Kolín nad Rýnem – Leverkusen 2:0 (kon.) | Bayern – W. Brémy 6:1 (kon.) | Hertha – Freiburg 1:0 (kon.)
Mohuč – Dortmund 0:4 (kon.) | Paderborn – Union Berlín 1:1 (kon.) | Düsseldorf – RB Lipsko 0:3 (kon.)
1. FSV Mohuč 05
0:4 (0:1)
Borussia Dortmund
Sobota 14.12.2019, 15:30 • OPEL ARENA, Mohuč • Německá Bundesliga • 15. kolo

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 1:3. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:10. (17:24:52)

Hlavní rozhodčí nenastavil ve druhém poločase ani sekundu navíc a tak utkání patnáctého kola končí jednoznačně 4:0 ve prospěch Dortmundu.

Favorizovaný Dortmund musel v úvodních minutách překvapivě bránit. Domácí tým si ale nevytvořil jedinou slibnou příležitost a byl potrestán. Marco Reus ještě dvě šance neproměnil, ale po rozehrávce rohového kopu se opřel do balonu a ten skončil přesně u pravé tyče mimo dosah dosud skvělého Robina Zentnera.

Po změně stran se dlouho nemohl ani jeden z týmů prosadit do šance. Mohuč se po hodině hry zkoušela vysunout do útoku, ale byla hned dvakrát v krátkém čase potrestána smrtícími útoky. Nejprve zakončil kontr Jadon Sancho, následně po třech dalších minutách i Thorgan Hazard a bylo o zápase rozhodnuto. V závěru se ještě prosadil Nico Schulz a Dortmund si tak z Mohuče odváží vítězství 4:0.

90

90
    Dlouhá přihrávka až do pokutového území Dortmundu měla najít Matetu, ale obrana hostujícího celku je dnes téměř neprostupná.

88
    U rohového praporku měl balon pod kontrolou Levin Öztunali. Následně přilétl centr před Bürkiho, ale Maxim se do zakončení přes Akanjiho neprotlačil.

87
    Mohuč se ještě snaží alespoň zmírnit dnešní porážku. Baku si narazil se střídajícím Matetou, ale poté už byl u balonu znovu jen Hummels.

86
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Pierre Malong, přichází Daniel Brosinski.

85
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Paco Alcácer.

84
    Dortmund právě vstřelil branku!
    Druhá část zápasu patří jednoznačně Dortmundu! Ve středu pole měl spoustu místa i času Mario Götze, nakonec se ke střele dostal NICO SCHULZ, který propálil Zentnera pokusem ke vzdálenější tyči.

83
    Zhruba poslední tři minuty zbývají i s nastavením do konce druhého poločasu. Domácí rozehrávali rohový kop, se kterým si ale poradil Mats Hummels.

82
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Ádám Szalai, přichází Jean-Philippe Mateta.

82
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Mahmoud Dahoud.

81
    Aktivita hostů přece jen lehce klesá. Do útoku se tak mohli po dlouhém čase v obraně vysunout také domácí. Souhra Martína s Bakuem ale nebyla stoprocentní.

79
    Dortmund se stále snaží útočit. Jadon Sancho mířil do volného místa ve vápně, Hazard ho dokázal najít, ale anglický útočník netrefil skákající balon.

78
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Paul Boëtius, přichází Alexandru Maxim.

77
    Po rohovém kopu už to mohlo být o čtyři zásahy. Ke střele se dostal Nico Schulz, který ale trefil jen levou tyč Zentnerovy branky.

76
    Obrana Mohuče je přetížená. Do další akce mířil na pravé straně Thorgan Hazard, ale tentokrát byla jeho střela zblokována na rohový kop.

75
    U postranní lajny ještě zabojoval o balon Hakimí. Následně se cpal do zakončení Brandt, ale nakonec byl ze střelecké pozice vytlačen.

Vít Schück

Branky: 32. Reus, 67. Sancho (Zagadou), 70. T. Hazard (Reus), 84. N. Schulz (Sancho)

Karty:   25. St. Juste (MAI)

Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 1:3. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:10.
    1. FSV Mohuč 05: Zentner – St. Juste, E. Fernandes, Niakhaté (C) – Öztunali, Malong (86. Brosinski), Baku, Aaron Martín – Quaison, Boëtius (78. Maxim), Szalai (82. Mateta).
    Náhradníci: F. Müller – Awoniyi, Barreiro, Burkardt, Maxim, Mateta, Pierre-Gabriel, Brosinski, Hack.

Borussia Dortmund: Bürki – Akanji, Hummels, Zagadou – Hakimí, Weigl, Brandt (82. Dahoud), N. Schulz – T. Hazard, Reus (C) (73. M. Götze), Sancho (85. Alcácer).
    Náhradníci: Oelschlägel – Guerreiro, Morey, Balerdi, Ł. Piszczek, Bruun Larsen, Alcácer, Dahoud, M. Götze.