APOEL – Sevilla 1:0 (kon.) | Basilej – Trabzonspor 2:0 (kon.) | Kluž – Celtic 2:0 (kon.)
Dynamo Kyjev – Lugano 1:1 (kon.) | Kodaň – Malmö 0:1 (kon.) | Frankfurt – Guimarães 2:3 (kon.)
Getafe – FK Krasnodar 3:0 (kon.) | Karabach – Dudelange 1:1 (kon.) | Linz – Sporting 3:0 (kon.)
Eindhoven – Rosenborg 1:1 (kon.) | Rennes – Lazio 2:0 (kon.) | Standard – Arsenal 2:2 (kon.)
AS Řím – Wolfsberger 2:2 (kon.) | Espanyol – CSKA Moskva 0:1 (kon.) | Porto – Feyenoord 3:2 (kon.)
Gent – FK Oleksandrija 2:1 (kon.) | Ludogorec – Ferencváros 1:1 (kon.) | Manchester Utd. – Alkmaar 4:0 (kon.)
Mönchengladbach – Başakşehir 1:2 (kon.) | Rangers – Young Boys 1:1 (kon.) | Slovan Bratislava – Braga 2:4 (kon.)
Wolfsburg – Saint-Étienne 1:0 (kon.) | Wolverhampton – Besiktas 4:0 (kon.) | Partizan Bělehrad – Astana 4:1 (kon.)
VfL Wolfsburg
1:0 (0:0)
AS Saint-Étienne
Čtvrtek 12.12.2019, 21:00 • Volkswagen Arena, Wolfsburg • Evropská liga • Skupina I

Z tothoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (22:58:21)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 4:5. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 18:6.

Je dobojováno! Nic neřešící utkání dvou týmů s mizernou formou nenabídlo žádnou dechberoucí podívanou. Ponurou náladu si aspoň trochu vylepšil domácí Wolfsburg, který byl celý zápas o něco nebezpečnější a v 52. minutě se zásluhou debutujícího Otávia ujal vedení. Saint-Étienne poprvé vystřelilo na branku až pár minut před koncem, ovšem na smazání jednogólového manka to v žádném případě nestačilo. Německý tým tedy postupuje do jarní fáze z druhého místa, zatímco účastník Ligue 1 na mezinárodní scéně končí.

90+5

90+5
    Tak tohle se hostům nepovedlo, což se dá snadno říci o celému zápasu. Youssouf trefil jenom zeď a v ní stojícího Gerhardta.

90+4
    Tříminutové nastavení už je minulostí. Steffen přesto ještě stihl faulovat Youssoufa a po udělení žluté karty bude se svým týmem čelit závěrečnému trestňáku.

90+3
    Youssoufův centr byl nedaleko od zadní tyče sklepnut na Benkhedima, jenž si balón složitě zpracovával a střelou ze záklonu trefil jen Rexbecaje.

90+2
    Jérôme Roussillon zasáhl míč horní končetinou a hosté tak ještě budou moci zahrozit ze standardní situace.

90
    Druhá půle bude trvat ještě tři minuty nastaveného času.

89
    Nordinův centr byl okamžitě sražený a míč skončil ve středu hřiště, kde ho Mbabu posunul až k Moulinovi.

88
    Opět v akci Malli, kterému byl tentokrát fouknut faul ve středovém kruhu. Na zemi skončil hostující záložník Zaydou Youssouf.

87
    Po delší době si na míč sáhl také Jessy Moulin, kterému na prostředek branky přiletěl střelecký pokus Yunuse Malliho.

86
    Naprosto neviditelný Berić si nevěděl rady s prudkým centrem z bezprostřední blízkosti. Než si míč pořádně zpracoval, tak už ho de facto neměl.

85
    Wolfsburg nařízený rohový kop ubránil, ovšem v rychlém protiútoku o balón rychle přišel vinou nepřesné přihrávky.
    84. Arnaud Nordin (SET)

84
    Tak přece jenom aspoň jedna střela na branku od francouzského týmu! Nordinovu parádní dělovku Pervan s námahou vyškrábl nad břevno.

83
    Lucas Nmecha nestihl před brankářem Moulinem nákop ze středu hřiště. Kmenový hráč Manchesteru City tak nadále čeká na svůj první gól za Wolfsburg.

82
    Hráči Saint-Étienne jen těžko nachází nějakou motivaci k zahájení závěrečného náporu. V hlavě určitě mají především víkendový ligový zápas proti PSG.

80
    Moukoudi srazil střelu ze standardní situace na roh, který zprava zrealizoval Brekalo. Centr propadl až na druhou stranu a tam hodně nepřesně střílel Rexhbecaj.

Michal Břuchanský

Branky: 52. Otávio (Brekalo)

Karty:   24. Mbabu (WOF), 90+4. Steffen (WOF) – 21. Berić (SET), 78. Kolodziejczak (SET)

VfL Wolfsburg: Pervan – Mbabu, Knoche (C), Tisserand, Otávio (79. Roussillon) – Gerhardt, Rexhbecaj, X. Schlager (64. Malli) – Steffen, Ginczek (64. Nmecha), Brekalo.
    Náhradníci: Kasten – Brooks, Guilavogui, Malli, Nmecha, Joao Victor, Roussillon.

AS Saint-Étienne: Moulin – Palencia, Aholou (46. Honorat), Moukoudi, Kolodziejczak – Youssouf, M'Vila, Dioussé (77. Gabriel Silva) – Hamouma (C) (55. Benkhedim), Berić, Nordin.
    Náhradníci: Bajič – Benkhedim, Diony, Gabriel Silva, Honorat, Tshibuabua, Petit.

Rozhodčí: Tierney – Smart, Hatzidakis (všichni ENG)