém křídle vystřelili od modré čáry a jejich táhlý pokus skončil v náručí připraveného Thomase Greisse.

05:15
    Andrej Sekera vypálil od modré čáry a Thomas Greiss měl co dělat, aby jeho pokus zmrazil pod lapačkou.

06:09
    Thomas Greiss vyrazil střelu Joea Pavelskiho z pravého kruhu a dorážka Johna Klingberga byla přizvednuta do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

06:56
    Ryan Pulock zkusil na pravém křídle vypálit od modré čáry, jeho ránu ale zablokoval obránce Miro Heiskanen.

07:22
    Mathew Barzal vystřelil na bodu pravého kruhu a střelou zápěstím mířil ke vzdálenější levé tyči, jeho pokus ale skončil na pravém betonu Bena Bishopa.

07:40
    Stars odpověděli střelou z pravého křídla a hostující Thomas Greiss taktéž zasáhl svým pravým betonem.

08:14
    Denis Gurjanov na pravém křídle nemohl pokračovat v útočném snažení kvůli postavení mimo hru.

08:24
    Andrej Sekera vypálil od modré čáry a jeho prudká střela tentokrát byla sražena do pravého rohu ledové plochy.

08:53
    New York Islanders nepřesně rozehrál podél střídaček a puk pomalu zamířil na zakázané uvolnění.

09:16
    Jamie Benn krásně pronikl do útočného pásma a jeho střela z levého kruhu zamířila těsně nad bránu.

09:32
    Ze stejného prostoru vzápětí střílel Mattias Janmark a kotouč skončil v náručí brankáře Thomase Greisse.

10:08
    Ryan Pulock předvedl v pravém kruhu nádhernou stahovačku a napřáhl ke střele, která byla sražena vedle přední tyče brány, a Ben Bishop nemusel zasahovat.

10:31
    Islanders vzápětí vypálili na opačné straně útočného pásma od hrazení a Ben Bishop puk úspěšně vyrazil.

11:15
    Thomas Greiss dobře zasáhl proti střele Jamieho Benna z blízkosti a puk vyrazil do ochranné sítě. Hra byla přerušena a prostor dostává další reklamní přestávka.

11:31
    Joe Pavelski chtěl vypálit na ose útočného pásma od modré čáry, jenže kotouč úplně minul, což byla škoda.

11:59
    Dallas právě vstřelil branku!
    Jamie Oleksiak nahodil puk z levého kruhu pro vhazování před bránu, kde se od pravé brusle ANDREWA COGLIANA odrazil do sítě! O kopnutí nemohla být řeč a Dallas vede nad hosty rázem 1:0! Asistence: Jamie Oleksiak a Miro Heiskanen.
    11:59 Andrew COGLIANO - 1:0

12:59
    John Klingberg bez přípravy vypálil na vrcholu pravého kruhu a jeho rána skončila v náručí Thomase Greisse.

13:54
    Denis Gurjanov zakončoval v blízkosti levé tyče v rychlosti a jeho pokus byl sražen za bránu Islanders.

14:07
    Ben Bishop dokázal udržet ránu Ryana Pulocka od modré čáry a prostor dostává krátká reklamní přestávka.

14:29
    Mathew Barzal zbytečně fauloval za bránou domácího týmu a dostal dvě minuty za vysokou hůl. Přesilovka.

15:28
    Islanders brání v oslabení velice agresivně a nyní odpálili puk až za bránu brankáře Bena Bishopa.

15:48
    John Klingberg vypálil od modré čáry a Corey Perry puk tečoval těsně vedle levé tyče brány Islanders.

16:02
    ALEXANDR RADULOV krásně vypálil na vrcholu mezikruží a jeho prudká střela poté nad levým betonem Thomase Greisse zamířila k pravé tyči brány! Dallas využil první přesilovou hru a ruský útočník nyní vstřelil svůj jubilejní 130. gól v NHL. Asistence: John Klingberg a Mattias Janmark.
    16:02 Alexandr RADULOV - 2:0

17:17
    Roope Hintz na levém křídle nabral obrovskou rychlost a po rychlém objetí brány se snažil puk zasunout do sítě u pravé tyče, Thomas Greiss ale zůstal nepřekonán a puk zmrazil pod lapačkou!
    17:17 Roope Hintz bleskově objel bránu a málem se prosadil

17:55
    Tyler Seguin se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a nemohl pokračovat ve svém útočném tažení.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:07
    Ryan Pulock na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Ben Bishop na přední tyči vyrazil puk za bránu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Alexandr Radulov navázal v přesilové hře na úvodní gól Andrewa Cogliana a Dallas odchází do kabin po atraktivní úvodní třetině s dvoubrankovým vedením. Domácí brankář Ben Bishop drží čisté konto. Skóre po první třetině zní. Dallas Stars 2 New York Islanders 0.
    Rychlá přeměna American Airlines Center z basketbalu na hokej

@dallasmavs ➡️ #GoStars ????

Druhá třetina začne přibližně v 4:04.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 16-11; Zablokované střely: 8-6; Vhazování: 65%-35%; Hity: 8-11; Přesilové hry: 1/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.

20:01

20:36
    V American Airlines Center byla zahájena prostřední část a Dallas do ní vstupuje s dvoubrankovým náskokem.

20:57
    Jamie Benn chtěl z levého kruhu poslat puk před bránu, jeho bekhendová přihrávka ale postrádala přesnost a žádného ze spoluhráčů nenašla.

21:37
    Roope Hintz na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a kotouč skončil v lapačce brankáře Thomase Greisse.

21:49
    Roope Hintz byl faulován v pravém kruhu pro buly a Mathew Barzal vyfasoval dvě minuty za podrážení.

22:18
    Cal Clutterbuck mohl skórovat během oslabení v blízkosti pravé tyče, jeho pokus ale skončil za bránou.

23:01
    Anthony Beauvillier se málem řítil sám na bránu, jenže Denis Gurjanov ho o kotouč dokázal připravit.

23:12
    DENIS GURJANOV nejprve předvedl fantastický obranný zákrok a po rychlém protiútoku Dallasu podél trestných lavic se poté prosadil skvělou tečí, když střelu Alexandra Radulova z pravého kruhu usměrnil ve vzduchu ke vzdálenější levé tyči! Asistence: Alexandr Radulov a Corey Perry.
    23:12 Denis GURJANOV - 3:0

24:10
    Miro Heiskanen si musel dávat obrovský pozor, aby puk náhodou neusměrnil na vlastní bránu Dallasu.

24:46
    Johnny Boychuk na pravém křídle vypálil od modré čáry a Ben Bishop vůbec nic neviděl, přesto reflexivně vyrazil puk za bránu domácího Dallasu.

26:00
    Domácí Dallas využil dvě přesilové hry v řadě a vede nad New Yorkem Islanders rozdílem tří branek.

26:40
    Ben Bishop se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Islanders a riskantně rozehrál o hrazení.

27:17
    New York Islanders je v obrovském útlumu a marně se snaží na třetí inkasovaný gól zareagovat.

28:05
    Anders Lee na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu bekhendem a Ben Bishop úspěšně zasáhl pravým ramenem! K dorážce se vzápětí dostal Jordan Eberle, ale také s jeho pokusem si domácí brankář poradil a puk vyrazil. Mohlo být sníženo.

29:22
    Esa Lindell vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho tečovaný pokus minul levý horní roh brány. Hostující brankář Thomas Greiss nezasahoval.

30:46
    Adam Pelech rychle zvedl hlavu na levém křídle a z ostrého úhlu nebezpečně posílal puk před bránu, hosté se ale na vzdálenější pravé tyči do zakončení nedostali.

31:36
    Hostující hráč tentokrát vypálil na pravém křídle od modré čáry a puk byl na přední tyči zablokován.

32:17
    Dallas se ocitl pod obrovským tlakem a až nyní se mu podařilo kotouč dostat alespoň do neutrální zóny.

33:01
    Mattias Janmark nabral na levém křídle obrovskou rychlost a nakonec se u levé tyče do zakončení nedostal. Málem došlo k ostrému střetu s Thomasem Greissem.

33:55
    Adam Pelech na levém křídle vystřelil od modré čáry a střelou zápěstím dobře mířil ke vzdálenější pravé tyči brány, Ben Bishop ale puk vykopl levým betonem.

34:33
    Škoda, že Andrejovi Sekerovi nevyšlo zpracování, protože jinak mohl na ose útočného pásma vypálit od modré čáry.

34:54
    Puk byl sražen mezi střídačky a po velice atraktivních minutách hry následuje komerční přestávka.

35:29
    Ben Bishop předvedl v rychlém sledu dva zákroky, když nejprve zasáhl proti prudké střele od modré čáry a vzápětí z pravého kruhu pro vhazování.

35:42
    Denis Gurjanov se nádherně protáhl mezi dvěma protihráči do samostatného úniku a bekhendem poslal kotouč těsně vedle vzdálenější levé tyče!
    35:42 Denis Gurjanov se nyní protáhl do samostatného úniku!

36:33
    Thomas Greiss si snadno poradil s nahozením Stars a po přerušení hry následuje komerční přestávka.

37:11
    John Klingberg se mohl prosadit v blízkosti pravé tyče, Thomas Greiss šel ale rychle do kolen a puk vyrazil.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:03
    Jamie Oleksiak na levém křídle vypálil od modré čáry a Thomas Greiss kotouč vyrazil pravým betonem.

39:13
    Miro Heiskanen vypálil bez přípravy na vrcholu pravého kruhu a Thomas Greiss opět kotouč vyrazil mimo.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Hráči Dallasu po přestávce využili druhou přesilovou hru v řadě, když se v úvodu druhé třetiny prosadil skvělou tečí Denis Gurjanov. Mathew Barzal byl dnes dvakrát vyloučen a oba jeho fauly byly potrestány. Skóre po druhé třetině je. Dallas Stars 3 New York Islanders 0.
    Přesilovková branka Denise Gurjanova ve zpomaleném záběru

Denis Scorianov ????

Třetí třetina začne přibližně v 4:53.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 29-20; Zablokované střely: 12-10; Vhazování: 53%-47%; Hity: 12-26; Přesilové hry: 2/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.

40:01

41:01
    Denis Gurjanov se snažil prosadit na pravém křídle podél hrazení, u kterého se o něj postaral Adam Pelech.

42:08
    Roman Polák se osekával s jedním z hráčů Islanders, nakonec ale na bitku nedošlo a hra pokračuje dále.

42:30
    Islanders nepřesně rozehráli podél trestných lavic a vhazovalo se po levici Thomase Greisse.

42:52
    Scott Mayfield vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho pokus minul levý horní roh brány.

43:18
    Devon Toews vypálil na bodu levého kruhu bez přípravy a připravený Ben Bishop kotouč podržel v náručí.

44:02
    V úvodu zápasu jsem zmínil, že na straně Islanders střílel od modré čáry Jonathan Toews, za což se Vám omlouvám. Samozřejmě, že to byl Devon Toews.

45:18
    Tyler Seguin mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže brankář Thomas Greiss ho skvěle vychytal hrudí.

45:59
    Mathew Barzal vystřelil v levém kruhu pro vhazování a jeho střela zápěstím zamířila nad bránu Stars.

46:08
    Nahození Islanders bylo přizvednuto do ochranné sítě a prostor dostává krátká komerční přestávka.

47:18
    Roman Polák na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho prudká střela minula pravou tyč brány.

47:42
    Brock Nelson mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, klečícího Bena Bishopa ovšem překonat nedokázal.

48:38
    Casey Cizikas na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus trefil pouze nohy domácího Jamieho Benna.

48:49
    Dallas se dostal v rychlém sledu ke dvěma střelám v blízkosti pravé tyče, jenže Thomas Greiss ani jednu za svá záda nepustil a zmrazil kotouč pod svou lapačkou.

49:06
    Alexandr Radulov před bránou skvěle tečoval puk a vypadalo to, že poté zamíří mezi betony Thomase Greisse do sítě, jenže brankář Islanders ho dokázal mezi nohama sevřít! Skvělý zákrok.

50:11
    Dallas míří za výhrou a vůbec mu nevadí, že nyní vyhodil puk podél střídaček na zakázané uvolnění.

50:12
    Anders Lee vystřelil v levém kruhu ihned po vhazování a jeho střela zápěstím zamířila nad domácí bránu.

50:49
    Roman Polák na pravém křídle vystřelil od modré čáry a před bránou byl Radek Faksa, který puk usměrnil tečí těsně vedle vzdálenější levé tyče brány Islanders.

51:27
    Corey Perry na ose útočného pásma práskl do puku a jeho rána s příklepem minula pravou tyč brány.

51:38
    Islanders byla odpískána přihrávka rukou a po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.

52:23
    Nick Leddy mohl využít špatné rozehrávky Dallasu zpoza brány, jeho rána od modré čáry ale zamířila nad.

53:03
    Scott Mayfield se ocitl před bránou z ničeho nic v obrovské šanci, jenže z blízkosti zamířil pouze do náruče Bena Bishopa. Jeho pokus byl slabý.

53:32
    Roman Polák tráví na ledě během posledních minut hodně času a snaží se rozbíjet útočné snažení Islanders.

54:11
    Islanders se pokusili zapsat na střeleckou listinu, jejich střela z pravého křídla a ostrého úhlu ale skončila za bránou a Ben Bishop se za ní mohl v klidu ohlédnout.

55:27
    Islanders právě vstřelili branku!
    MATHEW BARZAL teď u levé tyče skvěle tečoval nahození Devona Toewse od modré čáry a sebral Benovi Bishopovi první shutout v letošní sezóně NHL! Asistence: Devon Toews a Scott Mayfield.
    55:27 Mathew BARZAL - 3:1

56:24
    Islanders se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti hostům se tedy pískalo zakázané uvolnění.

56:44
    Nahození domácích hokejistů zamířilo do lapačky Thomase Greisse a prostor dostává poslední reklamní blok.

57:49
    Thomas Greiss vyrazil na střídačku a Islanders nyní zkouší zdramatizovat zápas bez brankáře!

58:55
    Ben Bishop vyrazil ránu Islanders od modré čáry a Stars poté vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:46
    Blake Comeau mohl skórovat do prázdné brány, jenže střelou z vrcholu levého kruhu orazítkoval horní tyč! Tyler Seguin se poté kulišácky olízl.

Dallas Stars zahájil sérii čtyř domácích zápasů vítězstvím nad New Yorkem Islanders, kterou režíroval Alexandr Radulov. Ruský útočník vstřelil gól a na jeden přihrál, zatímco Ben Bishop měl nakročeno k prvnímu shutoutu v letošní sezóně NHL, krátce před koncem utkání ho o něj ale připravil Mathew Barzal a skvělou tečí alespoň částečně napravil dvojici faulů, které byly potrestány. Konečný výsledek. Dallas Stars 3 New York Islanders 1.
    Dallas dnes na domácím ledě vyhrál jedenáctý z třinácti zápasů

Statistiky: Střely na bránu: 37-35; Zablokované střely: 16-15; Vhazování: 54%-46%; Hity: 16-36; Přesilové hry: 2/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.

1. Alexandr Radulov (DAL) 1+1
    2. Ben Bishop (DAL) 34 zák., 1 gól, 97,1%
    3. Andrew Cogliano (DAL) 1+0

Radek Faksa (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:28
    Andrej Sekera (DAL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:15
    Roman Polák (DAL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:57 (05:30:50)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 12. Cogliano (Oleksiak, Heiskanen), 17. Radulov (J. Klingberg, Janmark), 24. Gurjanov (Radulov, Perry) – 56. Barzal (D. Toews, Mayfield)

Rozhodčí: TJ Luxmore, Chris Lee. Čároví: Scott Cherrey, Travis Gawryletz

Diváci: 18532