Minnesota – Toronto 1:4 (kon.) | Buffalo – Tampa 4:6 (kon.) | Carolina – Montreal 3:1 (kon.)
Columbus – Florida 4:1 (kon.) | Detroit – San Jose 2:0 (kon.) | Colorado – Winnipeg 4:7 (kon.)
Los Angeles – Philadelphia 5:3 (kon.) | Calgary – Chicago 3:5 (kon.) | Edmonton – NY Rangers 7:5 (kon.)
Arizona – St. Louis 3:1 (kon.) | Dallas – Nashville 4:2 (kon.)
Edmonton Oilers
7:5 (3:0, 3:1, 1:4)
New York Rangers
Středa 01.01.2020, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Československá stopa v utkání:

Filip Chytil (NYR) 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:45 (05:56:57)

1. James Neal (EDM) 3+1
    2. Ryan Nugent-Hopkins (EDM) 1+3
    3. Artěmij Panarin (NYR) 1+3

Statistiky: Střely na bránu: 31-33; Zablokované střely: 24-13; Vhazování: 44%-56%; Hity: 17-23; Přesilové hry: 3/11-0/1; Trestné minuty: 6-28.
    Oilers udělali z vyhraného zápasu drama, nakonec ovšem uspěli

James Neal v první třetině duelu vstřelil dva góly a po přestávce zkompletoval hattrick, jehož zásluhou Oilers vedli nad hosty už 6:0. NY Rangers ale v závěru druhé třetiny utkání připravil Mikka Koskinena o čisté konto a zásluhou Artěmije Panarina, který vstřelil gól a na tři přihrál, snížil na rozdíl jednoho jediného gólu. Senzační comeback se mu ovšem nakonec nepovedl. Konečný výsledek zní. Edmonton Oilers 7 New York Rangers 5.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    58:53 Kailer YAMAMOTO - 7:5

58:53
    Edmonton právě vstřelil branku!
    KAILER YAMAMOTO si nyní najel v mezikruží na pěknou bekhendovou přihrávku Jujhara Khairy z pravého kruhu pro vhazování a dovezl kotouč do prázdné sítě hostí! Asistence: Jujhar Khaira.

58:38
    Henrik Lundqvist naskočil na střídačku a Rangers teď zkouší vyrovnat skóre při hře bez brankáře!

57:57
    Hokejistům New Yorku Rangers se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a hra se vrátila zpět před Henrika Lundqvista. Rozhodčí pískali zakázané uvolnění.

56:57
    Rangers se na levém křídle ocitli v postavení mimo hru a následuje poslední reklamní přestávka. Skóre je 6:5.
    56:15 Mika ZIBANEJAD - 6:5

56:15
    Rangers právě vstřelili branku!
    MIKA ZIBANEJAD si najel na bodu pravého kruhu na fantastickou zpětnou diagonální přihrávku Adama Foxe z levého křídla a střelou zápěstím snížil na rozdíl jedné branky! Mikko Koskinen sice předvedl senzační semafor, jenže jeho lapačka poté skončila i s pukem za brankovou čárou – 6:5. Asistence: Adam Fox a Anthony DeAngelo.

54:43
    Artěmij Panarin vypálil od modré čáry a jeho střela pak zřejmě skončila na horní tyči brány!

54:16
    Oilers se v rychlém sledu dvakrát nepodařilo rozehrát podél střídaček a pískalo se další zakázané uvolnění.

52:53
    Nahození Oilers skončilo v ochranné síti a prostor dostává komerční přestávka. Nikam ale nechoďte.
    52:07 Artěmij PANARIN - 6:4

52:07
    ARTĚMIJ PANARIN parádně vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a střelou zápěstím nad pravým ramenem Mikka Koskinena vymetl bližší horní roh brány! Je to 6:4! Bez asistence.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 1. Neal (Kassian, Klefbom), 9. Neal (Klefbom, Nugent-Hopkins), 12. Nugent-Hopkins (Bear, Khaira), 34. Draisaitl (Nugent-Hopkins, Neal), 34. Neal (McDavid, Nugent-Hopkins), 36. J. Archibald (Sheahan), 59. Yamamoto (Khaira) – 40. Kreider (Panarin, Skjei), 45. R. Strome (Fox, Panarin), 52. M. Staal (R. Strome, Panarin), 53. Panarin, 57. Zibanejad (Fox, DeAngelo)

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Bear, Klefbom, K. Russell, Nurse (A), A. Larsson, Lagesson – Kassian, McDavid (C), Neal – Yamamoto, Draisaitl (A), Nygård – Gagner, Nugent-Hopkins, Khaira – J. Archibald, Haas, Sheahan. Hlavní trenér: Dave Tippett.
    New York Rangers: Georgijev (36. H. Lundqvist) – Trouba, Skjei, DeAngelo, M. Staal, Fox, R. Lindgren – Bučněvič, Zibanejad (A), Kreider (A) – Fast (A), R. Strome, Panarin – Kakko, Chytil, B. Howden – Fogarty, McKegg, Br. Smith. Hlavní trenér: David Quinn.

Rozhodčí: Chris Schlenker, Ian Walsh. Čároví: Brian Mach, Trent Knorr

Diváci: 18347