Liverpool – Watford 2:0 (kon.) | Burnley – Newcastle 1:0 (kon.) | Chelsea – Bournemouth 0:1 (kon.)
Leicester – Norwich 1:1 (kon.) | Sheffield Utd. – Aston Villa 2:0 (kon.) | Southampton – West Ham 0:1 (kon.)
Southampton FC
0:1 (0:1)
West Ham United
Sobota 14.12.2019, 18:30 • St. Mary's Stadium, Southampton • Anglická Premier League • 17. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 9:3. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 9:14. (20:32:57)

Fotbalisté Southamptonu prohráli důležitý záchranářský souboj s West Hamem 0:1! Nutno uznat, že hosté asi byli o něco lepším týmem, měli více příležitostí. Jediný gól zápasu vstřelil ve 37. minutě Sébastien Haller. A to ještě nebyl hned v úvodu duelu uznán zásah Declana Rice, který hlavičkoval z ofsajdové pozice. Hned po změně stran mohl zvýšit Fornals, jehož skvěle vychytal brankář McCarthy. Toho o pár minut později překonal Antonio, ale jeho zásah neplatil kvůli hře rukou, kterou odhalili rozhodčí u systému VAR. Saints byli nejblíže vyrovnání dvacet minut před koncem, kdy Danny Ings napálil břevno.

90+7

90+6
    Po šetření Martina, který asi není stoprocentně v pořádku, ale dochytat zápas musí, se stále ještě hraje.

90+4
    A právě při odkopu se Martin zřejmě zranil! Vypadá to, že si natáhl sval.

90+4
    Hostující brankář David Martin ještě dostává žlutou kartu za zdržování hry. Příliš otálel s výkopem.

90+3
    Ofsajd byl odpískán domácímu Adamsovi. Saints už mají hodně málo času na vyrovnání.

90+3
    Domácí zahrávali roh, míč ale končí jen na hlavě Declana Rice.

90+2
    Nepřehledná situace v hostující šestnáctce. Tam si říkal o penaltu Stephens, ale rozhodčí nechává hru pokračovat!

90+1
    Rozhodčí Martin Atkinson nastaví ještě čtyři minuty!

90
    James Ward-Prowse to zkusil z přímého kopu přímo. Zamířil ale jen do prostoru, kde stál brankář David Martin.

89
    Fabián Balbuena fauloval Djenepa a domácí tak budou zahrávat další standardku. Hostující obránce se zlobí, ale sudí Atkinson je neoblomný.

89
    Po standardní situaci Warda-Prowse odvrátil míč do bezpečí hlavou Ogbonna.

88
    Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Mark Noble, přichází Issa Diop.

87
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Cédric Soares, přichází Che Adams.

86
    Po centru Soáreze zasáhl míč před bránou Djenepo, od něhož se odrazil k Pierreovi-Emilovi Höjbjergovi. Dánský fotbalista střílel těsně vedle bližší tyče hostující brány!

85
    Djenepo hledal rozběhnutého Ryana Bertranda. Tomu vložil nohu do centru Fredericks.

85
    James Ward-Prowse rozehrával standardní situaci domácích. Odcentroval jen na hlavu Rice.

84
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Shane Long, přichází Stuart Armstrong.