Edmonton – Montreal 4:3 (kon.) | Boston – Nashville 3:4 (po pr.) | Toronto – Detroit 4:1 (kon.)
Ottawa – Philadelphia 4:5 (0:1 po s.n.) | Columbus – New Jersey 5:1 (kon.) | Washington – Tampa 3:1 (kon.)
Carolina – Florida 2:4 (kon.) | Colorado – Chicago 3:5 (kon.) | Vancouver – Pittsburgh 4:1 (kon.)
San Jose – St. Louis 2:5 (kon.) | NY Rangers – Anaheim 5:1 (kon.)
po s.n. (0:1)
Ottawa Senators
4:5 (0:1, 3:2, 1:1 - 0:0)
Philadelphia Flyers
Neděle 22.12.2019, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (04:09:07)

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 34 – 38 (17:15, 8:8, 8:8, 1:7)
    Zablokované střely soupeře: 16 – 15
    Trestné minuty: 10 – 8
    Využité přesilové hry: 1/4 – 1/5
    Vyhraná vhazování: 43 % – 57 %
    Bodyčky: 28 – 24.

Je dobojováno! Máme za sebou nesmírně vyrovnané utkání, v němž Philadelphia dlouhou dobu vedla, náskok 2:0 ale během pětadvaceti vteřin ztratila a do gólu Voráčka dokonce necelou minutu prohrávala. Ve třetí třetině se podruhé trefil van Riemsdyk, jenže Ennis našel odpověď a zápas dospěl do zaslouženého prodloužení. V tom měli Letci navrch, Högberg však vygradoval svůj skvělý výkon a udržel naději Ottawy na vítězství až do samostatných nájezdů, kde ho jako jediný překonal Sean Couturier. Trio Ottawy vyšlo střelecky naprázdno a dva body tak přece jen získávají Flyers.

Sean COUTURIER - 4:5

V samostatných nájezdech zvítězil tým Philadelphia Flyers.
    Autorem vítězné branky je SEAN COUTURIER.

3. série
    0:1
    Naměstnikov musel dát, jenže vypálil pouze do betonů hostujícího gólmana.

3. série
    0:1
    Hosté jsou blízko vítězství! Sean Couturier se rozjel po pravé straně a z předbrankového prostoru zvedl puk mimo dosah Högbergovy vyrážečky.

2. série
    0:0
    V životní formě hrající Duclair to vzal z pravé strany a rychlou střelou švihem trefil Elliottovu pravou tyč.

2. série
    0:0
    Téměř stejně dopadl také Claude Giroux, který neprostřelil Högbergovu lapačku.

1. série
    0:0
    Tyler Ennis také nenašel skulinku v postoji Elliotta, jenž zasáhl levou rukou.

1. série
    0:0
    Jako první dostal důvěru Frost, jenže z mezikruží trefil jen pravý beton domácího gólmana.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:50
    Frost vysunul Sanheima, ale i ten si vylámal zuby na skvěle chytajícím Högbergovi! Na druhé straně se z dorážky neprosadil ani Pageau.

64:10
    Gostisbehere srazil přihrávku Chabota k Hayesovi, který pak projel s pukem na holi celé hřiště, ale za poslední překážku v podobě Högberga ho nedotlačil.

63:34
    Konečně si s pukem zahrají také domácí hokejisté, kteří se ale zatím nemají k ohrožení Elliottova brankoviště.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 26. Ennis (Englund, White), 27. Borowiecki (Brännström, Ennis), 39. Duclair, 51. Ennis (Duclair, Borowiecki) – 4. K. Hayes (Voráček, Elliott), 22. J. van Riemsdyk, 40. Voráček (Pitlick, Frost), 42. J. van Riemsdyk (Aube-Kubel, P. Myers), rozh. náj. Couturier