Vegas – St. Louis 5:4 (po pr.) | Toronto – NY Islanders 3:0 (kon.) | Ottawa – Tampa 3:5 (kon.)
New Jersey – Colorado 2:5 (kon.) | Montreal – Pittsburgh 2:3 (po pr.) | Arizona – Philadelphia 6:2 (kon.)
Vancouver – NY Rangers 2:1 (kon.) | Los Angeles – Nashville 1:4 (kon.) | Washington – San Jose 5:4 (po pr.)
Pittsburgh – Florida 1:4 (kon.) | Carolina – Tampa 1:3 (kon.)
Ottawa Senators
3:5 (0:0, 3:2, 0:3)
Tampa Bay Lightning
Neděle 05.01.2020, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tampa se představí v neděli v noci na ledě Ottawy, kde se bude snažit prodloužit svou nejdelší vítěznou sérii v letošní sezóně NHL. Lightning budou usilovat o šestou výhru v řadě a proti Senators by se jim jejich cíle mělo podařit dosáhnout. Jaká bude skutečnost?
    Pozvánka na nedělní duel, v němž se střetnou Ottawa a Tampa

Ottawa vyzve v neděli v noci Tampu Bay a v domácím dresu si odbude debut obránce Mike Reilly, který do organizace přišel z Montrealu výměnou za útočníka Andrewa Sturtze a volbu v pátém kole draftu 2021. Mike Reilly vytvoří obranný pár s Codym Goloubefem.
    Fotografie z rozbruslení domácích hokejistů Ottawy Senators

Tampa se v současné chvíli veze na nejdelší vítězné sérii v letošní sezóně NHL a proti Ottawě bude usilovat o šesté vítězství v řadě. Lightning během vítězné série vstřelili jednadvacet gólů, zatímco pouhých jedenáct inkasovali. Tampa vyhrála osm z posledních 11 zápasů.
    Yanni Gourde dnes nechybí na soupisce hostujících Lightning

Vzájemné zápasy

Oba týmy se střetly v letošní sezóně NHL dvakrát a z vítězství se vždy radovala domácí organizace. Nejprve Senators a vzápětí hokejisté Tampy Bay Lightning.

Erik Černák (TBL) 36 zápasů, 2+4, +/- -3

Ottawa Senators: C. Anderson (M. Högberg) – Ch. Jaroš, Chabot (A), Goloubef, Reilly, Englund, Borowiecki (A) – Ennis, White, B. Tkachuk – Co. Brown, Pageau (A), N. Paul – Boedker, Anisimov, Balcers – Batherson, Tierney, Naměstnikov. Hlavní trenér: D.J. Smith.

Tampa Bay Lightning: McElhinney (Vasilevskij) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh, Shattenkirk, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, Killorn (A) – T. Johnson, Paquette, Maroon – Verhaeghe, Stephens, Gourde. Jon Cooper.

Rozhodčí: Jake Brenk, Francois StLaurent. Čároví: Kory Nagy, Travis Toomey.

00:01

00:57
    Senators dokázali udržet puk na útočné modré čáře a dostali hostující hráče Lightning poprvé pod tlak.

01:50
    Victor Hedman využil přiťuknutí svého spoluhráče a na ose útočného pásma napřáhl ke střele bez přípravy, kterou Craig Andersen vyrazil pravým betonem.

02:30
    Jean-Gabriel Pageau vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Curtis McElhinney kotouč snadno vyrazil. Poté následovala nepřesná střela z opačné strany a brankář Lightning tedy zasahovat nemusel.

02:45
    Cody Goloubef na ose útočného pásma vypálil od modré čáry a Curtis McElhinney puk bez problému podržel.

04:22
    Ryan McDonagh zpomalil hru za vlastní bránou a Lightning mezitím vystřídali. Zatím sledujeme hodně fyzicky náročný hokej a k vidění je velké množství hitů.

04:41
    Domácí Connor Brown byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a Tampa Bay si zahraje první přesilovou hru.

05:21
    Craig Anderson vyrazil ránu od modré čáry a Senators dokázali dostat puk alespoň do středního pásma.

05:57
    Alex Killorn mohl skórovat v blízkosti pravé tyče brány, když napřáhl ke střele zápěstím, z ostrého úhlu ale domácí bránu Senators vůbec netrefil. Velká škoda.

06:41
    Vyloučený Connor Brown je zpět na ledové ploše a Senators úspěšně přečkali první oslabení v zápase.

07:32
    Nahození Senators od střídaček zamířilo do ochranné sítě a následuje krátká komerční přestávka. Stav 0:0.

09:34
    Ondřej Palát si najel před bránu na nahození z levého křídla a puk se od horního okraje hokejky Craiga Andersona odrazil na brankovou čáru, odkud poté vytancoval ven! Nebezpečná teč.

09:45
    Hodně dlouho se hrálo bez přerušení, až z pravého kruhu pro vhazování vypálil Nikita Kučerov a pozorný Craig Anderson puk podržel v náručí. Hra je přerušena.

11:00
    Erik Černák byl teď vyloučen za nedovolené bránění a Senators si zahrají po komerční přestávce přesilovku.

12:02
    Senators mířili prudkou střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování pod horní tyč brány, Curtis McElhinney ale skvěle zasáhl hrudí a kotouč vyrazil mimo bránu.

12:22
    Thomas Chabot vypálil od modré čáry a jeho rána byla přizvednuta do ochranné sítě. Hra byla přerušena.

12:38
    Senators se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a do návratu vyloučeného slovenského obránce Erika Černáka zbývá pouhých dvaadvacet sekund.

13:30
    Michail Sergačjov vypálil z prostoru levého kruhu pro vhazování na teč a jeho pokus minul vzdálenější pravou tyč domácího brankáře Craiga Andersona.

14:10
    Andreas Englund se nyní pustil do bitky s Patrickem Maroonem a oba dostali 5 minut. Komerční přestávka.

14:13
    Mike Reilly dnes debutuje v dresu Ottawy po přestupu z Montrealu a na levém křídle dobře vypálil od modré čáry, Curtis McElhinney ale kotouč našel v náručí.

14:41
    Ryan McDonagh se dostal na levém křídle k nahození, které před bránou tečoval Steven Stamkos, a kotouč poté těsně minul vzdálenější pravou tyč domácí brány.

15:34
    Ryan McDonagh teď byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a Senators si zahrají druhou přesilovou hru.

16:20
    Colin White se nedokázal prosadit v blízkosti pravé tyče, protože Curtis McElhinney dobře kopíroval jeho pohyb a následné zakončení ukryl ve své lapačce.

16:48
    Vladislav Naměstnikov mohl skórovat do sítě svého bývalého zaměstnavatele, jenže jeho střela z mezikruží byla jeho bývalými spoluhráči zablokována. Stále 0:0.

17:50
    Vyloučený Ryan McDonagh už je zpět na ledě, Curtis McElhinney měl ale ještě jednu práci, když proti střele Senators z blízkosti skvěle zasáhl pravým betonem.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:48
    Cody Goloubef fauloval před vlastní bránou a byl v závěru první třetiny střetnutí vyloučen za sekání.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Český útočník Ondřej Palát měl na hokejce největší šanci zápasu, když skvěle tečoval nahození z levého křídla a puk se od vrcholu hokejky Craiga Andersona odrazil na brankovou čáru, poté ale vytancoval ven a v síti neskončil. Skóre po první třetině v Canadian Tire Centre. Ottawa Senators 0 Tampa Bay Lightning 0.
    Úvodní část utkání v Canadian Tire Centre žádný gól nepřinesla

Druhá třetina začne přibližně v 2:08.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 7-7; Zablokované střely: 5-9; Vhazování: 61%-39%; Hity: 14-15; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 9-9.

20:01

20:46
    Ottawa právě vstřelila branku!
    CHRIS TIERNEY nyní podél střídaček vyrazil do protiútoku a bekhendem chtěl kotouč poslat do mezikruží, jenže od brusle jednoho z protihráčů se odrazil mezi betony Curtise McElhinneyho! Gól v oslabení. Je to 1:0. Asistence: Christián Jaroš.
    20:46 Chris TIERNEY - 1:0

21:47
    Chris Tierney mohl vzápětí skórovat znovu, když se řítil do samostatného úniku, jenže tentokrát ztroskotal na masce Curtise McElhinneyho – 1:0!
    21:47 Chris Tierney mohl skórovat během oslabení podruhé!

22:40
    Tampa právě vstřelila branku!
    Victor Hedman využil nádherné přihrávky přes osu útočného pásma od Yanniho Gourdea a poté přihrál do mezikruží, odkud CARTER VERHAEGHE skóroval do prázdné brány a vyrovnal stav na 1:1! Asistence: Victor Hedman a Yanni Gourde.
    22:40 Carter VERHAEGHE - 1:1

23:45
    KEVIN SHATTENKIRK si najel na volný jotouč v pravém kruhu pro vhazování a krásnou střelou zápěstím vymetl bližší horní roh brány! Lightning otočili skóre utkání na svou stranu poté, co pár okamžiků předtím domácí Mark Borowiecki trefil tyč! Hokejisté Tampy vedou 2:1. Bez asistence.
    23:45 Kevin SHATTENKIRK - 1:2

25:25
    Craig Anderson se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Lightning a jeho spoluhráč poté mohl rozehrát. Jmenovitě Mark Borowiecki, který trefil onu tyč.

26:15
    Lightning nepřesně rozehráli podél střídaček a proti hostujícímu týmu se pískalo zakázané uvolnění.

26:47
    Erik Černák se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a následuje krátká komerční přestávka. Stav 1:2.

27:52
    Senators na pravém křídle vypálili od modré čáry a jejich střelu zřejmě zablokoval obránce Jan Rutta.

28:59
    Curtis McElhinney si snadno poradil s nahozením Senators a zmrazil kotouč pod svou lapačkou.

29:37
    Ottawa se snaží usilovně vyrovnat a je během posledních okamžiků nebezpečnější, Curtis McElhinney byl ale opět připravený a zasáhl svou vyrážečkou.

30:10
    Brayden Point mohl skórovat v blízkosti levé tyče po nepřehledné situaci před bránou Craiga Andersona, jenže jeho bekhendové zakončení nebylo přesné.

30:55
    Nikita Kučerov nyní zbytečně fauloval v pravém rohu útočného pásma Lightning, a tak dostal dvě minuty za podrážení. Po komerční přestávce přesilová hra Sens.

31:40
    JEAN-GABRIEL PAGEAU si najel v mezikruží na krátkou zpětnou přihrávku Drakea Bathersona z pravého křídla a bez přípravy kotouč napálil do vzdálenějšího levého horního rohu brány Tampy! Ottawa využila přesilovou hru a stav je srovnán na 2:2. Asistence: Drake Batherson a Tyler Ennis.
    31:40 Jean-Gabriel PAGEAU - 2:2

31:56
    Nastal problém s ochranným sklem, které je potřeba upevnit. A chvíli se tedy hrát nebude.

32:27
    Cédric Paquette rychle objel bránu Craiga Andersona, u pravé tyče ale poté ztroskotal na jeho levém betonu a nedokázal vrátit Lightning ztracené vedení zpátky.

33:37
    Steven Stamkos vystřelil na vrcholu mezikruží a připravený Craig Anderson sevřel puk v náručí.

34:30
    Curtis McElhinney měl obrovské problémy a Senators mohli skórovat v blízkosti levé tyče do prázdné brány, jenže ji trestuhodně minuli!

36:46
    Curtis McElhinney ukryl táhlou střelu domácího týmu v lapačce a před jeho bránou se ihned strhla mela. Prostor ovšem nyní dostává komerční přestávka.

36:46
    Brady Tkachuk a Anthony Cirelli byli během komerční přestávky vyloučeni za hrubost. Hraje se tedy 4 na 4.

38:46
    Oba vyloučení hráči už jsou zpět na ledové ploše a oba týmy hrají v závěru druhé třetiny v plném počtu.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:23
    Victor Hedman neuspěl se střelou mezi betony v blízkosti pravé tyče a jeden z hráčů Ottawy se řítil sám na bránu, jenže střelou zápěstím minul!

39:51
    MARK BOROWIECKI na pravém křídle vypálil od modré čáry a nádhernou bombou puk napálil nad lapačkou Curtise McElhinneyho do bližšího pravého horního rohu brány! Sens znovu vedou. Asistence: Arťom Anisimov a Thomas Chabot.
    39:51 Mark BOROWIECKI - 3:2

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Chris Tierney krátce po přestávce skóroval v oslabení a poté mohl během téhož oslabení skórovat podruhé, jenže se mu to nepodařilo a hosté zápas otočili, když se v dresu Tampy Bay prosadili Carter Verhaeghe a Kevin Shattenkirk. Senators se ovšem nevzdali a 9 sekund před koncem druhé třetiny skóre zvrátili zpět ve svůj prospěch, když na vyrovnávací branku Jeana-Gabriela Pageaua navázal Mark Borowiecki. Skóre po druhé třetině velmi atraktivního utkání v současné chvíli zní. Ottawa Senators 3 Tampa Bay Lightning 2.
    Druhá třetina utkání nabídla dvakrát zvrat ve skóre a pět gólů

Druhá třetina začne přibližně v 3:04.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-14; Zablokované střely: 12-12; Vhazování: 51%-49%; Hity: 27-26; Přesilové hry: 1/3-0/2; Trestné minuty: 11-13.

40:01

40:14
    Senators se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a po pouhých 14 sekundách ve třetí třetině se pískalo zakázané uvolnění. Puk dobruslil Jan Rutta.

40:43
    Victor Hedman vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a Craig Anderson puk vyrazil pravým betonem.

41:00
    Steven Stamkos na pravém křídle vypálil z bodu pravého kruhu pro vhazování a domácí brankář Craig Anderson byl opět připraven, když puk vyrazil mimo.

42:00
    Michail Sergačjov chtěl na levém křídle vystřelit zápěstím, jeho táhlá střela ale byla zablokována a Senators tentokrát Lightning do zakončení nepustili.

43:23
    Yanni Gourde mohl skórovat v blízkosti levé tyče brány, jenže domácí brankář Craig Anderson ho zřejmě vychytal vyrážečkou. Kotouč skončil za jeho bránou.

45:00
    Lightning vstoupili do třetí třetiny hodně aktivně, jenže zatím se marně snaží o vstřelení vyrovnávacího gólu. Senators doma hájí těsný náskok a vedou 3:2.

45:48
    Kevin Shattenkirk byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a Senators mají čtvrtou přesilovou hru.

46:06
    Thomas Chabot vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho rána minula pravý horní roh brány.

46:49
    Senators zasypali bránu Tampy několika střelami a poslední střela od modré čáry byla hodně nebezpečná, Curtis McElhinneyho ale puk vyrazil pravým betonem.

47:48
    Vyloučený Kevin Shattenkirk je zpět na ledové ploše a hokejisté hostující Tampy hrají v plném počtu.

48:37
    Útočník BRAYDEN POINT si najel na levém křídle na bekhendovou přihrávku Michaila Sergačjova přes osu pásma a po skvělém zaseknutí puku na bodu levého kruhu pro vhazování poté rychlou střelou zápěstím zamířil k přední levé tyči – 3:3! Asistence: Michail Sergačjov a Nikita Kučerov.
    48:37 Brayden POINT - 3:3

49:15
    Kotouč byl sražen mezi střídačky a za nerozhodného stavu utkání 3:3 následuje komerční přestávka.

50:03
    Lightning mohli otočit skóre podruhé v zápase na svou stranu, jenže Craig Anderson dokázal jejich střelu z blízkosti vyrazit do levého rohu ledové plochy.

51:34
    Cody Goloubef teď vypálil na vrcholu mezikruží a jeho rána s příklepem mířila těsně nad ledem k pravé tyči, Curtis McElhinney ale vytáhl úžasný semafor, po kterém nastala komerční přestávka!

52:01
    Brady Tkachuk a Anthony Cirelli se do sebe pustili a oba dva byli vyloučeni shodně za hrubost. Hra 4 na 4.

53:27
    Dnešní utkání sleduje 13914 diváků.

54:51
    Vyloučený Anthony Cirelli se teď vrátil z trestné lavice zpět na led a ihned mohl skórovat z velké blízkosti, Craig Anderson ho ale vychytal levým betonem! Sens poslali puk na zakázané uvolnění.

56:28
    Slovenský obránce Erik Černák mohl rozhodnout souboj dvou rodáků z Košic, jenže jeho střela z pravého kruhu skončila na hrudi Craiga Andersona.

57:12
    Dnešní zápas nabízí souboj dvou rodáků z Košic, ze kterých pochází Erik Černák i Christián Jaroš.

58:30
    TYLER JOHNSON si najel před bránu Ottawy a skvěle vložil hůl do nahození Victora Hedmana z levého kruhu! Puk zamířil pod horní tyč a Tampa podruhé v zápase otočila skóre na svou stranu – 3:4. Asistence: Victor Hedman a Ondřej Palát.
    58:30 Tyler JOHNSON - 3:4

58:51
    Senators z blízkosti orazítkovali horní tyč a puk se odrazil vysoko do vzduchu, což postřehl Colin White, a skóroval pěknou hlavičkou! Zakončení Jana Kollera ale v hokeji povoleno není a branka neplatí. Úsměvná situace, která se jen tak nevidí!
    58:51 Domácí Colin White zakončil jako Jan Koller! Gól neplatí.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:53
    ALEX KILLORN na levém křídle využil odrazu puku od hrazení a od modré čáry zamířil do prázdné brány! Tampa vyhraje. Bez asistence.
    59:53 Alex KILLORN - 3:5

Lightning dokázali dvakrát otočit vývoj zápasu na ledě hráčů Ottawy a pokračují ve své nejdelší vítězné sérii v letošní sezóně NHL, kterou natáhli na šest vítězství za sebou. Vítěznou branku Tampy vstřelil 90 sekund před koncem zápasu Tyler Johnson. Souboj dvou rodáků z Košic Christiána Jaroše a Erika Černáka tedy vyzněl pro hostujícího obránce Tampy. Konečný výsledek utkání v Kanadě je. Ottawa Senators 3 Tampa Bay Lightning 5.
    Lightning prokázali větší touhu a vyhráli již pošesté za sebou

Statistiky: Střely na bránu: 28-28; Zablokované střely: 18-14; Vhazování: 42%-58%; Hity: 38-32; Přesilové hry: 1/4-0/2; Trestné minuty: 13-17.

1. Tyler Johnson (TBL) 1+0
    2. Chris Tierney (OTT) 1+0
    3. Victor Hedman (TBL) 0+2

Christián Jaroš (OTT) 0+1, 0 střel, čas na ledě 12:01
    Ondřej Palát (TBL) 0+1, 2 střely, čas na ledě 17:37
    Jan Rutta (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:42
    Erik Černák (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:37 (04:06:49)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 21. Tierney (Ch. Jaroš), 32. Pageau (Batherson, Ennis), 40. Borowiecki (Anisimov, Chabot) – 23. Verhaeghe (Hedman, Gourde), 24. Shattenkirk, 49. B. Point (Sergačjov, Kučerov), 59. T. Johnson (Hedman, Palát), 60. Killorn

Rozhodčí: Jake Brenk, Francois StLaurent. Čároví: Kory Nagy, Travis Toomey

Diváci: 13914