Boston – Los Angeles 3:4 (po pr.) | Toronto – Buffalo 5:3 (kon.) | Tampa – Ottawa 4:3 (po pr.)
Philadelphia – Anaheim 4:1 (kon.) | NY Islanders – Nashville 3:8 (kon.) | Detroit – Columbus 3:5 (kon.)
Winnipeg – Carolina 3:6 (kon.) | Calgary – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Vancouver – Montreal 1:3 (kon.)
Vegas – Minnesota 3:2 (kon.) | San Jose – Arizona 2:3 (kon.)
Boston Bruins
3:4 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Los Angeles Kings
Středa 18.12.2019, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Z tohoto atraktivního duelu, jenž vygradoval až v prodloužení, je to všechno. S konstatováním, že Los Angeles porazilo favorita z Bostonu 4:3, se s vámi loučím. Na viděnou. (04:08:08)

Hity: 24 – 24

Dramatické utkání mezi Bostonem a Los Angeles je u konce. Hosté na horké půdě favorita dvakrát vedli, domácí ale dokázali srovnat a zkraje třetí periody dokonce otočit skóre na svou stranu. Zlepšený výkon ze třetí třetiny však přinesl Los Angeles dvě minuty před sirénou srovnání stavu, a tak se šlo do prodloužení. V tom se hrál, jak už to tak při hře tři na tři bývá, svižný hokej nahoru dolů, při němž měli více možností na ukončení zápasu domácí, ti si ale dokonale vylámali zuby na skvěle chytajícím Quickovi. A tak nakonec putuje bonusový bod na konto do dneška nejhoršího celku Západní konference. Rozhodující trefu vsítil po rychlém přečíslení kapitán Kopitar a králové se díky ní odlepili ze dna tabulky a dostali se v ní před Chicago s Anaheimem.

63:23 Anže KOPITAR - 3:4

63:23
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Duel je u konce! Hosté se dostali do rychlého přečíslení dva na jednoho a zodpovědnost vzal na sebe Slovinec ANŽE KOPITAR. Hostující kapitán potvrdil nálepku nejproduktivnějšího hráče Los Angeles a zvolil místo přihrávky na Browna sebevědomou střelu přesně pod víko. Asistence: Drew Doughty.

62:43
    Bravurní Quick! Nejprve vychytal z bezprostřední blízkosti branky Bjorka, aby o chvíli později vytěsnil lapačkou vedle pravou tyčku i střelu po úniku Bergerona. Toho vyslal na zteč šikovným pasem Marchand.

61:10
    Na druhé straně se vytáhl Rask, jenž zasáhl ramenem proti ráně Toffoliho.

60:56
    Quick vychytal nadvakrát McAvoye, který se po střele dostal ještě k zakončení z většího úhlu.

60:01

Střely na branku: 37 – 25

Také třetí třetina zápasu mezi Bostonem a Los Angeles skončila nerozhodně 1:1, a tak bude divákům servírován přídavek v podobě prodloužení. Domácí se dostali zásluhou Carla poprvé do vedení, hosté ale srovnali na konci 58. minuty nekompromisní dělovkou z hole Roye.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:55
    Boj o kotouč v rohu kluziště poblíž branky Quicka. Ten musel před chvílí zasahovat proti pokusu Coyla, byť z větší distance.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí periody.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 20. Heinen (Marchand, Pastrňák), 31. Bergeron (Krug), 42. Carlo – 3. Lizotte (J. Carter, Toffoli), 23. A. Kempe (Lizotte, MacDermid), 58. Roy (Prochorkin), 64. Kopitar (Doughty)

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Grzelcyk, J. Moore – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Coyle, Krejčí (A), DeBrusk – Heinen, Kuraly, Bjork – Backes, Wagner, Nordström.
    Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Doughty (A), J. Ryan, Roy, B. Hutton, Walker, MacDermid – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – Clifford, J. Carter (A), Lewis – Toffoli, Amadio, Prochorkin – Wagner, Lizotte, A. Kempe.

Rozhodčí: Hebert G. – Hebert J. (oba CAN)

Diváci: 17850