Plzeň – Teplice 1:1 (kon.) | Slavia – Č. Budějovice 4:1 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
1:1 (1:1)
FK Teplice
Neděle 15.12.2019, 14:30 • Doosan Arena, Plzeň • FORTUNA:LIGA • 20. kolo

Z Plzně je to pro dnešek všechno, děkuji všem za sledování psaného přenosu a přeji krásný zbytek víkendu! Budeme se těšit znovu během jarních duelů Viktorie v české nejvyšší fotbalové soutěži. (16:31:32)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 9:5. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 8:20.

Je konce, zápas nakonec skončil nerozhodně, Teplice v Plzni dokázaly remizovat 1:1.

Obě branky v první půli padly jako blesky z čistého nebe. Nejprve se po centru Čermáka dobře před bránou Teplic zorientoval stoper Luděk Pernica, který ztečoval centr přesně mezi nohy gólmana Grigara.

Vyrovnání přišlo o třináct minut později, když Jan Shejbal dostal mnoho prostoru ve středu hřiště a napálil skákající míč přesně k pravé tyči domácí brány.

V poločase druhém měly oba celky několik šancí. Za hosty neuspěli Trubač s Řezníčkem, nakolik dalších kombinací bylo zakončeno nepřesně. Za Plzeň stříleli Čermáka s Krmenčíkem mimo. Chorý pak dostal míč do sítě, ale gól kvůli ofsajdu neplatil. Střídající Jean-David Beauguel v závěru střílel z otočky, leč Tomáš Grigar střelu skvěle vyrazil a zachránil pro svůj tým bod za remízu 1:1.

90+4

90+4
    Hosté rohový kop odvrátili, duel se blíží ke konci.

90+3
    Žlutou kartu dostává Jan Shejbal (FK Teplice).

90+3
    Ještě jeden rohový kop pro Viktorii.

90+2
    Jakub Brabec vhazuje u vlastního vápna, domácí jsou daleko od brány Grigara, kam se musí postupně prokousávat.

90+1
    Roh hosté zvládli odvrátit na jedničku a sami nyní vhazují na polovině soupeře.

90+1
    Nastavovat se budou ještě tři minuty a hned v té první si připsal dobrou šanci Jean-David Beauguel, jehož jedovatou ránu vyrazil Tomáš Grigar na roh!

90
    Tepličtí s rozehrávkou nechvátali, následný centr po rozehrání končí v ofsajdu.

89
    Vynikající práce v podání hostujícího Hyčky, který uleví svému týmu, protože vybojoval rohový kop.

89
    Čermák roztáhl míč do strany na Hlouška, ten si připisuje další centr, který propadl až na hlavu Procházky, který ale zakončoval nepřesně.

88
    Tomáš Grigar však znovu vládl ve vzduchu a vyboxoval Čermákův centr od bezpečí.

87
    Joel Kayamba pláchl po pravé straně a získal pro Plzeň rohový kop.

86
    Jean-David Beauguel čekal na centr Hlouška, ale nakonec se k hlavičce nedostal. Domácí jsou i nadále u míče a v tlaku.

85
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Daniel Trubač, přichází Matěj Radosta.

84
    Velký tlak Plzně a dlouhá kombinace domácích! Tomáš Chorý nakonec dostal hlavou míč do sítě, ale nejspíše se jednalo o ofsajd. Ano, je to tak, gól nakonec nemůže platit.

83
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Michael Krmenčík, přichází Jean-David Beauguel.

81
    Další pěkný centr od Hlouška, Grigar musel jít do souboje s Řezníkem, který nakonec ustál a míč dokázal vyboxovat.

80
    Žlutou kartu dostává Jakub Řezníček (FK Teplice).

80
    Přišly dva centry Plzně z pravé strany. Ten prvního z kopaček Kovaříka, druhý od Procházky. Ani jeden však nebyl gólový, obrana hostí se ubránila.

79
    Žlutou kartu dostává Petr Mareš (FK Teplice).

78
    Hostující se v posledních sekundách stáhl hodně do defenzivy, domácí mají tlak, který zatím nevyužili k nějaké šanci.

77
    Obránce Radim Řezník se teď nerozpakoval a napálil míč směrem k bráně Teplic. Tu nakonec netrefil o notný kus, balon skončil v zámezí.

76
    Kapitán Plzně Jakub Brabec schytal tvrdou ránu Řezníčka přímo do hlavy, proto se hra raději přerušuje kvůli ošetření.

75
    Joel Kayamba chtěl na bránu hostí napálit odražený míč, což se mu nepovedlo, a tak se musí domácí rychle vracet.

74
    Hloušek s Chorým si nerozuměli, a tak ze zajímavé akce Plzně nic nebylo. ta po další kombinaci nakonec získala výhodu rohového kopu.

73
    Zajímavý centr poslal ze standardní situace do vápna Procházka, před Brabcem na poslední chvíli zakročili hostující beci.

71
    Neskutečná rána, kterou vyslal na bránu Plzně Jakub Řezníček! Balon před Hruškou zaplaval, proto s ním měl gólman veliké problémy, nakonec tuto ránu vyrazil do bezpečí.

70
    Žlutou kartu dostává Tomáš Chorý (FC Viktoria Plzeň).

Dnešní utkání sleduje 6 118 diváků.

70
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Joel Ngandu Kayamba.

69
    Michael Krmenčík byl po dalším pasu Hlouška v obrovské šanci, ale nedokázal balon ideálně trefit, mířil mimo tři tyče!

68
    Viktoriáni nyní byli v defenzivě hodně laxní. Jakub Mareš ani Jakub Řezníček však toho nedokázali využít, proto nakonec vše obrana domácích zvládla bez újmy.

66
    Kopicovi přihrávka vůbec nevyšla, a tak se dopředu bleskově vypravil Jakub Řezníček. Ani jeho pas však nebyl nejpřesnější.

65
    Daniel Trubač si kousek za vápnem Plzně našel balon, napálil ho směrem na Hrušku, ale projektil byl zblokovaný. Následný brejk Plzně skončil nepřesným centrem.

64
    Rohový kop hostí byl ale moc vysoký a dlouhý, a tak se domácí hráči opět k míči vrátí.

63
    Alois Hyčka na druhé straně po delší době zapal pro Teplice centr, ten byl zblokován na roh.

62
    Další ránu si přichystal Jan Kovařík, jeho tvrdý projektil levou nohou však mířil příliš vysoko.

62
    Záhy přišla ještě větší možnost Plzně! Chorý rychle vhodil aut na Krmenčíka, který ustál nekompromisní souboj ve vápně Teplic, přistrčil míč pod sebe, ale Aleš Čermák střílel nakonec mimo.

60
    Adam Hloušek prosvištěl po levé straně, odcentroval prudký míč na Kopice, který ale nakonec balon ve skvělé pozici nedokázal trefit.

59
    Novic Tomáš Chorý se hned probojoval až k bráně Teplic, ale nakonec sudí rezolutně ukazuje, že důrazný průnik domácího útočníka byl nedovolený.

58
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Tomáš Hořava, přichází Tomáš Chorý.

57
    Nakonec se k centru odhodlal procházka, ale Michael Krmenčík byl u míče o trošku později, a tak jeho zakončení nebylo ideální.

57
    Ani jedna kombinace Plzně však nebyla zakončena, všechny pasy domácích do vápna v klidu odvrací hostující obrana.

56
    Adam Hloušek se s tím většinou nepáře a rychle posílá levačkou centry do vápna. Teď jeden z nich odvrátili hosté na roh.

55
    Daniel Trubač úplně v klidu prokličkoval mezi stojící defenzivou Plzně, slalom zakončil střelou po zemi, ta jen těsně minula domácí bránu!

54
    Hořava si pohrával s míčem na vlastní polovině, ale nakonec ze všeho vyvázl bez újmy, protože ho fauloval Kučera.

53
    Plzni se po delší době povedl dlouhý a překvapivý nákop, který letěl přesně na Kopice, ten ale nakonec prudký míč nezvládl zpracovat.

52
    Aleš Čermák posílal levačkou centr na malé vápno, ale Tomáš Grigar celou akci přečetl, pro balon si v poklidu vyběhl.

51
    Až nyní se Západočeši dostali na útočnou polovinu, Radim Řezník byla na pravé straně faulován Petrem Marešem.

50
    Viktoriáni se zatím ve druhé půli pořádně nedostali k míči, Teplice zatím v pohodě kombinují, i když se zatím nemohou dostat do šance.

49
    Velký signál Severočechům nakonec nevyšel, a tak chtěli domácí otočit hru, což se jim ovšem nepovedlo. U balonu jsou i nadále Tepličtí.

48
    Hostující Kučera se vydal do bleskového brejku, toho jen za cenu žlutého napomenutí zkosil k zemi domácí procházka.

48
    Žlutou kartu dostává Roman Procházka (FC Viktoria Plzeň).

47
    Jakub Mareš spěchal s dalším nebezpečím pro Plzeňské, když se utrhl na levém křídle, nakonec jeho přihrávka nebyla vůbec přesná.
    47. Mareš se prohnal za plzeňskou obranu, výsledná střela nebyla přesná

47
    Z rohového kopu nic nebylo, k vápnu Plzně hosté míč rychle vrátili, ale Tomáš Kučera byl lapen v ofsajdu.

46
    Jakub Řezníček hned v úvodu druhé půle obdržel pas mezi beky Plzně, Brabec pak srazil jeho ránu na roh.

46
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jevgenij Nazarov, přichází Pavel Vyhnal.

46

První poločas dnešního duelu je minulostí, po prvních 45 minutách je stav nerozhodný 1:1.

Obě branky padly jako blesky z čistého nebe. Nejprve se po centru Čermáka dobře před bránou Teplic zorientoval stoper Luděk Pernica, který ztečoval centr přesně mezi nohy gólmana Grigara.

Druhý poločas začne přibližně v 15:34.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Rozhodčí nastavují v první půli jednu minutu.

45
    Domácí se snažili ještě něco vymyslet v závěru poločasu, ale Čermák se ocitl v ofsajdu.

44
    Viktoriáni však díky dobrému napadání balon získali, pas na Krmenčíka se ale záhy nevyvedl podle představ.

43
    Jedovatý centr do malého vápna odvrátili domácí do bezpečí, i tak jsou však Tepličtí nadále u míče na polovině Plzně.

43
    Po zákroku Hlouška přijde na řadu rohový kop hostí.

42
    A další nepříjemný centr pro Teplice. Jan Kopic hledal Krmenčíka nebo Kovaříka, ale nakonec z akce nic není, protože se domácí hrotový útočník dopustil útočného faulu.

41
    Tomáš Hořava ale nyní našel Jana Kovaříka, který podle sudích nebyl v ofsajdu. Kovařík jemně míč tečoval, Tomáš Grigar stál moc dobře a balon vyrazil!

40
    Jenže Hořava po rozehrání neposlal do vápna příliš přesný centr, Tomáš Grigar tak dostane možnost rozehrávky od své brány.

39
    Hostující hráči přitvrdili, což podruhé v krátké době okusil Jan Kovařík, domácí budou rozehrávat přímý kop.

38
    Hyčka, který se v průběhu první půle dostal do hry, rychle pádil za míčem, ale Aleš Hruška si pro balon včas vyběhl.

38
    Jan Kopic se nedokázal dostat přes Petra Mareše, kterého poté dokonce i fauloval. Pokračuje vyrovnaná pasáž hry.

36
    Žlutou kartu dostává Jevgenij Nazarov (FK Teplice).

35
    Další výpad hostí domácí zvládli, ale poté přišly zmatky při rozehrávce. Štěstí pro Aleše Hrušku, jenž nakonec odkopává od své brány.

34
    Trpělivá kombinace Plzně vyústila ranou Hořavy, která ale trefila jen prvního bránícího hráče. Na druhé straně neuspěl proti defenzivě domácích Jakub Mareš.

32
    Pavel Čmovš ale dokázal centr na první tyč odrazit hlavou. Domácí se u míče pak udrželi, ale centr Brabce nebyl přesný.

32
    Hořava se štěstím procpal míč na Kopice, ten také zabojoval, díky čemuž získal pro svůj tým další roh.

31
    Radim Řezník si nakonec pohotově našel tečovaný míč, ale nedokázal ho trefit ideálně, takže hostujícího gólmana neohrozil.

30
    Tentokrát domácí táhli akci po straně pravé, Jan Shejbal ale zahrál rukou, proto na domácí čeká standardka.

29
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Igor Paradin, přichází Alois Hyčka.

28
    Žlutou kartu dostává Jan Kopic (FC Viktoria Plzeň).
    28. Kopicovu ránu zblokoval znovu Paradin

28
    Po něm střílel Kopic, ale také tato střela byla zblokována, a tak přišel na řadu další roh, ten se ale Plzni vůbec nepovedl.

27
    Pas Řezníka propadl celým vápnem až na levačku Hlouška, ten se do něj opřel, jeho tvrdá rána byla zblokovaná na roh.

26
    Zahrozili také domácí. Znovu přišla kombinace na levé straně, Adam Hloušek poslal centr do vápna, kde si míč našel Michael Krmenčík, jehož hlavičku chytil hostující brankář.

26
    Další zajímavou akci hostí táhl aktivní Jakub Mareš, nakonec po dlouhým běhu vypálil nad bránu Plzně.
    24. Jan SHEJBAL - 1:1

24
    Teplice právě vstřelily branku!
    Šok pro domácí fotbalisty! Ti sice odvrátili centr Teplic do středu hřiště, ale tam se k míči nikdo neměl. Až na JANA SHEJBALA, který se do balonu parádně opřel, Hruška toho moc neviděl, míč zapadl přesně k pravé tyči domácí brány – 1:1.

23
    Čermák hledal svým dalším centrem Kovaříka, ale hru dobře přečetl Grigar, který byl ve vzduchu nejvýše. Teplice už jsou zase na straně Plzně.

23
    Procházka se prosmýkl středem hřiště, ale nekompromisní Tomáš Kučera ho faulem poslal k zemi.

22
    Petr Mareš posílal dva centr z levého křídla do vápna, první odvrátil Pernica, druhý pak Řezník. Ani z této akce Teplic nezapršelo, hosté zase o balon přišli.

21
    Na druhé straně Jakub Řezníček předvedl již několikátý sprint, ale k míči se po dlouhém nákopu nedostal.

20
    Domácí jsou již zase vepředu, tentokrát kombinují na levé straně hřiště. Hloušek je zatím dosti aktivní, nicméně Grigar jeho centr zachytil.

19
    Kombinace Teplicím nevyšla, a tak míč propadl až na kopačky Hrušky. Ten poté také nerozehrál přesně, domácí tedy musí znovu soupeře napadat.

18
    Hostující tým stále drží balon pod kontrolou, kteří ho mají ve své moci po delší době. Po chybce se tepličtí fotbalisté dostali až k vlastnímu vápnu.

17
    Tentokrát centroval Kopic, ale míč si žádný jeho spoluhráč nenašel, a tak mohou rychle na druhou stranu vyrazit Teplice.

17
    Po zákroku Nazarova si mohou Plzeňané zkusit další roh.

16
    Jan Kovařík poslal další pas do vápna, vysoký míč musel brankář Tomáš Grigar odrazit do bezpečí. Domácí vhazují.

15
    Západočeši jsou opět v tlaku na útočné polovině, Jan Kovařík poslal prudký centr po zemi do vápna, bude z toho další plzeňský roh.

14
    Tepličtí občas vzadu trochu zazmatkují, podobně tomu tak bylo i při inkasovaném gólu, Viktoria se poté díky tomu zadarmo dostává k míči.

13
    I po vedoucí brance jsou domácí fotbalisté aktivní, drží míč a snaží se rozehrát další akci.
    11. Luděk PERNICA - 1:0

11
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Zničehonic se domácí tým dostává do vedení! LUDĚK PERNICA se ve vápně odpoutal od svých hráčů, objevil se úplně nekrytý před bránou teplic. Domácí stoper tečoval Čermákův centr přesně mezi nohy gólmana Grigara – 1:0. Asistence: Aleš Čermák.

11
    Viktoria v posledních minutkách drží míč na svých kopačkách, u tohoto trendu zůstane i po faulu Teplic na vlastní polovině.

9
    Kapitán Jakub Brabec si naskakoval na centr od rohového praporku, nakonec se k hlavičce nedostal, míč v klidu uzmul brankář Tomáš Grigar.

9
    Adam Hloušek se po levé straně probojoval k centru, ten nakonec hostující celek ztečoval na rohový kop.

8
    Hostující hráči před Kopicem trošku zazmatkovali a Kvapík nakonec zasáhl míč rukou. Domácí hráči tak mohou něco vymyslet na útočné polovině.

7
    A ještě jeden nedovolený zákrok Čermáka, který opět napadal až moc agresivně.

6
    Aleš Čermák se dopustil faulu na polovině hřiště, aktivnější Teplice se tedy udrží u míče.

5
    Tomáš Hořava dobře pozičně vystihl úmysl hostí, centr ho zasáhl do hlavy, domácí záložník proto na chvíli zůstal otřesený na trávníku.

4
    Michael Krmenčík dokázal udržet míč pro svůj tým, Hořava ho pak nepřesně poslal dopředu. byl z toho brejk Teplic, Řezníček vybojoval pro Teplice rohový kop.

3
    Plzeňský záložník Aleš Čermák se chtěl u rohového praporku dostat k míči, ten ale nakonec skončil v zámezí, a tak bude rozehrávat gólman Grigar.

2
    Jakub Řezníček se chtěl po levé straně rychle vydat k bráně domácích, ale jeho postup byl záhy zastaven kvůli ofsajdu.

2
    Tomáš Hořava skončil na zemi po faulu Kučery, Viktoria se vrací k balonu na vlastní polovině hřiště.

1
    Teplice se rychle po úvodním výkopu zápasu dostaly k míči, ale domácí je o něj rychle obrali, a tak Aleš Hruška rozehrává na své kolegy.

1

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – Řezník, Pernica, Brabec (C), Hloušek – Procházka, Hořava – J. Kopic, Al. Čermák, J. Kovařík – Krmenčík.
    Náhradníci: Kozáčik – Hejda, R. Hubník, Kayamba, Beauguel, Chorý, Janošek.

FK Teplice: Grigar – Knapík, Čmovš, Shejbal – Paradin, Nazarov, Kučera, Trubač – P. Mareš – Jakub Řezníček, J. Mareš (C).
    Náhradníci: Jakub Diviš – Radosta, Jindráček, Vyhnal, Hasil, Hyčka.

Rozhodčí: Rejžek – Moláček, Kříž.

Řekli před utkáním

Pavel Vrba (trenér Plzně):

„Chceme podzim zakončit vítězně a zároveň si udržet co největší náskok před pronásledovateli, kteří se snaží atakovat tu naši druhou příčku. Vítězstvím bychom si určitě vytvořili klidnější zimní období před jarní částí soutěže.“

„Rád bych fanoušky pozval jak na zápas, tak i na doprovodné akce, které mu budou předcházet.“

Jakub Brabec (obránce Plzně):

„Myslím si, že tomu nasvědčují i ty podmínky, zima a všechno okolo – očekávám velký boj, budou to chtít ukopat, ubojovat. Jejich situace také není růžová a my víme, o co tady teď hrajeme. Tak to musí vypadat. Věřím, že to zvládneme.“

„Dřív se předehrával vždy jeden zápas, teď jich je o něco více. Potkáváme se znovu s týmy, se kterými už jsme na podzim jednou hráli, což je trochu zvláštní. Takhle je to ale nastavené. Musíme poslední utkání zvládnout tak, abychom si udrželi to, co jsme si na podzim nahráli.“

__________________________________________

Jakub Řezníček (útočník FK Teplice):

„V Plzni jsem byl rok a půl, zažil jsem tam Ligu mistrů, byly to hezké zážitky. Ale budu tam chtít uspět a nějaký bod odvézt."

„Je pravda, že ta forma není TOP. Ale pořád si drží druhou příčku. Doma má ty zápasy pořád dobré, bude to nesmírně těžké."

„Až na výjimky se to tam moc neproměnilo. Nejde ale vybrat jednoho. Je to silný tým. Pozor si musíme dát na všechny plzeňské hráče."

Poslední odehrané duely

Viktoria se v rámci 19. kola představila v Uherském Hradišti na hřišti domácího Slovácka. To nakonec dokázalo svěřence Pavla Vrby obrat o všechny body. Domácí celek se dostal do vedení, když se přesně trefil Petr Reinberk již v šesté minutě. Ve druhé půli sice dokázal srovnat Michael Krmenčík, ale tři body nakonec uzmulo Slovácko díky gólu Patrika Hellebranda.

1.FC Slovácko 2:1 FC Viktoria Plzeň
    6. Reinberk, 83. Hellebrand – 43. Krmenčík

Sestava Plzně:
    Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Kovařík – Kalvach, Hořava (87. Beauguel) – Kopic, Čermák (66. Janošek), Hloušek – Krmenčík (79. Chorý)
    _____________________________________________

Teplice v minulým kole vyhrály po šesti ligových zápasech poprvé od 54. října. Na domácím hřišti totiž zdolaly hostující Zlín. Všechny góly padlo až ve druhé půli, když se nejprve prosadil teplický Jakub Řezníček. Za hosty sice dokázal srovnat Antonín Fantiš na 1:1, leč Tepličtí přispěchali s bleskovou odpovědí, o tři minuty později duel rozhodl stoper Jan Knapík.

FK Teplice 2:1 FC Fastav Zlín
    47. Řezníček, 75. Knapík – 72. Fantiš

Sestava Teplic
    Grigar – Knapík, Čmovš, Shejbal – Hyčka (46. Radosta), Nazarov (68. Kodeš), Kučera, P. Mareš – Žitný – J. Mareš (90. Moulis), Řezníček

První vzájemný duel v letošní sezóně

Západočeši se představili v Teplicích 18. srpna. Viktoria se dostala do vedení v průběhu prvního poločasu, když se ndáherně dokázal prosadit záložník Lukáš Kalvach. Zápas však nakonec vítěze nenašel, protože domácí fotbalisté si dokázali ve druhé půli vytvořit pěknou šanci, kterou povedenou střelou z voleje zužitkoval Jakub Hora. Oba celky tedy braly po remíze 1:1 po bodu.

6. kolo | Neděle 18. 8. 2019, 19:00

FK Teplice 1:1 FC Viktoria Plzeň
    83. Hora – 37. Kalvach

Hezký den, vážení fanoušci fotbalu, vítejte u sledování psaného přenosu z 20. kola FORTUNA:LIGY! Na programu je poslední duel podzimní části nejvyšší fotbalové soutěže, domácím tým FC Viktoria Plzeň přivítá v Doosan Areně celek FK Teplice. Přeji příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.