Chrudim – Kobra 10:2 (kon.) | Poruba – Přerov 1:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kralupy n. Vltavou 0:8 (kon.)
Písek – Žďár n/S 5:4 (1:0 po s.n.) | Šumperk – Havířov 3:4 (po s.n.) | Litomyšl – Warriors Brno 4:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
1:3 (0:3, 0:0, 1:0)
HC ZUBR Přerov
Neděle 05.01.2020, 12:15 • RT TORAX ARENA • DHL Extraliga juniorů • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.

Vítám všechny fanoušky juniorského hokeje u prvního zápasu REDSTONE Extraligy v novém roce. V rámci 29. kola přivítá domácí HC RT TORAX Poruba tým HC Zubr Přerov.

Hosté z Přerova nabrali před vánočními svátky skvělou formu a šest zápasů v řadě nepoznali hořkost porážky. V posledním zápase si vyšlápli na tým Litoměřic a zvítězili vysoko 7:2. V utkání se blýskl Lukáš Zmeškal, který nasázel do sítě hostů čtyři branky. Tento útočník zároveň vévodí všem individuálním statistikám. V letošním ročníku už vystřílel 27 branek a na 23 přihrál a má velkou zásluhu na tom, že Zubři vedou tabulku Východu.

Nárůst formy koncem loňského roku měli i domácí borci. V posledních dvou zápasech zvítězili. Nejprve nad Litomyšlí 5:2 a následně na ledě Šumperku získali dva body za výhru v prodloužení 3:2.
    Nejvíce branek (14) i asistencí (13) si z domácích hráčů zapsal do svých statistik útočník Jiří Brodek.

Ve všech čtyřech vzájemných zápasech letošní sezóny zvítězili hosté z Přerova. Podaří se domácím konečně Zubry porazit, nebo i v pátém vzájemném utkání si body odvezou hosté se dozvíme od 12:15 v RT TORAX ARENĚ.

HC RT TORAX Poruba: Pawlas (Lambert) – Debnár, Havlík, Topolanský, Mrozek, Pitucha, Hranický, Zajíc – Bořuta, Benka-Rybár, Häring, Pavlík, Stodůlka, Barčák, Morávek, Anlauf, Žídek

HC ZUBR Přerov: Postava (Lekeš) – Gréč, Dřímal, Takáč, Moučka, Kopeček, Šabršula – Fencl, Kuba, Kleniar, Rozsahegyi, Hradil, Zmeškal, Borot, Šimanský, Hanák, Mynář, Petr, Kolařík

Rozhodčí: Šutara – Návrat, Veselý.

Ještě jednou zdravím fanoušky juniorského hokeje z Ostravy, kde se dnes hrají nejen zápasy mistrovství světa, ale i další kolo REDSTONE Extraligy juniorů.

Obě družstva jsou už na ledě a za několik okamžiků zápas začne.

00:01

00:28
    Přerov právě vstřelil branku!
    Hned po úvodním buly se hosté usadili v útočné třetině, k puku se dostal LUKÁŠ ZMEŠKAL a rychlou střelou dostává hosty do vedení. Asistence: Martin Borot a Tomáš Dřímal.

01:38
    Po chybě obrany domácích se střelou z blízkosti brány nemýlil JAN FENCL. Asistence: Jan Moučka a Tomáš Hanák.

04:59
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Zmeškal – 2 min., nedovolené bránění).

05:25
    Domácí se neudrželi v pásmu a zahajují útok zpoza své brány, který ale končí icingem.

05:50
    Vhazuje se po levici domácího gólmana.

06:23
    A hosté opět vyhazují.

06:31
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Dřímal – 2 min., hrubost).

06:59
    Hosté ve čtyřech.

07:20
    Poruba si v krátké hře 5 na 3 vypracovala pěknou šanci, ale domácí hráč netrefil bránu.

07:59
    Po krásné individuální akci ve vlastním oslabení se JAN KOPEČEK protáhl podél mantinelu, obešel obránce a nedal brankáři šanci. Asistence: Martin Borot.

07:59
    Střídání v týmu HC RT TORAX Poruba: ze hřiště odchází Pawlas, přichází Lambert.

08:31

10:20
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Fencl – 2 min., faul loktem).

10:55
    Domácí se při vlastní přesilovce nemohou dostat z pásma.

11:30
    A teď zazvonila tyčka domácí brány.

12:19
    Útok domácích zastavil ofsajd.

12:20

12:58
    Zmeškal obešel domácí obranu a stihl vystřelit, jeho střelu má ale Lambert v náruči.

13:40
    Poruba se dostala do útočného pásma, ale obrana hostů žádnou větší šanci nedovolila.

14:42
    Dobrá práce domácí obrany teď zabránila další brance, kdy Fencl střílel od modré, ale střela byla zblokována.

15:50
    Bojuje se za bránou domácích, ale nakonec Poruba vyhazuje na icing.

16:30
    Prudkou střelu Mynáře Lambert vyráží.

16:52
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Häring – 2 min., krosček).

17:30
    Několik prudkých střel hostů, ale Lambert v bráně je pozorný.

18:15
    Na domácího gólmana nevyzrál střelou z blízka ani Zmeškal.

18:52

19:35
    Ještě jedna akce hostů v závěru třetiny, ale další branka už nepadne.

20:00

První třetina patřila jasně hostům, kdy rychle nastříleli tři branky, jednu dokonce i ve vlastním oslabení, po kterých došlo v domácí bráně k střídání brankářů. Pak zbrzdilo útočný apetit hostů několik vyloučení a tak jsme, i přes několik šancí, další branku už neviděli.

Další třetina začne přibližně v 13:05.

20:01

20:19
    Domácí postupný útok zastavuje icing.

20:49
    Pěkná šance domácího celku, střelu však Postava chytá a hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

22:25
    Nebezpečnou střelu hostujícího Kopečka vytěsňuje Lambert nad bránu.

23:02
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Takáč – 2 min., sekání).

23:45
    Hosté se osvobozují a pokouší se střelou ohrozit domácího gólmana.

24:51
    Gréč se v úniku snažil dostat puk za gólmanova záda, ten však zázračně chytá.

25:02

26:25
    Zmeškal opět střílí z bezprostřední blízkosti, Lambert chytá.

27:12
    Po střele od modré cinká tyčka domácí brány.

27:50
    Domácí se nemůžou dostat z obranného pásma.

28:04
    Kopeček pálí od modré, ale i přes teč má gólman puk v náručí.

28:49
    Velký závar před bránou domácích, gólman přišel o hůl, ale i přesto zabránil několika šancím hostů.

29:46
    Anlauf se dostal do přečíslení a prověřil pozornost Postavy.

30:20
    Domácí se snaží rozjet útok zpoza své brány, ale puk končí až na opačné straně hřiště a je pískán icing.

31:08
    Topolanský zavezl puk do útočné třetiny a Hranický se snažil rychlou střelou překvapit gólmana hostů.

32:15
    Barčák z blízka minul odkrytou bránu hostů.

33:05
    Po boji za bránou domácích se puk dostává na hokejky Poruby a ta se snaží o rychlý protiútok, obránci Zubrů jsou ale na svých místech.

35:20
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Zajíc – 2 min., hákování).

35:45
    Kuba dělovkou z kruhu nastřelil rameno Lamberta.

36:30
    Zmeškal projel s pukem na hokejce celé pásmo a střílí, Lambert ramenem vyráží.

37:20

38:02
    Střela od modré a teč před bránou, gólman domácích ale vše chytá.

38:46
    Hosté opět zamkli Porubu v pásmu.

39:14
    Morávek pěknou kombinaci připravil šanci obránci na střelu od modré, ten však nastřelil hostujícího hráče.

40:00

Začátek druhé periody patřil opět hostům, kteří ostřelovali domácí bránu ze všech možných i nemožných pozic. Šanci domácích na zkorigování nepříznivého stavu držel velmi pozorný Lambert. Od poloviny druhé části se začali útočně projevovat i domácí. Největší šanci měl ve 33. minutě Barčák, který však odkrytou bránu netrefil. Podaří se ještě domácím s nepříznivým stavem něco udělat? To se dozvíme ve třetí části která začne přibližně v 13:48.

40:01

40:59
    Šimanský se ocitl sám před gólmanem domácích, ten však jeho prudkou střelu vytěsnil do ochranné sítě.

41:55
    Hosté se dostávali do přečíslení 3 na 2, ale domácí obránci situaci vyřešili s přehledem.

42:30
    Domácím se nedaří dostat z pásma.

43:40
    Obě mužstva střídají a situace na ledě se uklidňuje.

44:20
    Střela Takáče z mezikruží jen těsně minula roh domácí brány.

45:20
    Benka-Rybár se snažil prověřit pozornost hostujícího gólmana, střela šla ale mimo.

45:47
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Zajíc – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).

46:45
    Několik prudkých střel prověřilo domácího Lamberta, ten vše chytá.

47:25
    Hosté opět usazeni v útočném pásmu a snaží se vstřelit další branku.

47:47

49:05
    Domácí se snaží vymanit z tlaku Zubrů.

49:30
    Debnár střelou od modré nachází jen lapačku Postavy.

50:55
    I domácí se pustili do útočení, vše ale ztroskotává na skvělé obraně hostů.

52:10
    Pitucha skvělou hrou tělem zastavil Gréče.

53:20
    Domácím se nedaří přechod přes střední pásmo a u puku jsou znovu hosté.

54:08
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Fencl – 2 min., nedovolené bránění).

54:53
    Poruba právě vstřelila branku!
    V přesilové hře se po pěkné kombinaci dostal k puku JAN ŽÍDEK a rychlou střelou překonává hostujícího gólmana. Asistence: Richard Bořuta a Tomáš Havlík.

56:27
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Morávek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

58:01
    Domácím se daří držet hru mimo své obranné pásmo.

58:27

58:49
    Bojuje se za bránou domácího celku.

59:16
    Icing hostů.

59:24
    Puk prošel těsně kolem tyčky hostů, branka z toho ale nebyla.

59:52
    Vhazování po pravici Lamberta.

Hosté od prvních minut utkání drželi otěže zápasu pevně v rukou. V první třetině si vystříleli rozhodující náskok a další zvýšení se jim nepodařilo hlavně zásluhou skvěle chytajícího Lamberta. Ve druhé třetině několikrát zahrozili i domácí a v poslední části se jim zásluhou Jana Žídka podařilo vstřelit branku. Hosté si však vítězství zkušeně pohlídali a nepřipustili žádné překvapení,

Já se tímto s vámi z RT TORAX ARENY loučím a těším se zase někdy na počtenou. (14:21:04)

Zbyněk Slatinský

Branky a nahrávky: 55. Žídek (Bořuta, Havlík) – 1. Zmeškal (Borot, Dřímal), 2. Fencl (Moučka, Hanák), 8. Kopeček (Borot)

Rozhodčí: Šutara – Návrat, Veselý