Kazachstán – Německo 4:1 (kon.) | Švédsko – Rusko 4:5 (po pr.) | Kanada – Finsko 5:0 (kon.)
Kazachstán
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Německo
Sobota 04.01.2020, 11:08 • Ostravar aréna, Ostrava • Mistrovství světa do 20 let • O udržení

53:41
    Vyloučení v týmu Kazachstán (Maxim Musorov – 2 min., vysoká hůl).

46:02
    Vyloučení v týmu Německo (Justin Schütz – 2 min., podrážení).

44:07
    Možnost vrátit se do zápasu dostane Německo v přesilové hře. Timofej Katasonov (KAZ) držel hokejku protihráči při šanci, za což stráví následující okamžiky na trestné lavici.

33:56
    Vyloučení v týmu Kazachstán (Vladimir Šlyčkov – 2 min., sekání).

27:17
    Němci se mohou vrátit do hry díky přesilové hře. Za katr putuje Madi Dichanbek (KAZ), jehož provinění je klasifikováno jako podrážení.

22:57
    Po třech minutách druhé třetiny si navíc Kazaši znovu vyzkouší hru v početní převaze. S důrazem to ve střední třetině přehnal Tim Fleischer (GER), jenž dostává menší trest za podrážení.

17:21
    Vyloučení v týmu Kazachstán (Danil Butenko – 2 min., sekání).

10:38
    Jako sladkou odměnu za skvěle zvládnuté oslabení dostává Kazachstán hru v početní výhodě. Do kategorie zbytečných lze zařadit hákování Tima Fleischera (GER).

08:00
    Úvodní trest dnešního zápasu o udržení bude na kazašské straně. Nikita Ljapunov (KAZ) dostává dvě minuty za hákování.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 5. Alexandrov (Sajko), 26. Bojko (Musorov), 42. Alexandrov (Šaichmeddenov), 57. Čaporov (Musorov) – 59. Schinko (Wirt, Kinder)

Kazachstán: Nurek (Kalmykov) – Gajtamirov (C), Dichanbek, Butenko, A. Koroljov, Katasonov, Šlyčkov, D. Muratov, Šaichmeddenov – Omirbekov, Čaporov (A), Asuchanov (A) – Musorov, Bujalskij, Bojko – Alexandrov, Sajko, Ljapunov – Bondarenko, Čalov.
    Německo: Hane (Ancicka) – Seider (C), Mik (A), Hüttl, Wirt, Dersch, Mass, Heinzinger – Bokk, Jentzsch (A), Schütz – Lobach, Schinko, Kinder – Peterka, Brune, Reichel – Nijenhuis, Fleischer, Valenti.

Rozhodčí: Hejduk, Tscherrig – Bowles, Nordlander