Vegas – St. Louis 5:4 (po pr.) | Toronto – NY Islanders 3:0 (kon.) | Ottawa – Tampa 3:5 (kon.)
New Jersey – Colorado 2:5 (kon.) | Montreal – Pittsburgh 2:3 (po pr.) | Arizona – Philadelphia 6:2 (kon.)
Vancouver – NY Rangers 2:1 (kon.) | Los Angeles – Nashville 1:4 (kon.) | Washington – San Jose 5:4 (po pr.)
Pittsburgh – Florida 1:4 (kon.) | Carolina – Tampa 1:3 (kon.)

Martin Marinčin (TOR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:07
    Zápas si přímo v aréně užil i slavný zpěvák Justin Bieber.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 23:33 (6:7, 7:16, 10:10)
    Zblokované střely – 9:13
    Vyhraná vhazování – 24:19
    Trestné minuty – 2:0
    Hity – 17:25

Hokejisté Toronta i dnes potvrdili výbornou aktuální formu a newyorské Islanders zdolali 3:0. Lehký zápas to ale pro domácí nebyl. Na první gól čekali až do 34. minuty, kdy se po krásné individuální akci Kapanena zblízka trefil Pierre Engvall. Ještě ve druhé třetině navíc navýšil náskok Leafs pohotovou tečí Auston Matthews. V čase 57:52 pak pečetil skóre trefou do prázdné branky Zach Hyman. Velkou zásluhu na domácí výhře má i brankář Michael Hutchinson, který dostal šanci po dlouhé době a trenérovi Keefemu se odvděčil bezchybným výkonem a svou první nulou v sezóně.

59:54
    Málem ještě jeden gól Maple Leafs! Alexander Kerfoot najížděl sám na Varlamova, ale po bekhendové kličce minul branku.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:40
    Varlamov je samozřejmě zpět v brance a už se asi na střídačku vracet nebude.
    57:52 Zach HYMAN - 3:0

57:52
    Toronto právě vstřelilo branku!
    A je asi rozhodnuto! Mitchell Marner poslal proti prázdné brance ZACHA HYMANA, který do ní pohodlně puk dovezl – 3:0. Asistence: Mitchell Marner a Auston Matthews.

57:28
    Varlamov odjel na střídačku, hosté to zkoušejí v šesti!

56:59
    Už jen tři minuty do konce. Domácí zatím soupeře nepouštějí do závěrečného tlaku.

55:51
    Zakázané uvolnění hostí, hra se stěhuje zpět před Varlamova.

55:20
    O rozruch před hostující brankou se postaral Auston Matthews, Varlamov si poradil.

54:57
    Puk byl tečován do ochranné sítě za domácí brankou. Následuje ještě jedna reklamní přestávka.

54:51
    Toews nabil hostujícímu kapitánovi Andersovi Lee, ten z první netrefil branku.

54:18
    Boychuk od modré minul branku. Od mantinelu odražený kotouč se snažil nasměrovat mezi tyče Casey Cizikas, ani on ale neuspěl.

53:02
    Teď se hosté do útočného pásma dostali. Barzalova střela však skončila nad brankou.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 34. Engvall (Kapanen), 37. Matthews (Marner, Holl), 58. Hyman (Marner, Matthews)

Toronto Maple Leafs: Hutchinson (Andersen) – Barrie, Rielly (A), Holl, Marinčin, Ceci, Dermott – Marner (A), Matthews, Hyman – W. Nylander, Tavares (C), Kerfoot – Kapanen, Spezza, Engvall – Timashov, F. Gauthier, Marchment.
    New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Leddy, Boychuk (A), Dobson, Mayfield, D. Toews – Eberle, B. Nelson, Lee (C) – Jo. Bailey (A), Barzal, Beauvillier – Kühnhackl, Brassard, Dal Colle – Komarov, Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: Welsh, Sutherland – Devorski, Flemington

Diváci: 19 536