Kazachstán – Německo 4:1 (kon.) | Švédsko – Rusko 4:5 (po pr.) | Kanada – Finsko 5:0 (kon.)
HC Olomouc
1:5 (0:3, 0:2, 1:0)
EC Red Bull Salzburg
Sobota 04.01.2020, 12:00 • Zimní stadion Olomouc • turnaj O Pohár DHL • 31. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek soboty. (13:59:51)

Ve třetí třetině jsme byli v plecharéně svědky pouze jednoho jediného gólu, a to na straně Olomouce, když Tomáš Krupa prostřelil brankáře Bugla z mezikruží. Na výhru Salcburku to však mělo vliv pouze kosmetický, rakouský tým si z Haní odváží zasloužené 3 body za výhru 5:1.

59:30
    Mokrý musel utěsnit levou tyč své brány.

58:45
    Domácí jsou v plném počtu.

58:25
    Tomajko zlomil hokejku, musí tedy bránit bez ní.

57:10
    Hosté jsou kompletní a začíná jejich téměř minutu a půl dlouhá přesilovka.

56:48
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Mácha – 2 min., podrážení).

56:45
    Hänelt obral na modré čáře o kotouč Rutara a ujížděl do brejku, olomoucký obránce se ale stihl vrátit, navíc se vracel také Joshua James Mácha. Hänelt tak posunul kotouč na Pronina, který ale mířil mimo tři tyče.

56:05
    Hanáci rozehráli a už jsou na svých útočných značkách.

55:54
    Kotouč je v olomoucké třetině.

55:42
    Střelu od modré čáry Bugl chytil do svého náručí.

55:09
    A přesilovou hru si pro změnu zahrají domácí. Maxmilian Szuber (SLZ) se provinil hrou vysokou holí a půjde i sednout na trestnou lavici.

54:25
    Domácí jsou kompletní, takhle přesilovka patřila k těm nejméně podařeným, které Salcburk v tomto utkání hrál.

53:45
    Do útočné třetiny vletěl Müller, k zakončení se však nedostal a to už je kotouč ve středním pásmu.

52:22
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Rutar – 2 min., podrážení).

52:22
    Mokrý pokryl střelu Hänelta z bezprostřední blízkosti.

52:11
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale oběma týmům chybí střelba.

50:27
    Ofsajd Salcburku.

49:36
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Tak přece jen se domácí dočkali. TOMÁŠ KRUPA se po přihrávce zpoza brány prosazuje z mezikruží. Asistence: Patrik Tarnoczy a Daniel Ministr.

48:38
    Salcburk má na ledě pět hráčů. Přesilovka Olomouce je minulostí, ale domácí se stále drží v útočné třetině.

48:28
    Krupa po přihrávce Rutara střílel z mezikruží, ale minul.

47:25
    Hanáci rozehrávají zpoza vlastní brány.

46:50
    Domácí jsou kompletní.

46:38
    Přesně 7 vteřin se bude hrát 4 na 4 a poté začne olomoucká přesilovka.

46:30
    Mokrý ujíždí na střídačku, rozhodčí Olomouci signalizuje výhodu.

46:00
    Mokrý teď dvakrát zasahoval proti nebezpečným střelám z blízka. Salcburk se stále drží na útočných pozicích.

44:45
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Tichý – 2 min., podrážení).

44:15
    Hložkovu střelu vyrazil Mokrý hokejkou do rohu kluziště.

43:30
    Borzecki se dostal až před Mokrého, ale nebylo mu dovoleno zakončit, přihrávka na Josefa Ehama pak nepatřila mezi nejpřesnější, ale Salcburku se alespoň podařilo vybojovat vhazování v útočném pásmu.

42:45
    Salcburk má na ledě kompletní pětici bruslařů.

41:52
    Olomouc se sice nakrátko dostala do útočné třetiny, ovšem hostům se podařilo dostat kotouč zase na druhou stranu kluziště a ušetřit tak cenné vteřiny z oslabení.

41:40
    Leonhardt mířil jen na mantinel.

41:18
    Kotouč je za Mokrým. Rosecký ho posouvá na Rutara, který kličkuje střením pásmem. Olomoucký bek ale puk ztratil a rázem se do přečíslení dostal Salcburk.

40:45
    Hned zkraje třetího dějství tu máme vyloučení na straně Salcburku.

40:27
    Třetí třetina začala v ostrém tempu, kotouč je v obranné třetině hostů.

40:01

Ve druhé třetině přidali hosté další dvě branky – po dvou asistencích se sám prosadil Haakon Hänelt a necelé tři minuty před koncem třetin zvyšoval na 0:5 Jakub Borzecki. Třetí třetina začne přibližně v 13:29.

40:00

38:45
    Christian Obu nečekal přihrávku a kotouč se mu odrazil od paty brusle přímo na hokejku jednoho z olomouckých útočníků, který nahrál Máchovi. Ten mohl zakončovat do prázdné brány, ale nesetkal se s pukem.

37:13
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Pátý gól EHC Red Bull Salzburg přidává JAKUB BORZECKI. Asistence: Daniel Pronin.

36:30
    Reichova dělovka od modré se od Mokrého betonů odrazila do mantinelu.

Zakázané uvolnění Hanáků.

35:35
    Hosté jsou kompletní.

35:10
    Salcburku se podařilo vyvézt kotouč hluboko do olomoucké třetiny.

34:20
    Olomouc je v útočné třetině, Ministr zkoušel posunout kotouč na Handla, ale jeho úmysl nevyšel.

33:35
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Lutz – 2 min., podrážení).

33:20
    Chvíli to vypadalo, že tento gól nebude Salcburku uznán, rozhodčí ale nakonec rozhodli, že kotouč přešel brankovou čáru. Po dvou asistencích si tak HAAKON HÄNELT připisuje také branku. Asistence: Daniel Pronin a Martin Hložek.

33:00
    Domácí jsou kompletní. Mácha přenechal kotouč na Tomajka, ten se napřáhl a ke své smůle trefil jen brusle obránce před sebou.

32:40
    Eham byl nachystaný před brankovištěm na dorážku Szuberovy střely, kotouč ale skončil v ochranné síti.

32:00
    Maier nedosáhl o kotouč, ale nemusí ho to příliš mrzet, protože si k němu sjel jeden z jeho spoluhráčů a Red Bull je tak stále v útočné třetině.

30:51
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Tomajko – 2 min., podrážení).

30:50
    Hložek se pokoušel prosmýknout kolem Tomajka, ten ho sice zastavil, ale nedovoleně.

30:00
    Red Bull operuje v útočném pásmu, domácí se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

29:00
    Müllerovu střelu vyrazil olomoucký brankář okrajem lapačky na plexisklo.

28:00
    Na druhé straně měl Mokrý problémy se zorientováním se, stálo před ním několik hráčů a po předchozím zákroku seděl na zemi. Střelu Salcburku ale dokázal vrazit ramenem.

27:20
    Hladišovo nahození Burgl bez problémů srazil do rohu.

26:09
    Domácí své oslabení přečkali bez ztráty kytičky.

26:00
    Tomajko s Máchou teď dělají vrásky na čele salcburské obraně.

25:03
    Olomoučtí vyhodili kotouč až k druhé modré čáře a mohou si na chvíli vydechnout.

24:07
    Přesilovku si pro změnu zahrají hosté.

23:44
    Leonhardt je na ledě a chtěl se aktivně zapojit do útoku, Daniel Ministr však vystihl přihrávku na něj.

23:23
    Salcburk vyhazuje kotouč k Mokrému.

23:17
    Teď navíc ztratili útočné pásmo a vhazovat se bude v pásmu středním.

23:03
    Zatím olomoucké přesilovce chybí střelba, Kohouti svého soupeře dokázali zatlačit, Bugla ale přímo ohrozit nedokázali.

22:59
    Hanáci kombinují v útočné třetině. Mácha dostal přihrávku na vrcholek kruhu, ale poskakující kotouč nedokázal zpracovat.

21:50
    Vosátkovu střelu Bugl vyrazil do ochranné sítě.

21:44
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Leonhardt – 2 min., nedovolené bránění).

21:44
    Bugl teď měl problémy v brankovišti a chvíli se sbíral z ledu, za jeho bránou máchal s pukem jeden z olomouckých hráčů, ale přes své protihráče neměl komu nahrát.

21:20
    Hadamczikova střela orazítkovala beton brankáře Mokrého a odrazila se k domácímu bekovi.

20:32
    Střelu z úhlu Bugl skryl ve své lapačce.

20:09
    Vhazovat se bude před Mokrým.

20:01

První třetina se náramně vydařila hostům. Krátce po vypršení přesilové hry se prosadil Daniel Pronin a o necelých 30 vteřin později zvyšoval na 0:2 Martin Hložek. Ve 14. minutě pak duo Hänelt-Eham předvedlo parádní akci, při níž druhý jmenovaný zakončoval nad ležícího Mokrého. Druhá třetina začne přibližně v 12:42.

20:00

18:52
    Ehamův trest je minulostí.

18:27
    Rutar nedokázal zachytit poskakující kotouč na modré čáře, a tak Hanáci museli vyklidit pozice. Už jsou ale zpět v útočné třetině.

17:40
    Na kotouči jsou hosté, ti černou pryž odpálili k Mokrému a ušetřili cenné vteřinky z olabení.

16:49
    Domácí si zahrají druhou přesilovou hru v utkání.

16:00
    Pírek před vlastní modrou čárou upadl a kotouč si v útočné třetině přebrali hosté. Olomouci se však u mantinelu podařilo toto nebezpečí zažehnat.

15:05
    V akci po dlouhé době Floian Bugl, který tentokrát musel do akce povolat svou vyrážečku.

13:55
    Nádherná akce v podání hostů. Hänelt položil Mokrého na led a poslal křižnou nahrávku na JOSEFA EHAMA,který zakončoval do odkryté klece. Asistence: Haakon Hänelt.

13:10
    Hložek tváří v tvář Mokrému neúspěšný. Olomoucký gólman se roztáhl v brankovišti a vyrazil střelu po ledě, který na něj šla.

12:18
    Pronin zkoušel najít kotouč pod Mokrým, ten však měl černou pryž pod kontrolou.

10:43
    Z trestu Maiera uplynunla minuta a kotouč je za bránou domácího týmu.

10:33
    Hráči bojují o kotouč v rohu kluziště, úspěšnější byli v tomto snažení hosté, kterým se černou pryž podařilo dostat do střední třetiny a ještě dál k Mokrému. Ten raději přerušil hru a vhazovat se tak bude po jeho pravici.

09:42
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (MAIer – 2 min., hákování).

09:38
    Maier na přihrávku svého spoluhráče nedosáhl a kotouč dostal až k Mokrému, který ho hned rozehrává.

09:05
    Hanáci se usadili v útočné třetině.

08:40
    Máchova přihrávka byla sice ve středním pásmu zbrzděna jedním z hráčů hostů, ale kotouč přesto přeletěl na čepel jeho spoluhráče.

07:17
    A hosté přidávají druhou branku – kotouč za záda brankáře Mokrého tentokrát dopravil MARTIN HLOŽEK. Asistence: Haakon Hänelt.

06:51
    Krátce po vypršení trestu Matěje Tomajka se prosazuje DANIEL PRONIN. Asistence: Lukas Necesany.

06:47

06:40
    Hložkovu střelu zachytil Mader, takže se k bráně nedostala.

06:10
    Jeden z olomouckých beků teď vystihl přihrávku zpoza brány na volného útočníka Red Bullu, vypíchl kotouč a ten se odklouzal z útočné třetiny.

05:30
    Leonhardt s pukem prošel až za modrou čáru, tam si jej však přebrali olomoučtí hokejisté, kteří tak mohou vyhodit a vystřídat.

04:54
    Kotouč je v salcburské třetině.

04:44
    A máme tu první vyloučení zápasu, na trestnou lavici odjíždí Matěj Tomajko (OLO).

04:27
    Reich ještě dokázal zachytit kotouč na útočné modré – nedlouho poté se však černé pryže zmocnili domácí.

03:25
    Krátce po buly před Buglem to zkoušel svižnou střelou zápěstím Mácha a o pár okamžiků později musel salcburský gólman povolat do akce své betony.

02:50
    Kotouč měl na holi opět Bjerrum, tentokrát šla jeho střela dobrých třicet centimetrů vedle brány a nepředstavovala pro Olomouc žádné nebezpečí.

02:05
    Další ofsajd hostů.

01:50
    To byla pěkná dlouhá přihrávka z obranného pásma na najíždějícího Bjerruma – útočník Salcburku však minul. Poté se v dobré střelecké pozici ocitl také Leonhardt, který ale pálil jen do Mokrého.

00:58
    Ofsajd hostů.

00:30
    Krupa před modrou čárou sebral poskakující kotouč a pokoušel se projít přes salzburgskou obranu, ale marně.

00:05
    Kotouč mají po buly v držení hosté.

00:01

HC Olomouc: Mokrý (Hasala) – Mader (C), Hladiš, Vosátko (A), Rutar, Pírek, Kalač (A) – Handl, Krupa, Rosecký, Tomajko, Mácha, Štědrý, Kořenek, Tichý, Ministr, Tarnoczy

EC Red Bull Salzburg: Bugl (Quapp) – Obu, Schwaiger (A), Necesany, Szuber, Reich, Hadamczik – Hänelt, Eham (C), Lutz, Maier (A), Leonhardt, Hengelmüller, Borzecki, Pronin, Wolf, Bjerrum, Hložek, Müller

Rozhodčí: Cabák – Hanzlík, Axman.

Naopak pro Salzburg nebyl závěr roku 2019 příznivý – v obou domácích zápasech totiž padl. Nejprve 0:3 s Pardubicemi a poté 3:4 v prodloužení s Hradcem Králové. Nutno ovšem dodat, že proti hradeckým Lvům dokázali hosté vymazat dvoubrankové manko. Prosincové výsledky ovšem pro rakouský tým nejsou příznivé. Z šesti zápasů vyhráli pouze jeden, dvakrát ztratili zápas v prodloužení a třikrát prohráli v normální hrací době.

Sniperem Salzburgu je Julian Lutz, který soupeřům letos nasázel 13 gólů. V souboji o nejproduktivnějšího hráče však Lutz o bod prohrává s Danjo Leonhardtem (4+18). Nejvíce zápasů má odchytáno Florian Bugl, který ve 12 zápasech pokryl 91,76 % střel protivníka.

HC Olomouc
    Rok 2019 zakončila olomoucká juniorka vítězně. Nejprve si poradila s Českými Budějovicemi 6:2 a poté dokázala porazit také kladenské Rytíře (4:1). V prosinci odehráli Hanáci celkem 7 zápas, z vítězství se přitom radovali hned 4x a dvakrát svému soupeři nadělili šest branek (kromě Motoru si šestibrankovou nadílku z Olomouce odvezl také Liberec).

Nejlepším střelcem Olomouce je Matěj Kořenek (12), který už letos několikrát nakoukl také do olomouckého áčka. Nejproduktivnějším hráčem je pak David Kalač s 25 body (11+14). Brankářskou jedničkou je Vojtěch Mokrý s úspěšností zákroků 92,92 %.

V rámci 31. kola turnaje O Pohár DHL zavítá na led 4. Olomouce jedenáctý Salzburg. Oba dva týmy a sebe narazily už na začátku listopadu, tehdy se z výhry 3:5 radovala Olomouc.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Kristýna Nováková

Branky a nahrávky: 50. Krupa (Tarnoczy, Ministr) – 7. Pronin (Necesany), 8. Hložek (Hänelt), 14. Eham (Hänelt), 34. Hänelt (Pronin, Hložek), 38. Borzecki (Pronin)

EC Red Bull Salzburg: Bugl (Quapp) – Obu, Schwaiger (A) Necesany, Szuber, Reich, Hadamczik – Hänelt, Eham (C), Lutz, Maier (A), Leonhardt, Hengelmüller, Borzecki, Pronin, Wolf, Bjerrum, Hložek, Müller

Rozhodčí: Cabák – Hanzlík, Axman