Trenčín – Banská Bystrica 2:3 (kon.) | Michalovce – Nové Zámky 4:1 (kon.) | Miskolc – Zvolen 2:6 (kon.)
Detva – Lipt. Mikuláš 3:2 (kon.) | Poprad – MAC Budapešť 5:3 (kon.) | HC Slovan – Nitra 2:3 (kon.)
HK Poprad
5:3 (2:1, 1:0, 2:2)
MAC Budapešť
sk Pondělí 30.12.2019, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 36. kolo

V prostrednej tretine napokon padlo najviac gólov. O bleskurýchle vyrovnanie z 3:1 na 3:3 sa blysol Sofron, ale domáci dokázali streliť ešte dva góly. Svoj hetrik v 55. minúte zavŕšil Paločko a v 59. minúte spečatil výhru Popradu 5:3 Zagrapan. (20:21:55)

59:30
    Halász je na striedačke a po zákroku Vošvrdu sa vhadzuje po jeho ľavej ruke.

59:12
    Hostia sa ešte predsa len rozhodujú k ráznemu kroku. Halász odchádza z bránky a začína sa powerplay.

58:42
    Poprad dal gól!
    Domáci hokejisti zrejme pečatia svoje víťazstvo. Takáč krížnou prihrávkou z obranného pásma posunul puk MAREKOVI ZAGRAPANOVI, ktorý si to namieril na pravý kruh. Jeho strela forhendom prenikla Halászovi pomedzi betóny.
    Asistencia: Samuel Takáč.

58:19
    Vhadzuje sa v strednom pásme a oddychový čas si berie tréner Budapešti Gergely Majoross.

57:47
    Vandas sa prepracoval k strele spomedzi kruhov. Halász vyrážal zakončenie pred seba, kde ešte operoval Handlovský, ale dorážať nedokázal.

57:28
    Brejčákovi nevyšla rozohrávka z obranného pásma a puk sa dostal von na striedačku domáceho celku. Vhadzovať sa bude pred Vošvrdom.

56:36
    Popradčania momentálne majú problémy s rozohrávkou a opäť sa dopúšťajú zakázaného uvoľnenia. Hra v útočnom pásme rozhodne hosťom vyhovuje.

56:05
    Krížna prihrávka McNallyho došla na hokejku Carlislea, ktorý si pripravil puk a strieľal. Jeho pokus Vošvrda vytlačil a následne sme videli prihrávku rukou.

55:50
    Oddychový čas pre Poprad.

55:46
    Brejčák iba poľahky vyhadzoval puk von z obranného pásma a následne sa píska zakázané uvoľnenie Popradu.

54:58
    Hlavný rozhodca ihneď po strelenom góle Popradu vylúčil Lukáša Paukovčeka na 10 minút za nešportové správanie.

54:58
    Domáci hokejisti idú znovu do vedenia. MATÚŠ PALOČKO dostal prihrávku spoza bránky, ktorú tečoval brankár Halász a strelou z prvej zavŕšil v tomto zápase svoj hetrik!
    Asistencia: Daniel Brejčák.

Dnešné stretnutie sleduje 3 587 divákov.

53:15
    Po ľavom krídle vyrazil dopredu Carlisle, ktorý zakončoval švihom a mieril to priamo do výstroje brankára Vošvrdu.

52:29
    Bjalončíkovi nevyšla kľučka v útočnom pásme a následne mu bol puk vypichnutý. Brejčák ešte oň zabojoval, ale hostia sa dostali preč z tretiny.

51:51
    Budapešť dáva gól!
    Bleskurýchle vyrovnanie v podaní hokejistov Budapešti. Ťavoda ostal po jednom z nárazov ležať medzi kruhmi. Puku sa zmocnil ISTVÁN SOFRON, ktorý šiel sám na Vošvrdu a blafákom na bekhend ho prekonal.
    Bez asistencie.

51:00
    Hostia využívajú presilovku a znižujú vedenie Popradu. Langkow z bránkovej čiary presunul puk krížom na ISTVÁNA SOFRONA, ktorý strelou z prvej prekonal Vošvrdu. Popradský brankár sa presunúť nestihol.
    Asistencie: Chris Langkow, CJ Stretch.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 8. Takáč (Svitana), 9. Matúš Paločko (Jacobs, Paukovček), 30. Matúš Paločko (Kozák), 55. Matúš Paločko (Brejčák), 59. Zagrapan (Takáč) – 6. Stretch, 51. Sofron (Langkow, Stretch), 52. Sofron

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Kozák, Brejčák, Erving, Fabian (C), Magovac, Ťavoda, Romaňák, Božoň – Handlovský, Preisinger, Vandas – Takáč, Zagrapan (A), Svitana (A) – Jacobs, Paukovček, Matúš Paločko – Matej Paločko, Bjalončík, Kundrik
    MAC Budapešť: Halász (Farkas) – Pozsgai (C), McNally, Blake Orbán, Carlisle, Fejes, Garát, Bugár – Terbócs (A), Stretch, Brance Orbán (A) – Sofron, Langkow, Klempa – Bodó, Pitt, Nagy – Szigeti, Majoross, Kreisz

Rozhodčí: Mullner, Juhász – Bogdaň, Stanzel

Diváci: 3 587