Vegas – St. Louis 5:4 (po pr.) | Toronto – NY Islanders 3:0 (kon.) | Ottawa – Tampa 3:5 (kon.)
New Jersey – Colorado 2:5 (kon.) | Montreal – Pittsburgh 2:3 (po pr.) | Arizona – Philadelphia 6:2 (kon.)
Vancouver – NY Rangers 2:1 (kon.) | Los Angeles – Nashville 1:4 (kon.) | Washington – San Jose 5:4 (po pr.)
Pittsburgh – Florida 1:4 (kon.) | Carolina – Tampa 1:3 (kon.)
Los Angeles Kings
1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Nashville Predators
Neděle 05.01.2020, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části NHL, v němž LOS ANGELES KINGS přivítá na svém stadionu NASHVILLE PREDATORS.

Půjde o souboj dvou týmů, které jsou aktuálně mimo příčky, zajišťující play off. Dosavadní vývoj základní části je tak velkým zklamáním jako pro fanoušky Los Angeles, tak pro Nashville. Zejména Predátoři z Nashvillu byli v posledních letech zvyklí na trochu jiné výsledky. To ostatně platí i pro Krále z Los Angeles, kteří se ale již v posledních zápasech, zdá se, odrazili k lepším zítřkům – vyhráli v prodloužení v San Jose, pak těsně prohráli na ledě Vancouveru 2:3 a v posledním zápase doma porazili Philadelphii 5:3! To Nashville bude chtít v Staples Center přerušit třízápasovou sérii porážek.

Los Angeles Kings: J. Campbell (Quick) – Walker, Doughty, Martinez, Clague, B. Hutton, Roy – Iafallo, Kopitar, Toffoli – A. Kempe, Lizotte, Wagner – Frk, J. Carter, Prochorkin – Clifford, Amadio, Luff.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Y. Weber, Ekholm, Fabbro, Hamhuis, Irwin – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Mikael Granlund, Turris, Duchene – Grimaldi, Bonino, C. Smith – Järnkrok, Blackwell, Watson..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:58
    Pekka Rinne (Nashville) sráží nahozený kotouč do rohu.

01:16
    Rocco Grimaldi (Nashville) zaváží puk do útočného pásma, tam ale hrají hosté.

01:51
    Přečíslení domácích, dva na jednoho, Michael Amadio (Los Angeles) vystřelil z pravé strany, Pekka Rinne (Nashville) chytá.

03:16
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Calle Järnkrok – 2 min., držení).

03:40
    Tyler Toffoli (Los Angeles) vypálil z pravé strany, trefil Rinneho do masky, rozhodčí hru přerušují.

04:05
    Ryan Johansen (Nashville) vyvezl puk až do třetiny Králů.

04:18
    Zablokovaná střela Kopitara, po které Viktor Arvidsson (Nashville) dostal puk ze třetiny.

05:16

05:23
    Calle Järnkrok (Nashville) se po svém návratu z trestné lavice hned dostal do úniku, Campbella v brance Kings ale nepřekonal.

06:05
    Matt Irwin (Nashville) a jeho zablokovaná střela od modré, po níž hosté ztrácejí útočné pásmo.

06:35
    Nahozený kotouč domácích končí za brankou Predátorů.

06:49
    Domácí vybojovali puk zpět a drží se v útočném pásmu, Kopitar z levé strany nepřekonal Rinneho.

07:48
    Ryan Johansen (Nashville) na druhé straně netrefuje branku.

08:42
    Hraje se dlouho bez přerušení, Králové bojují v útočném pásmu, ale nedostali se od mantinelu a puk ztratili.

09:40
    Zakázané uvolnění, při nepřesné rozehrávce Nashvillu, hra se tak vrátí před Rinneho.

10:21
    Nashville právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení poté, co ROCCO GRIMALDI vypálil z levé strany, Campbell jeho střelu vyrazil, ale Grimaldi se dostal k odraženému puku a napodruhé již překonal domácího gólmana. Asistence: Craig Smith a Roman Josi.
    10:21 Rocco GRIMALDI - 0:1

11:08
    Nashville vede, Králové se musí zlepšit hlavně v přechodu přes střední pásmo.

12:12
    Alex Iafallo (Los Angeles) sice zavezl puk do útočného pásma, ale tam o něj zase přišel.

13:20
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Austin Wagner – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

13:45
    Zablokovaná střela Josiho, hned poté domácí dostávají puk ze třetiny.

14:10
    Hosté opět v útočném pásmu, Ryan Johansen netrefuje branku Králů.

14:24
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Mikael Granlund – 2 min., držení hole).

14:40
    Mattias Ekholm (Nashville) rozehrává zpoza vlastní branky, nyní se hraje ve čtyřech na obou stranách, po návratu Wagnera budou mít domácí výhodu přesilové hry.

14:58
    Vhazování po levici Rinneho, puk získávají domácí, kteří ale neudrželi útočné pásmo.

15:20
    Domácí v plném počtu, začíná přesilová hra Králů.

15:53
    Nashville dostává puk ze třetiny a hosté mohou prostřídat.

16:24

16:56
    První třetina nám spěje ke svému konci, zatím je to takový hokej bez potřebného nasazení, chybí tomu i atmosféra.

17:20
    Kyle Clifford (Los Angeles) prověřil z pravé strany Rinneho, ten jeho pokus vyráží a hosté dostávají puk ze třetiny.

18:23
    Hosté nahazují kotouč do útočného pásma, tam ale hraje soupeř.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, hosté bojují v útočném pásmu.

19:07
    Austin Watson (Nashville) vypálil z pravé strany, Jack Campbell (Los Angeles) chytá a raději přerušuje hru.

19:16
    Parádní akce hostů, kdy si Ekholm přihrál na útočné modré Josimu, ten se efektně zbavil bránícího hráče, najel z pravé strany k brance, odkud přihrál na opačnou stranu RYANU JOHANSENOVI, který střelou z první trefuje odkrytou část branky. Asistence: Roman Josi a Mattias Ekholm.
    19:16 Ryan JOHANSEN - 0:2

19:16
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Jarred Tinordi – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kyle Clifford – 5 min., bitka).

19:33
    Zakázané uvolnění Nashville, hra se vrací před Rinneho.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

V první třetině to vůbec nevypadalo na to, že hosté třikrát za sebou prohráli a přijeli si do Staples Centra pro další porážku... naopak, hosté hráli velmi slušně, jejich útočné akce byly nebezpečnější a hlavně dvakrát se dokázali prosadit i gólově. Naproti tomu domácí, když už zaútočili, nevytěžili z toho ani šanci, většinou šlo o střely z dálky nebo o zablokované pokusy.

Další třetina začne přibližně v 5:38.

20:01

20:40
    Adrian Kempe (Los Angeles) nezachytil pas Toffoliho, hrát tak mohou hosté.

21:25
    Souboj v rohu, ve třetině Nashvillu, úspěšnější jsou hosté, kteří tak mohou rozehrát.

22:16
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Martin Frk – 2 min., sekání).

22:27
    Nasvhille se po vyhraném vhazování drží v útočném pásmu.

22:40
    Anže Kopitar (Los Angeles) zabojoval u modré čáry a vytlačil tak soupeře z vlastní třetiny.

23:05
    Králové vyhazují kotouč z vlastní třetiny.

23:30
    Zatím se hosté nemohou při přesilové hře usadit v útočném pásmu, dobrá práce bránící čtveřice Los Angeles.

23:49
    Anže Kopitar (Los Angeles) zachytil rozehrávku soupeře, při vlastním oslabení se z levé strany dostal do zakončení, branku ale těsně minul.

24:16

24:40
    Dan Hamhuis (Nashville) pokazil rozehrávku, ale puk se k němu opět vrátil a on tak mohl svou chybu napravit.

25:25
    Sean Walker (Los Angeles) od modré nahazuje puk na Rinneho, ten puk vyklepává. Po střele Iafalla již přerušuje hru.

25:33
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Craig Smith – 2 min., nedovolené bránění).

25:57
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Tentokrát již ALEX IAFALLO dokázal Rinneho překonat, z levého kruhu pro vhazování, nad pravé rameno, kdy puk zapadl pod horní tyčku, proměněná přesilová hra Los Angeles. Asistence: Tyler Toffoli.
    25:57 Alex IAFALLO - 1:2

26:35
    Králové se znovu ženou do útočného pásma, ale Alec Martinez (Los Angeles) neudržel puk na útočné modré, takže domácí musí ven z pásma.

27:55
    Zakázané uvolnění Kings, hra se vrací před Cambella.

28:28
    Filip Forsberg (Nashville) prověřil Campbella, který přerušuje hru, bude se vhazovat po levici domácího gólmana.

29:05
    Austin Watson (Nashville) neudržel útočné pásmo, hosté bleskově střídají.

30:00
    Jsme přesně v polovině utkání, hosté drží těsné vedení, hraje se ale vyrovnaný zápas v tuto chvíli.

30:34
    Rocco Grimaldi (Nashville) zavezl puk do útočného pásma, domácí se brání.

31:08
    Filip Forsberg (Nashville) v ofsajdu na útočné modré, takže hra je přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu.

33:19
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Blake Lizotte – 2 min., sekání).

33:35
    Nasville v útočném pásmu, Roman Josi to zkusil od modré, Campbell sráží vysoko nad branku, hra přerušena.

33:53
    Králové dostali puk ze třetiny, hosté se snaží co nejrychleji vrátit zpět.

34:50
    Vhazování po levici Campbella, puk získávají domácí, kteří ho posílají ven ze třetiny.

35:19

35:41
    Tyler Toffoli (Los Angeles) netrefuje branku a hosté dostávají puk ze třetiny.

36:38
    Puk za brankou Kings, hosté se k němu nedostali, takže hrají domácí.

36:59
    Nyní již ano, nenápadná střela Mikaela Granlunda, z pravého kruhu pro vhazování, to byla šance Nashvillu, přesouvající se Campbell ale dokázal jeho střelu chytit.

37:41
    Martin Frk (Los Angeles) zavezl puk do útočného pásma, spoluhráč Carter ale puk na pravé straně neudržel a hrají hosté.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, puk mají ve svém držení domácí, kteří jdou do útoku.

39:29
    Vhazování po levici Campbella, puk získávají domácí, kteří tak mohou rozehrát, ale jsou pod tlakem.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá třetina končí vítězstvím domácích, kdy jediný gól vstřelil ve 26. minutě Iafallo, který dokázal překonat Rinneho. Jinak to byl ale spíše průměrný zápas, v porovnání s tím, na jsme v NHL zvyklí. Hosté se stále tlačí do koncovky, ale Campbell v této části zápasu vytáhl několik velmi dobrých zákroků, takže Predátoři se gólově prosadit nedokázali a do třetí třetiny půjdou s těsným náskokem.

Další třetina začne přibližně v 6:33.

40:01

40:54
    Králové v útočném pásmu, Drew Doughty od modré netrefuje branku Predátorů.

41:58
    Ofsajd zastavuje útočnou akci hostů, vhazování ve středním pásmu, puk získávají domácí.

42:23
    Martin Frk (Los Angeles) našel u útočné modré Cartera, ten vjel do třetiny Predátorů, z pravé strany vypálil, ale branku minul.

42:42
    Další útočnou akci Králů zastavuje odpískané zakázané uvolnění, vhazování po pravici Campbella.

43:44
    Další dělovka Doughtyho, od modré, která ale končí na zadním hrazení.

44:23
    Austin Watson (Nashville) se z pravé strany dokázal natlačit přes obránce Kings k brance Campbella, jehož ale již překonat nedokázal.

44:55
    Dva zajímavé okamžiky, nejprve domácí Michael Amadio netrefil odkrytou část branky, poté Calle Järnkroka (Nashville) vychytal Campbell.

45:44
    Drew Doughty (Los Angeles) se již s pukem ocitl za útočnou modrou čárou, je pískán ofsajd.

46:41
    Králové jsou v tuto chvíli o něco lepším týmem, dočkají se domácí vyrovnání?

47:08
    Ben Hutton (Los Angeles) zavezl puk do útočného pásma a také zakončil, ale branku minul.

48:09
    Vhazování po levici Rinneho, puk získávají domácí, Kopoitar byl úspěšný.

49:20
    Nasville se již soustředí trochu na defenzivu, hosté se již tak nehrnou do útočení.

49:32
    Nepřesná rozehrávka Kyle Clifforda (Los Angeles), hra se vrací před Campbella.

49:37
    Po vyhraném vhazování poslal puk na branku Matt Irwin (Nashville), jeho střelu před brankovištěm tečuje JAKOV TRENIN a puk končí v brance, tak to je tvrdá rána pro Los Angeles! Asistence: Matt Irwin a Austin Watson.
    49:37 Jakov TRENIN - 1:3

50:27
    Probíhá poslední desetiminutovka třetí třetiny, Králové opět prohrávají o dva góly, nečeká je rozhodně nic lehkého...

50:46
    To už vůbec nevypadá dobře, z pohledu domácích. Obrana Králů nyní nepohlídala u své branky CRAIGA SMITHA, který, po přihrávce z levé strany, v pohodě zasunul puk do odkryté části branky, Campbell neměl šanci zakročit. Asistence: Rocco Grimaldi.
    50:46 Craig SMITH - 1:4

52:04
    Králové jsou nyní pod těžkou dekou, domácím se nedaří ani rozehrávka, hosté se dostali do velké pohody.

52:30
    Austin Watson (Nashville) zabojoval o puk v útočném pásmu a je úspěšný.

52:50
    Nyní to vypadá, jako by hosté hráli přesilovou hru, domácí se pouze brání.

53:00
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Ben Hutton – 2 min., podrážení).

53:40
    Nashville v útočném pásmu, domácí se zatím úspěšně brání.

53:56
    Dělovku Calle Järnkroka vyráží Jack Campbell, domácí se ale nedokázali osvobodit.

54:17
    Zablokovaná střela Josiho, od modré, puk získávají domácí.

54:21
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Matt Roy – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

54:48
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Nick Bonino – 2 min., držení hole).

55:00
    Ben Hutton (Los Angeles) se vrací z trestné lavice, hraje se ve čtyřech na obou stranách.

55:16
    Přesto to v tuto chvíli vypadá, jako by hosté měli přesilovou hru.

56:21
    Matt Roy (Los Angeles) se vrací z trestné lavice, začíná krátká přesilová hra domácích.

56:39
    Posledních deset sekund přesilové hry domácích, kteří při své krátké přesilovce ani nevystřelili.

56:48

57:10
    Zápas se dostal do svého finále, Nashville je na nejlepší cestě přerušit sérii proher.

58:22
    Dnes to není povedený zápas z pohledu Králů... domácí se ještě snaží v útočném pásmu.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny a celého utkání, s největší pravděpodobností.

59:22
    Vhazování ve středovém kruhu, puk získávají hosté.

Je konec, Králové nenavázali na předchozí utkání, v němž doma porazili Philadelphii a dnes, po docela bezkrevném výkonu, prohrávají zcela jasně se soupeřem, který přijel do Los Angeles s bilancí tří porážek v řadě... Nashvillu stačil k dnešnímu vítězství víceméně průměrný výkon, vylepšený dobrou koncovkou. V dresu Králů nebyl dnes nikdo, kdo by tým dokázal pozvednout, což platí i pro Kopitara nebo Clifforda.

Dnešní utkání sledovalo 18 230 diváků.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (07:18:32)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 26. Iafallo (Toffoli) – 11. Grimaldi (C. Smith, Josi), 20. Johansen (Josi, Ekholm), 50. Trenin (Irwin, Watson), 51. C. Smith (Grimaldi)

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Y. Weber, Ekholm, Fabbro, Hamhuis, Irwin, Tinordi – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Mikael Granlund, Turris, Duchene – Grimaldi, Bonino, C. Smith – Järnkrok, Blackwell, Watson – Trenin.

Rozhodčí: Rehman, Hanson – Fournier, Alphonso

Diváci: 18 230