Třinec – Kladno 2:1 (3:2 po s.n.) | Litvínov – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 5:3 (kon.)
K. Vary – Zlín 3:2 (2:1 po s.n.) | Mountfield HK – Liberec 2:3 (0:3 po s.n.) | Sparta – Plzeň 2:1 (po pr.)
HC Olomouc
6:2 (0:0, 2:2, 4:0)
HC Motor České Budějovice
Středa 18.12.2019, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • turnaj O Pohár DHL • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Plecharéna dnes uvidí souboj mezi 5. Olomoucí a 15. Českými Budějovicemi. Oba celky proti sobě letos nastoupily v říjnu, kdy se z výhry 5:4 v prodloužení radoval domácí Motor.

HC Olomouc
    Se ziskem 45 bodů a skóre 85:76 se Olomouc uhnízdila na solidním 5. místě tabulky turnaje O Pohár DHL. Poslední 2 zápasy jí přesto nevyšly úplně podle představ. Z ledu Vítkovic si odvezla porážku 4:3 a nezdarem skončil také zápas v Třinci (5:3).

Nejproduktivnějším hráčem Hanáků je David Kalač, jenž v dosavadním průběhu soutěže nasbíral 22 bodů (11+11). Kalač je také zároveň nejlepším střelcem Mory. Brankářskou jedničkou týmu je Vojtěch Mokrý, který má šestou nejlepší úspěšnost zákroků (92,46 %), záda mu pak kryje Marek Hasala (91,91 %).

České Budějovice mají na svém kontě 23 bodů, v posledním zápase sice prohrály doma se Salcburkem (3:4), předtím však zaznamenaly sérii čtyř výher (včetně kontumovaného utkání s Libercem). Motor by měl zapracovat zejména na oslabení, ta má totiž nejhorší z celé soutěže 79,52 %).

Nejproduktivnějším hráčem Motoru a zároveň jeho nejlepším střelcem je Jakub Čížek (12+11). V brankovišti českobudějovických letos střeží Marek Dvořák, jehož úspěšnost zákroků po 22 odehraných zápasech činí 89,69 %.

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Mader (C), Groch, Hlaváč, Hladiš, Vosátko (A), Pírek, Bahounek – Kalač (A), Kučera, Krupa, Rosecký, Mácha, Štědrý, Kořenek, Tichý, Ministr, Tarnoczy

HC Motor České Budějovice: Lidák (Ludvík) – Hubata, Remta, Svach, Pavlát, Novák, Doktor – Řezáč (A), Hrubec, Hrakholski, Masopust, Pouzar, Ryba, Janoch, Čížek, Silný (C), Krcho (A)

Rozhodčí: Vrba – Měkýš, Blažek.

Začátek zápasu se trochu zpozdí, rozhodčím se nelíbí síťka na bráně domácích.

00:01

00:05
    Po úvodním buly zápasu se kotouče zmocnili hosté.

00:11
    Zakázané uvolnění domácího celku.

00:26
    Silný hned po buly prověřil pozornost Vojtěcha Mokrého, na druhé straně poté střílel Matěj Kořenek.

00:40
    Jeden z budějovických beků nahrál přímo na čepel olomouckého útočníka, ten byl ale rozjetý a dostal se do ofsajdu.

01:10
    Kučera ěl problém se zpracováním puku před vlastním brankářem, naštěstí pro něj se ale kolem něj nezorientovali vedle stojící hráči Motoru a kotouč tak odklouzal na čepel jeho spoluhráče na modré čáře.

01:50
    Kotouč je však stále v obranném pásmu domácích. Až nyní je Motor vykázán za modrou čáru kvůli ofsajdu.

02:35
    Svach se prokličkoval až do útočného pásma, k zakončení se však nedostal.

03:15
    Budějovice rozehrávají zpoza vlastní brány.

03:51
    Silný byl teď nebezpečně blízko k dorážce do odkryté brány Olomouce, kotouč ale jen prosvištěl kolem něj.

04:30
    Dopředu se po delší době dostala také Olomouc, Vosátkova střela však brankáře Lidáka ohrozit nemohla.

05:58
    Mokrý má plné ruce práce, Motor se usídlil v prostoru před ním a olomoucký brankář musel kotouč vyrážet ramenem.

06:20
    Vhazovat se bude před Lidákem.

07:00
    Lidák se vydal až ke kruhům, aby mohl rozehrát kotouč.

07:11
    Kotouč z rohu svého obranného pásma hosté odpálili do střední třetiny.

07:34
    Domácí vhazují na zakázané uvolnění.

07:39
    Kotouč končí v lapačce Vojtěcha Mokrého, který ho rozehrál, ovšem rozhodčí píská a nařizuje vhazování před olomouckým brankářem.

08:41
    Čížek posunul kotouč na Pouzara, ten zpátky na Čížka a budějovický útočník s číslem 34 na zádech nastřelil plexisklo.

10:13
    Novákova střela se zastavila o skrumáž těl před Mokrým.

10:23
    Vhazuje se před Mokrým.

10:39
    Čížek nastřelil roh olomoucké brány!

11:30
    Hrakholskiho střela vypadla olomouckému brankáři z náručí, puk ale jeho spoluhráči dokázali odklidit na druhou stranu kluziště.

12:04
    Kotouč je na střídačce hostů.

12:15
    Olomouc musí čelit dalšímu náporu hráčů Motoru.

12:41
    Čížek se zkoušel prosadit z bezprostřední blízkosti olomoucké brány a poté zkoušel vydolovat kotouč zpod ležícího Mokrého, ale ani v jednom případě nebyl úspěšný.

13:01
    Kotouč je opět mimo hrací plochu, vhazovat se bude v obranné třetině domácího týmu.

13:40
    Pouzar zkoušel po přihrávce zpoza brány střílet z první, jenže kotouč mu odskočil z čepele a dostal se na hokejky hráčů v bílých dresech.

15:10
    Silný nepříjemně dotíral na Hlaváče, který dojížděl kotouč do hloubi vlastního obranného pásma.

16:00
    Tichý nadzvedl hokejku Hrubcovi, a ten tak nemohl dorážet.

16:20
    Bude se poprvé vylučovat. Rozhodčí však nechávají výhodu a Mokrý ujíždí na střídačku.

16:25
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Hrubec – 2 min., podrážení).

16:38
    Motor se osvobozuje.

17:10
    Domácí rozestavěli přesilovkový zámek.

17:50
    Domácí už stihli i vystřídat, ale ještě v přesilovce nevystřelili na bránu.

18:10
    Krupa zkoušel najít mezírku mezi betony brankáře Lidáka.

18:29
    Hosté jsou kompletní.

18:57
    Mokrý si připisuje další zákrok a vhazovat se bude po jeho levici.

19:30
    Hra se přesunula k Lidákovi.

20:00

V první třetině zápasu herně dominoval Motor, který si vytvořil několik zajímavých šancí – tou největší byla střela Čížka, která orazítkovala roh olomoucké brány – a domácí tým k ničemu nepouštěl. Hanáci si v závěru třetiny zahráli i přesilovou hru, ale nepodařilo se jim v ní vážněji ohrozit Lidákovu bránu. Druhá třetina začne přibližně v 18:18.

20:01

20:12
    Kotouč je na hokejkách domácích, kteří nahazují do útočného pásma.

20:36
    Ofsajd domácího celku.

21:20
    Olomouc zakládá nový útok.

21:29
    Tarnoczy poslal kotouč do ochranné sítě.

22:02
    Hráči bojují o kotouč za Lidákovou bránou. Rozhodčí raději přerušují hru.

22:32
    Krcho zblokoval přihrávku domácích hráčů, kteří se poté dostali do ofsajdu.

23:11
    Z mezikruží střílel Ministr, ale jen do betonů soupeřova brankáře.

23:57
    Při útočné akci Motoru byla posunuta olomoucká brána.

24:17
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Motor se ujímá vedení v zápase díky ALEŠI ŘEZÁČOVI. Asistence: Yahor Hrakholski.

24:51
    A Motor bleskově zvyšuje svůj náskok na 0:2. Silný nahrál VOJTĚCHU KRCHOVI a ten hravě překonal ležícího brankáře Mokrého. Asistence: Michal Silný a Matouš Masopust.

26:10
    Pouzar jel na olomouckou bránu a střídačce hostů se teď hodně nelíbí, že se rozhodčí nepískají žádný faul.

26:18
    Ale máme tu vyloučení na straně hostů. Olomouc si tak zahraje druhou přesilovku v utkání.

26:35
    Kotouč je ve středním pásmu,

26:53
    Lidák musel vleže utěsnit levý roh své brány.

27:10
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomouc snižuje díky šťastné teči, po které kotouč poskočil za záda Lidáka. Autorem gólu je JAN KUČERA. Asistence: Petr Mader.

27:32
    Mokrý zpracoval kotouč za bránou a posunul ho na jednoho ze svých spoluhráčů.

28:20
    Novák nastřelil boční síťku domácí brány.

29:02
    Domácí mají k dispozici další přesilovku. Podaří se jim ji využít?

29:30
    Pírek mířil vysoko nad budějovickou bránu.

29:37
    A kotouč už je u Mokrého.

29:51
    Motor může poslat na led čerstvé síly.

30:26
    Mader přenechal kotouč Ministrovi, který černou pryž odklidil do ochranné sítě.

30:45
    A kotouč je opět na druhé straně ledové plochy...

31:07
    Hosté hrají v plném počtu.

31:08
    V nepřehledné situaci před bránou se DAVIDU VOSÁTKOVI podařilo dotlačit touš až za brankovou čáru. Bez asistence.

31:48
    Domácí byli při přechodu modré čáry příliš horliví.

33:00
    Kučera se vřítil do útočné třetiny, nedokázal však zakončit.

33:48
    České Budějovice teď Olomouc na chvíli zamkly v její obranné třetině.

34:52
    Tečovaná střela Tarnoczyho poskočila kolem levé tyče Lidákovy brány.

35:00
    Zakázané uvolnění Motoru.

35:21
    Ani jeden z olomouckých hráčů nezachytil přihrávku, a tak se kotouč doklouzal až do středního pásma.

36:17
    Mokrý měl zakrytý výhled, ale dokázal vyrazit dorážku budějovických.

36:41
    Ani natřikrát teď hosté nedokázali překonat olomouckého brankáře.

37:00
    Po buly v obranném pásmu se kotouče ujal Kalač a odjel s ním až na druhou stranu kluziště.

37:20
    Vosátkova rána se odrazila od hrudníku brankáře Lidáka.

38:20
    Čížek byl úplně volný před olomouckou bránou, ale na prudkou přihrávku svého spoluhráče nedosáhl.

39:20
    Kalač se z bezprostřední blízkosti pokoušel přehodit brankáře Lidáka, chvíli poté dokonce zazvonila tyč za brankářem hostů.

39:38
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Doktor – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).

40:00

Ve druhém dějství jsme byli svědky hned 4 branek. Nejprve si dvoubrankové vedení vypracoval Motor, který se dokázal prosadit v rozmezí necelé minuty. Skóre utkání otevřel Aleš Řezáč a na 0:2 zvyšoval Vojtěch Krcho. Domácím se však podařilo srovnat stav utkání. V 28. minutě se po (pro domácí tým) šťastném odražení kotouče prosadil Jan Kučera a o chvíli později vyrovnal David Vosátko. V závěru druhé třetiny pak měla Olomouc na hokejkách další 2 velké šance, ty však gólem neskončily. Třetí třetina začne přibližně v 19:07.

40:00

40:00
    Hosté si do třetího dějství přenesou svou první přesilovou hru v dnešním utkání.

40:35
    Kalač tvrdě vystřelil z vrcholku kruhu, jeho střela však šla mimo.