Česko – Kanada West 4:3 (kon.)
Česko
4:3 (4:0, 0:3, 0:0)
Kanada West
Pátek 13.12.2019, 03:00 • Encana Events Centre, Dawson Creek (CAN) • World Junior A Challenge

Z tohoto duelu je to vše. Děkujeme za pozornost, na viděnou. (05:34:54)

Poslední skupinové vystoupení čeká na svěřence trenéra Miroslava Přerosta opět zítra od tří hodin ráno našeho času, kdy se utkají pro změnu s východním týmem Kanady.

Střely na branku: 27 – 26

Čeští mladíci nakonec těsné vedení uhájili a poráží Kanadu nejtěsnějším rozdílem 4:3! Naši vtrhli do zápasu jako uragán, když už ve třinácté minutě vedli 4:0. Kanaďani, kteří byli po první třetině zralí na ručník, nastoupili do té druhé jako vyměnění a rázem to byli oni, kdo diktoval po zbytek zápasu tempo hry. Javorové listy postupně snížily na rozdíl jediné trefy a měly i v posledním dějství místy až drtivou převahu, kýžené vyrovnávací trefy se ovšem i díky skvěle chytajícímu Škorpíkovi nedočkaly. Turnaj tak pro západní výběr Kanady končí.

59:20
    Z pravé strany střílel bez přípravy Savoie, jeho rána našla jen skrumáž před brankou. Češi se následně osvobozují.

59:04
    Young byl poslán u mantinelu k zemi Pšeničkou, ten dostává za svůj zákrok loktem do hlavy pětiminutový trest!

58:55
    Kanaďané se opět radí u střídačky. Mnoho času už jim na vyrovnání nezbývá.

58:29
    Kanada zkouší štěstí bez brankáře a Češi mohli rozhodnout, střela z pravé strany ale končí těsně vedle!

58:00
    Do konce třetí třetiny zbývají poslední dvě minuty.

57:35
    Po dlouhém souboji o puk v útočné třetině Kanady se hra přesunula za českou branku.

56:31
    Hra je po zakázaném uvolnění českého týmu pozastavena. Kanada si bere oddechový čas. Uvidíme, kdy se "domácí" odhodlají k odvolání brankáře.

55:29
    Na pravé straně si sjel ke střele Young, Škorpík puk vytěsnil betonem. Stejný hráč se posléze dostal ještě k odraženému kotouči, střela mu ale nesedla.

53:30
    Češi hrají v plném počtu.

53:29
    Všetečka se na konci oslabení dostal do samostatného brejku, Gylander ale jeho sólo vychytal!

52:24
    Javorové listy se rychle přemístily do útoku. Z pravého kruhu se do kotouče opřel Savoie, Škorpík si připsal veledůležitý zákrok.

52:10
    Čechům se daří držet Kanaďany daleko od vlastní třetiny.

51:30
    Vyloučení v týmu Česko (Daniel Poizl – 2 min., vysoká hůl).

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 3. Přikryl (Jindra, Jelínek), 7. Morong (Rychlovský, Bernát), 10. Poizl (Morong, Černohorský), 13. Morong (Poppel, Bernát) – 33. Johnson (Lapointe, Mylymok), 35. Lapointe (Johnson, Rizzo), 39. Savoie (Budy, Rizzo)

Česko: Škorpík (Dobeš) – Poizl, Černohorský, Kowalczyk, Rutar, Šiller, Volráb, Malík – Klapka, Barinka, Pšenička – Všetečka, Najman, Rychlovský – Jindra, Přikryl, Jelínek – Bernát, Morong, Poppel – Princl
    Kanada West: Davis (od 10. Gylander) – Henry, Ceulemans, Lund, Benning, Edwards, Connor, Murray – Savoie, Ozar, Lapointe – Mylymok, Johnson, Scardina – Budy, Rizzo, Young – Kovich, Loney, Poisson