New Jersey – Anaheim 3:1 (kon.) | Chicago – Colorado 1:4 (kon.) | St. Louis – Edmonton 2:1 (kon.)
HC Olomouc
4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Rytíři Kladno
Čtvrtek 19.12.2019, 15:00 • Zimní stadion Olomouc • turnaj O Pohár DHL • 29. kolo

To je ode mě vše, loučím se s vámi a přeji příjemný zbytek čtvrtečního odpoledne. (16:56:46)

Třetí třetina přinesla pouze jeden jediný gól, a to na straně domácího týmu. Matěj Kořenek svým druhým gólem v zápase stvrdil výhru Hanáků 4:1.

59:20
    Domácí jsou kompletní.

58:25
    Lukáš Pírek ujížděl do brejku, ale mířil příliš vysoko.

58:00
    A Mácha znepříjemňuje rozehrávku hostů.

57:49
    Olomouc vyhazuje kotouč na druhou stranu ledové plochy.

57:18
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Hlaváč – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

57:08
    Čermákovu střelu olomoucký gólman vyrazil na mantinel.

56:15
    Zakázané uvolnění domácího celku.

56:00
    Rosecký nedokázal zpracovat přihrávku a kotouč mu odskočil do rohu kluziště. Hosté u něj byli rychleji, a tak se hra přesunula zase na chvíli před Mokrého.

54:40
    Šimek se dostal do útočné třetiny, jenže měl proti sobě tři protihráče, takže se nedostal k zakončení.

53:10
    Domácí jsou v plném počtu.

52:17
    Olomoucká čtveřice se osvobozuje a může jet střídat.

52:00
    Nahrávka jednoho z Kladenských na Jelínka byla moc prudká, hosté se musí klidit za modrou čáru.

51:40
    Kladno rozestavělo přesilovkový zámek.

51:06
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Pírek – 2 min., hrubost).

50:10
    Hraje se však stále v obranné třetině hostů.

49:50
    Tahle přesilovka domácímu celku nevyšla. Kladno už je kompletní.

48:54
    Kořenek chtěl nahrávat, ale trefil jen protihráče a Kladno tak může vyrazit do protiútoku, který posléze skončil na betonech Mokrého.

47:49
    I přes protesty teď musí Samuel Chrenka odjet na trestnou lavici.

47:34
    Poté se hra přenesla na druhou stranu a Mokrý raději skryl kotouč pod svou lapačkou.

47:20
    Hlaváč obkrzoužil bránu, ale neměl kolem sebe spoluhráče a ani nebyl v dobré střelecké pozici, proto vyjel až k modré čáře.

46:20
    Hašek nedokázal přejít přes olomouckou obranu, Rytíři jsou však stále na kotouči ve útočné třetině.

44:44
    Jelínek vyslal jedovatou střelu od modré čáry, se kterou měl Mokrý co dělat. Poblíž byl navíc Rendla připravený dorážet.

43:15
    Olomouc právě vstřelila branku!
    MATĚJ KOŘENEK se prokličkoval kladenskou obranou a poslal kotouč mezírkou mezi Novotného betony za do brány. Asistence: David Kalač.

42:00
    Vhazovat se bude v kladenském obranném pásmu.

40:37
    Kotouč končí v náručí kladenského brankáře.

40:20
    Robovský pohotově odpálil kotouč, který se odrazil od Novotného do bezpečí. Při této akci však byla posunuta domácí brána, takže hra je přerušena.

40:01

Pokud jsme si v první třetině stěžovali na to, že napadla žádná branka, v té druhé jich v plecharéně bylo vidět vrchovatě. Skóre utkání otevřel v 26. minutě Daniel Ministr, ale Hanáci se z vedení dlouho neradovali. Po necelé minutě totiž vyrovnal Petr Hašek. Ve 34. minutě se v přesilové hře prosadil domácí Matěj Kořenek a na 3:1 zvyšoval svým druhým gólem v utkání Daniel Ministr. Třetí třetina začne přibližně v 16:29.

40:00

39:30
    Rozhodčí píská přihrávku rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

38:26
    Po střele DANIELA MINISTRA se kotouč odrazil z brány ven, gól byl ale samozřejmě uznán. Asistence: Matěj Kořenek a Adam Rutar.

38:07
    Krupa byl volný před bránou, ale nedokázal zpracovat přihrávku zpoza brány.

37:36
    Hra je teď plná nepřesností na obou stranách.

36:10
    Kotouč u mantinelu vybojovalo Kladno a může se vydat na druhou stranu kluziště.

34:48
    Také Hlaváčovu střelu od modré čáry kladenský gólman kryje.

34:30
    Další projektil z hole Matěje Kořenka končí v náručí brankáře Novotného.

33:22
    Olomouc využívá svou přesilovou hru 8 vteřin před jejím vypršením! Autorem gólu je MATĚJ KOŘENEK. Asistence: David Kalač a Tomáš Krupa.

33:00
    Rutarova rána se odrazila od nohy jednoho z hráčů stojících před bránou do rohu.

32:20
    Hanáci se zatím v přesilové hře nedostali ke střele.

31:30
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Funk – 2 min., podrážení).

31:04

30:40
    Střela jednoho z kladenských hráčů se odrazila od mantinelu.

29:47
    Hanákům se podařilo zavézt kotouč až k Novotnému a oba týmy střídají.

29:09
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Ministr – 2 min., podrážení).

28:30
    Zakázané uvolnění Kladna.

28:00
    Přihrávka na Kořenka byla příliš prudká, kotouč útočníkovi Olomouce odskočil z čepele k mantinelu.

27:10
    Kladno se dostalo do přečíslení 2 na 1, Sachrovu střelu ale Mokrý vykopl betonem.

26:02
    Kladno právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno! Za Kladno se prosazuje PETR HAŠEK. Asistence: Ondřej Volráb.

25:19
    Domácí využívají přesilovou hru a ujímají se vedení v zápase. Autorem gólu je DANIEL MINISTR. Asistence: Adam Rutar a Joshua James Mácha.

24:47
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Staněk – 2 min.).

24:47
    Mácha byl teď velmi blízko gólu, ale kotouč do odkryté brány usměrnit nedokázal. Domácí alespoň vybojovali další přesilovku.

24:30
    Kalač nedosáhl na Kořenkovu přihrávku a kotouč mají v moci Rytíři.

23:20
    Olomouc získala kotouč v rohu svého obranného pásma a může jít dopředu.

22:52
    Hladišova střela skončila vedle brány.

22:24
    Novotný raději přikryl kotouč před přijíždějícím Tarnoczym.

21:49
    Zakázané uvolnění Olomouce.

21:40
    Mokrý skryl kotouč pod svou lapačkou.

21:10
    Kořenek orazítkoval vyrážečku brankáře Novotného. Kotouč se poté odrazil ke Krupovi, ten by však musel použít nějaký baseballový úder, aby ho dokázal usměrnit.

20:20
    Teď však musí spěchat dozadu.

20:05
    Po úvodním buly druh třetiny se ujímají kotouče hosté.

20:01

Zpočátku třetiny byli aktivnější domácí a hosté měli problém vypracovat si nějakou šanci. Dvě přesilové hry ale Rytířů vlily krev do žil a ve druhé polovině třetiny se poměr sil na ledě vyrovnal. Přesto jsme však po dvaceti minutách v plecharéně neviděli gól. Druhá třetina začne přibližně v 15:43.

20:00

19:51

19:35
    Kalač teď dostal loktem do zubů od jednoho z protihráčů, rozhodčí si toho ale nevšimli.

19:05
    Kalačovu střelu zblokoval jeden z beků Kladna. Poté se rána hostů ocitla opuštěná, protože se jejich brankář sbíral z ledu opodál, domácí však tuhle příležitost nedokázali využít.

18:22
    Zíka z protiútoku prověřil pozornost Vojtěcha Mokrého. Vhazovat se bude před olomouckým brankářem.

18:12
    Kladno je kompletní.

17:40
    Olomouc kombinuje v útočném pásmu, ale zatím nemá moc prostoru, kudy by mohla střílet.

16:55
    Kotouč je v olomoucké třetině, kladenská čtveřice může jet vystřídat.

16:12
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Chrenka – 2 min., držení).

15:51
    Další rána Olomouckých se kladenskému brankáři odrazila od ramene.

15:19
    Rutarova rána Novotnému vypadla z náručí.

14:09
    Joshua James Mácha rozjížděl další útok svého týmu, jenže rozhodčí píská ofsajd.

13:54
    Hraje se v rohu obraného pásma domácího týmu.

12:47
    Šimek nedokázal přejít přes dva olomoucké beky.

12:16
    Vhazuje se ve středním pásmu.

12:01
    Mokrý si povyjel daleko z brankoviště, aby hráčům Kladna zmenšil střelecký úhel.

11:54
    Sachr nahazuje do útočné třetin a odjíždí střídat.

10:54
    Ministrův trest je minulostí, hráč s číslem 88 naskočil do hry a uháněl na brankáře Novotného, který jeho střelu vytěsnil betonem.

10:45
    Mokrý baseballovým způsobem zpracoval kotouč za svou bránou a spěchal zpátky do brankoviště.

09:52
    Hanákům se nyní podařilo vyhodit kotouč až k modré čáře soupeře a mohou na chvíli vydechnout.

09:39
    Kladno je stále střelecky při chuti.

09:25
    Mokrý musel předvést parádní rozštěp, aby utěsnil svou bránu.

08:53

08:48
    Kladno rozehrává zpoza své brány.

08:10
    Navrátivší se Kořenek z trestné lavice rozjel novou útočnou akci Hanáků. Krupa před bránu minul odražený kotouč, který mohl nasměrovat do odkryté klece hostů.

07:22
    Olomouc je kompletní.

07:15
    Jelínek na poprvé netrefil kotouč, na druhý pokus už se do černé pryže opřel, ale tak mířila jen vysoko nad olomouckou bránu.

06:40
    Tahle přihrávka na Sachra byla příliš prudká, kladenský útočník si pro kotouč bude muset dojet až k mantinelu.

06:14
    Čermákovi nesedla střela z bezprostřední blízkosti, kotouč se odrazil pouze k jeho spoluhráči.

05:15
    A máme tu vyloučení také na domácí straně.

05:15
    Šimek zavezl kotouč do útočného pásma, na pravém kruhu mu ale podjela brusle a upadl.

04:52
    Vhazovat se bude před Novotným.

04:38

04:30
    A kotouč je opět na druhé straně kluziště, tohle oslabení hosté ubrání.

03:55
    Rutarova rána mířila jen do plexiskla.O chvíli později byl blízko teči do odkryté brány Hlaváč, ale byl příliš pomalý – Novotný se mezitím stihl přesunout.

03:02
    Kladenští vyhazují kotouč až k Mokrému.

02:37
    A máme tu první vyloučení v dnešním zápase, na trestnou lavici odjíždí Matěj Zíka (KLA) za nedovolené bránění.

01:35
    Ale byla z toho jen střela na mantinel.

01:27
    Staňkovi se nepodařilo odehrát kotouč ve vlastní třetině, Olomouc tak může opět do útoku.

00:50
    Mokrý si lehce poradil s lehkým nahozením na betony.

00:30
    Pírek na modré čáře nezachytil přihrávku Rutara, ale Hanákům se stále daří držet útočné pásmo.

00:17

00:03
    Kotouč je v obranném pásmu Kladna, hosté ho však mají plně pod kontrolou.

00:01

Už přichází oba týmy.

Na ledovou plochu už vyjeli rozhodčí.

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Mader (C), Groch, Hlaváč, Hladiš, Vosátko (A), Rutar, Pírek, Bahounek – Kalač, Krupa, Rosecký, Mácha, Štědrý, Kořenek, Tichý, Ministr, Tarnoczy

Rytíři Kladno: Novotný (Burda) – Strnad, Robovský, Staněk, Šmatlák, Zíka, Funk (A), Volráb – Klíma, Šimek, Hašek (C), Sachr, Rendla, Jelínek, Čermák, Chrenka

Rozhodčí: Kubičík – Gebauer, Rožánek.

Rytíři Kladno jsou momentálně devátí, ve středu museli skousnout vysokou porážku na ledě Zlína (9:0). Středočeši v prosinci odehráli jen 4 utkání a až do této nešťastné porážky vždycky zaznamenali výhru – pokaždé na domácím ledě (4:3p proti Salcburku, 4:2 proti Vítkovicím a 4:2 proti Třinci).

Na čele kanadského bodování Rytířů je Petr Hašek (18+15), který je v rámci soutěže na průběžném třetím místě. S 18 přesnými trefami je pak nejen nejlepším střelcem Rytířů, ale také druhým nejlepším kanonýrem celého turnaje. Brankářskou jedničkou pro letošní ročník je Luboš Novotný s úspěšností zákroků 90,27 %.

HC Olomouc
    HC Olomouc si díky středeční výhře nad českobudějovickým Motorem bodově dotáhla na čtvrté Pardubice (oba celky mají na svém kontě 48 bodů). Předtím Olomouc dvakrát zaváhala, a to na ledě Třince (5:3) i Vítkovic (4:3).

Kanadské bodování Hanáků vede David Kalač (11+11), který společně s Tomášem Krupou vládne také týmové tabulce střelců. Za povšimnutí stojí také výkony obránce Davida Vosátka, který letos nastřádal už 18 bodů (7+11). V brankovišti se pak Kohouti mohou spolehnout na Vojtěcha Mokrého (úspěšnost zákroků 92,83 %).

V dnešním utkání se proti sobě postaví hokejisté HC Olomouc a
    Rytíři Kladno. Oba celky se letos utkaly v říjnu na ledě Rytířů, odkud si Kohouti odvezli výhru 3:4.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Kristýna Nováková

Branky a nahrávky: 26. Ministr (Rutar, Mácha), 34. Kořenek (Kalač, Krupa), 39. Ministr (Kořenek, Rutar), 44. Kořenek (Kalač) – 27. Hašek (Volráb)

Rozhodčí: Kubičík – Gebauer, Rožánek