Kazachstán – Německo 4:1 (kon.) | Švédsko – Rusko 4:5 (po pr.) | Kanada – Finsko 5:0 (kon.)
HC Slavia Praha
3:4 (0:1, 3:2, 0:1)
HC Stadion Litoměřice
Sobota 04.01.2020, 15:00 • Zimní stadion Eden • Chance liga - o pořadí v play-off • 7. kolo

To je z Edenu vše. Přeji hezký zbytek dne. (17:35:42)

Slavii se vůbec nepodařilo dostat do závěrečného náporu. Litoměřice naopak byly blízko brance do odkryté klece. Nakonec se v závěru třetiny skóre nezměnilo. Rozhodla branka Martina Kadlece z třetí třetiny. Stadion si připisuje první výhru v druhé části soutěže. Z Edenu veze všechny body.

59:38
    Hořava jako gólman. Slavia se vůbec nedostává do útoku. Litoměřice ale nemohou trefit prázdnou branku. Hořava stojící v brankovišti zastavil nejméně tři pokusy hostů o trefení prázdné branky.

58:49
    Michajlov na střídačce. Slavia v šesti.

58:26
    Slavii se nedaří dostat do tlaku. Po ofsajdu je tu zakázané uvolnění.

58:17
    Další pokus o přechod modré nevyšel Šteinerovi. Ten se ocitl v postavení mimo hru.

57:53
    Litoměřice dobře pokrývají střední pásmo. Slavia marně hledá cestu do útoku.

57:14
    Sešívaní nahazují kotouč. Nedaří se jim ale vůbec se usadit v útoku.

56:39
    Marcel si dobře sjel hlouběji do pásma a dostal pas od Voženílka. Michajlova nepřekonal. Litoměřický bek skončil v brankovišti, načež hosty sudí vykázali z útočného pásma.

55:13

54:45

54:40
    Dobrou ránu vyslal Hejda. Beran s obtížemi dosáhl na kotouč lapačkou.

54:09
    Slavia se pokusila usadit v útoku. Nakonec jí ale z pásma vyhnala vlastní kombinace.

53:13
    A je po přesilovce. Šmerha dostává dvě minuty za podrážení. Zajímavé je, že sám skončil na zemi, přestože měl být tím hráčem, který podrazil soupeře.

52:45
    Šance pro domácí vyrovnat v přesilovce. Po souboji s Kubicou inkasuje Strejček menší trest za hrubost.

52:21
    Obdobně to na druhé straně zkoušel Havelka. Jeho pokus už byl nadějnější, na branku to ale taktéž nestačilo.

52:08
    Na druhé straně hrozil Vlček. Po obkroužení branky ale Berana nepřekonal.

51:38
    Litoměřičtí dlouho drželi puk u mantinelu v útočném pásmu. Následně ho vybojovali a Korkiakoski dokázal vypálit.

David Soumar

Branky a nahrávky: 29. Šmerha, 38. Ryzák (Vlček, P. Hořava), 40. Ryzák (Kubík) – 11. Voženílek (M. Kadlec, Jícha), 23. Jícha (Voženílek, Strejček), 29. Jánský (Jindra, Marcel), 49. M. Kadlec (Korkiakoski, Jícha)

HC Slavia Praha: Málek (29. Michajlov) – Hejda, J. Novák, P. Hořava, Valík, Barák, Ryzák, Hovorka – Šmerha, Kubík, Kuťák – J. Doležal, Vrdlovec, Vlček – M. Ondráček, Kubica, Šteiner – Jar. Brož, Kohút, Furch.
    HC Stadion Litoměřice: A. Beran (Zajíček) – Marcel, Walter, Jebavý, Klejna, Bártek, Strejček, Váchal – M. Kadlec, Jícha, Voženílek – Korkiakoski, Štohanzl, Kangas – Jindra, M. Havelka, Jánský – Bernat, Přikryl, Kropáček.

Rozhodčí: Sýkora, Hucl – Hejl, Podrazil