Vegas – St. Louis 5:4 (po pr.) | Toronto – NY Islanders 3:0 (kon.) | Ottawa – Tampa 3:5 (kon.)
New Jersey – Colorado 2:5 (kon.) | Montreal – Pittsburgh 2:3 (po pr.) | Arizona – Philadelphia 6:2 (kon.)
Vancouver – NY Rangers 2:1 (kon.) | Los Angeles – Nashville 1:4 (kon.) | Washington – San Jose 5:4 (po pr.)
Pittsburgh – Florida 1:4 (kon.) | Carolina – Tampa 1:3 (kon.)
Arizona Coyotes
6:2 (3:0, 1:0, 2:2)
Philadelphia Flyers
Neděle 05.01.2020, 02:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Arizona, které se po dlouhém měsíci povedlo vyhrát dva zápasy za sebou, přivítá na svém ledě Philadelphii ke druhému vzájemnému duelu v sezoně. Ten první, který se hrál na začátku prosince, Coyotes dokázali vyhrát 3:1 na ledě soupeře.

Mírným favoritem bude Arizona i nyní, a to i s ohledem na to, že Philadelphia prohrála dvakrát za sebou. Bodově jsou si ovšem oba celky téměř vyrovnané. Zatímco domácí mají na Západě 50 bodů, hosté na Východě 49 bodů.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:50
    Úvod zápasu přinesl několik nepřesností při snaze o přechod středního pásma.

01:40
    Pitlick hodně nepříjemně útočel na brankoviště domácích. Raanta podržel Arizonu.

03:05
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Aktivnější jsou na začátku hráči Flyers, ale hra se postupn+ vyrovnává...

04:42
    Zakázané uvolnění Arizony.

05:28
    Provorov vypálil na branku Arizony od modré čáry, ale netrefil se.

05:41
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Sean Couturier – 2 min.).

05:55
    Flyers se povedlo vyhodit puk mimo své pásmo.

06:50
    Keller pohotově, z první, střílel z pravé strany brankoviště! Brankovišti akrobaticky vyrazil puk k zadnímu mantinelu.

07:41

08:14
    Bude se vhazovat před brankou hostujícího brankáře. Komerční pauza.

09:25
    V posledních minutách oba týmy předvádí spíš úpornou hru a snaží se vypracovat si nějak výhodu nad svými operaci.

10:43
    Rozjetý útok Arizony, Taylor Hall už vjel do postavení mimo hru. Nemůže tomu uvěřit, že rozhodčí proti němu pískl, nevěří v ofsajd.

10:43
    Komerční pauza.

11:50
    Provorov vystřelil ze středu modré čáry, na Raantu ovšem nevyzrál.

12:33
    Arizona právě vstřelila branku!
    BRAD RICHARDSON šikovně protečoval vysokou přihrávku z levého křídla a poslal ji na brankáře Flyers, kterému puk testuhodně propadl za záda. Asistence: Jakob Chychrun, Vinnie Hinostroza.
    12:33 Brad RICHARDSON - 1:0

12:53
    Laughton zkoušel štěstí od modré, Raanta likviduje jeho pokus.

13:30
    Hart podruhé kapituluje! Tentokrát se střelou od modré čáry, kterou tečoval jeden z hostujících obránců, prosadil JORDAN OESTERLE. Asistence: Ilja Ljubuškin, Nick Schmaltz.
    13:30 Jordan OESTERLE - 2:0

14:18
    Konecny zpoza kruhů přinutil Raantu k zákroku, komerční pauza.

15:20
    Garland se tlačil do brankoviště soupeře, Hart mezitím měl překrytý puk lapačkou. Hra je přerušena.

15:23
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Travis Sanheim – 2 min., hrubost).

16:15
    Domácí využívají přesilovou hru! CLAYTON KELLER střelou z mezikruží doslova vyhání Cartera Harta z branky. Hostující brankář toho totiž má dost. Asistence: Taylor Hall, Phil Kessel.
    16:15 Clayton KELLER - 3:0

16:15
    Střídání v týmu Philadelphia Flyers: ze hřiště odchází Carter Hart, přichází Brian Elliott.

17:03
    Elliott si připisuje první ostrý zákrok, nepříjemnou situaci zvládl.

17:24
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Vinnie Hinostroza – 2 min., nedovolené bránění).

17:40
    Coyotes poslali puk mimo své pásmo.

18:20
    Philadelphia se v přesilovce snaží diktovat tempo hry, ale bez většiho úspěchu. Rozebrat obrannou čtyřku se nedaří. Voráček střílel už od modr, jen o Elliotta.

19:24

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Arizona v první třetině dokázala třemi góly nastartovat své kroky směrem k pokračování na vítězné vlně, na níž se v posledních dnech Coyotes drží.

Další třetina začne přibližně v 03:06.

20:01

20:35
    Úvod druhé třetiny patří hostujícímu týmu, který se tlačí do útočného pásma.

21:23
    Pitlick z pravého kruhu minul branku Raanty a poslal puk na zadní mantinel.

21:59
    Raanta si připisuje zákrok a přerušuje hru.

22:23
    Rychlý průnik Farabeeho přes střední pásmo, střelu z hranice kruhů a lapačka Raanty v akci.

22:33

22:48
    Girouxova střela byla sražena do ochranné sítě. Hosté dál drží útočné pásmo.

23:14
    Hall hledal z levého křídla přihrávkou Garlanda na středu, ale hostujícímu obránci se povedlo tento pas odrazit až do ochranné sítě.

24:03
    Keller střílel z jízdy z levého kruhu, puk poslal pod paží brankáře Elliotta, který vytěsnil střelu do levé tyče, od níž se odrazila zpět do hřiště. Krátce poté je hra přerušena.

24:36
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Scott Laughton – 2 min., nedovolené bránění).

25:32
    Domácím utekl puk z útočného pásma a musí se pro něj vracet. Flyers zkusili puk získat a vyrazit do úniku, ale neúspěšně.

26:12
    Kotouč vyletěl na střídačku domácích.

26:36

26:40

28:11
    Van Riemsdyk se snažil využít přetlaku před brankou Arizony, jeho střelu si ovšem pozorný Raanta i tak našel.

28:18
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Christian Dvorak – 2 min., hákování).

28:45
    Domácí dokázali vyčistit své pásmo.

29:32
    Coyotes výborně brání své území a nepouští soupeře moc do tlaku.

30:03
    Domácí brankář měl plné ruce práce. Povedlo se mu ovšem pokrýt střelu z mezikruží od Hayese a následně spolu se svou obranou ustál tlak a hrozbu dorážky

30:18

30:41
    Po ráně Myerse od modré čáry se Raantovi povedlo přerušit hru. Komerční pauza.

30:48
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Jordan Oesterle – 2 min., hákování).

31:27
    Crouse se v oslabení dostal do útoku, po kličce na střed se mu nepovedlo bekhendem najít prostor.

32:22
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Claude Giroux – 2 min., hákování).

32:48
    Začíná zkrácená přesilovka Arizony.

33:40
    Domácí chtějí z početní převahy vytěžit maximum. Gólově se však zatím neprosadili.

34:22

34:31
    Zblokovaná střela Soderberga končí až v ochranné síti.

35:11
    Gostisbehere zkusil štěstí, jeho tvrdou ránu Raanta likviduje,

36:42
    Elliott má v posledních minutách zase spoustu práce. Zdá se, že Arizona překonala kritické období.

37:26
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Scott Laughton – 2 min., hákování).

38:08
    Hosté šli v oslabení do útoku, ale zastavilo je postavení mimo hru.

39:26

39:59
    Těsně před koncem druhé třetiny dává skutečný gól přímo do šatny mladík LAWSON CROUSE! Z okraje pravého kruhu a prostoru před brankovištěm úspěšně zvládl puk do horní poloviny branky. Asistence: Derek Stepan, Alex Goligoski.
    39:59 Lawson CROUSE - 4:0

40:00
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Vinnie Hinostroza – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Travis Konecny – 2 min. + 2 min., hrubost).

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Arizona si ve druhé třetině ještě pojistila své vedení a za stavu 4:0 je blízko třetí výhře v řadě.

Další třetina začne přibližně v 04:02.

40:01

40:00
    Střídání v týmu Arizona Coyotes: ze hřiště odchází Antti Raanta, přichází Adin Hill.

40:15
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

41:10
    Více prostoru na ledě zatím ani jeden tým nedokázal využít k nějaké zajímavější akci.

42:00
    Oba týmy jsou v plném počtu.

43:00
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    První střela na branku ve třetí třetině a první gól! Po průniku do útočného pásma se střelou pod betony Hilla prosadil TYLER PITLICK. Bez asistence.
    43:00 Tyler PITLICK - 4:1

44:10
    Ljubuškinova dělovka od modré orazítkovala pouze zadní hrazení.

44:27
    Nejlepší možná odpověď ze strany Arizony. CLAYTON KELLER dostal přihrávku od zadního mantinelu a střelou z první poslal puk do pravého horního růžku Elliottovy branky. Asistence: Nick Schmaltz.
    44:27 Clayton KELLER - 5:1

45:40
    Kotouč vyletěl do hlediště ve středním pásmu. Stalo se tak z hokejky domácího hráče a vhazovat se bude před Raantou.

46:29
    Ljubuškin z levého kruhu vyslal zajímavou střelu na Elliotta, který puk vytěsnil na zadní mantinel.

47:20
    Komerční přestávka.

48:46
    Hosté korigují skóre. Po křižné přihrávce do pravé strany přišla na branku Arizony střela z ostrého úhlu, kterou JUSTIN BRAUN k překvapení brankáře Hilla dostal za jeho záda. Asistence: Sean Couturier, Shayne Gostisbehere.
    48:46 Justin BRAUN - 5:2

49:38
    Farabee pronikl až před branku Hilla, který jeho zakončení z bezprostřední blízkosti likviduje.

50:55

51:40
    Flyers, kteří dvěma góly přeci jen trochu zdramazizovali zápas, by potřebovali před koncovkou ještě jedn zásah.

53:16
    Postavení mimo hru domácího celku.

54:10
    Třetí třetina nabrala v tuto chvíli hodně rychlé tempo. To vyhovuje spíš Arizoně a třígólovému vedení.

55:35
    Hra je přerušena a na řadu přichází komerční pauza. Chvíli předtím Van Riemsdyk z mezikruží trefil pukem přímo brankáře Hilla.

55:50
    Postavení mimo hru Philadelphie znovu přerušuje hru.

56:25
    Bude se vylučovat na straně Arizony. Hosté mají výhodu.

56:39
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Phil Kessel – 2 min., podrážení).

56:39
    Flyers zkouší hru bez brankáře!

57:21
    Voráčkova rána neprošla až k Hillovi.

57:36
    Střelou do prázdné branky se trefil ze středního pásma DEREK STEPAN. Bez asistence.
    57:36 Derek STEPAN - 6:2

58:29
    Trochu problémy pro Hilla, jenž se dokázal nadvakrát zbavit ohrožení a přerušit hru po střele Sanheima.

58:39

59:40
    Ještě zakázané uvolnění Flyers.

Arizona vybojovala třetí vítězství v řadě, tentokrát zcela jednoznačně porazila Philadelphii 6:2 a o své výhře rozhodla už v úvodní dvacetiminutovce, kdy se trefila třikrát.

Radost Coyotes z výhry kalí ztráta Anttiho Raanty, který zápas opustil po druhé třetině a jeho stav je v tuto chvíli dost nejistý.

1. Clayton Keller (ARI) 2+0
    2. Lawson Crouse (ARI) 1+0
    3. Nick Schmaltz (ARI) 0+2

Česká stopa v utkání
    Jakub Voráček (PHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:20

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne, (05:34:32)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 13. Richardson (Chychrun, Hinostroza), 14. Oesterle (Ljubuškin, Schmaltz), 17. Keller (Hall, Kessel), 40. Crouse (Stepan, Goligoski), 45. Keller (Schmaltz), 58. Stepan – 43. Pitlick, 49. Braun (Couturier, Gostisbehere)

Arizona Coyotes: Raanta (40. Hill) – Chychrun, Oesterle, Ljubuškin, Demers, Ekman-Larsson, Goligoski – Kessel, Stepan, Crouse – Schmaltz, Söderberg, Keller – Garland, Dvorak, Hall – Fischer, Richardson, Hinostroza.
    Philadelphia Flyers: Hart (17. Elliott) – Sanheim, P. Myers, Niskanen, Provorov, Braun, Gostisbehere – Couturier, Voráček, Giroux – Konecny, K. Hayes, J. van Riemsdyk – Pitlick, Laughton, Farabee – Andreoff, Aube-Kubel, M. Raffl.