APOEL – Sevilla 1:0 (kon.) | Basilej – Trabzonspor 2:0 (kon.) | Kluž – Celtic 2:0 (kon.)
Dynamo Kyjev – Lugano 1:1 (kon.) | Kodaň – Malmö 0:1 (kon.) | Frankfurt – Guimarães 2:3 (kon.)
Getafe – FK Krasnodar 3:0 (kon.) | Karabach – Dudelange 1:1 (kon.) | Linz – Sporting 3:0 (kon.)
Eindhoven – Rosenborg 1:1 (kon.) | Rennes – Lazio 2:0 (kon.) | Standard – Arsenal 2:2 (kon.)
AS Řím – Wolfsberger 2:2 (kon.) | Espanyol – CSKA Moskva 0:1 (kon.) | Porto – Feyenoord 3:2 (kon.)
Gent – FK Oleksandrija 2:1 (kon.) | Ludogorec – Ferencváros 1:1 (kon.) | Manchester Utd. – Alkmaar 4:0 (kon.)
Mönchengladbach – Başakşehir 1:2 (kon.) | Rangers – Young Boys 1:1 (kon.) | Slovan Bratislava – Braga 2:4 (kon.)
Wolfsburg – Saint-Étienne 1:0 (kon.) | Wolverhampton – Besiktas 4:0 (kon.) | Partizan Bělehrad – Astana 4:1 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
1:2 (1:1)
Istanbul Başakşehir FK
Čtvrtek 12.12.2019, 21:00 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Evropská liga • Skupina J

Z tohoto zápasu je to vše. Děkujeme za pozornost, dobrou noc. (23:09:47)

Z postupu do jarních vyřazovacích bojů se tak po obratu raduje turecký Istanbul Başakşehir FK, který ze skupiny J doprovodí AS Řím. Pro Mönchengladbach tažení pohárovou Evropou v této sezóně končí.

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 7:5. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:9.

Duel mezi favorizovaným Mönchengladbachem a Başakşehirem končí překvapivou výhrou hostů! Aktivní domácí přetavili svůj tlak ve vedoucí branku ve 33. minutě, kdy se z bezprostřední blízkosti branky trefil Thuram, hosté ale udeřili z ojedinělé střely, kterou vyslal z nějakých třiceti metrů Kahveci a Sommer se musel minutu před poločasovou pauzou po své chybě hodně červenat. I ve druhém poločase byl německý tým směrem dopředu o poznání aktivnější, kýženou druhou branku ale ne a ne přidat. To nemuselo vedoucímu týmu Bundesligy tolik vadit, k postupu do vyřazovací fáze mu stačilo uhrát i remízu. O tu však v poslední minutě řádné hrací doby Borussia přišla! Studenou sprchou pokropil stadion Crivelli, k němuž propadl na hranici malého vápna centr z levé strany. Mönchengladbach mohl ještě bleskově odpovědět, Thuram ale hlavičkoval jen do tyče.

90+5

90+5
    Günok vyběhl špatně proti centru z levé strany a za svého brankáře musel zasáhnout střídající Ba. Jak ukazovaly i opakované záběry, hostující fotbalista hrál rukou, což domácí u rozhodčího hlasitě reklamovali, jelikož ale v Evropské lize není video, penalta se nepíská!

90+4
    Hosté se snaží zdržovat za každou cenu. Žlutou kartu nyní dostává za přílišné otálení s rozehrávkou brankář Günok.

90+3
    Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází İrfan Can Kahveci, přichází Azubuike Okechukwu.

90+3
    Na zemi polehává Crivelli, kterému se vůbec nechce na nohy. Na hřiště míří i nosítka.
    90+2. Thuram poslal balon hlavou do tyče!

90+2
    Mönchengladbach mohl bleskově srovnat a strhnout postup na svou stranu, Thuram ale po centru z pravé strany hlavičkoval do tyče!

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty!
    90. Enzo CRIVELLI - 1:2

90
    Istanbul Başakşehir právě vstřelil branku!
    Tak tohle je pro domácí hodně studená sprcha! Centr z levé strany propadl po lehké teči Elvediho až ke zcela volnému ENZOVI CRIVELLIMU, který poslal míč na hranici malého vápna krátce po jeho zpracování nekompromisně pod břevno! Za tohoto stavu postupují Turci!

88
    Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Mehmet Topal, přichází Berkay Özcan.

87
    Hostující obrana si s následným centrem od rohového praporku poradila.

86
    Lainer odcentroval z pravé strany na přední tyč, kde hlavičkoval z výborné pozice Pléa. Jeho zakončení ale bravurně zneškodnil Günok!

85
    Thuram odvrátil centr na přední tyč na další roh. Odražený balon se následně dostal na hranici vápna, kde jej střídající Ba poslal nad Sommerovu bránu.