Boston – Columbus 1:2 (po pr.) | Buffalo – Edmonton 3:2 (po pr.) | Montreal – Tampa 1:2 (kon.)
NY Islanders – New Jersey 1:2 (kon.) | Pittsburgh – San Jose 2:3 (po pr.) | Ottawa – Florida 3:6 (kon.)
Winnipeg – Toronto 3:6 (kon.) | Calgary – NY Rangers 4:3 (kon.) | Arizona – Anaheim 4:2 (kon.)
Colorado – St. Louis 7:3 (kon.) | Vancouver – Chicago 7:5 (kon.) | Vegas – Philadelphia 5:4 (kon.)
Pittsburgh Penguins
2:3 (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)
San Jose Sharks
Pátek 03.01.2020, 01:10 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Z utkání, kterému v PPG Paints Areně přihlíželo celkem 18 620 diváků, je to vše. Děkujeme, že jste ho sledovali s námi. Na viděnou. (03:59:42)

Vyhraná vhazování: 33 – 32

Dramatický duel mezi Pittsburghem a San Jose končí lépe pro hosty, kteří zvítězili na půdě favorita 3:2 po prodloužení. Žraloci v utkání dvakrát vedli, skóre otevřel už ve 3. minutě svou patnáctou trefou v sezóně Tomáš Hertl. V 17. minutě srovnal po šikovné individuální akci Hörnqvist, jen o minutu později ale vrátil San Jose těsný náskok kapitán Couture, jenž střílel po chybě v domácí rozehrávce přesně do pravého horního růžku branky. Ve druhé části hry mířil Pittsburgh dvakrát do tyče, krátce před odchodem do šaten už se ale přeci jen dočkal. Přihrávku z levé strany dloubl do sítě Hörnqvist, jenž ve třetí dvacetiminutovce dokonce útočil na hattrick. Své další možnosti ale neproměnil, a tak se šlo do prodloužení, které rozhodl gólem v přesilové hře Burns. I on mířil podobně jako Couture do pravé šibenice.

62:02 Brent BURNS - 2:3

62:02
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Tentokrát už vzal BRENT BURNS zodpovědnost na sebe a je z toho vítězná branka! Zkušený čtyřiatřicetiletý Kanaďan nejprve naznačil mezi kruhy střelu, aby o chvíli později vypálil přesně do pravého horního růžku domácí klece. Jarry měl vinou skrumáže před brankovištěm zakrytý výhled, a tak máchl lapačkou jen do prázdna. Bez asistence.

61:33
    Burns přihrál z mezikruží na pravou stranu Couturemu, Jarry se ale stačil proti jeho ráně z první přemístit a blýsknout se zákrokem večera!

60:46
    Po ztrátě puku musel Letang hasit únik San Jose nedovoleným zákrokem. Žraloci si před přesilovou hrou berou čas na taktickou poradu.

60:46
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Kris Letang – 2 min., podrážení).

60:01

Střely na branku: 38 – 29

Třetí dvacetiminutovka přesný zásah nepřinesla, a tak míříme do atraktivního prodloužení tři na tři! Přinese rozuzlení, nebo budeme svědky samostatných nájezdů?

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:50
    Ke střele z otočky se dostal mezi kruhy Johnson, jeho pokus byl ale nadvakrát zablokován.

59:35
    Kotouč za domácí brankou. Pittsburgh střídá a spřádá plány na poslední útočný výpad.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 17. Hörnqvist, 40. Hörnqvist (Rust, Galchenyuk) – 3. Hertl (Burns, Kellman), 18. Couture (Marleau), 63. Burns

Pittsburgh Penguins: Jarry (M. Murray) – Letang (A), J. Johnson, Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Riikola – Rust, Malkin (A), Galchenyuk – Hörnqvist, McCann, Simon – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese – Lafferty, Blandisi, Kahun.
    San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Burns, Dillon, E. Karlsson (A), Vlasic, Ferraro, R. Šimek – Labanc, Couture (C), Hertl – Meier, Goodrow, E. Kane – Marleau, J. Thornton (A), Sörensen – Noesen, Kellman, M. Karlsson.

Rozhodčí: South F. (USA) – Joannette M. (CAN)

Diváci: 18620