Liberec – Mladá Boleslav 2:0 (kon.) | Plzeň – Zlín 2:4 (kon.) | Olomouc – K. Vary 4:2 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 1:4 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 5:3 (kon.) | Kladno – Vítkovice 2:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Mountfield HK
Čtvrtek 26.12.2019, 17:00 • enteria arena • Tipsport extraliga • 30. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dnešního večera! (19:27:56)

Střely na branku po třetí třetině: 23:24

Je dobojováno! Hradec vítězí na ledě pardubické Dynama 4:1. Utkání se rozhodlo ve druhé třetině, kdy hosté vstřelili dvě branky, v poslední části pak přidali další branku, ke konci utkání Dynamo odvolalo brankáře a Hradečtí přidali čtvrtý zásah.

Nejlepší hráči utkání:
    Matěj Chalupa (Mountfield HK)
    Jan Kolář (HC Dynamo Pardubice)

59:55
    I přes přechod do útočného pásma se již Pardubičtí ke střele nedostali.

59:20
    Utkání se dohrává u mantinelu ve středu hrací plochy, kde o puk bojují oba celky.

58:56
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Mazancem.
    58:13 Jordann PERRET - 1:4

58:13
    Hradec právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Hosté využívají prázdné branky! JORDANN PERRET se po přihrávce Jakuba Lva trefuje do odkryté pardubické branky. Asistence: Jakub Lev a Radek Smoleňák.

58:05
    Domácí riskují a míří na hrací plochu v šesti hráčích v poli! Kacetl zůstává na střídačce, branka je prázdná!

58:05
    Nahození z velké dálky velkou šanci nepřineslo, domácí si berou oddechový čas, vhazovat se bude před Mazancem.

57:30
    Nahození domácích obránců končí až u beků Hradce, kteří již pochopitelně nikam nespěchají.

56:50
    Pavlík si nedokázal zpracovat přihrávku před Kacetlem, k puku se dostávají hráči Dynama.

56:20
    Pardubičtí získávají po napadání kotouč, nyní se snaží o přechod do útočného pásma, který se zatím nedaří.

55:46
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jan Mandát – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Zdeněk Čáp – 2 min., hrubost).

55:46
    Nervózní závěr utkání přerušuje potyčka, po které zamíří na trestné lavice hráči z obou týmů.

55:20
    Dynamo pokračuje v závěrečném nátlaku, hosté se zatím skvěle brání.

54:00
    Harju se dostal ke střele z levého kruhu, jeho rána nebyla přesná Dynamo zůstává u puku.

53:45
    Nahození od mantinelu Kacetl sráží do rohu, Pardubičtí se dostanou k puku a mohou zaútočit.

53:30
    Ránu z levého kruhu Kacetl chytá, následuje komerční přestávka.

53:13
    A už to mohlo být jen o gól! Zdráhal dostal dobrou přihrávku na pravý kruh, odkud předtím skóroval Kolář. Jenže ránu Zdráhala dokázal tentokrát Mazanec vyrazit!

52:33
    Hosté dostali puk až ke Kacetlovi, Dynamo to tak musí zkusit od znovu.

51:55
    Přihrávka rukou. Takový prohřešek nyní stojí Mountfield útočné pásmo. Vhazuje se v tom středním, a to zhruba osm minut před koncem třetí části.

51:32
    Dynamo cítí šanci vrátit se zpět do utkání, nicméně domácí se nemohou dostat do útočného pásma a momentálně se brání.

50:35
    Na druhé straně mohl vrátit svůj tým do tříbrankového náskoku Šalda. Jeho rána z levého kruhu však skončila v lapačce Kacetla!
    50:14 Jan KOLÁŘ - 1:3

50:14
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Tak už se konečně dočkal! JAN KOLÁŘ se prosazuje vůbec poprvé po návratu do Pardubic. Zkušený bek dostal přihrávku na pravý kruh, odkud nekompromisně zavěsil. Asistence: Johan Harju, Juraj Mikuš.

50:00
    Dynamo se s kotoučem dostalo do útočné třetiny, ale dlouho v ní nepobylo.

49:12
    Mikušovu pobídku nedokázal proměnit Látal, jenž nikým neatakován tečoval z prostoru mezi kruhy! Mazanec jeho pokus vyrazil.

48:19
    Jergl objel Koláře a snažil se puk servírovat do prázdné branky, nicméně žádného spoluhráče neoslovil.

47:52

45:52
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Tomáš Voráček – 2 min., napadení).
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Tomáš Voráček – 10 min. osobní trest, napadení). Trest odpyká Michal Pochobradský.
    44:50 Michal DRAGOUN - 0:3

44:50
    Mountfield vede o tři branky! MICHAL DRAGOUN neměl těžkou práci, když Jergl získal puk v útočném pásmu a společně se řítili na branku, Jergl nakonec zvolil přihrávku právě na Dragouna, jenž zakončoval do téměř odkryté branky. Asistence: Aleš Jergl.

44:22
    Dynamo mohlo snížit. Z pravého kruhu pálil nebezpečně Kindl, ovšem jeho pokus vyrazil skvělým zákrokem Mazanec!

43:40
    Pardubičtí opět dokázali puk vyhodit Poulíček se dokonce prokličkoval do útočného pásma, kde puk delší dobu udržel.

43:00
    Domácí hokejisté puk dokázali po tlaku vyhodit, čímž se osvobozují

42:30
    Ani Pavlíkova rána úspěšná nebude, Kacetl opět chytá.

42:15
    Zámorský vyslal bombu na Kacetla z pravé kruhu, pardubický brankář vyráží do rohu.

41:59
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Roman Vlach – 2 min., nedovolené bránění).

41:36
    Eklund zavezl puk do útočného pásma, ale tam byl sražen, puku se zmocňují hosté.

41:14
    Zakázané uvolnění domácího Dynama, vhazovat se bude před Kacetlem.

40:35
    Látal zajel s pukem za branko, hledal volného Mandáta, ale ten byl natěsno bráněn.

40:03
    Úvodní buly třetí dvacetiminutovky vyhrávají domácí.

40:01

Druhá třetina je minulostí. Na tabuli po uplynutí čtyřiceti minut svítí stav 0:2. První branku Mountfiledu vstřelil ve 25. minutě Matěj Paulovič, druhou poté přidal ve 37. minutě Lukáš Cingel. Pardubičtí se sice dostali do mnoha šancí, ale ani jednu z nich nedokázali přetavit v branku.

Střely po druhé třetině: 13:16

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:40
    Perret se dostal ke střele z levého kruhu, Dynamo se bude ke konci prostřední části bránit, bude se totiž vhazovat u Kacetla.

39:34
    Po buly se hraje přesune před Mazance, Mountfiled vyhodil na zakázané uvolnění.

39:27
    Další příležitost rovněž zužitkována nebude, domácím byl odpískán ofsajd.

39:10
    Dynamo v útoku neúspěšné, hosté vyhazují do středního pásma.

38:50
    Stejná situace na druhé straně, hosté se dostali k puku za Kacetlem, ale zakončit nedokázali.

38:30
    Pardubičtí drží puk za hradeckou brankou, ale ke střele se zatím nedostávají.

37:45
    Pardubice po druhé brance drží kotouč za vlastní brankou a snaží se o založení útoku.
    36:32 Lukáš CINGEL - 0:2

36:32
    Hosté jdou do vedení o dvě branky! LUKÁŠ CINGEL zůstal osamocený před brankou Pardubic, Chalupa společně se Smloleňákem za brankou vybojovali kotouč a našli právě volného Cingela, který trefuje horní část branky. Asistence: Radek Smoleňák a Matěj Chalupa.

35:40
    Po zakázaném uvolnění došlo k buly před Kacetlem, hosté vyhrávají buly a kombinují v útočném pásmu.

35:28
    Petr Koukal se dostal před brankou Kacetla k zakončení po nahození, jeho pokus nenašel prostor tří tyčí.

34:20
    Lev se dostal společně s Klimou do úniku dva na jednoho, bývalý hráč Komety těsně před brankou hledal Klimu, kterého parádním zákrokem po rychle střele vychytal Kacetl.

34:10
    Eklundovo nahození nenašlo prostor tří tyčí, nakonec přece jen puk zamíří do lapačky Mazance.

33:53
    Následně přišla další šance domácích, po střele Dynama z pravé strany následuje komerční přestávka.

33:00
    Beran se dostal ke střele z velké blízkosti, Mazanec doslova na poslední chvíli dokázal špičkou pravého betonu jeho ránu vytěsnit z prostoru tří tyčí.

32:40
    Po několika nepřesnostech skončil kotouč za domácí brankou, kde dochází k soubojům.

32:00
    Po buly se sice puku zmocnily hosté, ale Mikuš na modré čáře puk vybojoval, což znamená další možnost pro domácí mužstvo.

31:28
    Na druhé straně mohl z velké blízkosti střílet Šalda, ale nakonec vůbec nezakončil, puk míří opět na hokejky Dynama.

30:57
    Po delším tlaku dojde k dalšímu vhazování před gólmanem Hradce, Dynamo pokračuje ve velkém nátlaku.

30:15
    Beran se dostal v útočném pásmu po přihrávce ke kotouči, ale z velkého úhlu již branku hostů neohrozil.

29:52
    Po zakázaném uvolnění se vhazuje před Mazancem, Pardubičtí si opět vytváří tlak.

29:40
    Skrytou a velmi nebezpečnou ránu Zámorského vyráží Kacetl do rohu kluziště.

29:02
    Jejich akce ovšem nemá dlouhého trvání, při přechodu do útočného pásma si hlavní arbitr utkání všiml ofsajdu.

29:00
    Tybor se snažil o překvapivou fintu zpoza branky, ale jeho úmysl mu nevyšel, naopak dopředu mohou spěchat hosté.

28:30
    Hra se přesunula před Mazance, kde se vhazoval, Dynamo se zmocnilo puku.

28:20
    Pardubičtí uklidňují hru, s pukem obránci Dynama zamířili za vlastní branku, oba týmy střídají.

27:40
    Vzápětí na druhou stranu spěchají hosté, kteří se rovněž s kotoučem dostanou za Kacetlovu svatyni.

27:20
    Dynamo opět v útočném pásmu, s pukem za brankou operuje Poulíček.

27:05
    Dynamo a další střela z pravé strany, tentokrát Mazanec zasahuje maskou, následuje komerční přestávka.

26:20
    Vlach se dostal do velké šance před Mazancem, ale skvěle chytající gólman Mountfiledu opět vyráží.

25:34
    Další pokus z dálky srážel před Mazancem Mandát, ale ani on nebyl úspěšný.

25:30
    Pardubičtí se dostali k první střele v početní výhodě, střelu od modré čáry tečoval Tybor mezi kruhy, připravený Mazanec chytá.

25:02
    Mandát se dostal do velké šance, když se k němu dostal puk těsně před Mazancem, pardubický útoční zkoušel zakončení mezi betony, ale hradecký gólman chytá!

24:57
    Cingel (HKM) dostává dvě minuty za podrážení. Dynamo má šanci srovnat stav.
    24:39 Matej PAULOVIČ - 0:1

24:39
    MATEJ PAULOVIČ se dostal v útočném pásmu ke střele, kterou dokázal Kacetl vyrazit pouze zpět na hůl hradeckého útočníka, který trefil přesně levý horní roh pardubické branky. Asistence: Radek Pilař.

24:07
    Hosté byli nuceni vyhodit puk na zakázané uvolnění, následuje další vhazování u branky Mountfieldu.

23:45
    V akci opět Beran, na pravé straně útočného pásma si zpracoval puk, který posílá za branku.

23:10
    Dynamo pokračuje s chutí ve velkém tlaku, se kterým vstoupilo do prostřední části, za brankou bojuje Beran.

22:57
    Po sérii šancí domácích chytá puk do lapačky Mazanec, bude se vhazovat po jeho levé ruce.

22:00
    Hollandova rána o modré čáry nebezpečná nebyla, nedokázal trefit puk ideálně.

21:20
    Velká možnost přišla nyní, když nebezpečně puk poskakoval před Mazancem, obrovský tlak Dynama.

20:50
    Holland se dostal na modré čáře k puku a ihned se snažil nahazovat, jeho pokus byl zblokován, velký tlak domácích pokračuje.

20:21
    Zakázané uvolnění Hradce Králové, vhazovat se bude před Mazancem.

20:05
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrávají hosté, kteří ihned spěchají do útoku.

20:01

Po první třetině je stav nerozhodný 0:0. Ani jeden z celků nedokázal proměnit své šance. Oba týmy měly k dispozici přesilové hry, které také nebyly zužitkovány.

Střely v první třetině: 5:8

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:41
    Pardubice se dokázaly osvobodit za cenu vyhození až do pásma soupeře. Vypadá to, že do konce první periody se toho již moc nestane.

19:19
    Závěrečný tlak si vzali na starost hosté, kteří kombinují v útočném pásmu, ke střele to ale zatím nevede.

19:00
    Po nahození Pardubic je tu další zakázané uvolnění, opět dojde k vhazování před Kacetlem.

18:53
    Mountfieldu byla přerušena akce z důvodu ofsajdu. Čeká nás tak vhazování ve středním pásmu.

18:30
    Šaldova rána od modré čáry nebyla vůbec nebezpečná, hradecký obránce puk netrefil ideálně.

17:15
    Látal dokázal zachytit přihrávku hostujících beků a v poslední chvíli se také dostal ke střele, která mířila pouze do připraveného betonu Mazance.

17:01
    Nebezpečné nahození od levého mantinelu chytá Mazanec, hra je přerušena, bude se vhazovat po jeho pravici.

16:40
    Kusý předložil v útočné třetině puk na modrou, kde ovšem byla Mikušova bomba sražena mimo.

16:20
    Cingel se dostal s pukem do útočného pásma, kde kotouč přenechal Koukalovi, který netrefuje prostor tří tyčí.

16:11
    Další z nepřesných přihrávek hostů končí za Kacetlem. Zakázané uvolnění, takže hra se přesouvá před Mazance.

15:50
    Hradecký útok úspěšný nebude, puk ovšem míří opět za branku Mazance, odkud mohou hosté začít se snahou znovu.

15:16
    Hosté se nepřesnou přihrávkou dostali z útočného pásma.

15:00
    Nyní velký tlak i na druhé straně, Látal přihrával na modrou čáru, odkud následně přišlo velmi nebezpečné nahození.

14:28
    Domácí mohli udeřit. Tybor vjel do pásma a šikovně předložil Mandátovi, jehož ránu s vypětím všech sil vyrazil Mazanec!

14:00
    Hradečtí drží pik za brankou Kacetla, Pavlík ho posílá na modrou čáru, Hradec má velký tlak.

13:32
    Nahození Dynama končí za brankou hostů. Ti rozehrávají další útočnou akci.

13:00
    Nahození domácích beků Beran za brankou nezachytil, Šalda posílá puk na své spoluhráče dopředu.

12:48
    Šalda to zkoušel od modré po vhazování. Jeho táhlá střela skončila v lapačce Kacetla. Komerční přestávka.

12:37
    Pardubičtí obránci byli donuceni puk vyhodit na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Kacetlem.

12:00
    Nahození hostů sbírá za brankou Jergl, Mountfield se drží v útočném pásmu.

11:15
    Mikušovo nahození skončilo v chumlu před brankou, odkud Hradečtí vyhodili do středního pásma.

10:30
    Pavlíkova rána z levého kruhu končí na pravém betonu Kacetla, který se dokázal bleskově přesunout.

09:59

09:40
    Útočná snaha hostů šanci nepřinesla, po slibné kombinaci v útočném pásmu hosté ztrácí.

09:22
    Zdráhal nahodil kotouč na Mazance, ten raději puk ukryl v lapačce. Vhazuje se po levé ruce brankáře Mountfieldu.

09:00
    Kindl se prokličkoval do útočného pásma, kde ale puk ztrácí, hradečtí obránci mohou zakládat novou akci.

08:44
    Mandát (PCE) také inkasuje dvouminutový trest za podrážení. Síly na ledě se tak vyrovnávají.

08:00
    Po buly se dostal puk k Mazancovi, který ho poslal za brankou, odkud následně hostující obránci vyhodili.

07:59
    Domácí mají výhodu první přesilové hry v utkání. Pavlík (HKM) dostává dvě minuty za podrážení.

07:14
    Hradečtí se dostali do velké šance, když před Kacetlem poskakoval puk, Hradečtí ale nakonec vůbec nedokázali ideálně zakončit.

06:51
    Mandát se dostal ke střele z pravého kruhu. Jeho pumelici vyrazil Mazanec mimo.

06:40
    Tybor se po rychlé kombinaci před brankou snažil o kličku, ale ta mu vůbec nevyšla, puk míří na hole hostů.

06:12
    Dynamo se znovu osvobodilo pouze za cenu vyhození. Puk zamířil přes všechny čáry – zakázané uvolnění.

05:40
    Matýs se dostal k puku za brankou Mountfieldu, ale tam ho skvěle bránil Šalda, který mu kotouč odebral.

05:18
    Jergl převzal přihrávku mezi kruhy, jeho pokus ovšem zlikvidoval Kacetl. Mountfield je v posledních minutách mnohem aktivnější.

05:10
    Jergl s Koukalem kombinovali v útočném pásmu, ale druhý jmenovaný byl poslán k zemi, tlak hostů pokračuje.

04:42
    Dynamo se z tlaku hostů osvobodilo pouze vyhozením do středního pásma. Mountfield tak může pokračovat znovu v útoku.

04:00
    Kindl se dostal na pravé straně k puku, ale nedokázal v záklonu ideálně zakončit, Mazanec práci neměl.

03:30
    Nahození Chalupy za pardubickou brankou zastavuje Holland.

02:40
    Po nepřesnostech ve středním pásmu získávají puk Pardubičtí, kteří mohou zaútočit.

02:00
    Útok Hradce u levého mantinelu rovněž úspěšný nebude, pardubická obrana si dala pozor, hra se přesune před Mazance.

01:40
    Do útočné třetiny si nabruslil Klima, jeho pokus chytil Kacetl. Vhazuje se po jeho pravé ruce.

01:22
    Látal se dostal k puku na pravé straně v útočném pásmu po přihrávce z obrany, dokázal ho zpracovat, ale do zakončení se nedostal.

01:15
    Stále probíhá úprava mantinelu na středu hrací plochy.

01:15
    Kvůli technickým důvodům je hra přerušena, utkání bude pokračovat za několik okamžiků!

01:15
    Zakázané uvolnění Pardubic, vhazovat se bude před Kacetlem.

00:40
    První hradecký tlak branku nepřinese, Pardubičtí vyhazují do středního pásma.

00:02
    Úvodní buly vyhrávají hosté, kteří se ihned dostali ke střele z pravé strany, Kacetl vyráží.

00:01

Oba dva týmy jsou již nastoupeny na hrací ploše! Utkání začne za několik okamžiků!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Kantor) – J. Kolář (C), T. Voráček, Eklund, Holland, Mikuš, J. Zdráhal, Nedbal – Kusý, Mandát (A), Tybor – Látal, R. Vlach, D. Kindl – Harju, Poulíček (A), M. Beran – Pochobradský, Matýs, Machač.

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Cibulskis, Zámorský, Šalda, F. Pavlík (A), Rosandić, Nedomlel (A), Čáp, R. Pilař – M. Chalupa, Cingel (C), Smoleňák – Perret, Koukal, Jergl – R. Pavlík, Lev, Klíma – Dragoun, Paulovič.

Rozhodčí: Šír, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan.

Hokejisté Dynama se nadále nacházejí na poslední pozici, na kontě mají devětadvacet bodů. I přesto, že Pardubičtí dokázali získat šest bodů v zápase proti Spartě a brněnské Kometě, došlo k obměně na pozici hlavního trenéra, Radka Bělohlava nahradil na pardubické střídačce Milan Razým. Po nástupu nového kouče opět hokejisté Pardubic nevyhráli, i když v posledních dvou zápasech dokázali získat dva body, když nejprve na domácím ledě prohráli po prodloužení s Energií, a následně podlehli 4:3 po nájezdech Litvínovu. Nejproduktivnějším hráčem Dynama je s dvaadvaceti body Radoslav Tybor.

Hradecký Mountfield je na tom o něco lépe, hradečtí hokejisté si osmým místem prozatím zaručují postup do osmifinále. Ani v Hradci ovšem nezažívají zrovna vydařené období, z posledních čtyřech utkání získali hosté pouze jeden bod. Nejprve prohráli na domácím ledě s předposledními Vítkovicemi 2:0, poté získali bod za prohru po nájezdech s Libercem, následovala prohra s Jágrovo Kladnem, a čtvrtá prohra pak přišla opět v ČPP aréně s Plzní. Z hradeckých řad je nejproduktivnější Radek Smoleňák, jenž doposud nasbíral 21 bodů.

Dobrý den! Vítám Vás u textového přenosu 23. kola české extraligy z enteria areny, kde dnes budeme svědky utkání mezi domácím Dynamem a hostujícím Mountfieldem HK.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Adam Mitáš

Branky a nahrávky: 51. J. Kolář (Harju, Mikuš) – 25. Paulovič (R. Pilař), 37. Cingel (Smoleňák, M. Chalupa), 45. Dragoun (Jergl), 59. Perret (Lev)

Rozhodčí: Šír, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan