Boston – NY Islanders 2:3 (1:2 po s.n.) | Tampa – Dallas 3:4 (po pr.) | Philadelphia – Buffalo 6:1 (kon.)
Columbus – Los Angeles 3:2 (po pr.) | Ottawa – Nashville 5:4 (po pr.) | Winnipeg – Chicago 1:4 (kon.)
Calgary – Montreal 3:4 (po pr.) | Colorado – Carolina 1:3 (kon.) | Arizona – Minnesota 5:8 (kon.)
Vancouver – Vegas 5:4 (po pr.)
Ottawa Senators
5:4 (0:1, 3:0, 1:3 - 1:0)
Nashville Predators
Pátek 20.12.2019, 01:40 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:34:37)

Utkání sledovalo 10 407 diváků.

Československá stopa v utkání:
    Do utkání žádný český, nebo slovenský hráč nenastoupil.

Trestné minuty: 4:8

Utkání je u konce a i když třetí třetina domácím ne zcela vyšla, dokázali se v prodloužení ze ztráty náskoku otřepat a v přesilovce si vybojovali po bombě Anthonyho Duclaira prémiový bod. Ottawa tak po dvou porážkách vítězí, Nashville naopak po dvou venkovních výhrách zaznamenal prohru.

62:40 Anthony DUCLAIR - 5:4

62:40
    Ottawa právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto! Domácí sice přesilovku zahájili neúspěšnou nabídkou na teč, hra v útočném pásmu ale pokračovala a po několika výměnách puku vystřelil ANTHONY DUCLAIR a bombou našel mezírku, kudy jeho rána prošla do sítě – 5:4. Asistence: Thomas Chabot, Jean-Gabriel Pageau.

62:16
    Dvě minuty za držení dostal Calle Järnkrok.

61:40
    Domácí budou hrát přesilovku, zatím mají ponechanou výhodu a hrají čtyři na tři.

61:01
    Domácí byli v brejku tří na jednoho, celou akci ale zazdil Tkachuk, když mu puk sklouzl z hole.

60:37
    Po Chabotově přihrávce se otočkou uvolnil Pageau, následná bekhendová střela ale skončila vedle branky.

60:01

Statistiky

Střely na branku: 23:37
    Vyhraná vhazování: 32:41
    Hity: 26:18
    Trestné minuty: 4:6

Základní hrací doba o vítězi nerozhodla, byť měli domácí velice dobře našlápnuto. Ve 42. minutě využil přesilovku Brady Tkachuk a Ottawa v tu chvíli vedla o tří góly, jenže hosté se nevzdali, ihned snížili gólem Rocca Grimaldiho a pokračovali v náporu. V 50. minutě skóroval Ryan Johansen a vyrovnání přišlo v 54. minutě, kdy se individuálně prosadil Roman Josi. Další šance už Nashvillu nevyšly, dokonání velkého obratu se nekonalo a my si tak dáme pětiminutové prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:40
    Domácí se nikam neženou, vypadá to, že jsou smířeni s prodloužením.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 24. White (Tierney, Borowiecki), 24. Naměstnikov (Pageau), 39. Anisimov (Ennis, Hainsey), 42. B. Tkachuk (Pageau, Duclair), 63. Duclair (Chabot, Pageau) – 12. C. Smith (Turris), 42. Grimaldi (Duchene, Ellis), 50. Johansen (Ellis, Duchene), 54. Josi

Ottawa Senators: M. Högberg (Gustavsson) – Hainsey (A), Chabot, Brännström, Borowiecki (A), Goloubef, Englund – Co. Brown, Pageau (A), B. Tkachuk – Duclair, Tierney, N. Paul – Ennis, Anisimov, Naměstnikov – White, Beaudin, L. Brown.
    Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm, Irwin, Hamhuis – Järnkrok, Johansen, Trenin – Grimaldi, Duchene, F. Forsberg – C. Smith (A), Turris, Blackwell – Watson, Bonino, Sissons.

Rozhodčí: Skilliter, Hebert – Sericolo, Kovachik

Diváci: 10 407