Plzeň – Mladá Boleslav 3:2 (2:1 po s.n.) | Kladno – Olomouc 3:4 (po pr.) | Liberec – Zlín 2:1 (kon.)
Pardubice – Vítkovice 2:4 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 9:1 (kon.) | Sparta – Litvínov 8:4 (kon.)
HC Sparta Praha
8:4 (1:1, 3:1, 4:2)
HC VERVA Litvínov
Pondělí 30.12.2019, 18:30 • O2 arena (Praha - Vysočany) • Tipsport extraliga • 32. kolo

57:59
    A sparťané dohrají zápas v početní výhodě. Jakub Petružálek (LIT) dostává od rozhodčích dvě minuty za krosček a posedí si dvě minuty na trestné.

53:39
    Litvínov bude za chvíli mít k dispozici další přesilovou hru. Adam Polášek (SPA) dostává od sudího dvě trestné minuty za sekání. Domácí se musí bránit.

49:41
    Po střele Pavelky od modré rozhodčí viděl další nedovolený zákrok. Adam Polášek (SPA) už sedí na trestné za nedovolené bránění. Verva hraje přesilovku.

46:20
    Po šesti vteřinách však sparťanská přesilovka končí. Lukáš Rousek (SPA) jde pykat na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl. Následuje hra ve čtyřech.

46:14
    Domácí hráči si vybojovali svou aktivitou další nedovolený zákrok ze strany Vervy. Jiří Říha (LIT) dnes znovu na trestné lavici, tentokrát za faul loktem.

40:27
    V první minutě třetí třetiny je vyloučen obránce Jan Piskáček (SPA) na dvě minuty za nedovolené bránění. Litvínovští budou hrát další přesilovou hru.

38:04
    Říčka byl v dobré pozici na střelu, do hokejky mu ale plácl jeden z litvínovských hráčů. Poté je pískán faul Tomáše Pavelky (LIT) – vysoká hůl.

31:37
    A pozor! Sparťané budou hrát dvojnásobnou početní výhodu. Hosté totiž špatně střídali a půjdou pykat na lavici hanby. Trest odpyká Ondřej Jurčík (LIT).

30:27
    A sparťané mají možnost svému soupeři odskočit. Jiří Říha (LIT) dostává dvouminutový trest za napadení na Lukáš Pecha. Domácí hrají přesilovku.

21:20
    Domácí si zahrají další přesilovku. Obránce hostí Jiří Říha (LIT) vyfasoval od sudích dvě trestné minuty za držení hole. Litvínov bude hrát v oslabení.

17:29
    Další vyloučení na straně domácích. Právě Jan Piskáček (SPA) půjde pykat na trestnou lavici za krosček. Litvínovští si zahrají další přesilovou hru.

13:54
    Po komerční přestávce si přesilovou hru vyzkouší také sparťané. Richard Jarůšek (LIT) totiž vyhodil puk mezi diváky a odsedí si dvě trestné minuty.

11:39
    A je tu první vyloučení zápasu. Na svědomí ho má útočník Lukáš Rousek (SPA), který se provinil držením. Litvínovští si zahrají první přesilovou hru.

Petr Pavlík

Branky a nahrávky: 15. Košťálek (V. Růžička, Blain), 29. Řepík (Tomášek, Smejkal), 30. Pech (Košťálek, Říčka), 40. Polášek (Tomášek), 50. Smejkal (Polášek, Tomášek), 51. Pšenička (Dvořáček, Piskáček), 58. Pech (Říčka, Tomáš Dvořák), 59. Řepík (Smejkal, Polášek) – 20. J. Říha (Baránek, Petružálek), 23. Kašpar (Jarůšek), 52. Petružálek (Jánošík, Válek), 55. F. Lukeš (Petružálek, M. Hanzl)

HC Sparta Praha: Machovský (J. Sedláček) – Košťálek, Tomáš Dvořák, Polášek, M. Jandus, Piskáček, Blain, Poizl – Smejkal, Tomášek, Řepík – Sukeľ, V. Růžička, Rousek – Dvořáček, Pech, Forman – Vitouch, Pšenička, Říčka.
    HC VERVA Litvínov: Honzík (Janus) – Ščotka, Jánošík, T. Pavelka, Kudla, Baránek, J. Říha, Kubát – F. Lukeš, V. Hübl, Petružálek – Jarůšek, M. Hanzl, Mahbod – Hedberg, Gerhát, Kašpar – Trávníček, Válek, Jurčík.

Rozhodčí: Lacina, Pražák – Brejcha, Hynek

Diváci: 12 351