Florida – Tampa 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 1:4 (kon.) | Buffalo – St. Louis 5:2 (kon.)
Nashville – San Jose 3:1 (kon.) | Minnesota – Anaheim 2:3 (0:2 po s.n.) | Winnipeg – Detroit 5:1 (kon.)
Dallas – New Jersey 2:0 (kon.) | Edmonton – Carolina 3:6 (kon.) | Arizona – Calgary 2:5 (kon.)
Vancouver – Toronto 1:4 (kon.) | Vegas – Chicago 5:1 (kon.) | Los Angeles – NY Rangers 3:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
HC Olomouc
Středa 11.12.2019, 17:30 • MFH Ostrava • turnaj O Pohár DHL • 26. kolo

Hosté sice ve třetí třetině srovnali, ale Vítkovice se zásluhou Beránka opět ujaly vedení, proto získávají všechny tři body. (19:40:03)

59:54
    Hostující Ministr vyloučen za nesportovní chování.

59:34
    Tak tomu se říká smůla. Fridrich teď dvakrát trefil tyč odkryté brány.

59:19
    Pírek vystřelil od modré, ale Dolíška puk schoval do lapačky.

58:42
    Oddechový čas pro hosty.

58:36
    Hosté to opět zkoušejí v šesti.

58:17
    Vhazování po levé ruce Dolíšky, Mokrý je zpět v bráně.

58:13
    Hosté to zkoušejí bez brankáře.

57:10
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí se rychle dostali zpět do útočného pásma, ADAM BERÁNEK dostal přihrávku před bránu a zakončil pod horní tyč. Asistence: Vojtěch Lednický.

57:00
    Po nepřesné přihrávce se domácí musí vracet za vlastní bránu pro puk.

56:13
    Mokrý vyrazil pokus Věntuse do ochranné sítě.

55:52
    Další střelu Hlaváče drží Dolíška opět v lapačce.

55:40
    Dolíška viděl střelu Hlaváče od modré, a tak ji schoval.

55:27
    Handl se dostal do útočného pásma a snažil se přihrát před bránu, Dolíška puk přikryl, bude se vhazovat po jeho pravici.

54:36
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Střela téměř od modré, kterou vyslal LUKÁŠ PÍREK, proletěla někde nad ramenem Dolíšky do brány. Bez asistence.

54:20
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

53:56
    Hosté se teď drží v útočném pásmu, zatím ale žádná nebezpečná situace nepřišla.

52:40
    Tvrdý se těsně před bránou Mokrého dostal k puku, i tak bránu přestřelil.

52:31
    Potočnému vypíchl puk Pírek.

51:56
    Střela Mrvy proletěla nad bránou Mokrého a skončila v ochranné síti.

51:50

51:39
    Fridrich přihrával před bránu na Mrvu, kdyby se k ní druhý jmenovaný hráč dostal, zakončoval by do prázdné branky, to se ale nestalo.

51:16
    Vojtovič kroužil v útočném pásmu, poté o puk přišel.

50:17
    Střelu hned po vhazování vyslal Beránek, Vosátko ji zblokoval.

50:10
    Kylnar se snažil přihrát před bránu Bernovskému, puk ale zastavili olomoucké hokejky.

49:50
    Hostující Pírek vyloučen za vysokou hůl.

49:19
    Tvrdý sice spadl, ale i tak se dostal k zakončení, to však přesné nebylo.

48:43
    Hosté v ofsajdu.

47:49
    Beránkovu střelu od modré chytil Mokrý do lapačky, následně olomoucký gólman rozehrál.

47:15
    Ministrův pokus z mezikruží chytil Dolíška do lapačky.

46:57
    Zakázané uvolnění Olomouce.

46:01
    Zapletal udržel útočné pásmo.

45:23
    Kuncova střela od modré proletěla těsně nad bránou Mokrého.

44:58
    Lednický z těsné blízkosti zakončil pouze do betonů Mokrého.

44:27
    Zakáazané uvolnění Vítkovic.

43:59
    Fridrich už se chystal vystřelit, v tu chvíli mu ale puk od hokejky odskočil a nyní je za bránou Mokrého.

43:42
    Fridricha obral ve středním pásmu o kotouč Mader.

41:21
    Mader to zkusil od modré, trefil ale pouze Dolíškův beton.

40:56
    Dolíška přerušil hru a bude se vhazovat po jeho levé ruce.

40:11
    Fridrich sice vybojoval kotouč, který poslal Kuncovi, ten se trefil do brány, nicméně gól nebyl uznán, protože byl dosažen vysokou holí.

40:01

V uplynulé třetině bylo 5 vyloučení, jedno na straně domácích, čtyři na straně hostujícího celku, i proto byla druhá třetina pomalejší. Gólově se dvakrát prosadili domácí a jednou hosté, což znamená, že po druhé třetině je stav 3:2.

Další třetina začne přibližně v 19:03.

40:00

39:25
    Beránek se dostal do úniku, trefil ale pouze betony Mokrého. Následně se k odraženému kotouči dostal Lednický, ani ten však nezakončil přesně.

38:57
    Fridrich projel až do mezikruží, tam puk přenechal Kylnarovi, který vypálil, střelu drží Mokrý mezi betony.

38:32
    Další vhazování před Mokrým.

38:24
    Potočný se snažil dorážet, Mokrý puk ale zastavil těsně před brankovou čárou.

37:58
    Dolíška drží pokus Ministra.

37:22
    Vítkovičtí ale opět vedou! Souhru Mrvy a Fridricha jsme už v dnešním zápase viděli několikrát. Tentokrát už PETR FRIDRICH našel místo, kam se puk vlezl. Asistence: Jakub Mrva, Jakub Kylnar.

36:30
    Tak to byla souhra. Pírek přihrával z levého kruhu TOMÁŠI KRUPOVI před bránu a ten bez problémů poslal puk do brány. Asistence: Lukáš Pírek, David Vosátko.

35:34
    Domácím se podařilo osvobodit.

35:02
    Vítkovický Smolka vyloučen za nedovolené bránění.

34:58
    Hlaváč poslal kotouč za Dolíškovu bránu.

34:19

33:57
    Bernovský si dlouho připravoval střelu, ta poté jen proletěla nad bránou Mokrého.

33:11
    Olomouc v ofsajdu,

32:40
    Střela Bílého od modré prošla až bráně, tam ji do lapačky schoval Mokrý.

32:18

32:11
    Věntus byl obrán o puk a do útočného pásma se rychle přesouvají hosté.

30:24
    Krupa po mnoha kličkách v útočném pásmu vyslal střelu, která mířila mimo.

29:49
    Fridrich byl zastaven olomouckou obranou.

29:31
    Smolka nepustil Krupu v obranném pásmu k puku.

29:12
    Potočný rychle vracel puk do útočného pásma, ale píská se ofsajd.

28:52
    Střelu Zapletala od modré schoval Mokrý do své lapačky.

28:31
    Dolíška sice napřed nevěděl, kde má puk, ale stihl ho schovat, než se k němu dostali i hráči Olomouce.

28:12
    Domácí se museli vrátit z útočného pásma, jinak by se pískal ofsajd.

27:58

27:16

26:43
    Hosté hrají ve čtyřech.

25:53
    Bernovský vyslal další střelu, ta ale jen proletěla nad bránou.

25:48
    Fridrich opět vystřelil, i teď ale Mokrý puk vyrazil.

25:26
    Bernovský přestřelil bránu a poté se puk nepodařilo dostat do brány ani Fridrichovi.

25:16
    Za krosček je vyloučen olomoucký Ministr.

24:47
    Fridrich se dostal do dobré pozice, střela mu ale nevyšla.

24:43
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Tarnoczy.

24:23
    Tarnoczy přestřelil bránu.

23:55
    Domácí se dostali zpět do útočného pásma a po mnoha pokusech se za záda Mokrého trefil JAKUB MRVA. Asistence: Marcel Kunc, Petr Fridrich.

23:32
    Handl zakončil pouze do Dolíškových betonů.

23:13
    Puk se až zázračně odrazill od brány po střele Kylnara.

23:11
    Hosté jsou ve čtyřech.

22:58
    Hostující Pírek vyloučen za podrážení.

22:43
    Mokrý nerozehrál moc dobře, jelikož se ke kotouči dostali domácí. Vojtovičovu střelu drží olomoucký gólman mezi betony.

20:41
    Zapletal dokázal dobře projít mezi hostující obranou, ale Mokrý poskakující puk schoval.

20:31

20:09
    Pírek se hned na začátku druhé třetiny dostal do šance, ta ale skončila u domácí obrany.

20:01

V první třetině jsme neviděli žádné vyloučení a ani na góly to nebyla bohatá třetina. Skóre otvíral v páté minutě vítkovický Lednický, nicméně o necelé tři minuty později srovnal na 1:1 olomoucký Handl. Šancí jsme však viděli mnoho, tak uvidíme, jak bude zápas pokračovat a jestli i v dalších třetinách uvidíme pěkný rychlý hokej.

Další třetina začne přibližně v 18:11.

20:00

19:31

19:14
    Ministr se dostal do velké rychlosti a vystřelil, Dolíška však jeho pokus vyrazil, následně se olomoucký hráč dostal k dorážce, ta se mu ale nepovedla a bránu přestřelil.

19:12
    Domácí v ofsajdu.

18:32
    Bernovského střela z mezikruží proletěla pouze nad bránou.

18:22
    Mokrý přerušil hru, bude se vhazovat po jeho levici.

18:08
    Ve středním pásmu se k puku dostal Kalač, který rychle rozehrává na své spoluhráče.

17:00
    Fridrichova přihrávka na Mrvu nebyla přesná, i tak jsou ale u puku domácí.

16:17
    Další pokus Beránka skončil na prvním olomouckém hráči, který mu stál v cestě.

15:54
    Beránek vyzkoušel pozornost Mokrého, ten byl dobře připraven a střelu vyrazil.

15:44
    Handl vystřelil a jeho spoluhráči chtěli dorážet, proto se před Dolíškovou bránou strhla menší potyčka, vylučovat se však nebude.

15:00
    Mrva se s pukem dostal až před bránu, tam ho o kotouč obrali hráči Olomouce.

14:17
    Po přihrávce od Mrvy se mohl Fridrich dostat do úniku, puk mu ale od hole odskočil.

13:12
    Machů se musí vracet pro kotouč do obranného pásma.

12:54
    Pírkovu střelu zblokovala domácí obrana.

09:30
    Mokrý vrazil Vojtovičovu střelu, poté nevěděl kde je kotouč, nicméně k dorážce se nikdo z domácích nedostal.

09:16

07:38
    TOBIÁŠ HANDL se dostal do úniku, když dostal přihrávku od Máchy, se zakončením neměl žádný problém a prostřelil domácího gólmana podobně, jako před chvílí Vítkovice olomouckého gólmana. Asistence: James Joshua Mácha, Petr Bahounek.

07:26

07:11
    Vosátko přihrával před bránu Máchovi, ten trefil tyč.

06:34
    Dolíška přerušil hru.

04:49
    Puk se odrazil k hokejce Bernovského, který našel u levého kruhu VOJTĚCHA LEDNICKÉHO, ten s přehledem prostřelil Mokrého. Asistence: Jan Bernovský, Dominik Věntus.

04:31
    Beránek neměl dostatečnou rychlost, aby byl u puku dříve než Vosátko, a tak jsou u puku hosté.

03:03
    Už to vypadalo, že Handl pojede sám na Dolíšku, na poslední chvíli mu puk vypíchl Zapletal.

02:46
    Kylnar si sice objel olomoucké hráče, zakončit se mu ale nepodařilo.

01:56
    Lednický trefil rameno Mokrého, následně chtěl ještě dorážet, ale netrefil se do puku.

01:26

01:08
    Domácí jsou stále v útočném pásmu, hosté je ale nepouští ke střele.

00:11
    Fridrich nedokázal tečovat Kylnarovu střelu, kotouč tak jen proletěl kolem brány.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Dolíška (Piták) – Bystroň, Bílý, Smolka, Zapletal, Kunc, Věntus (A), Machů – Fridrich, Tvrdý, Bernovský, Lednický, Mrva (C), Kylnar, Potočný (A), Gebauer, Vojtovič, Beránek

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Mader (C), Hlaváč, Vosátko (A), Hladiš, Pírek, Bahounek – Kalač (A), Handl, Krupa, Rosecký, Mácha, Štědrý, Tichý, Ministr, Tarnoczy

Rozhodčí: R. Mrkva – P. Bartek, M. Dohnal.

Olomouc se minulý týden představila hned dvakrát a já vám přiblížím páteční a sobotní utkání. V pátek hostila Olomouc bruslaře z Mladé Boleslavi a v sobotu liberecké tygry.

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 0:3
    V každé třetině viděli diváci jednu branku, ovšem ani jednu nedali hráči Olomouce. Ve třetí třetině to sice domácí zkusili bez brankáře, vstřelit gól se jim však nepodařilo a do prázdné branky se trefili bruslaři.

HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec 6:0
    Tento zápas se domácím povedl, protože nedostali ani jeden gól. Po první třetině vedli olomoučtí hráči 2:0, ve druhé části přidali tři góly a v závěrečné třetině přidali ještě jeden gól, a proto vyhráli 6:0.

Vítkovice se minulý týden ukázaly na ledě Českých Budějovic a hned další den na ledě Kladna, nicméně do Ostravy nepřivezly ani bod.

HC Motor České Budějovice – HC Vítkovice Ridera 6:5
    Tak tento zápas si hráči z Ostravy za rámeček nedají. Vítkovičtí nastříleli v první třetině čtyři branky a Budějovice měnily gólmana. Ve druhé třetině se Motor dokázal trefit třikrát, Vítkovice však přidaly jeden gól a stále vedly, v této třetině také došlo ke střídání vítkovických gólmanů. Ve třetí části hry se třikrát trefili českobudějovičtí hráči, vítkovičtí měli šanci v závěru zápasu vyrovnat, to se jim ale nepodařilo a prohráli 6:5.

Rytíři Kladno – HC Vítkovice Ridera 4:2
    V tomto zápase otevíral skóre vítkovický Mrva, nicméně ještě během první třetiny se do vedení dostalo Kladno. Ve druhé třetině nebyl k vidění žádný gól. V poslední části hry se napřed Kladno dostalo do dvougólového vedení, ale poté ještě vítkovický Kylnar snížil na 3:2, nicméně necelé dvě minuty upravil na konečných 4:2 kladenský Ticháček.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 5. Lednický (Bernovský, Věntus), 24. Mrva (Kunc, Fridrich), 38. Fridrich (Mrva, Kylnar), 58. Beránek (Lednický) – 8. Handl (Mácha, Bahounek), 37. Krupa (Pírek, Vosátko), 55. Pírek

Rozhodčí: R. Mrkva – P. Bartek, M. Dohnal