Carolina – Washington 3:4 (kon.) | Dallas – Detroit 4:1 (kon.) | Columbus – San Jose 2:3 (kon.)
Buffalo – Florida 3:2 (kon.) | Boston – Edmonton 1:4 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 3:2 (po pr.)
Vegas – St. Louis 5:4 (po pr.)
Carolina Hurricanes
3:4 (0:0, 0:2, 3:2)
Washington Capitals
Sobota 04.01.2020, 01:40 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Skončilo nám utkání mezi Carolinou a Washingtonem. Hosté se jako první celek celé NHL přehoupli přes hranici šedesáti bodů a i nadále kralují celé soutěži. Dnes nebyli lepším mužstvem, ovšem i přesto porazili Carolinu 4:3. Po většinu zápasu měla Carolina herně navrch, ale branky začala dávat až ve třetí periodě. Na vyrovnání enormní snaha v závěru však nestačila.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou. (04:37:50)

Československá stopa:

Petr Mrázek (Carolina) 25 zákroků, 4 inkasované branky, ČR
    Martin Nečas (Carolina) 0+1, 1 střela, čas ve hře: 14:23, ČR
    Radko Gudas (Washington) 0+0, 1 střela, čas ve hře: 19:00, ČR
    Michal Kempný (Washington) 0+0, 0 střel, čas ve hře: 20:35, ČR
    Richard Pánik (Washington) 1+0, 2 střely, čas ve hře: 10:02, SR
    Jakub Vrána (Washington) 1+0, 4 střely, čas ve hře: 12:15, ČR.

59:53
    Poslední sekundy se hrají ve střední třetině. Capitals tento zápas zvládnou.

59:33
    Gardinerova střela od modré čáry byla sražená. Carolině už moc času nezbývá.

59:16

59:02
    Mrázek vyrazil na střídačku. Domácí tým hraje powerplay.

58:18
    Kuzněcov si těsně za modrou čáou střelu rozmyslel. Raději se vrátil do střední třetiny a pošetřil cenné vteřiny pro svůj tým.

57:39
    Po několikati soubojích dokázal vydolovat puk Staal. Následně jej přes všechny čáry dostal až k Samsonovovi.

57:16
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Dougie Hamilton – 2 min., hrubost).

56:44
    Radko Gudas u mantinelu zvládl osobní souboj a poté touš dostal do střední třetiny.

55:59
    Jake Gardiner ostře pálil od modré čáry. Samsonov se na brankovišti natahoval, avšak tato dělovka se mezi tři tyče nevešla.

55:45
    Po zakázaném uvolnění Capitals je hra zastavena. Vhazování bude obstaráno před Iljou Samsonovem.

55:24
    Carolina se velmi dobře tlačí před bránu. Závěr zápasu nám jistě nabídne strhující podívanou.

54:53
    John Carlson pálil z velké dálky. Mrázek ramenem zakročil včas.

53:52
    Fleuryho nebezpečné nahození od modré čáry skončilo na tyči! Samsonov vůbec nic neviděl, jelikož před brankovištěm mu stál útočník Caroliny.

53:15
    Mrázek musel na brankovišti předvést dva důležité zákroky hned po sobě.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 41. J. Staal (Pesce, Svečnikov), 47. T. Teräväinen (Aho, Svečnikov), 53. Dzingel (Nečas, Gardiner) – 23. Pánik (Eller), 26. Kuzněcov (Carlson, Bäckström), 43. Eller (Ovečkin, Orlov), 45. J. Vrána (Kuzněcov, Oshie)

Carolina Hurricanes: Mrázek (Reimer) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Gardiner, Edmundson, H. Fleury – Foegele, J. Staal (C), Svečnikov – T. Teräväinen, Aho, Niederreiter – Nečas, Haula, Dzingel – Martinook (A), Wallmark, B. McGinn.
    Washington Capitals: Samsonov (Holtby) – Carlson (A), Siegenthaler, Jensen, Orlov, Gudas, Kempný – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Oshie, Kuzněcov, J. Vrána – Pánik, Eller, Hagelin – Hathaway, Dowd, Leipsic.

Rozhodčí: O´Rourke, St. Pierre – Murray, Galloway

Diváci: 18 680