Kazachstán – Německo 4:1 (kon.) | Švédsko – Rusko 4:5 (po pr.) | Kanada – Finsko 5:0 (kon.)
Švédsko
4:5 (2:3, 1:0, 1:1 - 0:1)
Rusko
Sobota 04.01.2020, 15:08 • Ostrava Aréna, Ostrava • Mistrovství světa do 20 let • Semifinále

Ode mně je to pro dnešek vše, ale sledujte přenos také večer, kdy vám nabídneme bitvu Kanady s Finskem. (17:48:41)

Grigorij Děnisenko

Parádní bitva je minulostí a radost Rusů na ledě kontrastuje s obrovským zklamáním Švédů. Ti ve třetí třetině otočili skóre, jenž Rusové vyrovnali, a pak v prodloužení další z obratů díky Morozovovi dokonali.

Hráči zápasu

Rasmus Sandin (Švédsko) – Jegor Sokolov (Rusko)

63:24 Ivan MOROZOV - 4:5

63:24
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto, sborná míří do finále! Celé utkání rozhodla poměrně nenápadná akce, kdy si IVAN MOROZOV hodil puk kolem obránce na dlouhou hokejku a nakonce vystřelil nad beton švédského brankáře. Gól jde z části na vrub i do té doby skvělého Sandina, který se nechal od Morozova úplně vyškolit. Sborná si zítra zahraje o zlato, Švédy čeká boj o bronz. Asistence:

62:59
    Dmitrij Voronkov si vzal puk a přes dva hráče se protáhl až před branku, ale beton brankáře nepřehodil.

62:20
    Po buly střílel nebezpečně jeden z Rusů, leč nad, a na druhé straně se neprosadil Fagemo.

62:04
    Daniil Žuravljov se prosmýkl do útočné třetiny a pálil bekhendem po ledě, brankář Hugo Alnefelt byl ale připraven.

61:42
    Sandin nyní hledal před brankou žabičkou Erikssona, ten ale nesklepl kotouč za záda Miftachova.

61:05
    Victor Söderström s pukem v pásmu kličkoval zhruba půlminuty, ale opět nepřišla řada na střelu a Švédové vyklízejí třetinu.

60:29
    Sandin se s pukem sice dostal do pásma, ale oba celky se opravdu nikam neženou, a tak jej znovu opustil.

60:17
    Švédové vyhráli buly, ale nikam se neženou.

60:01

Prodloužení se hraje ve třech hráčích na obou stranách, a to maximálně 10 minut.

Dnešní strhující semifinále stále nekončí. Švédové sice po trefě Lundkvista vedli a měli blíže k postupu, ale Sokolov svou druhou trefou vyrovnal, a poté už oba celky hrály spíše z obrany. Kdo se dočká rozhodující trefy a postupu do finále?

60:00

59:32
    Ivan Morozov se rychle zbavil obránce a vystřelil z mezikruží, branku ale těsně minul.

Daniel Kinc

Branky a nahrávky: 1. Sandin (D. Gustafsson), 15. Fagemo (Sandin, Lundkvist), 32. Sandin (Fagemo, Nässén), 45. Lundkvist (Sandin, Nässén) – 4. Ivan Morozov (Podkolzin, Dorofejev), 6. Chovanov (Alexandrov, Děnisenko), 13. Sokolov, 49. Sokolov (Chovanov), 64. Ivan Morozov (Dorofejev)

Švédsko: Alnefelt (Eliasson) – Söderström, Sandin (A), Lundkvist, Ginning (C), Björnfot, Broberg, Norlinder – Fagemo, D. Gustafsson (A), Höglander – Berggren, Bäck, Pašić – Holtz, Henriksson, Raymond – Öberg, H. Gustafsson, Nässén – Eriksson.
    Rusko: Askarov (45. Miftachov) – A. Romanov (A), Galeňuk, Pylenkov, Zamula, Misjul, Žuravljov, Malyšev – Děnisenko (C), Chovanov, Sokolov – Dorofejev, Ivan Morozov, Alexandrov – Marčenko, Voronkov, Podkolzin (A) – Rtiščev, Kruglov, Sorkin – Grošev.

Rozhodčí: Fraser Lawrence (CAN), Kristian Vikman (FIN) – Markus Hagestrom (FIN), Chad Huseby (CAN)