Německo – Kazachstán 6:0 (kon.) | Švédsko – Finsko 3:2 (kon.) | Kanada – Rusko 4:3 (kon.)
Berani Zlín
4:3 (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)
EC Red Bull Salzburg
Neděle 05.01.2020, 13:00 • ZS Luďka Čajky • turnaj O Pohár DHL • 30. kolo

Ode mě je to pro dnešek všechno. Děkuji za pozornost a ze Zlína přeji hezký zbytek dne. (15:05:10)

Dnešní zápas je u konce. Hosté sice dohnali tříbrankovou ztrátu, obrat však domácí hokejisté nepřipustili. V prodloužení rychlou brankou rozhodl Matěj Sebera o tom, že dva body dnes zůstávají ve Zlíně.

60:12
    Zlín právě vstřelil branku!
    Tak to bylo rychlé. Domácí hned z první akce v prodloužení rozhodují zápas. MATĚJ SEBERA ze strany prostřelil brankáře Quappa. Asistence: Jan Jaroněk, Sebastian Fajkus.

60:01

Ve třetí části to dlouho vypadalo, že Zlín má zápas pod kontrolou. Hosté však v závěru dvakrát ujeli obráncům a podařilo se jim utkání vyrovnat. O vítězi tedy rozhodně až nastavení.

60:00

59:36
    Kořének kryje puk do lapačky a přerušuje hru.

59:10
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Dobiáš – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Leonhardt – 2 min., hrubost).

59:10
    Dobiáš a Leonhardt se do sebe zaklesli a nebýt rozhodčích, kteří rychle přispěli, asi by se do sebe i pustili.

58:06
    Chludil se aktivně tlačil do brankoviště, gólman Quapp si však situaci pohlídal a bezpečně schoval puk pod lapačku. Do konce třetí třetiny zbývají necelé dvě minuty.

56:51
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! MARTIN HLOŽEK se dostal do samostatného úniku, který zakončil přesně mířenou střelou k pravé tyči zlínské branky. Asistence: Maksymilian Szuber a Oskar Maier.

56:15
    Po vhazování v obranném pásmu se hosté – s krátkou přestávkou ve střední třetině kvůli ofsajdu – dostali až před branku Zlína.

55:27
    Vhazování v útočném pásmu Zlína.

54:17
    Tak vypadá to, že závěr utkání bude přece jen dramatický. JAKUB BORZECKI se ze strany prodral až před Kořénka a rychlou kličkou se mu podařilo zasunout puk podél betonu až za čáru. Asistence: Maksymilian Szuber.

53:46
    Leonhardtova střela ze strany minula branku Zlína.

53:18
    Dobiáš zachytil rozehrávku Salzburgu, domácí se tak udrželi v útočném pásmu a hledají skulinu v obraně hostů.

52:04
    Hosté hrají v plném počtu.

51:38
    Druhou polovinu oslabení už zvládá Salzburg lépe, podařilo se mu i několikrát za sebou dostat puk ven z pásma.

Vojtěch Jurák

Branky a nahrávky: 10. Holík (Sebera, Dobiáš), 16. Janošek (Fajkus, Dobiáš), 23. Fajkus (Janošek, Holík), 61. Sebera (Jaroněk, Fajkus) – 39. Hengelmüller (Obu, Maier), 55. Borzecki (Szuber), 57. Hložek (Szuber, Maier)

Berani Zlín: Kořének (Hamrla) – Janošek, Riedl, Holík, Jaroněk, Mikulík, Pavlas – Handl, Sebera, Weintritt, Lekeš, Podešva, Kozubík, Luža, Hrazdira, Dobiáš, Fajkus, Frömel, Chludil.
    EC Red Bull Salzburg: Quapp (Bugl) – Obu, Schwaiger, Menner, Szuber, Reich, Hadamczik – Cimmerman, Hänelt, Lutz, Maier, Leonhardt, Hengelmüller, Borzecki, Pronin, Wolf, Bjerrum, Hložek, Müller.

Rozhodčí: Maršálek – Kleprlík, Blažek