Buffalo – Nashville 4:3 (kon.) | Tampa – Boston 3:2 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 1:0 (po pr.)
Florida – NY Islanders 1:3 (kon.) | Detroit – Winnipeg 5:2 (kon.) | Minnesota – Edmonton 6:5 (kon.)
St. Louis – Vegas 4:2 (kon.) | Calgary – Toronto 4:2 (kon.) | Arizona – Chicago 5:2 (kon.)
Anaheim – Los Angeles 1:2 (kon.) | Vancouver – Carolina 1:0 (po pr.) | San Jose – NY Rangers 3:6 (kon.)
Calgary Flames
4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Toronto Maple Leafs
Pátek 13.12.2019, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Československá stopa v utkání:

Michael Frolík (CGY) 1+0, 1 střela, čas na ledě 9:13
    David Rittich (CGY) 60 minut, 32 zákroků, 2 góly, 94,1% (05:31:23)

1. Johnny Gaudreau (CGY) 2+0
    2. David Rittich (CGY) 32 zák., 2 góly, 94,1%
    3. Mitchell Marner (TOR) 1+1

Statistiky: Střely na bránu: 24-34; Zablokované střely: 18-12; Vhazování: 56%-44%; Hity: 22-12; Přesilové hry: 0/1-0/3; Trestné minuty: 6-2.
    Johnny Gaudreau se dnes postaral o fantastický obrat Calgary

Calgary vstupovalo do závěrečné třetí třetiny duelu s jednobrankovým mankem, jenže hned v jejím úvodu domácí vstřelili v rozpětí 2 minut a 30 sekund tři góly a dokonali fantastický obrat, na kterém se gólem podílel Michael Frolík. Flames pod novým koučem Geoffem Wardem vyhráli posedmé za sebou a pokračují v jízdě. Výsledek zní. Calgary Flames 4 Toronto Maple Leafs 2.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:44
    Elias Lindholm mohl skórovat od modré čáry do prázdné brány, jeho pokus ale rukavicí zablokoval Travis Dermott. To byl skvělý semafor v podání obránce Leafs.

56:17
    Frederik Andersen vyrazil na střídačku a Maple Leafs nyní chtějí vykřesat naději bez brankáře!

55:41
    Na opačné straně ledové plochy poté skvěle zasáhl David Rittich a následuje krátká reklamní přestávka.

54:44
    Andrew Mangiapane mohl z ničeho nic skórovat na opačné straně, kde měl Frederik Andersen minimum času na reakci, přesto ho vychytal!

54:29
    Kasperi Kapanen na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a český brankář ukryl puk ve své lapačce.

53:35
    Frederik Andersen ukryl nahození Flames z pravé strany v lapačce a následuje komerční přestávka.

53:01
    Hodně dlouho se hrálo bez přerušení a až nyní hokejisté Calgary vyhodili puk na zakázané uvolnění.

49:46
    Flames nabrali síly a na levém křídle vystřelili z ostrého úhlu, Frederik Andersen ale puk na přední tyči vyrazil.

48:46
    Dvojnásobná početní nevýhoda sebrala Calgary potřebné síly a nyní na ledě dominují hokejisté Toronta.

48:00
    Dnešní utkání sleduje 19289 diváků.

46:51
    Travis Hamonic je zpět na ledové ploše a domácí hokejisté Calgary dokázali přečkat oslabení 5 na 3.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 17. Hamonic (Monahan, Giordano), 41. J. Gaudreau (Backlund), 42. Frolík (Rieder), 43. J. Gaudreau (Hamonic, Monahan) – 9. Tavares (Marner, Barrie), 35. Marner (Tavares, Ceci)

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Hamonic, Brodie, Mi. Stone – Tkachuk, E. Lindholm, Mangiapane – Dubé, Monahan (A), Backlund (A) – Lucic, D. Ryan, J. Gaudreau – Rieder, Jankowski, Frolík. Hlavní trenér: Geoff Ward.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (Hutchinson) – Rielly (A), Barrie, Muzzin, Holl, Dermott, Ceci – Hyman, Tavares (C), Marner – W. Nylander, Matthews (A), Kapanen – Engvall, Kerfoot, I. Michejev – Petan, Spezza, Åberg. Hlavní trenér: Sheldon Keefe.

Rozhodčí: Dan O'Rourke, Graham Skilliter. Čároví: Shandor Alphonso, Ryan Galloway

Diváci: 19289