Třinec – Kladno 2:1 (3:2 po s.n.) | Litvínov – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 5:3 (kon.)
K. Vary – Zlín 3:2 (2:1 po s.n.) | Mountfield HK – Liberec 2:3 (0:3 po s.n.) | Sparta – Plzeň 2:1 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
5:3 (0:1, 2:1, 3:1)
HC Olomouc
Středa 18.12.2019, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 27. kolo

Vítkovičtí fanoušci mohou po dlouhé době slavit se svými hráči, návrat na domácí led se po reprezentační pauze vydařil. Vítkovice sice do utkání nevstoupily nejlépe, inkasovaly už v první minutě, ale ve druhé třetině dokázaly využít dvě nabídnuté přesilovky a srovnaly na 2:2. Hned v počátku třetí části vyšperkoval svůj dnešní výkon domácí Lakatoš hattrickem a dostal svůj tým do vedení. Šest minut před třetí sirénou ale srovnal stav na kostce Švrček, který tak trochu nachytal Svobodu v brance a zase se hrálo od nuly. Vítkovičtí ale dali do hry vše, vyrazili do útoku a po necelé minutě hry se znovu dostali do vedení, když se v přečíslení trefil Trška. Hosté sáhli ke hře bez brankáře a zle zatápěli u vítkovické klece, Svobodu ale nepřekonali. Naopak to byli domácí, kteří díky Romanovi ještě navýšili stav do téměř prázdné klece. Domácí fanoušky teď čeká hokejový půst – pokud nenavštíví některá utkání z juniorského mistrovství světa, které se zde v Ostravar aréně bude mezi vánočními svátky odehrávat. Extraliga se zde rozjede až téměř za měsíc, 17.1.2020.
    Mějte příjemný zbytek večera a vánoční svátky si užijte podle svých představ. Z Ostravy je to dnes už opravdu vše, budu se těšit na počtenou. (20:27:33)

59:58
    Ještě to u olomoucké klece zkouší Mallet.

59:49
    Vítkovičtí mají puk pod kontrolou a znovu míří k Lukášovi.

59:12
    Lukáš je zpět v brance.
    59:12 Ondřej ROMAN - 5:3

59:12
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovičtí se přesunuli do útočného pásma, Musil se snažil zastat funkci gólmana, ale marně, s přesnou asistencí Schleisse se trefuje ONDŘEJ ROMAN – 5:3. Asistence: Jan Schleiss, Roberts Bukarts.

59:00
    Vítkovice se uvolňují, Schleissova střela ale míří těsně vedle branky.

58:37
    Vítkovičtí posílají puk do středního pásma.

58:30
    Závar před svou brankou dokázal Svoboda korigovat, puk končí v jeho náručí. Vhazuje se po jeho levici.

58:12
    Dělovka jednoho z olomouckých beků doslova sestřelila Deje k ledu, puk míří na zakázané uvolnění.

58:04
    Olomoučtí se drží v pásmu, domácím se nedaří vyhodit.

57:30
    Musil chtěl vystřelit na branku, ale puk mu odskočil od hokejky.

57:22
    Oddechový čas pro Olomouc. Ta nastupuje zpět na led bez gólmana.

57:22
    Hosté vjeli do pásma, puk vyslaný z dálky Svoboda v poklidu kryje.

55:23
    Domácí znovu v pásmu, ale tentokrát se do dobré šance nedostali.

54:42
    Olomoučtí touží po vyrovnání, natlačili se před branku, Klimek zle dorážel až z toho vznikla menší mela.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 22. Lakatoš (Roberts Bukarts, Trška), 39. Lakatoš (Trška, O. Roman), 41. Lakatoš (Roberts Bukarts, O. Roman), 55. Trška (Mallet), 60. O. Roman (Schleiss, Roberts Bukarts) – 1. P. Musil (Klimek, Nahodil), 36. P. Musil (Ondrušek), 54. Švrček

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Výtisk (C), Trška, Šidlík, Bodák, Kvasnička, R. Černý, D. Krenželok – Roberts Bukarts, O. Roman (A), Lakatoš – Schleiss, Š. Stránský, P. Zdráhal (A) – Dej, R. Veselý, Mallet – Razgals, Werbik, Guman.
    HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – Ondrušek (A), Jaroměřský, Švrček, Valenta, Vyrůbalík (C), Dujsík, Škůrek – Olesz, Kolouch, Irgl – Klimek, Nahodil, P. Musil – Burian, J. Knotek (A), V. Tomeček – J. Káňa, Handl, Skladaný.

Rozhodčí: Pešina, Bejček – Bryška, Rožánek

Diváci: 5 325