Zlín – Pardubice 4:1 (kon.) | Kladno – Liberec 2:0 (kon.) | Olomouc – Plzeň 2:3 (0:2 po s.n.)
Mountfield HK – Kometa Brno 2:1 (po pr.)
Mountfield HK
3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
HC Oceláři Třinec
Pátek 03.01.2020, 12:30 • Malá hala ČPP Arény, Hradec Králové • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 19. kolo

To už je ode mne vše, přeji příjemný zbytek dne. U dalšího onlajnu na počtenou. (14:43:57)

Poslední třetina přinesla nakonec ještě boj o výsledek. Královéhradečtí vstoupili do závěrečného dějství aktivně, opět měli více střel na bránu, ale Ocelářům se povedlo z přečíslení skórovat. Následně svého soupeře tlačili, snažili se výsledek srovnat. Hradečtí ale nadále předváděli svou hru, a i přes tlak v posledních minutách dokázali svůj jednobrankový náskok udržet. Tři body tak zůstaly v Hradci, na soutoku Labe a Orlice.

59:49
    Lvi už tak mohou utkání odehrát v klidu před bránou hostů.

59:47
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Hrůzek – 2 min., sevření puku rukou).

59:10
    Domácí se zatím dobře brání.

59:02
    Slezané odvolali svého brankáře a budou se snažit o vstřelení tížené branky.

59:01
    Oddechový čas pro hosty.

58:14
    Novotný na levé straně dostal přihrávku, pokus pokryl Klimek.

57:27
    Třinečtí se ještě snaží, což ukazuje i střela Patrika Bujáka, Tichý ale vše vyřešil.

56:30
    Střelu hradeckého beka vyrazil Klimek, k dorážce před bránou se nikdo nedostal.

55:09
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři se dotahují na rozdíl jediného gólu. V situaci dva na jednoho se prosazuje VOJTĚCH JÁNOŠ, který po přihrávce Šutého zamířil naprosto přesně do bližšího viglu. Asistence: Patrik Šutý, Dominik Buják.

54:24
    Na druhou stranu spěchají Slezané, Hradec jim však nic nedovolil.

53:21
    Až nyní se o to pokusil Pelda, jeho přihrávka na Novotného vyšla, ten vystřelil pouze do středu brány.

52:14
    Puk teď mají pod kontrolou domácí, akci zatím ale nezaložili.

51:02
    Klimka nepřekonali Jerman ani Matěj Beneš.

50:17
    Hlávka ujel během oslabení, bekhendový blafák ale dokázal skvělým zákrokem vychytat Tichý.

49:17
    Střelu Moravce se podařilo Klimkovi vyrazit.

49:14
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Wawrzkiewicz – 2 min., podrážení).

Natálie Fišerová

Branky a nahrávky: 7. Beneš (Moravec), 14. Pajer (Jerman, Novotný), 25. Brožek (Beneš, Havlíček) – 30. Tomiczek (Procházka, Kašpárek), 56. Jánoš (Šutý, Buják)

Mountfield HK: Tichý (Žalčík) – Táborský, Beran, Boukal, Havlíček (C), Pelda, Jerman – Giesl, Pajer, Jirků, Matěj Beneš (A), Novotný, Souček, Brožek, Moravec, Michal Beneš (A).
    HC Oceláři Třinec: Klimek (Halouzka) – Hykl, Andrle, Ročák, Patrik Buják, Dominik Buják, Hrůzek (A) – Šutý, Pánek, Šotkovský, Lipka, Jánoš, Tomiczek, Wawrzkiewicz, Hlávka, Kašpárek (C), Procházka.

Rozhodčí: Kratochvíl – Kolář, Jiruška