Buffalo – Boston 0:3 (kon.) | Washington – Columbus 2:1 (po pr.) | New Jersey – Toronto 4:5 (po pr.)
NY Rangers – Carolina 5:3 (kon.) | Colorado – Minnesota 4:6 (kon.) | Nashville – Pittsburgh 2:5 (kon.)
Winnipeg – St. Louis 4:5 (po pr.) | Chicago – NY Islanders 5:2 (kon.) | Edmonton – Calgary 1:5 (kon.)
Anaheim – Vegas 4:3 (kon.) | San Jose – Los Angeles 2:3 (po pr.)
Edmonton Oilers
1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Calgary Flames
Sobota 28.12.2019, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (05:38:38)

Calgary Flames: 31.

Bučení nespokojených diváků doprovázelo poslední vteřiny zápasu, který domácím vůbec nevyšel. Silná ofenziva Olejářů dnes neuspěla s velmi dobrou defenzivou Calgary v čele s Giordanem, Brodiem a hlavně Davidem Rittichem! Český gólman inkasoval pouze jednou, když nestačil na výtečnou teč McDavida. Víc toho ale za svá záda nepustil a i on výraznou měrou přispěl k vítězství svého týmu v Bitvě o Albertu.

59:20
    Za tohoto stavu samozřejmě ani nemělo cenu odvolávat gólmana, z pohledu Edmontonu, zápas je již rozhodnutý.

59:00
    Poslední minuta tohoto zápasu, Michael Frolík (Calgary) zavezl puk do útočného pásma.

58:05
    Calgary již s naprostým přehledem dohrává tento zápas.

57:45
    Kris Russell (Edmonton) se nedostal ke střele z levé strany, hned poté domácí ztrácí útočné pásmo.

56:48
    Edmotnon s pukem ve vlastní třetině, Darnell Nurse špatně rozehrál, je z toho icing, hra se tak vrátí do třetiny Olejářů.

55:20
    Ob jedno střídání se nyní opět první lajna Olejářů objevuje na ledě.

55:00
    Posledních pět minut třetí třetiny, domácí nemají zbraň na výtečně hrající Calgary, které je blízko velmi cenných bodů.

54:20
    Elitní formace Olejářů se nedostala ani do útočného pásma a odchází střídat.

53:50
    A věděl proč, domácí totiž znovu posílají Draisaitla s McDavidem...

53:33
    Calgary s pukem ve vlastní třetině, TJ Brodie nespěchá s rozehrávkou.

52:02
    Tentokrát to ale Dillon Dubé (Calgary) udělal dobře, z levé strany přihrál před branku, kde Sam Bennett dokázal vystřelit, Smith vyráží.

51:30
    Calgary v útočném pásmu, kde Dillon Dubé (Calgary) podstupuje souboj u mantinelu a neúspěšný.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 15. McDavid (Nurse) – 1. Mangiapane (E. Lindholm), 12. Tkachuk (Mangiapane), 22. Monahan (J. Gaudreau, Brodie), 37. E. Lindholm (Mangiapane, Brodie), 41. Backlund (Frolík, Giordano)

Edmonton Oilers: Koskinen (37. M. Smith) – Nurse, Bear, Klefbom, A. Larsson, K. Russell, Jones – Draisaitl, McDavid, Kassian – Neal, Nugent-Hopkins, J. Archibald – Khaira, Sheahan, P. Russell – Nygård, Haas, Chiasson.
    Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Giordano, Brodie, Hanifin, Hamonic, Kylington, R. Andersson – Tkachuk, E. Lindholm, Mangiapane – J. Gaudreau, Monahan, Backlund – Lucic, D. Ryan, Dubé – S. Bennett, Rieder, Frolík.

Rozhodčí: Walsh, Syvret – Mills, Murchison

Diváci: 18 347