Finsko – Slovensko 8:1 (kon.) | Česko – Německo 3:4 (kon.) | Švýcarsko – Švédsko 2:5 (kon.)
Rusko – Kanada 6:0 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
5:2 (0:0, 2:0, 3:2)
HC Baník Sokolov
Sobota 28.12.2019, 16:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga - o účast v předkole • 5. kolo

Utkáním Vás provedl Tomáš Suchánek a já děkuji za pozornost. (19:03:33)

Dlouhé čekání na branku v dnešním utkání ukončil domácí obránce Jakub Müller, který změnil bezbrankový stav těsně po polovině utkání v přesilové hře. I druhou branku Slovan přidal v početní převaze, zásluhou Matyáše Filipa. Slovan ve třetí části své vedení ještě navýšil, ale Sokolov dokázal dvěma slepenými brankami utkání zdramatizovat, i přesto však dokázal Slovan Baník podruhé v sezoně porazit, když dvakrát potrestal risk Baníku při hře bez brankáře.

59:54 Petr MARŠOUN - 5:2

59:54
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Ještě jeden kousek zamířil do prázdné branky Baníku, když druhý risk bez brankáře potrestal ranou ze středního pásma PETR MARŠOUN – 5:2! Bez asistence.
    59:06 Vladimír BROŽ - 4:2

59:06
    Nejspíše je rozhodnuto! Prázdnou branku trefil ze střední třetiny domácí odchovanec VLADIMÍR BROŽ – 4:2! Bez asistence.

58:56
    Time-out tentokrát pro Slovan. Vhazovat se bude před Brízgalou. Jakub Kašpar samozřejmě na střídačce.

58:56
    Adam Brízgala nepovedeně vyhazoval kotouč od své branky a dvě dorážky měl na holi Josef Stříbrný, ale za domácího brankáře kotouč nedostal! Slovan drží těsné vedení!

58:20
    Václav Krliš docpal doslova kotouč ven z obranné třetiny Slovanu, ale na kotouči jsou stále hosté.

57:36
    Sokolov se drží v útočné třetině a vyústila z toho rána Petra Vodičky od modré, avšak mimo tři tyče.

57:16
    Jakub Kašpar jde z branky. Sokolov to zkouší bez brankáře v šesti.

57:16
    Ve stejném čase si Sokolov vybírá oddechový čas.

57:16
    Adam Brízgala hned musel do práce, Jaromír Kverka jej vyzkoušel ranou zpoza obránce. Dobrý zásah pro domácího brankáře a bude se vhazovat před domácím brankářem.

56:59
    Josef Stříbrný na ledě a Baník může myslet na závěrečný nápor.

56:24
    Petr Maršoun to zkusil z úhlu, ale tato rána neměla příliš šancí na úspěch a Jakub Kašpar úspěšně vyrazil do rohu kluziště.

55:36
    Slovan byl hodně trpělivý ve své kombinaci v přesilovce, nakonec kotouč zamířil do spodní části útočné třetiny, odkud se vytočil Jakub Müller, ale Kašpara svou střelou z blízka nepřekvapil.

54:59
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Josef Stříbrný – 2 min., podrážení).

54:54
    Baník je čím dal tím nebezpečnější, Tomáš Rohan trefil z levého křídla pravé rameno Adama Brízgaly.

53:57
    Jaromír Kverka domíchal s kotoučem až do ofsajdu a po reklamní pauze budeme sledovat vhazování v neutrální zóně.

53:25
    Šimon Jelínek nestihl dlouho přihrávku na útočné modré a po další icingu se bude vhazovat znovu před brankou domácího Slovanu.

52:32
    Zakázané uvolnění Slovanu přesouvá hru před Brízgalu. Slovan čeká zbytečně nervózní koncovka utkání. Naopak je nutno pochválit Západočechy, kteří utkání za stav 3:0 nezabalili.

51:55
    Josef Stříbrný nastřeloval kotouč před branku, ale k jeho smůle nenašel žádnou hůl svého spoluhráče.

50:45
    Petr Vodička vypálil od modré hodně nenápadně, ale Adam Brízgala toho příliš neviděl a byl moc rád, že kotouč zamířil nakonec vedle jeho branky.

50:05
    Po chybě Šimona Jelínka se dostal Jaromír Kverka mezi kruhy ke kotouči, ale svou zamířil přesně do klína Adama Brízgaly, který přerušil hru.

49:14
    Baník je v plném počtu, třetí přesilovku Slovan využít nedokázal.

48:25
    Tomáš Vildumetz nabral dobrou rychlost ve středním pásmu a jeho křížná dělovka nadělala Kašparovi pořádné potíže.

47:42
    Hodně pomalá byla kombinace domácích v přesilové hře, a tak byla otázka času, kdy se kotouč zmocní hosté. To se také nakonec stalo a Baník úspěšně vyhodil přes všechny čáry.

47:14
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Matouš Hrubec – 2 min., podrážení).
    46:00 Marek ŠVEC - 3:2

46:00
    Baník právě vstřelil branku!
    Z ničeho nic se schyluje v Ústí nad Labem k dramatu. Rychlou akci Lubomíra Kovaříka dokončil snadnou dorážkou do odkryté branky MAREK ŠVEC – 3:2! Asistence: Lubomír Kovařík.

45:32
    Bratři Bláhovi uháněli ve dvojici na jediného obránce Baníku, ale Štěpán nedokázal svého bratra přesnou přihrávkou nalézt.
    44:49 Patrik MICHÁLEK - 3:1

44:49
    Neprůstřelnost Adama Brízgaly ukončil v páté minutě třetí třetiny hodně nenápadnou ranou z úhlu PATRIK MICHÁLEK a kotouč zapadl těsně za přední tyč – 3:1! Asistence: Tomáš Rohan.

44:10
    Na druhé straně zákrok Jakuba Kašpara, po které se bude vhazovat v útočné třetině domácích.

43:43
    Adam Brízgala se také měrou vrchovatou podílí na vedení domácích! Tomáš Rohan zůstal osamocený u levé tyče a zakončoval do odkryté branky, nicméně beton Adama Brízgaly byl rychlejší a domácí brankář vytáhl zákrok večera.

42:31
    Zakázané uvolnění Slovanu přesouvá hru před Brízgalu.
    41:37 Tomáš VILDUMETZ - 3:0

41:37
    Je to o tři branky pro Slovan! Překonán je i brankář Jakub Kašpar. Petr Maršoun nejprve trefil svou ranou beton hostujícího brankáře, ale práci dokončil pohotově TOMÁŠ VILDUMETZ – 3:0! Asistence: Petr Maršoun.

40:52
    Situace, která zaváněla ofsajdem byla puštěna a Jaromír Kverka se dostal ke střele z pravého kruhu, ale špatně mířil, jelikož kotouč skončil na plexiskle za Brízgalovou brankou.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:38 .

Dlouho se čekalo na úvodní branku zápasu, nakonec bezbrankový stav změnili domácí! V přesilové hře těsně po polovině hrací doby se prosadil po krásné kombinaci obránce Jakub Müller. I druhou branku vstřelil Slovan v přesilové hře. Po čtyřech vteřinách početní výhody se trefil Matyáš Filip. Domácí tak odchází do útrob stadionu spokojenější.

40:00

39:35
    Adam Brízgala předvedl rychlý přesun ke své levé tyči a zastavil jistou branku z hole Matěje Zadražila!

39:25
    Jan Bečvář posunul kotouč bekhendem na Brízgalu a následný odraz od domácího obránce Dominika Málka vypadal všelijak, ale nakonec zamířil mimo domácí tyče.

38:43
    Šimon Jelínek chtěl najít dlouhou přihrávkou na útočné modré Matyáše Filipa, ale chyběla tomuto vysunutí přesnost.

37:07
    Střídání v týmu HC Baník Sokolov: ze hřiště odchází Jaroslav Pavelka, přichází Jakub Kašpar. Při snaze zastavit kličku Matyáše Filipa to vypadalo, že si hostující jednička natáhla třísla, nebo něco podobného, z toho důvodu změna v brankovišti hostů.
    37:07 Matyáš FILIP - 2:0

37:07
    Čtyři vteřiny stačili Slovanu k využití druhé přesilové hry! Ihned po vhazování se vysmekl MATYÁŠ FILIP a krásnou bekhendovou kličkou nedal Pavelkovi vůbec žádnou šanci – 2:0! Bez asistence.

37:03
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Petr Vodička – 2 min., hákování).

36:30
    Petr Přindiš ukončil sympatickou pasáž utkání ranou od modré do lapačky připraveného Adama Brízgaly.

35:34
    Povedená část utkání pokračuje. Oku lahodící kombinaci mezi Martinem Tůmou a Tomášem Vildumetzem nezakončil druhý jmenovaný přesnou střelou do odkryté části branky.

34:54
    Josef Stříbrný sám na levém kruhu, ale jeho pokus zamířil vysoko nad branku Adama Brízgaly.

33:45
    První branka zápasu mohutně pomohla. Rychlá akce na straně Slovanu a lehká teč Tůmy však k další brance nevedla.

32:14
    Mohlo být srovnáno! Tomáš Rohan ujel sám na branku, zvolil kličkou do forhendu a orazítkoval pravou tyč! Tím však drama pro domácí neskončilo. Tomáš Rohan ještě dorážel a kotouč poskakoval po brankové čáře, odkud jej poslal do bezpečí, za pět dvanáct, Vladimír Brož!
    31:13 Jakub MÜLLER - 1:0

31:13
    Na první branku jsme museli čekat až do druhé poloviny utkání, ale stála za to! Krásnou kombinaci zahájil Tomáš Vildumetz a zásadní přihrávku vykouzlil Daniel Kružík, který našel JAKUBA MÜLLERA zaparkovaného na brankovišti a před prázdnou brankou- 1:0! Asistence: Tomáš Vildumetz a Daniel Kružík.

30:45
    Slovan se znovu usadil v útočné třetině a Martin Tůma se snažil tečovat, dorážet, ale za Pavelku kotouč nedostal ani on.

30:04
    Daniel Kružík poslal žabičku na Jiřího Severu, ale tomu se první přesilovková rána z první nepovedla dle představ.

29:38

28:25
    Vladimír Brož předvedl pěkný bodyček proti Adama Rulíkovi a vysloužil si potlesk domácích fanoušků.

27:47
    Trochu šťastně se dostal mezi kruhy ke kotouči Jan Grim, a chtěl toho využít rychlou ranou golfem, ale trestuhodně trefil pouze Pavelku do hrudi, a ten kotouč už ze své výstroje nepustil. Dobrá šance pro domácí barvy.

26:16
    Po komerční pauze se bude vhazovat před Jaroslavem Pavelkou, brankářem Baníku.

25:35
    Ani rána Petra Přindiše od modré nezměnila bezbrankový stav. Dnes to v Ústí nad Labem opravdu na přestřelku nevypadá. Ve druhé třetině čekají oba brankáři zatím na pořádný zásah.

24:35
    Václav Veber velmi jednoduše a efektivně zastavil u pravého mantinelu Jakuba Vránu a odebral mu kotouč od hole.

23:45
    A Vladimír Brož teď v akci na ledě v kooperaci s Tomášem Vildumetzem a další bekhendový pokus, ale tentokrát Jaroslav Pavelka zasahovat nemusel, každopádně velmi slušná kombinace Slovanu.

22:59
    Petr Přindiš zablokoval dlouho přihrávku na Martina Tůmu a poslal kotouč na střídačku domácích, kde jej pohotové lapil do rukavice Vladimír Brož. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

21:49
    Martin Tůma se dostal k odraženému kotouči od zadního mantinelu, ale ve velké šanci svým bekhendem trefil pravý beton Pavelky, který se skvěle přesunul ve svém brankovišti.

21:34
    Tomáš Pařízek trefil svou ranou domácí blok a musel rychle zpět, aby nepustil do šance Petra Maršouna.

20:01
    Matyáš Filip vyhrál i úvodní buly do druhé periody a sám poté zakončoval bekhendem vedle hostující branky.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:48 .

První třetina nám v Ústí nad Labem branku nepřinesla a oba týmy odchází do kabin s nulou na kontě vstřelených branek. Obraz hry byl vyrovnaný, ale přeci jen více energie do utkání vkládají svěřenci trenéra Karla Mlejnka ze Sokolova.

20:00

19:10
    V poslední minutě první části se natlačil ramenem před branku Baníku Jan Grim, ale jeho bekhend skvěle vykopl hostující strážce branky.

18:46
    Nejprve Václav Krliš z dobré šance trefil pravý beton Pavelky a následnou dorážku Ondřeje Smetany z vrcholu kruhu smlsnul jako malinu Jaroslav Pavelka do lapačky.

17:49
    Kapitán Baníku Tomáš Rohan zůstal sám mezi kruhy, ale svou ránu nasměroval mimo domácí branku. Druhá polovina první periody patří jasně hostům.

16:57
    Matěj Zadražil lehkou žabičkou na brankoviště hledal Marka Švece, ale Adam Brízgala pomohl obraně svou širokou holí a přihrávku zablokoval.

15:40
    Přesilovka Západočechů není vůbec špatná a Adam Brízgala musel vytáhnout dobrý zákrok svým pravým ramenem.

15:03
    Kombinace Baníku byl velmi solidní a měla skočit mezi kruhy hokejce Tomáše Rohana, nicméně domácí tuto variantu přečetli.

14:07
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Štěpán Bláha – 2 min., krosček).

13:21
    Hodně rychlé nohy prokázal Štěpán Bláha, který prchl po levém mantinelu a servíroval před branku na najetého Šimona Jelínka, ale přihrávka byla příliš dlouhá na kladenského odchovance, a ten ji nedokázal zpracovat.

12:37
    Matěj Zadražil odjel po vhazování s rukou u úst s gestem, že byl zasažen hokejkou do obličeje, nicméně ani jeden z hlavních sudích neměli stejný názor a vylučovat se nebude.

12:13
    Kotouč v ochranné síti a po reklamní pauze se bude vhazovat před Jaroslavem Pavelkou.

11:43
    Jaromír Kverka nabil na modrou Patriku Michálkovi a jeho ránu golfem musel vyrazit do bezpečí domácí fantom v brance Adam Brízgala.

11:15
    Tuto pasáž hry ukončil Tomáš Vildumetz, který ni neřešil a namířil si to přímo do útočné třetiny, odkud vyslal střelu tahem, avšak pouze přesně do lapačky Jaroslava Pavelky.

10:35
    Hodně neurovnaná pasáž hry, která představuje tuhý boj o střední třetinu.

08:54
    Už při rovnovážném stavu hráčů pálil z první Ondřej Smetana, ale Jaroslav Pavelka si našel kotouč a podržel jej ve své výstroji. Vhazovat se bude před brankářem Sokolova.

08:50
    Ta však byla opravdu jen velmi krátká a Baník je též kompletní.

08:14
    Ondřej Smetana na ledě a začíná zkrácená přesilovka domácích.

07:10
    Při hře ve čtyřech předvedl krásné sólo Adam Rulík, ale jeho bekhendová koncovka skončila na pozorném Brízgalovi, který ještě poté musel řešit dorážku Adama Křemena.

06:50
    A je po přesilovce Baníku, dvě minuty za hákování pro Jakuba Vránu (Sokolov).

06:20
    Matěj Hes poslal kotouč ihned po úspěšném vhazování přes všechny čáry.

06:14
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Ondřej Smetana – 2 min., podrážení).

05:11
    Krásná akce na jeden dotek v podání druhé ústecké formace Tůma – Vildumetz – Maršoun! Celou kombinaci zakončoval ranou po ledě Petr Maršoun, ale Jaroslav Pavelka včas sklapl své betony!

04:20
    Daniel Kružík z mezikruží trefil pouze obránce hostů, ale odražený kotouč si našel Jiří Severa, a z jeho hole zamířil kotouč do pravé tyče!

03:19
    Na druhé straně se v dobré pozici octl Jan Grim, ale jeho švih byl sražen obranou Baníku na zadní plexisklo.

02:40
    Jaromír Kverka vracel na Brízgaulu sraženou střelu Přindiště a domácí brankář musel do akce svým pravým betonem.

01:50
    Patrik Kadeřávek se vydal z obrany podpořit útok a nakonec měl i smysl pro kombinaci, ale jeho přihrávka se přes brankoviště k jeho spoluhráči nedostal a kotouč nakonec podržel pod svou rukavicí Adam Brízgala.

01:02
    Matěj Hes se jako první odhodlal poslat kotouč směr branka, ale jeho střela švihem od modré branku Baníku minula.

00:37
    Marek Švec nezachytil dlouhou přihrávku a píská se první zakázané uvolnění zápasu.

00:01
    Matyáš Filip vyhrál úvodní buly dnešního střetnutí.

00:01

HC Slovan Ústí nad Labem: Brízgala (Stahl) – Smetana (C), Müller, Hes, Vl. Brož (A), D. Málek, Veber – Severa, Filip, Kružík (A) – Maršoun, Vildumetz, Tůma – O. Bláha, Š. Bláha, Jelínek – Krliš, Grim, Kordule.

HC Baník Sokolov: J. Pavelka (Kašpar (A)) – Přindiš, Vodička, A. Rulík, J. Tomeček, Kadeřávek, Michálek, Pařízek – Švec, M. Zadražil, Bečvář – Kuběna, Kverka (C), Stříbrný – T. Rohan, Vrána, Kovařík – Křemen, Hrubec.

Rozhodčí: Kopeček, Sýkora – Měkýš, Votrubec.

Vzájemný zápas

Poslední utkání odehrál Slovan shodou okolností před svou sedmi zápasovou bodovou sérií, když na ledě Sokolova padl vysoko 8:2. Poté přišla důrazná promluva v kabině a bodová série byla na světě. Dá se tedy očekávat, že Slovan přistoupí k utkání velmi zodpovědně.

HC Baník Sokolov – HC Slovan Ústí nad Labem 8:2 (2:0, 2:2, 4:0)

Slovan – Sokolov

Druhé utkání mezi svátky čeká hokejisty Slovanu. Domácí Slovan přišel na Štěpána o svou dlouhou sérii sedmi zápasů, kdy sbíral poctivě body, jelikož v zápase číslo osm v pořadí padl na ledě Kadaně vysoko 9:4. Aktuálně je Slovan ve skupině o předkolo play-off na šestém místě se ztrátou čtrnácti bodů na předkolo. Slovan se navíc bude muset obejít o klíčového obránce Karla Klikorku, který si plní reprezentační povinnosti na dvacítkách a zároveň o Matyáše Svobodu, který se vrátil do Chomutova.

Sokolov přijede na sever Čech povzbuzený svým posledním utkáním, které vyhrál na ledě Třebíče 4:3 po prodloužení. Baníku patří v tabulce předposlední místo, nasbíráno má ovšem stejný počet bodů jako poslední Kadaň. Na čtrnáctý Slovan ztrácí bodů 13. Sokolov má ale oproti svým soupeřům zápas k dobru, dohrávka s Benátkami nad Jizerou je naplánována na 10. února. Kanadskému bodování Baníku vévodí Jaromír Kverka, který stihl letos již 30 bodů (15+15). Právě Kverka je i nejlepším střelcem Sokolova. Na nejvíc branek černožlutých dokázal nahrát Tomáš Vracovský, bylo tomu už sedmnáctkrát.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 32. Müller (Vildumetz, Kružík), 38. Filip, 42. Vildumetz (Maršoun), 60. Vl. Brož, 60. Maršoun – 45. Michálek (T. Rohan), 46. Švec (Kovařík)

HC Baník Sokolov: J. Pavelka (38. Kašpar (A)) – Přindiš (A), Vodička, A. Rulík, J. Tomeček, Kadeřávek, Michálek, Pařízek – Švec, M. Zadražil (A), Bečvář – Kuběna, Kverka, Stříbrný – T. Rohan (C), Vrána, Kovařík – Křemen, Hrubec.

Rozhodčí: Kopeček, Sýkora – Měkýš, Votrubec