Rusko – Švédsko 3:4 (kon.) | Česko – Finsko 4:3 (po pr.)
Rusko
3:4 (0:2, 1:1, 2:1)
Švédsko
Čtvrtek 12.12.2019, 18:00 • VTB Arena (Moskva) • Euro Hockey Tour

Je dobojováno! Rusové, přestože byli po většinu duelu lepším týmem, padli. Švédové už ve 22. minutě vedli 3:0 a tento rozdíl byl nakonec až příliš vysoký. Od poloviny zápasu byla hra v režii sborné, jenže nakonec domácí tým padl poměrem 3:4. Ani dvě branky Kirilla Kaprizova ve třetí třetině nedokázaly srovnat stav. Rozhodující trefu si připsal v 53. minutě Daniel Zaar. Channel One Cup v moskevské aréně pokračuje v sobotu. Ruský celek se utká s českým týmem. Švédové v severském derby změří síly s Finskem.

Z mé strany je to vše. Na počtenou! (20:30:00)

Statistiky:

Střely na bránu: 46:19
    Trestné minuty: 6-14
    Využití přesilovek: 1-1
    Buly: 31-23

59:40
    Hosté netrefili opuštěnou klec Rusů. Po zakázaném uvolnění se hra ještě jednou přesune před Johanssona.

59:25
    Švédové posílají obloučkem kotouč do středního pásma. Domácím už mnoho času nezbývá.

58:56
    Kaprizov si nabruslil do dobré střelecké pozice. Johansson jej ale znovu dokázal vychytat.

58:46
    Johansson dokázal vyřešit nepříjemnou situaci ve svém brankovišti. Kotouč přikryl pod lapačkou a hru přerušil.

58:27
    Emil Sylvegard nedojel odražený kotouč. K zakončení do prázdné brány se tak nedostal.

58:13
    Oddechový čas pro domácí.

58:13
    Ilja Sorokin je na střídačce. Rusové hrají se šesti hráči v poli.

57:28
    Sborná si vyměňuje kotouč ve středním pásmu. Zřejmě za pár okamžiků se domácí tým odhodlá k powerplay.

56:50
    Daniel Brodin si udělal prostor mezi kruhy a rychlou střelou jen o pár čísel přestřelil horní tyč Sorokinovy brány.

56:13
    Švédsko drží puk na svých hokejkách. Oba celky v tuto chvíli velmi dobře bruslí.

55:38
    Sylvegard získal puk za svou bránou a okamžitě jej vyvezl do bezpečí. Rusům zbývá necelých pět minut na vyrovnání.

54:57
    Přečíslení hostů nebylo dotaženo do gólového konce. Obránci z Ruska se včas stačili vrátit do obrany.
    53:57 Kirill KAPRIZOV - 3:4

53:57
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Poslední minuty nám nabízejí střelecké hody. KIRILL KAPRIZOV dostal na hůl šikovnou pobídku od Šipačova a s touto možností nepohrdl. Rusko tak využívá přesilovku a snižuje na 3:4. Asistence: Vadim Šipačov a Anton Slepyšev.

53:35
    Johansson první střelecký pokus z pravého kruhu dokázal vyrazit.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 37. Šipačov (Kuzmenko), 52. Kaprizov (Rafikov, Grigorenko), 54. Kaprizov (Šipačov, Slepyšev) – 4. A. Petersson (Pääjärvi, L. Johansson), 12. Brodin (Händemark), 22. Strömwall, 53. Zaar (Rasmussen)

Rusko: Samonov (22. I. Sorokin) – Vojnov (A), Nestěrov, Ožiganov, Rafikov, Mironov, Marčenko, Dronov, Ljamkin – Kaprizov, Šipačov (A), Grigorenko – Burdasov, Tkačjov, Kuzmenko – Žafjarov, K. Semjonov, Barabanov – Ketov (C), P. Karnauchov, Slepyšev – Jakimov.
    Švédsko: L. Johansson (Reideborn) – Lööv, Wikstrand, Hansson, Dahlbeck, Tömmernes, E. Johansson – Strömwall, Ljungh, Pääjärvi – Bristed, Rydahl, Bromé – Zaar, Rasmussen (C), A. Petersson – Brodin, Händemark, Sylvegard.

Rozhodčí: Heikkinen, Vikmar (oba Finsko) – Bersenov, Judin (oba Rusko)