Soči – CSKA Moskva 1:7 (kon.) | Riga – Barys 1:0 (kon.)
Sobota 04.01.2020, 15:00 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:14:56)

Jiří SEKÁČ (CSKA) 1+0, 2 střely, čas na ledě 17:12

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

HK Soči: 21

CSKA Moskva: 29.

Dnešní zápas končí suverénním vítězstvím CSKA, které odsoudilo domácí k porážce již v průběhu druhé třetiny. To v okamžiku, kdy hosté dvakrát potrestali pětiminutovou přesilovou hru, po faulu Vorobjova, který byl následně vyloučen do konce utkání. V poslední dvacetiminutovce to již byla doslova exhibice CSKA. Soči selhalo v defenzivě, bránící hráči kupili chybu za chybou a hosté si tak ve třetí třetině parádně zastříleli.

59:18
    Poslední vteřiny tohoto zápasu a hosté ho mohou v klidu dohrát při přesilové hře.

58:57

58:41
    Vyloučení v týmu HK Soči (Vjačeslav Leščenko – 2 min., hákování).

58:10
    Zpoza vlastní branky začíná další útočná akce domácích, kteří mají k dispozici přesilovou hru.

57:25
    Hosté odpalují puk ze třetiny, domácí se budou chtít co nejrychleji vrátit zpátky.

57:15
    Po vyhraném vhazování se domácí drží v útočném pásmu.

56:57
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Maxim Šalunov – 2 min., vysoká hůl).

56:17
    Hraje se za brankou CSKA, domácí se snaží vybojoval puk, ale to se zatím nedaří.
    55:54 Kirill KAPRIZOV - 1:7

55:54
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Další pohotová přihrávka na pravou stranu, odkud se tentokrát do odkryté části branky trefuje KIRILL KAPRIZOV. Asistence: Anton Slepyšev a Linden Vey.

55:30
    Domácí dostávají puk ze třetiny, ale hosté se celkem snadno vrací zpět.

55:09
    Vyloučení v týmu HK Soči (Simon Bertilsson – 2 min., sekání).

55:00
    Vhazování po levici Proskurjakova, puk získávají hosté.
    54:09 Sergej TOLČINSKIJ - 1:6

54:09
    Ilja Proskurjakov (Soči) si ještě pořádně nesáhl na puk a již podruhé ho loví ze své branky! Po pohotové a hlavně přesné přihrávce z levé strany se z pravé strany, střelou z první, prosazuje SERGEJ TOLČINSKIJ. Asistence: Anton Slepyšev a Andrej Světlakov.

53:15
    Domácí bojují v útočném pásmu, ale hostům se podařilo dostat puk ze třetiny.

52:45
    Dlouhá rozehrávka domácích, ti se dostali do útočného pásma.
    50:54 Linden VEY - 1:5

50:54
    Obrana Soči je již doslova v rozkladu. LINDEN VEY zůstal úplně sám u levé tyčky, kam k němu doputoval puk a pak stačilo nasměrovat ho do odkryté části branky, Ilja Proskurjakov neměl šanci se tak rychle přesunout. Asistence: Michail Naumenkov a Andrej Světlakov.

50:14
    Poslední desetiminutovka třetí třetiny, pravděpodobně i tohoto zápasu.

49:23
    Střídání v týmu HK Soči: ze hřiště odchází Ivan Nalimov, přichází Ilja Proskurjakov.
    48:32 Kirill KAPRIZOV - 1:4

48:32
    KIRILL KAPRIZOV svým sedmnáctým gólem sezóny pravděpodobně definitivně rozhoduje zápas ve prospěch CSKA, když si povodil bránícího Bertilssona pěknou zasekávačkou, navedl si puk do mezikruží, vystřelil a střela pravděpodobně Nalimova překvapila. Asistence: Michail Naumenkov a Andrej Světlakov.

47:59
    A znovu se spíše bruslí, než hraje hokej... hráči létají na bruslích ze strany na stranu, brankáři jsou téměř bez práce.

47:33
    David Rundblad (Soči) rozehrává zpoza vlastní branky.

46:53
    Po reklamní přestávce se vhazuje po pravici Nalimova, puk získávají hosté.

45:38
    CSKA viditelně nikam nespěchá, hosté pozdržují rozehrávku a zatím jim to stačí.

44:30
    Kirill Kaprizov (CSKA Moskva) se vymanil z rohu, v útočné třetině, pak ale nepřesně přihrál a hrát mohou domácí.

43:35
    Hosté se drží v útočném pásmu, domácím se ale soupeře daří nepouštět od mantinelu.

42:45
    Vjačeslav Leščenko (Soči) napadá rozehrávku soupeře.

41:43
    CSKA v útočném pásmu, souboj u mantinelu.

40:38
    Puk míří za branku CSKA, tam se svádí bitva o kotouč, vyhrávají hosté.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:39.

Druhá třetina nabídla prvních deset minut nic moc podívanou. Vše podstatné se stalo ve druhé desetiminutovce, kdy nejprve odešel pod sprchu domácí Vorobjov a hosté dostali pětiminutovou přesilovou hru. Při ní dokázali dvakrát skórovat a odskočili tak na dvoubrankový rozdíl, který udrželi až do konce této části zápasu.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:25
    Arťom Čmychov (CSKA Moskva) jen vyvezl puk a nahodil ho do třetiny Soči, poté otočil směrem ke střídačce.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, puk v držení domácích, kteří se snaží něco vymyslet v útočném pásmu.

38:45

38:10
    Tato přesilová hra Soči nevypadá vůbec špatně, domácí se drží v útočném pásmu, ale chybí tomu střela.

37:35
    CSKA vyhazuje puk ze třetiny, hosté ale nestihli prostřídat, ve druhé třetině mají střídačku dál.

37:20
    Soči v útočném pásmu, v přesilovkovém rozestavení.

36:45
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Arťom Čmychov – 2 min., hrubost).

36:27
    Soči po levé straně útočí, dělovka Lugina, Sorokin vyráží.

35:59
    Zakázané uvolnění domácích, hra se tak vrátí před Nalimova.

34:58

34:12
    CSKA se až nyní vrací do útočného pásma.

33:20
    Vhazuje se před Sorokinem, puk získávají domácí, kteří tak mohou chvíli pošetřit čas.

32:44
    Zákrok Vorobjova tak vyjde domácí hodně draho... dva inkasované góly do této chvíle a to ještě přesilová hra CSKA zdaleka není u konce.
    32:23 Sergej TOLČINSKIJ - 1:3

32:23
    Důrazem se nyní prosadil SERGEJ TOLČINSKIJ, který i v kleče přetlačil bránícího hráče Soči, plácl před brankovištěm do puku a poslal ho k tyči, Nalimov byl v tu chvíli na opačné straně. Asistence: Nikita Nestěrov a Kirill Kaprizov.

31:27
    Domácí dostávají puk ze své třetiny, hosté se chtějí bleskově vrátit zpět.
    31:01 Konstantin OKULOV - 1:2

31:01
    Hosté dávají první gól při přesilové hře, která tímto nekončí a bude pokračovat. KONSTANTIN OKULOV napřáhl ke střele v levém kruhu pro vhazování a jeho dělovka prolétla Nalimovi nechytatelně nad lapačkou do branky. Asistence: Alexej Marčenko a Bogdan Kiselevič.

30:30
    Přehoupli jsme se do druhé poloviny tohoto utkání, hosté mají k dispozici dlouhou přesilovou hru.

29:58
    Vyloučení v týmu HK Soči (Kirill Vorobjov – 5 min., naražení zezadu + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování). Trest odpyká Pavel Makarenko.

29:23
    Hra je v tuto chvíli trochu neurovnaná, puky létají sem a tam přes střední pásmo, ale to je asi tak všechno.

28:38
    Ivan Nalimov (Soči) má puk ve své lapačce a přerušuje hru.

27:44

27:10
    Soči v útočném pásmu, ale již to neplatí, po špatné přihrávce k modré čáře.

26:50
    První minuta z přesilové hry domácích je pryč a zatím neměl Ilja Sorokin (CSKA Moskva) moc práce.

26:10
    Nikita Nestěrov (CSKA Moskva) se při vlastním oslabení dostal před Nalimova, ten jeho střelu z levé strany vyráží vysoko nad branku.

25:44
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Alexej Marčenko – 2 min., hákování).

24:50
    Domácí se ale nezmohli na víc, než na zablokovanou střelu od modré.

24:38
    CSKA ztrácí útočné pásmo a hosté se musí vracet zpět.

24:05
    Souboj za brankou Nalimova, úspěšnější jsou hosté.

23:12
    Ivan Tělegin (CSKA Moskva) dostal nabídku skórovat, z levé strany byl sám před Nalimovem, jeho dělovka ale míří pouze do lapačky Nalimova.

22:45
    Po levé straně se hosté dostávají do útočného pásma.

21:46
    21:11 Sergej ŠMELJOV - 1:1

21:11
    Soči právě vstřelilo branku!
    I při vlastním oslabení se domácí dočkali vyrovnání! Po přihrávce zpoza branky se z předbrankového prostoru prosazuje pohotovou střelou SERGEJ ŠMELJOV. Asistence: Roman Abrosimov a Denis Mosaljov.

20:38
    CSKA již v útočném pásmu.

20:05
    V úvodu druhé třetiny se ještě budou domácí muset bránit při vyloučení Lugina, který dostal trest 2+2 minuty.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:47.

Soči vstoupilo velmi dobře do tohoto zápasu, domácí byli aktivní a tlačili se často před branku Sorokina. Nicméně zhruba po deseti minutách převzali aktivitu hosté, kteří začali velmi nebezpečně ostřelovat branku Nalimova. Ten nakonec kapituloval jednou, když ho při přesilové hře překonal Jiří Sekáč.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00
    19:46 Jiří SEKÁČ - 0:1

19:46
    Tak přece jenom gól! Hosté využívají přesilovou hru, když se pohotovým bekhendem, zády k brance, prosazuje JIŘÍ SEKÁČ. Asistence: Bogdan Kiselevič a Konstantin Okulov.

19:24
    Hosté opět v útočném pásmu, v přesilovkovém rozestavení.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, stále čekáme na první gól zápasu, blíže k němu měli hosté.

18:38
    CSKA v útočném pásmu, domácí se brání.

18:02
    Dlouhou přesilovou hru zahajují hosté prohraným vhazováním před Nalimovem, tím pádem i ztrátou útočného pásma.

17:49
    Vyloučení v týmu HK Soči (Dmitrij Lugin – 2+2 min, vysoká hůl).

17:16
    Ivan Nalimov (Soči) má puk ve své lapačce a raději přerušuje hru, tlak CSKA je nyní enormní.

16:52
    CSKA znovu ve třetině Soči, hosté usilují o první gól.

16:02
    Velmi dobrá střela Alexeje Marčenka (CSKA Moskva), kterou Ivan Nalimov (Soči) s obtížemi vyráží.

15:45
    Andrej Světlakov (CSKA Moskva) se natlačil k domácí brance, jeho spoluhráči již na chvíli zvedli ruce nad hlavu, ale gól to není, ukazuje okamžitě sudí.

15:15
    Probíhá poslední pětiminutovka, již to vypadá, že dnes půjde o další zápas, který rozhodně nějaké brankové hody nenabídne.

14:10
    Rozehrávka hostů zpoza branky Sorokina, Arťom Blažijevskij čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.

13:14
    CSKA v útočném pásmu, hosté pomalu, ale jistě, přebírají aktivitu a jsou častěji v útoku, než domácí.

12:20
    Hosté nahazují puk do útočného pásma, hrají ale domácí.

11:40
    Ilja Sorokin (CSKA Moskva) chytá střelu Leščenka a přerušuje hru.

11:05
    Andrej Světlakov (CSKA Moskva) vybojoval puk v útočném pásmu, ke střele se ale hosté nedostali.

10:25
    Ani Soči však rozehrát nedokázalo, takže se k puku dostali v útočném pásmu hosté.

10:05
    Nepřesná rozehrávka CSKA, puk získávají domácí.

09:25
    Hokej v tuto chvíli opět nabral typické obrátky, jak je v KHL zvykem... to znamená opět se bruslí ze strany na stranu a po přechodu útočné modré týmy ztrácejí puky.

08:05
    Ilja Sorokin (CSKA Moskva) se však příliš nezapotil při útočné akce Soči.

07:20
    Soči v útočném pásmu, hosté se pouze brání.

06:18
    Vjačeslav Leščenko (Soči) vybojoval puk ve své třetině, následuje ale nepřesná rozehrávka a domácí zase puk ztrácejí.

05:16
    Soči v útočném pásmu, souboj u pravého mantinelu, kde však puk získávají hosté.

04:38
    Vhazování ve středním pásmu, puk získávají hosté.

04:02
    CSKA pod tlakem při vlastní rozehrávce, zatím hodně slušný výkon Soči.

02:49
    Branku Sorokina domácí neohrozili, naopak Mario Kempe (CSKA Moskva) zakončil brejk střelou, Ivan Nalimov (Soči) chytá a přerušuje hru.

02:27
    Dmitrij Archipov (Soči) spěchá za pukem do útočného pásma a je úspěšný, domácí mohou zaútočit.

01:45
    Ilja Sorokin (CSKA Moskva) opět zasahuje, tentokrát ho prověřil Sergej Šmeljov, hra přerušena.

01:09
    Pěkná individuální akce Vjačeslava Leščenka (Soči), který obešel obránce CSKA a dostal se před Sorokina, toho překonat nedokázal.

00:25
    Nepřesná rozehrávka CSKA, puk získávají ve středním pásmu domácí.

00:01

HK Soči: Nalimov (Proskurjakov) – Rundblad, Bertilsson, Ellis, Abrosimov, K. Vorobjov, J. Alexandrov, Gordějev – Archipov, R. Rosén, Altybarmakjan – Leščenko, Collins, Lugin – Šmeljov, Točickij, Mosaljov – Makarenko, Rybakov, Vyglazov.

CSKA Moskva: I. Sorokin (Lars Johansson) – Nestěrov, Blažijevskij, Marčenko, Dahlbeck, Naumenkov, Kiselevič, Čmychov – Tolčinskij, Vey, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Sekáč – Kalinin, P. Karnauchov, M. Kempe – Tělegin, Světlakov, Slepyšev.

Rozhodčí: Cyplakov, Bělov – Antonov, Osipov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HK SOČI
    SočI, vypadá to, úspěšně přerušilo třízápasovou sérii porážek, kdy prohrálo na ledě Spartaku Moskva 4:5 po prodloužení, na ledě Dynama Moskva 1:3 a poté i na ledě Čerepovce, kde prohrálo 2:4. V prvním domácím duelu pak 28. prosince dokázalo skolit doma Jokerit 4:3 v prodloužení a výhru slavilo také v posledním ligovém duelu, kdy doma přivítalo nevyzpytatelný moskevský Spartak. Dlouho hodně nezáživné utkání branku v normální hrací době nenabídlo, rozhodnout se muselo až v prodloužení, v němž se prosadil po minutě a šestatřiceti sekundách nejlepší hráč zápasu Šmeljov.

CSKA MOSKVA
    Moskevské CSKA se v Západní konferenci přetahuje o první místo s Petrohradem. SKA má o dva odehrané zápasy navíc. CSKA si prošlo herní a výsledkovou krizí v listopadu, kdy z deseti zápasů hned pět prohrálo. Díky těmto výsledkům přišlo CSKA o vedení v konferenční tabulce, o které se nyní opět pere. A pere se úspěšně... prosinec odstartovalo sice ještě prohrou, pak ale vyhrálo šest zápasů v řadě, včetně vánočního duelu s Magnitogorskem (3:2). 25. prosince sice CSKA neuspělo v moskevském derby s Dynamem, kterému doma podlehlo 0:3, ale chuť si spravilo CSKA v dalších duelech, kdy doma porazil Viťaz 3:0 a následně i Jaroslavl 4:3.

Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části KHL, v němž HK SOČI přivítá na svém stadionu CSKA MOSKVA.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 22. Šmeljov (Abrosimov, Mosaljov) – 20. Sekáč (Kiselevič, Okulov), 32. Okulov (Marčenko, Kiselevič), 33. Tolčinskij (Nestěrov, Kaprizov), 49. Kaprizov (Naumenkov, Světlakov), 51. Vey (Naumenkov, Světlakov), 55. Tolčinskij (Slepyšev, Světlakov), 56. Kaprizov (Slepyšev, Vey)

HK Soči: Nalimov (50. Proskurjakov) – Rundblad, Bertilsson, Ellis, Abrosimov, K. Vorobjov, J. Alexandrov, Gordějev – Archipov, R. Rosén, Altybarmakjan – Leščenko, Collins, Lugin – Šmeljov, Točickij, Mosaljov – Makarenko, Rybakov, Vyglazov.

Rozhodčí: Cyplakov, Bělov – Antonov, Osipov

Diváci: 11 786