Kometa Brno – Zlín 2:3 (2:3 po s.n.) | K. Vary – Třinec 1:2 (po pr.) | Liberec – Olomouc 4:1 (kon.)
Plzeň – Vítkovice 6:4 (kon.) | Pardubice – Kladno 3:4 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
3:4 (0:2, 2:1, 1:0 - 0:1)
Rytíři Kladno
Neděle 05.01.2020, 17:00 • enteria arena • Tipsport extraliga • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký den z pardubické enteria areny!
    U přenosu utkání 34. kola Tipsport extraligy vás vítá Dominik Dubovči, který vás bude provázet hokejovým večerem. Od sedmnácti hodin se na východočeském ledě utká domácí Dynamo a hostující Rytíři z Kladna. Ti jsou v extraligové tabulce na jedenáctém místě a na poslední Pardubice tak mají náskok deseti bodů.

Východočeši po prosincové výhře s Olomoucí opět spadli do výsledkové mizérie, poslední dvě utkání se jim nevydařila. Nejdříve padli doma s Vítkovicemi 2:4, ačkoli v tomto zápase nebyli vyloženě horším mužstvem. Pardubice jen nedokázaly častěji překonat skvělého Miroslava Svobodu v brance hostů, tento brankář totiž pokryl hned 48 střel soupeře. Ve Zlíně pak Dynamo nestačilo na Ševce 1:4. „První třetinu jsme, jako téměř každý zápas, prohráli 0:2, měli tři vyloučení a hru se nám nedařilo držet ve stanovených kolejích,“ mrzelo asistenta trenéra Pardubic Michala Mikesku. „Hra je pořád stejná, nedaří se nám hrát jednodušeji a účelněji,“ dodal vzápětí. Šanci na zlepšení každopádně pardubičtí mají již dnes, proti Kladnu se jim v poslední době poměrně daří. Zápasy těchto dvou celků však bývají často vyrovnané, jak dopadne ten dnešní?

Kladno v minulém kole porazilo favorita z Liberce 2:0, když se skvělým výkonem prezentoval především brankář Denis Godla, který zastavil všech 42 střeleckých pokusů Bílých Tygrů. On sám pak po utkání komentoval následující duel: „V Pardubicích to asi bude dvojnásobně důležité, i když jsou momentálně poslední. O body budeme muset bojovat, musíme se připravit stejně zodpovědně,“ burcoval Godla. Pravda je taková, že na kluzištích soupeřů jsou Rytíři v letošním ročníku znatelně horší, z 16 zápasů na hostujícím ledě si totiž odvezli pouze 10 bodů! „Chtěli bychom to prolomit, protože z venkovních zápasů máme bodů opravdu málo. V Pardubicích chceme minimálně bodovat,“ prozradil trenér Kladna David Čermák, který by měl mít k dispozici opět i útočníka Petra Vampolu, jenž se vrací z marodky.

Oba předchozí vzájemné duely letošní sezony vyhrály Pardubice, povede se jim to i nyní? Utkání Rytířů s Dynamem začíná v 17:00, nenechte si ujít tento přenos!

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Kantor) – J. Kolář (C), J. Zdráhal, Eklund, T. Voráček, Mikuš, Ivan, Hrádek – Svačina, Mandát (A), Tybor – Machala, Harju, D. Kindl – Látal, Poulíček (A), Blümel – Kusý, R. Vlach, Jenyš.

Rytíři Kladno: Godla (Cikánek) – Austin, Nash, Lakos, Kehar, Romančík, Barinka (A), Zajíc – J. Strnad (C), Vampola, Redlich – Zikmund, Machač, Hovorka – Melka, Stach, Š. Bláha – O'Donnell, T. Kaut (A), Hajný.

Rozhodčí: Hradil, Šindel – Frodl, Špringl.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Oba týmy již nastoupily na ledovou plochu, utkání začíná za malou chvíli. Jedná se o první domácí zápas Dynama v roce 2020, který z týmů dnes získá důležité body?

00:01

00:40
    Úvodní buly vyhrálo Kladno, které se zatím většinu času drží na puku.

02:40
    Sledujeme vyrovnanou hru, ani jeden z týmů se doposud nedostal k nebezpečné střele.

03:00
    Jakub Hajný teď vyhodil puk mimo hřiště, čímž způsobil první přerušení zápasu.

03:30
    Kladno teď několikrát zaměstnalo Kacetla, nejvíce nebezpečná pak byla střela Vampoly z mezikruží, bekhendem však přestřelil pardubickou klec.

04:33
    Expardubický Marek Hovorka nepřesně přihrál na svého spoluhráče a hra se po zakázaném uvolnění vrací před Godlu.

05:20
    Látal nejprve zkoušel přihrát Blümelovi, ten ale na puk nedosáhl a tak jelo do protiútoku dva na jednoho Kladno, Kacetl však skvěle zasáhl proti střele bez přípravy.

07:30
    Svačina před Godlou zkoušel dorážet odražený puk, z dobré pozice ale minul branku.

07:58
    Po strkanici před kladenským brankářem následuje komerční přestávka.

08:30
    Ladislav Zikmund s pukem zkoušel až moc dlouho přechytračit pardubickou obranu, puk mu domácí vzali, ale Tybor poté pouze nahodil kotouč za branku Kladna.

10:05
    Denis Kusý s Pavlem Jenyšem dokázali po delší době dostat puk z pásma Dynama.

10:50
    Nebezpečnou střelu vyslal Johan Harju, Godla však dokázal zakročit.

11:20
    Z mezikruží krátce po sobě stříleli Mandát a Svačina, prvně jmenovaný ani nadvakrát neuspěl, Godla pak skvěle zasáhnul i proti Svačinovi.

12:30
    Dynamo má teď více ze hry, domácím se však nedaří dostat do předbrankového prostoru.

13:15
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je BRENDAN O'DONNELL, který jednoduše získal puk po špatné zadovce Oscara Eklunda za brankou Kacetla. Z blízkosti pak procpal puk za záda pardubického brankáře.
    13:15 Brendan O'DONNELL - 0:1

14:58
    Godla vyjel z branky, aby rozehrál další útok Kladna.

15:23
    Pokus Kladna dostat se do útočné třetiny však nebyl úspěšný, po ofsajdu tudíž následuje druhá komerční přestávka.

15:50
    MIchal Ivan dostal nepříjemně pukem do hlavy, Dynamo ale poté zvládlo přechod do útoku a od levého mantinulu zkoušel vyrovnat zajímavou střelou Kusý.

16:40
    S pukem nyní více hrají hosté, čásečněi i kvůli sérii špatných přihrávek v pardubické obraně.

17:33
    Dynamu ještě zbývá dvě a půl minuty do konce třetiny, zajímavě teď střílel například Matěj Blümel.

18:07
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Matěj Blümel – 2 min., hákování).

18:30
    Marek Hovorka tvrdou ranou prověřil Kacetla, ten ale zvládl vyrazit jeho pokus.

19:58
    Kladno využilo přesilovku pouze 1,01 vteřin před sirénou! Nehlídaný DAVID STACH dobře trefil kotouč po křižné přihrávce Antonína Melky a hosté tak jdou do vedení o dvě branky. Asistence: Antonín Melka a Brendon Nash.
    19:58 David STACH - 0:2

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Utkání začlo poměrně opatrně, ani jeden z týmů se příliš netlačil do zakončení. Zajímavá byla šance Vladimíra Svačiny, naopak na druhé straně dobře zasáhl Kacetl a zneškodnil tak protiútok dva na jednoho. Zlomovým momentem druhé třetiny byla ale chyba Oscara Eklunda za vlastní brankou, po které Kladno jednoduše vstřelilo první branku. Domácí pak zkoušeli vyrovnat a Godla měl několikrát mnoho práce, těsně před koncem první části byl ale vyloučen Matěj Blümel a David Stach stihl využít přesilovku jen vteřinu před sirénou. Domácí tak opět nezvládli první třetinu a prohrávají 0:2, pokud však dokážou ve druhé třetině překonat hostujícího brankáře, mohou se Pardubice na Kladno dotáhnout.

Druhá třetina začne přibližně v 17:50.

20:01

20:30
    Tybor se ohlížel po sudích a očekával trest pro Vampolu, pruhovaní muži však nic nedovoleného nezahlédli.

22:15
    Vlach zpoza branky nahrál Kindlovi, který ihned střílel, Godla byl ale připraven.

23:12
    Kolář hezky našel Tybora a ten střílel z mezikruží, hostujícího brankáře ale nepřekonal.

23:52
    Mandát ve středním pásmu posunul kotouč Svačinovi a ten zkoušel ukončit trápení domácích v koncovce. Jeho střelu od mantinelu stihl Godla vyrazit na poslední chvíli.

24:05
    Romančík ihned po buly střílel příklepem a trefil brankový oblouk Kacetlovy klece.

24:40
    Puk teď po střele pardubického obránce propadl za záda Godly, Mandát ho ale nezvládl doklepnou za brankovou čáru.

24:54
    Hosté před chvíli málem obdrželi branku, místo toho však odskakují již na 3:0, protože přečíslení dva na jednoho vyřešil pohlednou kličkou ANTONÍN MELKA. Asistence: David Stach.
    24:54 Antonín MELKA - 0:3

25:32
    Pardubičtí fanoušci dávají najevo svou nespokojenost a domácí hráči se snaží dostat do útočného pásma, nejprve je však přibrzdil ofsajd, poté zakázané uvolnění.

26:01
    Vampola získal puk za Kacetlovou svatyní, brzy o něj ale opět přišel a Dynamo se po delší době opět dostalo před Godlu.

26:41
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Patrik Machač – 2 min., hákování).

27:39
    Dynamo právě vstřelilo branku a využívá přesilovku!
    Dynamo se konečně prosazuje, když JAN ZDRÁHAL zvládl prostřelit vše, co mu stálo v cestě a Pardubice opět prohrávají jen o dva góly.. Asistence: Denis Kindl.
    27:39 Jan ZDRÁHAL - 1:3

28:55
    Domácí chtěli hned přidat další branku, při přechodu do útoku je ale zastavil ofsajd.

29:30
    Strnad na modré čáře nezpracoval dlouhou přihrávku z obranného pásma a pro puk tedy vyjel pardubický brankář.

31:50
    Antonín Melka se dostal k odraženému puku a ujížděl sám na Kacetla, ten však byl připraven a střelce zneškodnil.

32:18
    Po Kacetlovi se vytáhl i Godla, když lapčkou vychytal nebezpečnou střelu Jana Mandáta!

32:36
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Ihned po buly před Godlou se před hostujícím brankářem rychle zorientoval PATRIK POULÍČEK, který se dostal k volnému kotouči a snížil na 2:3. Asistence: Denis Kusý.
    32:36 Patrik POULÍČEK - 2:3

33:13
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Jan Mandát – 2 min., sekání).

35:13
    Dynamo již potřetí vyhazuje puk přes všechny čáry a Jan Mandát opouští trestnou lavici.

36:00
    Přesilovku Kladna domácí ustáli bez větších potíží, při souboji u mantinelu pak ale jeden z domácích hráčů fauloval a Rytíři tak mají další šanci zvýšit svůj náskok.

36:04
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Tomáš Voráček – 2 min., držení).

36:47
    Vampolu vychytal Kacetl lapačkou, čerstvá posila tudíž čtvrtý gól Kladna nepřidala.

37:48
    Harju s pukem projel celé střední pásmo, poté jen ale trefil protihráče do výstroje.

38:20
    Tyborovi přenechal puk Vladimír Svačina, krásnou kombinaci ale Tybor ani nezakončil!

38:26
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (David Stach – 2 min., hákování).

39:50
    Domácí hráči se teď několikrát ocitli na zemi a celá hala se diví, proč sudí nezvedl ruku a nevyloučil alespoň jednoho z Rytířů.

39:53
    Dynamo si vytvořilo velký tlak, puk se poté dostal na holi Zdráhalovi a už on mohl nebezpečně střílet, všiml si ale ještě volného Vladimíra Svačiny, který střílel do odkryté klece, Godla stihl zasáhnout jen na poslední chvíli. Po jeho zásahu se pak v brankovišti strhla velká mela.

39:54
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Denis Godla – 2 min., hrubost). Trest odpyká Štěpán Bláha.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Napínavou druhé třetinu nabídlo utkání mezi Pardubicemi a Kladnem. Již v 25. minutě to vypadalo na branku Pardubic, když kotouč málem doklouzal za Godlova záda, jen o několik vteřin později ale Antonín Melka využil přečíslení dvou na jednoho a krásnou kličkou překonal Kacetla. Zdálo se, že domácí již nezvládnout zvrátit vývoj utkání, naději ale vykřesal Jan Zdráhal svojí ranou k tyči z přesilovkové hry. Pět minut po něm se pak Poulíček před brankovištěm dostal k volnému kotouči a přidal tak další branku domácích. I v závěru druhé části měli Východočeši několik slibných příležitostí. Zvládne ještě Dynamo vyrovnat nebo si Kladno svůj náskok pohlídá?

Třetí třetina začne přibližně v 18:50.

40:01

40:30
    Mandát zavezl puk do třetiny, pak o něj ale přišel a Dynamo již hraje proti čtyřem Kladeňákům.

40:59
    Je srovnáno! Juraj Mikuš střílenou přihrávkou trefil hůl JANA MANDÁTA, který puk usměrnil do klece. Asistence: Juraj Mikuš a Radoslav Tybor.
    40:59 Jan MANDÁT - 3:3

42:15
    Dynamo teď do útoku ženou všichni fanoušci v hale, Kladno se pod tlakem uchýlilo k vyhození puku přes všechny čáry.

42:55
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Patrik Machač – 2 min., podrážení).

43:17
    Zdráhal nejprve z voleje netrefil branku, chvíli po něm pak před Godlou nebezpečně tečoval Harju.

44:00
    Kombinace domácích neskončila větší šancí, Kladmno je ale pod velkým tlakem. Od modré stříleli Mikuš i Kolář, Godla však zasáhl.

45:10
    Zdráhal místo střely ještě zkusil vybídnout Vlacha, kladenská obrana ale přihrávku vystihla a k zakončení domácích nedošlo.

46:15
    Kladno je teď po delší době v útočné třetině.

46:50
    Vlach dostal dobrou přihávku od Svačiny na modrou čáru, tvrdou střelu ale schytal před brankou clonící Tybor.

47:20
    Godla musel opět zasahovat proti nebezpečné sérii pokusů domácích.

48:02
    Vampola bekhendem posunul kotouč na Nashe, jehož tvrdou střelu příklepem Kacetl vyrazil až do ochranné sítě.

48:20
    Teď pro změnu Kladno zaměstnává Kacetla v pásmu domácích, těm se však daří pohyb soupeře stíhat.

48:55
    Tybor krásně přihrál Mandátovi, před kterým již byla pouze odkrytá branka, střela pardubického útočníka ale nebyla ideální a stav je tedy stále vyrovnaný.

50:17
    Poulíček si teď nahlas vyžádal puk od Machaly, Poulíčkova střela po přenechání však byla vidět a Godla ji schoval do své výstroje.

Dnešní utkání sleduje 9357 diváků.

53:05
    Štěpán Bláha už mohl jet téměř sám na Kacetla, nezpracoval ale dobrou přihrávku Nashe.

53:48
    Harju s Vlachem předvedli souhru poblíž Godly, obrana hostů ale zasáhla včas.

54:27
    Ladislav Zikmund obešel dva hráče Pardubic a chtěl vystřelit, podobně jako na druhé straně však brankář mohl zůstat v klidu, protože k zakončení nedošlo.

56:40
    Poté, co první útok Pardubic ztratil kotouč, se hra přesunula ke Kacetlovi, kterého zkusil prověřit Strnad. Domácí brankář byl ale připraven a puk vyrazil, domácí pak hned otočili hru na druhou stranu kluziště.

57:30
    Jen 150 vteřin zbývá do konce základní hrací doby a do útoku šlo Kladno, jeho hráči zvládli pouze nahodit puk na Kacetla a hra se opět přerušuje.

58:47
    Dynamo ještě zkouší založit jeden z posledních útoků.

59:12
    Po přerušení se vhazuje v obranném pásmu Rytířů.

59:20
    K puku se dostal tým Středočechů, ani jeden celek ale nechce udělat chybu.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ve třetí třetině vstřelili branku pouze Pardubičtí, a to hned v úvodu, když se prosadil Jan Mandát po Mikušově přihrávce. Poté tahalo za kratší konec Kladno, které se muselo bránit domácímu tlaku. Godla Středočechy podržel a poslední minuty základní hrací doby již byly opatrné z obou stran. Následuje tedy prodloužení tři na tři.

60:01

61:00
    Tybor si přehodil puk a málem dostal až do střelecké příležitosti, Godla ale zastoupil své spoluhráče a rozehrál místo nich.

61:32
    Kacetl teď musel také čelit nepříjemné situaci, Kladno ale kombinaci před brankou nezakončilo.

62:05
    Tybor ztratil puk a dopředu šli opět Rytíři, byl jim však odpískán ofsajd.

62:50
    Vlach ujížděl sám, dobruslil ho ale kladenský bek a Godla nakonec nezasáhnul.

63:02
    Autorem branky je BRADY AUSTIN, který si udělal prostor před brankou domácích a z blízkosti prostřelil Kacetla. Prodloužení tak patří Rytířům! Asistence: Ladislav Zikmund.
    63:02 Brady AUSTIN - 3:4

Po špatném začátku v první části Dynamo zlepšilo svůj výkon a několikrát dokázalo překonat famózního Godlu. Ani to však nestačilo na výhru domácích, neboť jejich chyby v obraně nezůstaly bez využití ze strany Kladenských. Ačkoli především ve třetí třetině Dynamo srovnalo a mohlo několikrát vsítit vítěznou branku, obrat se Pardubicím nepodařil. Zápas dospěl do prodloužení a v něm zajistil bod navíc pro Kladno Brady Austin.

Ode mne je to v tuto chvíli vše, z pardubické enteria areny se s vámi loučí a přeje pěkný zbytek večera Dominik Dubovči. (19:41:37)

Dominik Dubovči

Branky a nahrávky: 28. J. Zdráhal (D. Kindl), 33. Poulíček (Kusý), 41. Mandát (Mikuš, Tybor) – 14. O'Donnell, 20. Stach (Melka, Nash), 25. Melka (Stach), 64. Austin (Zikmund)

Rozhodčí: Hradil, Šindel – Frodl, Špringl