Minnesota – Calgary 3:0 (kon.) | Boston – Washington 7:3 (kon.) | Tampa – Florida 6:1 (kon.)
Philadelphia – NY Rangers 5:1 (kon.) | NY Islanders – Columbus 2:3 (kon.) | Ottawa – Buffalo 3:1 (kon.)
Nashville – Arizona 3:2 (kon.) | Winnipeg – Montreal 2:6 (kon.) | Chicago – New Jersey 1:7 (kon.)
Vegas – Colorado 3:7 (kon.) | Vancouver – Edmonton 4:2 (kon.) | Los Angeles – St. Louis 1:4 (kon.)
Ottawa Senators
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Buffalo Sabres
Úterý 24.12.2019, 01:35 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (04:09:25)

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:
    1. Craig Anderson (OTT) 43 zákroků, 1 gól, 97,7%
    2. Jean-Gabriel Pageau (OTT) 2+0
    3. Brady Tkachuk (OTT) 1+2

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:
    -

Ottawa na domácím ledě v posledním utkání před Vánoci zabrala a porazila Buffalo 3:1 navzdory tomu, že Sabres měli jasnou střeleckou převahu. Hrdinou utkání se stal brankář Craig Anderson, který za svá záda pustil jedinou ze 44 střel Sabres. Na straně hostí nedokázal bodovat Jack Eichel, jeho obdivuhodná šňůra se tak zastavila na 18 zápasech.

59:24
    Dahlinův pokus z mezikruží byl zblokován a domácí o chvilku později vyhodili kotouč ze třetiny.

58:57
    Linus Ullmark opět upaluje na střídačku, hosté to ještě nevzdávají.
    58:36 Brady TKACHUK - 3:1

58:36
    Ottawa právě vstřelila branku!
    S nejvyšší pravděpodobností je rozhodnuto. BRADY TKACHUK se rozjel vstříc odkryté brance Sabres a na poslední chvíli jej fauloval Jokiharju, načež rozhodčí uznali Ottawě technický gól! Asistence: Connor Brown.

57:52
    Linus Ullmark míří na střídačku, Sabres to zkusí se šesti hráči v poli!

57:19
    Hráči v červených dresech nyní navíc mají puk na svých hokejkách a pochopitelně už se nikam neženou.

56:30
    V tuto chvíli vedou Sabres na střely už 41:29, skvělý Anderson ale stále drží Ottawu v těsném vedení.

55:33
    Krátce po buly to zkusil od modré Ristolainen, jeho projektil si ale domácí brankář pohlídal. Následovat bude komerční přestávka.

55:20
    Senators nic nevymýšleli a vyhodili puk na zakázané uvolnění, následovat bude buly před Andersonem.

55:11
    Čas začíná hrát proti Sabres, do konce třetí třetiny zbývá už jen necelých pět minut.

54:18
    Duclair špatně rozehrál a puku se zmocnil Vesey, tentokrát se ale bývalý hráč New York Rangers do zakončení nedostal.

53:35
    Jimmy Vesey stál na konci další povedené akce Sabres, s jeho střelou z mezikruží si ale Anderson snadno poradil.

52:39
    Eichel nakonec i vystřelil, jeho nahození od modré ale bylo pro Craiga Andersona hračkou.

52:17
    Sabres se posléze opět usadili v útočném pásmu a s kotoučem nyní hraje Jack Eichel, který v posledních minutách prakticky neslezl z ledu.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 20. Pageau (B. Tkachuk), 46. Pageau (B. Tkachuk, Co. Brown), 59. B. Tkachuk (Co. Brown) – 36. Girgensons (Rodrigues)

Ottawa Senators: C. Anderson (M. Högberg) – Chabot, Goloubef, Borowiecki, Brännström, Lajoie, Englund – B. Tkachuk, Pageau, Co. Brown – Naměstnikov, Anisimov, Ennis – N. Paul, Tierney, Duclair – L. Brown, Beaudin, White.
    Buffalo Sabres: Ullmark (C. Hutton) – McCabe, Ristolainen, Dahlin, Bogosian, Scandella, Jokiharju, Montour – Olofsson, Eichel, S. Reinhart – Skinner, Ma. Johansson, Vesey – Girgensons, Lazar, Asplund – Rodrigues, Sheary.

Rozhodčí: Joannette, Lambert – Barton, Nansen