Švédsko – Slovensko 6:2 (kon.) | Rusko – Německo 6:1 (kon.) | Finsko – Švýcarsko 2:5 (kon.)
Kanada – Česko 7:2 (kon.)
Švédsko
6:2 (3:0, 2:0, 1:2)
Slovensko
Úterý 31.12.2019, 15:10Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, já se s vámi loučím a u nějakého jiného textového přenosu na viděnou. (17:46:40)

STATISTICKÉ OKÉNKO

Střely na branku: 42 – 18
    Úspěšnost zásahů: 88,89 % – 85,71 %
    Trestné minuty: 14 – 20

Je konec. Švédsko vyhrálo i čtvrtý zápas ve skupině A a do čtvrtfinále půjde z prvního místa. Proti Slovensku bylo zejména v prvních čtyřiceti minutách lepším týmem a zaslouženě zvítězilo 6:2. Dvě branky si připsal Alexander Holtz, jednou se trefil i Samuel Fagemo. Za Slovensko se až v poslední periodě prosadili Kristián Kováčik a Róbert Džugan.

Švédsko právě vstřelilo branku!
    Zřejmě poslední gól dnešního duelu. Švédové opět ukázali, jak silnou mají přesilovku a dávají šestou branku. Z dobré pozice se prosazuje aktuálně nejlepší střelec turnaje SAMUEL FAGEMO. Asistence: Nils Höglander a Nils Lundkvist.

59:17
    Zaútočit budou moci v přesilové hře po faulu Maxima Čajkoviče (SVK).

59:09
    Švédsko drží kotouč a vyčkává. Pokusí se hráči ve žlutých dresech ještě zaútočit?

58:43
    Slováci tlačí a chtějí skvělé fanoušky odměnit ještě jednou gólovou trefou. Plynulost hry v posledních minutách hodně narušují častá vyloučení.

58:03
    Vyloučení v týmu Švédsko (Adam Ginning – 2 min., hrubost).

58:03
    Vyloučení v týmu Slovensko (Martin Faško-Rudáš – 2 min., hrubost).
    58:03 Róbert DŽUGAN - 5:2

58:03
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Ano, podaří! Přečíslení slovenského národního týmu zakončil z levého kruhu střelou do horního růžku RÓBERT DŽUGAN. Asistence: Martin Faško-Rudáš.

57:38
    Zbývá něco přes dvě minuty do konce dnešního souboje. Podaří se ještě některému z týmů skórovat?

56:41
    Dravý průnik do švédského pásma ukázal Martin Vitaloš, Slováci se snaží přidat ještě jednu branku.

56:20
    Tak tedy ještě jedna komerční přestávka.

56:20
    Nikola Pašić předvedl několik pěkných stahovaček, jeho kličkovaná ale končí postavením mimo hru.

56:06

Ondřej Mach

Branky a nahrávky: 9. Holtz (Söderström, Raymond), 10. Eriksson (Henriksson, Bäck), 14. Broberg (Nässén), 26. Bäck (Ginning, Berggren), 37. Holtz (Söderström, Berggren), 60. Fagemo (Höglander, Lundkvist) – 46. Kováčik (Okuliar, Stacha), 59. Džugan (Faško-Rudáš)

Švédsko: Alnefelt (Portillo) – Sandin (A), Söderström, Ginning (C), Lundkvist, Björnfot, Broberg, Norlinder – Fagemo, D. Gustafsson (A), Höglander – Bäck, Pašić, Berggren – Holtz, Raymond, Henriksson – H. Gustafsson, Öberg, Nässén – Eriksson.
    Slovensko: Hlavaj (Vyletelka) – Stacha, Vitaloš (C), Mudrák, Kňažko, Dlugoš, Bučko, Česánek, Turan – Faško-Rudáš, Okuliar, M. Minárik (A) – Kováčik (A), Džugan, Čajkovič – Paulíny, Jendek, Tkáč – J. Minárik, Ďurina, Mrázik.

Rozhodčí: Lawrence (CAN), Schrader (GER) – Huseby (CAN), Obwegeser (SUI).